Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεληξα σε αυτο το μοντελο λογο χρωματος...μιας και το w705 δεν εχει μαυρο χρωμα...αλλα απο οσο καταλαβαινω θα παω στο w705...σας ευχαριστω παντως κ εσενα και τον zxr!

 

Παρακαλώ φίλε μου!:) Καλύτερα το 705 όπου δεν έχεις και το προσαρμοσμένο λογισμικό της Vodafone. Κυκλοφορεί σε ασημί και σε συνδυασμό μπορντό με μαυρό, για δες το μήπως και σου αρέσει μιας και προτιμάς όπως κατάλαβα το μαύρο.;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ φίλε μου!:) Καλύτερα το 705 όπου δεν έχεις και το προσαρμοσμένο λογισμικό της Vodafone. Κυκλοφορεί σε ασημί και σε συνδυασμό μπορντό με μαυρό, για δες το μήπως και σου αρέσει μιας και προτιμάς όπως κατάλαβα το μαύρο.;)

 

τα εχω δει αυτα αλλα προτιμω το σκετο μαυρο...αλλα μιας κ δεν εχω τις καλυτερες εντυπωσεις απο τα branded phones και ιδιαιτερα της voda θα προτιμησω το κοκκινο-μαυρο w705 :)

Link to comment
Share on other sites

Απέφυγα να απαντήσω γιατί δεν είμαι και πολύ σίγουρος... Έχω την εντύπωση όμως ότι η Voda (και την αναφέρω γιατί αυτή δίνει το κινητό) έχει μια υπηρεσία όπου μπορείς να βλέπεις τηλεόραση.

Με κάθε επιφύλαξη όμως κι ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε. Οντως υπαρχει υπηρεσια για τηλεοραση στη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω το πρωι το τηλεφωνο αυτο και θελω να ρωτησω το εξης.για να λειτουργει σωστα η μπαταρια τι πρεπει να κανω μολις το παρω?να το ανοιξω η να το βαλω κατευθειαν για φορτιση χωρις να το ανοιξω?ποσες ωρες να το φορτισω?
Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω το πρωι το τηλεφωνο αυτο και θελω να ρωτησω το εξης.για να λειτουργει σωστα η μπαταρια τι πρεπει να κανω μολις το παρω?να το ανοιξω η να το βαλω κατευθειαν για φορτιση χωρις να το ανοιξω?ποσες ωρες να το φορτισω?

ανοιξε'το και ασε το κινητο να σου βγαλει ενδειξη για χαμηλη μπαταρια και φορτισε'το κλειστο.δεν θελει παραπανω απο 2ωρες.θα σου βγαλει μηνυμα οτι το κινητο φορτιστηκε πληρως.

εγω αυτο κανω..και πετυχαινω τις καλυτερες αποδοσεις σε ολα τα κινητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα αγορασω το πρωι το τηλεφωνο αυτο και θελω να ρωτησω το εξης.για να λειτουργει σωστα η μπαταρια τι πρεπει να κανω μολις το παρω?να το ανοιξω η να το βαλω κατευθειαν για φορτιση χωρις να το ανοιξω?ποσες ωρες να το φορτισω?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση; Εχω το w715 και στην εφαρμογη mini opera 5 κανω τα εξης:

Οταν μπαινω ιντερνετ απο wifi τοτε κανω την εξης ρυθμιση μεσα στην εφαρμογη: menu>settings>advanced>protocol>socket

Οταν μπαινω ιντερνετ απο 3G+ τοτε κανω την εξης ρυθμιση μεσα στην εφαρμογη: menu>settings>advanced>protocol>HTTP

Ειναι σωστες;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το κινητο ενω ειναι πολυ καλο το καπακι της μπαταριας κανει ενα τριξιμο απο τη μερια του usb. Αυτο μπορει να ειναι απο το καπακι ή απο τη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ενω ειναι πολυ καλο το καπακι της μπαταριας κανει ενα τριξιμο απο τη μερια του usb. Αυτο μπορει να ειναι απο το καπακι ή απο τη συσκευη?

απο το καπακι.γενικοτερα τα πλαστικα της sony ericsson δεν ειναι και τα καλυτερα.αλλα αυτο το συναντας παντου,και σε αλλες εταιριες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θέλω να ρωτήσω από που μπορώ να κατεβάσω χάρτες πλοήγησης για το sony ericsson w715 γιατί το κινητό ενώ υποστηρίζει gps αν μπαίνεις έτσι μέσα για πλοήγηση επειδή τους χάρτες τους κατεβάζει μέσω νετ σε χρεώνει για τα καλά.

 

Για όσους ενδιαφέρονται για χρήση του GPS του w715 με offline χάρτες μπορούν να κατεβάσουν και να χρησιμοποιήσουν το mgsmaps.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

Έχω το W715 και μόλις έληξε το wayfinder...

Υπάρχει τρόπος να το ανανεώσω χωρίς να πληρώσω?

Ή κάποιο άλλο αντίστοιχο free πρόγραμμα για να κατεβάσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα!

Έχω το W715 και μόλις έληξε το wayfinder...

Υπάρχει τρόπος να το ανανεώσω χωρίς να πληρώσω?

Ή κάποιο άλλο αντίστοιχο free πρόγραμμα για να κατεβάσω?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

Αν μπορούσε κανείς να βοηθήσει σε αυτό θα ήμουν ευγνώμων.....

 

απροηγουμένως αναφέρθηκε η υποβοήθηση εκκίνησης στο gps. Αν την απενεργοποιήσετε δεν θα χρεώνει ίντερνετ για να δουλέψει το μενού ''πληροφορίες κατάστασης'' αλλά κάνει λίγο παραπάνω χρόνο για να συνδεθεί με τους διαθέσιμους δορυφόρους. Αυτά.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται μέλη του myphone.gr είμαι καινούργιος στο forum και επειδή πρόσφατα αγόρασα το W715 έχω μια απορία για το gps του. Απ' όσο διάβασα μέσα στο νήμα για να έχεις τέλειο σήμα θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο στο διαδίκτυο, αλλά το θέμα είναι ότι χρεώνεσαι κάθε φορά που το χρησιμοποιείς το δέκτη. Γίνεται να μην χρεώνεσαι δηλαδή εάν δεν επιτρέπεις να συνδέθει το gps μέσω wifi στο διαδίκτυο τότε λογικά δεν θα χρεώνεσαι αφού γίνεται η χρήση μόνο του δέκτη. Επίσης χωρίς παρεξήγηση αλλά μήπως γενικά ο δέκτης gps είναι λίγο μούφα γιατί μέσα στην Θεσσαλονίκη και σε κεντικούς δρόμους και το gps να μην lockάρει και να βρίσκει την θέση μου...:rolleyes: Edited by praxitelison
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται μέλη του myphone.gr είμαι καινούργιος στο forum και επειδή πρόσφατα αγόρασα το W715 έχω μια απορία για το gps του. Απ' όσο διάβασα μέσα στο νήμα για να έχεις τέλειο σήμα θα πρέπει να είναι συνδεδεμένο το τηλέφωνο στο διαδίκτυο, αλλά το θέμα είναι ότι χρεώνεσαι κάθε φορά που το χρησιμοποιείς το δέκτη. Γίνεται να μην χρεώνεσαι δηλαδή εάν δεν επιτρέπεις να συνδέθει το gps μέσω wifi στο διαδίκτυο τότε λογικά δεν θα χρεώνεσαι αφού γίνεται η χρήση μόνο του δέκτη. Επίσης χωρίς παρεξήγηση αλλά μήπως γενικά ο δέκτης gps είναι λίγο μούφα γιατί μέσα στην Θεσσαλονίκη και σε κεντικούς δρόμους και το gps να μην lockάρει και να βρίσκει την θέση μου...:rolleyes:

 

 

Καταρχήν καλορίζικο...

Εχουμε και λέμε. Το gps χρεώνει για λίγο για να βρεις τη θέση σου πιο γρήγορα. Αυτό και μόνο. Πέρα από την υποβοήθηση εκκίνησης δε χρεώνει τίποτα άλλο. Για να μην σε συνδέει στο ίντερνετ λοιπόν πας στο μενού πλοήγηση-ρυθμίσεις και βγάζεις την υποβοήθηση εκκίνησης επιλέγοντας <ποτέ>. Θα αργεί λίγο να βρει σήμα αλλά μετά δουλεύει το ίδιο όπως και με την υποβοήθηση. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλορίζικο...

Εχουμε και λέμε. Το gps χρεώνει για λίγο για να βρεις τη θέση σου πιο γρήγορα. Αυτό και μόνο. Πέρα από την υποβοήθηση εκκίνησης δε χρεώνει τίποτα άλλο. Για να μην σε συνδέει στο ίντερνετ λοιπόν πας στο μενού πλοήγηση-ρυθμίσεις και βγάζεις την υποβοήθηση εκκίνησης επιλέγοντας <ποτέ>. Θα αργεί λίγο να βρει σήμα αλλά μετά δουλεύει το ίδιο όπως και με την υποβοήθηση. Αυτά

 

Δηλαδή άμα βγάλω την υποβοήθηση (δηλαδή το a-gps) όπως λες, τότε λογικά δεν θα με χρεώνει από το δίκτυο της κινητής τηλεφωνίας που είμαι (συγκεκριμένα vodafone) κάθε φορά που χρησιμοποιώ το wayfinder είτε το google maps όταν χρησιμοποιώ το gps σκέτο χωρίς βοήθεια απο το διαδίκτυο? Και κάτι λίγο άκυρο επειδή είδα ότι έχεις από το προφίλ σου το ίδιο κινητό. Εσύ προσωπικά έχεις δοκιμάσει να απενεργοποιήσεις την υποβοήθηση εκκίνησης και να δοκιμάσεις το gps χωρίς internet διότι το δοκίμασα και είδα ότι υπερβολικά αργεί να lockαρει μέσα σε πόλη δηλαδή περίπου 6 λεπτά του πήρε και αυτό με το ζόρι :wacko:

Edited by praxitelison
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλημέρα... Αν απενεργοποιήσεις την υποβοήθηση δε θα χρεώνεσαι μόνο για το απλό gps, το οποίο όντως αργεί να κάνει lock. Ο λόγος για τον οποίο χρεώνεσαι για τις άλλες εφαρμογές είναι επειδή οι χάρτες τους δεν είναι στο κινητό αλλά φορτώνονται από το ίντερνετ... Ελπίζω να σε κάλυψα!!
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια. :)

 

Εχει η κοπελα μου το συγκεκριμενο κινητο. Θελει να βαλει μουσικη στην SD card (4GB). Συνδεει στο pc (XP sp2) με USB το κινητο, και εμφανιζεται το connection wizard. Παταει ακυρο μιας και δεν υπαρχει CD με οδηγους για να φορτωσει.

 

Επειτα, στο My Computer εμφανιζεται το κινητο, με εικονιδιακι φωτογραφικης μηχανης. Μπαινει μεσα και εχει διαφορους φακελους. Που πρεπει να βαλει τη μουσικη ωστε αυτη να αποθηκευτει στην SD card και οχι στο κινητο;

 

Ευχαριστω :D

 

Aκυρο νταξει τα βαλε στο φακελο Music χυμα ;D

Edited by opethmmad
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε παιδια. :)

 

Εχει η κοπελα μου το συγκεκριμενο κινητο. Θελει να βαλει μουσικη στην SD card (4GB). Συνδεει στο pc (XP sp2) με USB το κινητο, και εμφανιζεται το connection wizard. Παταει ακυρο μιας και δεν υπαρχει CD με οδηγους για να φορτωσει.

 

Επειτα, στο My Computer εμφανιζεται το κινητο, με εικονιδιακι φωτογραφικης μηχανης. Μπαινει μεσα και εχει διαφορους φακελους. Που πρεπει να βαλει τη μουσικη ωστε αυτη να αποθηκευτει στην SD card και οχι στο κινητο;

 

Ευχαριστω :D

 

Aκυρο νταξει τα βαλε στο φακελο Music χυμα ;D

γιατι δεν βαζει την καρτα μνημης στο usb adaptor που υπαρχει στην βασικη συσκευασια.??

εγω τα πεταω χυμα μεσα στην καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενω εχω φτιαξει εναν ψευτικο λογαριασμο στις ρυθμισεις internet για να μπαινω με το wifi χωρις να χρεωνομαι ενω μπαινω κανονικα στο ιντερνετ δεν μπορω να δω κανενα βιντεο γιατι οταν παει να το ανοιξει για να φορτωσει λεει στην αρχη: 'συνδεση στο διακομιστη πολυμεσων'' και μετα ''αποτυχια συνδεσης με το διακομιστη πολυμεσων''.τι πρεπει να κανω??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ δυστυχώς μόλις έκλεισε ένα χρόνο και μια βδομάδα το κινητό, κάποια στιγμή, ενώ πριν έτειλα κανονικά ένα μήνυμα, έβγαλη το μήνυμα "Κανένα σήμα" εκεί που κανονικά έπρεπε να λέει cosmote! Δοκίμασα επανεκκινήσεις πολλές αλλά τίποτα! ΤΟ έστειλα λοιπόν στην Αθήνα! Είναι δύο βδομάδες απο τότε και ακόμα δεν με ενημέρωσαν! Τι λέτε υπάρχει καμιά ελπίδα για το κινητάκι μου?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας,εχω το w715 και θελω να κανω debrand ετσι ωστε να μπορω να βαλω flash menu κλπ..

μπορειτε να μου πειτε εναν ευκολο τροπο για να το κανω? ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, πηρα προσφατα το συγκεκριμενο κινητο και ενω προσπαθω να μπω στο ιντερνετ μεσο του wifi μου βγαζει σφαλμα επικοινωνιας, εχετε καποια ιδεα για το τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καταρχάς καλησπέρα σας!σήμερα βρήκα το w715 στο δρομο..αλλα δυστηχως εχει κλειδωμενο το κινητο ,δηλαδη εχει αλλαξει το κωδικο της συσκευης .τι μπορω να κανω?ελεγα να το παω στην SE μιας και μου ειπαν οτι θα μου το κανουν και ας μην ειναι δικο μου(μου το ειπε κατοχος καταστηματος κινητων ο οποιος μου εδωσε κ το τηλ της SE στην θεσσ.νικη) .εγω μονος μου αν και ασχετος μπορω να κανω κατι?το καλο ειναι οτι κ η κοπελα μου εχει το ιδιο κινητο κ εχει καλωδιο usb κτλ!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!

ΕΧΩ ΤΟ W715 ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕ 5 ΠΤΩΣΕΙΣ ΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΚΑΜΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΞΕΙΟΣΗΜΕΙΩΤΗ.ΧΤΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΑΠΟ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΚΑΙ -ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ-ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΝΑ W995 ΕΝΟΣ ΦΙΛΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΧΑΣΟΥΜΕ. ΓΥΡΙΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΝΑ ΦΟΡΤΑΕΙ :p ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΝΤΕ ΛΕΠΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ : ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΔΙΚΤΥΟΥ -ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΒΡΙΣΚΕΙ ΚΙΟΛΑΣ- ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ SE ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΟΛΑΓΕ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2-3 ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΖΗΤΑΕΙ ΠΙΝ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ ΑΠΛΑ ΜΕ ΞΑΝΑΒΓΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ ΕΡΓΑΣΕΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΖΙΦΟΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΙΝΗΤΟ SE ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΚΡΥΝΑΡΙ :D ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum!

 

Καταρχήν να σε παρακαλέσω θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ. :)

 

Στο πρόβλημά μας τώρα. Δοκίμασε να βάλεις μια άλλη κάρτα SIM αφού πρώτα βγάλεις για λίγο την μπαταρία.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...