Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες τα softkeys με πιο τροπο αλλαζουν γιατι τα προγραμματα που κυκλοφορουν τα αλλαζουν αλλα μολις ενεργοπιοιθεο το TFLO χανοντε!!???thnaks
Link to comment
Share on other sites

Τα κουμπιά μπορούν να ρυθμιστούν, αλλά χρειάζονται κάποιες ενέργειες που δεν είναι προφανείς.

Αρχικά θα πρέπει να οριστουν στη registry τα δύο κουμπια (Footprints-Πλοήγησης) στο HKLM/Software/Microsoft/shell/keys δύο νέες καταχωρήσεις με όνομα 40C1 και 40C2.

Έπειτα για να μην ανοίγουν και οι εξ'ορισμού εφαρμογές μαζί με αυτές που έχουμε επιλέξει θα πρέπει να σταματήσουν και να ορίσουμε να μην ξεκινούν αυτόματα τα services APP και NaveService.

Το αρνητικό εδώ είναι ότι δε λειτουργεί το NaviPanel σε κατάσταση carkit.

Eναλλακτικά, και αυτό ισχύει μόνο για το δεξί κουμπί, μπορούμε να ορίσουμε από τη registry την εφαρμογή που θα εκτελείται στο κλειδί:

\HKLM\Software\HTC\FootCam

 

ρε παιδια sorry κιολας που ξαναρωταω αλλα οι απαντησεις ηταν καπως γενικες ή δεν τις καταλαβα εγω καλα αν θελετε..........

 

πιστευω οτι δημιουργησα σωστα τους 2 νεους φακελους με το ceregeditor στο pc οπως μου προτεινε ο dancer_69......

 

απο εκει και περα ομως ......

 

1.......ΠΩΣ θα επιλεξουμε να σταματησουν και να μην ξεκινουν αυτοματα τα services APP και Naveservise ? και

 

2.....ΠΩΣ θα ορισουμε σε ενα απο τα 2 κουμπια (πλοηγηση και footprint) για το ποια εφαρμογη θελουμε να τρεχει ?

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει αυτο πας στα κλειδια HKLM/Services/App και HKLM/Services/NaviService και αλλαζεις τις τιμες για τα Context και Intex απο 1 σε 0

 

Μεσω του task manager (fdcSoft Task Manager 3.1) να ορισεις τα services να μην ανοιγουν αυτοματα:)

 

Στο 2 ερωτημα αυτο θα το κανεις με το ΑΕ Βutton

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει αυτο πας στα κλειδια HKLM/Services/App και HKLM/Services/NaviService και αλλαζεις τις τιμες για τα Context και Intex απο 1 σε 0

 

Μεσω του task manager (fdcSoft Task Manager 3.1) να ορισεις τα services να μην ανοιγουν αυτοματα:)

 

Στο 2 ερωτημα αυτο θα το κανεις με το ΑΕ Βutton

 

παει και αυτο.ολα οκ......thanks .......

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλάξεις τα κουμπιά για το TFLO χρειάζεσαι το M2DC:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427392

 

ευχαριστο φιλαρακι μου ειναι οκ τωρα!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

οι διαφορες του καινουριου 09 εινσαι κατα την γνωμη μου πιο λιγεςς απο το παλιο.παντως εξακολουθιε να ειναι καλη προταση

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα τι θέλεις να πεις...

 

Οι διαφορές του καινούργιου σε σχέση με ποιο είναι πιο πολλές από το παλιό; :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πάνω πάνω το σήμα με το Η. Από ότι κατάλαβα αυτό είναι το HSPDA έτσι δεν είναι?

Έχω εγκαταστήσει το ΝΟDATA και απενεργοποίησα τις υπηρεσίες gprs οπότε δεν χρεώνομαι κάτι...ή όχι?

Τεσπα αν του έκανα χρήση δεν έπρεπε να βγει ένα εικονίδιο αντίστοιχο με της κεραίας για την ποιότητα του σήματος?

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Το H δείχνει απλά ότι υπάρχει διαθεσιμότητα του HSDPA στην περιοχή που βρίσκεσαι από τον provider σου. Εάν έχεις με το No Data το GPRS απενεργοποιημένο δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

 

Τώρα... εάν δεν χρησιμοποιείς το 3G το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Τηλέφωνο -> Μπάντα (καρτέλα) και να αλλάξεις την πρώτη επιλογή από Auto σε GSM. Έτσι δεν θα ψάχνει μονίμως η συσκευή σου για 3G δίκτυο και θα έχεις καλύτερο GSM σήμα αλλά και θα αυξηθεί η απόδοση της μπαταρίας σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικό, αυτό σημαίνει ότι πλέον έχεις διαθεσιμότητα μόνο GPRS μιας και έχεις απενεργοποιήσει το 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα που δεν βγάζουνε μια silicone case να ησυχάσει το κεφάλι μας.... Τι κάνουν αυτοί οι κινέζοι?

 

A και μια παρατήρηση!!! Η συσκευή κολύμπαγε σε μια κλασική βεντούζα που έχω στο αμάξι είναι πολύ μικρή και δεν μπορεί να σταθεροποιηθεί!!!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

αν εχει κανεισ το destinator7 kai to igo8 με τους χαρτες ασ μου τους στελει με pm για τους περασβ και γω στο cruise.α και κατι αλλο πρωτη φορτιση οπως οι αλλεσ συσκευες τις htc η κατι διαφορετικο στην μπαταρια?με την ολοκληρωση της φορτισης τραβαμε το usb ή το αφηνουμε πιο πολυ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ είναι πολύ φρέσκο το προϊόν και μάλιστα το μοναδικό μέχρι στιγμης.

Αντε να έρθει γιατί φαίνεται πολύ ωραίο!!!!

Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν εχει κανεισ το destinator7 kai to igo8 με τους χαρτες ασ μου τους στελει με pm για τους περασβ και γω στο cruise.α και κατι αλλο πρωτη φορτιση οπως οι αλλεσ συσκευες τις htc η κατι διαφορετικο στην μπαταρια?με την ολοκληρωση της φορτισης τραβαμε το usb ή το αφηνουμε πιο πολυ?

 

Δεν αλλάζει η διαδικασία φόρτισης όπως σε όλες τις συσκευές του είδους. Εάν γεμίσει, βγάλτο άφοβα από τη φόρτιση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1.χαiρετω τη παρεα. Ειμαι και εγω νεοσ κατοχοσ cruise2. μετακομισα απο sony P990i απο μπαταρια δεν εχω παραπονο ειμαι στη 3η φορτιση και κραταει 2 μερεσ. ολα ρα προηγουμενα κινητα μου ηταν smartphones Symbian UIQ και κανενα δε κραταγε πανω απο 2 μερεσ.

2.μεχρι στιγμησ ειμαι ευχαριστημενοσ απο το κινητακι,μονο τισ επαφεσ δε μπορεσα να μεταφερω απο το ενα στο αλλο.

3.στο Co pilot που περιεχει μεσα πωσ μπορουμε να βαλουμε POIs? Ισωσ καποιου αλλου προγραμματοσ μπορουνε να τα κανουμε Add?

apo Poi το Garmin που ειχα στο P990 ηταν πολυ καλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με ποια ρυθμιση στην registry αλλαζουμε το δεξι softkey?

 

Πρώτος τρόπος:

http://code.google.com/p/manilla2dcustomizer/downloads/list

 

Δεύτερος τρόπος:

Με χρήση Registry Editor

Πας στο HKLM\Software\HTC\manila2D\Home\

Αλλάζεις το SK2Cmd = \directory\ <η εφαρμογή σου>

Αλλάζεις το SK2 = "<το όνομα που θες να φαίνεται στο softkey>"

SOFTRESET

 

2.μεχρι στιγμησ ειμαι ευχαριστημενοσ απο το κινητακι,μονο τισ επαφεσ δε μπορεσα να μεταφερω απο το ενα στο αλλο.

 

Έκανες ότι είπαμε και δεν μπόρεσες;

 

3.στο Co pilot που περιεχει μεσα πωσ μπορουμε να βαλουμε POIs? Ισωσ καποιου αλλου προγραμματοσ μπορουνε να τα κανουμε Add?

apo Poi το Garmin που ειχα στο P990 ηταν πολυ καλο.

 

Υπάρχει Garmin και για τα WM. Θα σου συνιστούσα να δεις και τα iGO8.3.2 και Destinator.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουριος εδω στο φορουμ και πριν λιγες μερες πηρα και εγω απο την wind το lolite και εχω καποιες αποριες αν καποιος μπορει να μου τις λυσει...

1)Στο εγχειριδιο αναφερει οτι στο κιτ αυτοκινητου ενεργοποιηται το navi panel. Με αυτο εννοει την βαση που δινει μεσα στο κουτι γιατι οσες φορες και να το εχω τοποθετησει εκει δεν μπορεσα να δω το navi panel. Χρειαζεται καποια ρυθμιση? (Εχω ενεργοποιησει την ρυθμιση για το κιτ αυτοκινητου)

2) Ξερει κανεις πως μπορω να δω τον ογκο δεδομενων που εχω χρησιμοποιησει με την υπηρεσια του internet?

3) Και τελος μπορω να βαλω καποιο αλλο προγραμμα πλοηγησης στο lolite και αν ναι πως και που μπορω να βρω ενα καλο.

Συγνωμη αν σας κουρασα απλα ειμαι καινουριος σε αυτη την κατηγορια κινητων και προσπαθω να εξοικιωθω ακομα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι καινουριος εδω στο φορουμ και πριν λιγες μερες πηρα και εγω απο την wind το lolite και εχω καποιες αποριες αν καποιος μπορει να μου τις λυσει...

1)Στο εγχειριδιο αναφερει οτι στο κιτ αυτοκινητου ενεργοποιηται το navi panel. Με αυτο εννοει την βαση που δινει μεσα στο κουτι γιατι οσες φορες και να το εχω τοποθετησει εκει δεν μπορεσα να δω το navi panel. Χρειαζεται καποια ρυθμιση? (Εχω ενεργοποιησει την ρυθμιση για το κιτ αυτοκινητου)

2) Ξερει κανεις πως μπορω να δω τον ογκο δεδομενων που εχω χρησιμοποιησει με την υπηρεσια του internet?

3) Και τελος μπορω να βαλω καποιο αλλο προγραμμα πλοηγησης στο lolite και αν ναι πως και που μπορω να βρω ενα καλο.

Συγνωμη αν σας κουρασα απλα ειμαι καινουριος σε αυτη την κατηγορια κινητων και προσπαθω να εξοικιωθω ακομα :wacko:

 

για το 1 ας σου πει καποιος αλλος

για το 2 ψαξε και βρες το spb wireles monitor

για το 3 μπορεις να βαλεις οποιο προγραμμα θες.

τα καλυτερα ειναι τα tomtom,iGO8,και για λιγο καιρο ακομα το destinator7

για το που θα τα βρεις δοκιμασε να τα googleισεις και με λιγο διαβασμα θα βρεις τα παντα (ολα):)

αν καπου εχεις προβλημα εδω ειμαστε παλι

Link to comment
Share on other sites

για το 1 ας σου πει καποιος αλλος

για το 2 ψαξε και βρες το spb wireles monitor

για το 3 μπορεις να βαλεις οποιο προγραμμα θες.

τα καλυτερα ειναι τα tomtom,iGO8,και για λιγο καιρο ακομα το destinator7

για το που θα τα βρεις δοκιμασε να τα googleισεις και με λιγο διαβασμα θα βρεις τα παντα (ολα):)

αν καπου εχεις προβλημα εδω ειμαστε παλι

 

Σε ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] HTC Touch Cruise 2 (Iolite)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...