Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

α) Παιδια ξερει κανεις πως λειτουργει το shake control στο walkman ?

β) Αφου συνδεθουμε σε καποιο δικτυο μεσω wi-fi, μετα βαζουμε απευθειας url και ειμαστε οκ ?

γ) Το σημα του gprs ειναι το 3G ?

 

α) πατας το εικονιδιο του walkman και κουνας το χερι σου!

β)οταν συνδεθεις σε ελευθερο δικτυο θα βγαλει ενα εικονιδιο οτι λειτουργει,μετα ανοιγεις την εφαρμογη για ιντερνετ,π.χ. (mini opera)

γ)το σηματου GPRS ειναι το G,To 3G νομιζω ειναι το ιδιο εικονιδιο.αλλωστε απο το κινητο μπορεις να επιλεξεις σε τι δικτυο θελεις να εισαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ:

ΤΟ CLEAR AUDIO ΕΙΝΑΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΣΤΟ W715, 'H ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΑ ΡΥΘΜΙΣΗ?

 

Το Clear Audio συνίσταται από 2 επιμέρους λειτουργίες,την Clear Bass και την Clear Stereo και ενεργοποιείται αυτόματα όταν επιλέγεις κάποια προρύθμιση του ισοσταθμιστη!

Link to comment
Share on other sites

Το Clear Audio συνίσταται από 2 επιμέρους λειτουργίες,την Clear Bass και την Clear Stereo και ενεργοποιείται αυτόματα όταν επιλέγεις κάποια προρύθμιση του ισοσταθμιστη!

 

Στα ελληνικά τι σημαίνει αυτό?

πρέπει εγώ να ενεργοποιήσω το clear audio?

Αν ναι πώς γίνεται?

Και κάτι άλλο:

Γίνεται να βγάλω φωτογραφίες με την μπροστά κάμερα, που είναι γι τη βίντεο κληση?

Link to comment
Share on other sites

α) πατας το εικονιδιο του walkman και κουνας το χερι σου!

 

Εννοεις το κουμπακι ετσι ?:happy:

Το δοκιμασα αλλα δεν εκανε κατι..

Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικά τι σημαίνει αυτό?

πρέπει εγώ να ενεργοποιήσω το clear audio?

Αν ναι πώς γίνεται?

Και κάτι άλλο:

Γίνεται να βγάλω φωτογραφίες με την μπροστά κάμερα, που είναι γι τη βίντεο κληση?

 

Μα σου απάντησα :) Ενεργοποιείται αυτόματα όταν επιλέγεις κάποιες απ'τις προρυθμίσεις του ισοσταθμιστή!

 

Με την μπροστινή κάμερα,μπορείς να βγάλεις φωτό μόνο κατά τη διάρκεια της βιντεο-κλήσης!Κοινώς,τραβάς φωτό του εαυτού σου ενώ συνομιλείς!Βέβαια,η ανάλυση είναι τρομερά χαμηλή και δεν επαρκεί ούτε για φόντο στην οθόνη του κινητού! :)

 

 

Εννοεις το κουμπακι ετσι ?:happy:

Το δοκιμασα αλλα δεν εκανε κατι..

 

Πατάς το κουμπί και κρατώντας το πατημένο κουνάς το κινητό δεξιά-αριστερά για να αλλάξει τυχαία τραγούδι!

 

Αν θες να προχωρήσει στο επόμενο ή προηγούμενο κομμάτι,κρατάς πατημενο το πλήκτρο και κρατώντας το κινητό οριζόντια ή κάθετα,το τινάζεις μια φορά προς τα δεξιά ή αριστερά,αντίστοιχα!

 

Αν θες να χαμηλώσει ή να αυξηθεί η ένταση,κρατάς πατημενο το πλήκτρο και κρατώντας το κινητό οριζόντια ή κάθετα,το τινάζεις μια φορά προς τα πίσω ή προς τα μπρος,αντίστοιχα!

Link to comment
Share on other sites

Μα σου απάντησα :) Ενεργοποιείται αυτόματα όταν επιλέγεις κάποιες απ'τις προρυθμίσεις του ισοσταθμιστή!

 

Με την μπροστινή κάμερα,μπορείς να βγάλεις φωτό μόνο κατά τη διάρκεια της βιντεο-κλήσης!Κοινώς,τραβάς φωτό του εαυτού σου ενώ συνομιλείς!Βέβαια,η ανάλυση είναι τρομερά χαμηλή και δεν επαρκεί ούτε για φόντο στην οθόνη του κινητού! :)

 

 

 

 

Πατάς το κουμπί και κρατώντας το πατημένο κουνάς το κινητό δεξιά-αριστερά για να αλλάξει τυχαία τραγούδι!

 

Αν θες να προχωρήσει στο επόμενο ή προηγούμενο κομμάτι,κρατάς πατημενο το πλήκτρο και κρατώντας το κινητό οριζόντια ή κάθετα,το τινάζεις μια φορά προς τα δεξιά ή αριστερά,αντίστοιχα!

 

Αν θες να χαμηλώσει ή να αυξηθεί η ένταση,κρατάς πατημενο το πλήκτρο και κρατώντας το κινητό οριζόντια ή κάθετα,το τινάζεις μια φορά προς τα πίσω ή προς τα μπρος,αντίστοιχα!

 

 

Ποιά προρύθμιση του ισισταθμιστή πρέπει να επιλέξω? Όσο για το αν μπορώ να βγάλω φωτοργαφία με την μπροστά κάμερα, εννοώ, όχι κατά τη διάρκεια της βίντεο κλήσης, αλλά όπως και με την μπροστά, όποτε θέλω! Γίνεται αυτό? Από λίγο που το έψαξα, δεν βρήκα κάτι. Αν γίνεται, ή αν υπάρχει κάποια εφαρμοφή java που να το κάνει, πες μου!

Link to comment
Share on other sites

σε ενα βιντεο στο youtube ειδα οτι αλλαζει το μενου........ξερετε αν ειναι αληθεια????

Τι εννοεις οτι αλλαζει??? για :blink: το βίντεο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το μενου του κινητου απο το κανονικο γινεται οριζοντιο ή καθετο.....καταλαβες???
www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το μενου του κινητου απο το κανονικο γινεται οριζοντιο ή καθετο.....καταλαβες???

εχει αισθητηρα κινησης! και το δικο σου το εχει..δεν ξερω εαν ειναι με επιλογη..αλλα στο μανουαλ του κινητου σου θα το γραφει.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος για δωρεαν gps ?

Εψαξα λιγο και βρηκα ενα site (http://www.mgmaps.com).

Μπορει να γινει τιποτα απο εδω ?

 

Και κατι ακομα. Τετοιου ειδους κινητα παιρνουν εφαρμογες οπως το msn ?

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το μενου του κινητου απο το κανονικο γινεται οριζοντιο ή καθετο.....καταλαβες???

 

 

Εννοείς τη διαφορετική δομή του μενού; :confused: Όταν μπεις στο κύριο μενού,πάτα:"Επιλογ."(στο αριστερό πλήκτρο επιλογής) και στη συνέχεια επίλεξε:"Διάταξη κύρ. μεν.".Εκεί επιλέγεις τη διάταξη που θες!Αυτό φαντάζομαι θα εννοείς!

 

Φυσικά,τα εικονίδια του μενού δεν περιστρέφονται όταν το γυρνάς,δε λειτουργεί σ'αυτό το επίπεδο ο accelerometer!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τη διαφορετική δομή του μενού; :confused: Όταν μπεις στο κύριο μενού,πάτα:"Επιλογ."(στο αριστερό πλήκτρο επιλογής) και στη συνέχεια επίλεξε:"Διάταξη κύρ. μεν.".Εκεί επιλέγεις τη διάταξη που θες!Αυτό φαντάζομαι θα εννοείς!

 

Φυσικά,τα εικονίδια του μενού δεν περιστρέφονται όταν το γυρνάς,δε λειτουργεί σ'αυτό το επίπεδο ο accelerometer!

 

 

 

Αυτο ακριβως εννοω!!!!ευχαριστω πολυ ρε συ!!!!:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::thanks:

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειχα ποσταρει πριν λιγο καιρο καποια προβληματα που μου ειχε βγαλει το συγκεκριμενο κινητο. Σημερα ηρθε απο την Αθηνα και η απαντηση ηταν : δεν βρεθηκε βλαβη στο κινητο. Ετοιμος για εγκεφαλικο εγω, γυρισα σπιτι και το δοκιμασα. Οντως το κινητο δεν εβγαζε τα προβληματα (συνδεσιμοτητας κυριως) που εβγαζε πριν φυγει για Αθηνα. Η απορια μου ειναι η εξης : Ηταν ενα προσωρινο "κολλημα" του κινητου?.., εγινε καποιο reset απο τον τεχνικο?.. η το διορθωσε ?

Οπως και να'χει οι κυριοι απεφυγαν να μου αλλαξουν την συσκευη..:worry:

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε πριν το στείλεις για σέρβις να δοκιμάσεις να κάνεις επανεγκατάσταση λογισμικού,με την Υπηρεσία αναβάθμισης της SE,την οποία κατεβάζεις απ'το site της εταιρίας!Και αυτό ώστε να μην το αποχωριστείς για μέρες!Ορισμένες φορές,μπλοκάρει τμήμα του λειτουργικού και δε συμπεριφέρεται σωστά το τηλέφωνο.Πιθανότατα σου έκαναν επανεγκατάσταση λειτουργικού,οπότε είναι λογικό να μη σου αλλάξουν συσκευή!Εφόσον δεν εμφάνιζε αστοχία υλικού,δεν τίθεται θέμα αντικατάστασης!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ειναι. Το μονο "προβλημα" που εχω τωρα ειναι η μπαταρια.Πεφτει πολυ γρηγορα. Καμια σχεση με το w880i που κραταει 4 μερες και ενω το κινητο δουλευει υπερωριες. Ειναι καινουρια ακομα ομως. Αργοτερα θα στρωσει λες ?
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να στρώσει πιο μετά.Έχει πολύ καλή μπαταρία,είναι των 1000 mAh και στην ουσία έχει ίδιο hardware με τις άλλες συσκευές της SE,οπότε δεν καταναλώνει σε ενέργεια κάτι περισσότερο!

 

Αλήθεια,πόσες φορές το εχεις φορτίσει;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να στρώσει πιο μετά.Έχει πολύ καλή μπαταρία,είναι των 1000 mAh και στην ουσία έχει ίδιο hardware με τις άλλες συσκευές της SE,οπότε δεν καταναλώνει σε ενέργεια κάτι περισσότερο!

 

Αλήθεια,πόσες φορές το εχεις φορτίσει;

 

2 φορες πριν το στειλω. Σημερα αποτι ειδα ειχε παραπανω μπαταρια αποτι ειχε οταν το εστειλα. Ελπιζω να στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως περναμε τις java εφαρμογες στο κινητο? επισης παω να μπω στο web ενω εχω συνδεθει με το wifi και μου λεει σφαλμα επικοινωνιας. Καμια ιδεα κανεις???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως περναμε τις java εφαρμογες στο κινητο? επισης παω να μπω στο web ενω εχω συνδεθει με το wifi και μου λεει σφαλμα επικοινωνιας. Καμια ιδεα κανεις???

στελνεις τα αρχεια jar στο κινητο σου.τα βαζεις στην καρτα μνημης και μετα τα κανεις εγκατασταση μεσα απο το κινητο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βγάλω φωτογραφίες από την μπροστά κάμερα του κινητού, χωρίς να κάνω βιντεο κλήση?

 

Οχι δυστυχως......:(

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια θα με τρελανει. Με το που το βγαλω απο την πριζα μου δειχνει μπαταρια 98%! Πως γινεται αυτο ? Τα αλλα 2 walkman κινητα που περασαν απο τα χερια μου εδειχναν 100%!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια θα με τρελανει. Με το που το βγαλω απο την πριζα μου δειχνει μπαταρια 98%! Πως γινεται αυτο ? Τα αλλα 2 walkman κινητα που περασαν απο τα χερια μου εδειχναν 100%!!!

 

Ενταξει ρε συ αυτα ειναι λεπτομερειες!!!!!!στο 98% κολλησες......υπαρχουν και πιο σοβαρα θεματα......:p

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η μπαταρια θα με τρελανει. Με το που το βγαλω απο την πριζα μου δειχνει μπαταρια 98%! Πως γινεται αυτο ? Τα αλλα 2 walkman κινητα που περασαν απο τα χερια μου εδειχναν 100%!!!

 

ασε το τι λεει.. σημασια εχει το ποσο σου κραταει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...