Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα ξανα κρουσμα του συγκεκριμενου προβληματος που με τυραναει απο τη στιγμη που πηρα το κινητο. Εβγαλα και ξαναεβαλα την μπαταρια και ολα ειναι οκ. Απλως ειναι λιγο εκνευριστικο. Ξερω οτι γινομαι κουραστικος αλλα θα ξαναρωτησω. Ειχαμε κανενα νεο για msn messenger σε dumbphones ? Εχω φαει ολο το ιντερνετ και δεν εχω βρει κατι εκτος απο ενα ebuddy..:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετά από 1,5 μήνα καθημερινής και εντατικής χρήσης του εν λόγω μοντέλου,οφείλω να ομολογήσω πως με έχει αφήσει άφωνο με τη διάρκεια της μπαταρίας του!! :shock:

 

Διαρκεί σίγουρα 3 ολόκληρες ημέρες και αν χρησιμοποιηθεί ελαφρώς λιγότερο φτάνει μέχρι και τις 5!Πραγματικά τεράστια η διαφορά,κυρίως σε σχέση με αλλα SE που εχω στην κατοχή μου!

 

Σημειωτέον,δε χρησιμοποιω λειτουργίες εξοικονόμησης ενέργειας!Η οθόνη είναι πάντα φωτισμένη στο 100% καθώς δεν αντέχω το χαμηλό φωτισμό,είναι όλη μέρα συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικά(για ομιλία),ακούω περιπου 1 ώρα μουσική,μιλάω περίπου 15-20 λεπτα τη μέρα,χρησιμοποιώ αρκετά το Wi-fi πάλι σε καθημερινή βάση και είναι γυρισμένο σε 3g only(μέσω myphoneexplorer) λόγω καλής κάλυψης της Vodafone στην Θεσ/νίκη!Και διαρκεί σίγουρα για 3 μέρες!Πολύ καλή η 1000άρα μπαταρία και ελπίζω να τη βάλουν και σε άλλα μοντέλα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρατηρησει οτι απο το 100% μεχρι το 50% πεφτει για πλακα και κατω απο το 50% κραταει καλα. Γυρω στις 4 μερες διαρκει σε μενα. Μιλαω γυρω στο 20λεπτο τη μερα και το walkman δουλευει πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παρατηρησει οτι απο το 100% μεχρι το 50% πεφτει για πλακα και κατω απο το 50% κραταει καλα. Γυρω στις 4 μερες διαρκει σε μενα. Μιλαω γυρω στο 20λεπτο τη μερα και το walkman δουλευει πολυ.

...και οσο θα περναει ο καιρος θα δει ακομη καλυτερη αποδοση της μπαταριας.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με Bluetooth!!!!Θελω να το συνδεσω με τον υπολογιστη το βρισκει μεν αλλα μολισ παταω αποστολη μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η ευρεση τησ υπηρεσιασ!!!PLEASE HELP ME !!!!!
www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με Bluetooth!!!!Θελω να το συνδεσω με τον υπολογιστη το βρισκει μεν αλλα μολισ παταω αποστολη μου λεει οτι δεν ηταν δυνατη η ευρεση τησ υπηρεσιασ!!!PLEASE HELP ME !!!!!

θα πατησεις πανω στο εικονιδιο του bluetooth το οποιο θα το βρεις διπλα απο το ρολοι και με δεξι κλικ θα πατησεις ληψη ενος αρχειου.μετα πατας αποστολη απο το κινητο!

επισης για να στειλεις αρχειο απο τον υπολογιστη σου στο κινητο θα κανεις δεξι κλικ πανω στο αρχειο και αποστολη.

καποια bluetooth θελουν κωδικο για προσθηκη της συσκευης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα πατησεις πανω στο εικονιδιο του bluetooth το οποιο θα το βρεις διπλα απο το ρολοι και με δεξι κλικ θα πατησεις ληψη ενος αρχειου.μετα πατας αποστολη απο το κινητο!

επισης για να στειλεις αρχειο απο τον υπολογιστη σου στο κινητο θα κανεις δεξι κλικ πανω στο αρχειο και αποστολη.

καποια bluetooth θελουν κωδικο για προσθηκη της συσκευης.

 

δεν γινετε γιατι οπως ειπα και πριν δεν μπορει να εντοπισει την υπηρεσια!!τουλαχιστον ετσι λεει το μυνημα που μου βγαζει!να το παω στην vodafone?θα μου πει κατι?

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε γιατι οπως ειπα και πριν δεν μπορει να εντοπισει την υπηρεσια!!τουλαχιστον ετσι λεει το μυνημα που μου βγαζει!να το παω στην vodafone?θα μου πει κατι?

τι bluetooth adaptor εχεις στον υπολογιστη σου???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι bluetooth adaptor εχεις στον υπολογιστη σου???

 

τα bluetooth ειναι ηδη στον υπολογιστη δεν εχω ξεχωριστα !:wacko:

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

τα bluetooth ειναι ηδη στον υπολογιστη δεν εχω ξεχωριστα !:wacko:

ok! με αυτα που σου ειπα πριν..δεν δουλεψε??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok! με αυτα που σου ειπα πριν..δεν δουλεψε??

 

οχι!πηρα στην sony ericsson και μου ειπαν οτι τον κινητο ειναι μια χαρα!θελει καποια ρυθμιση ο υπολογιστης μου ειπαν!αλλα το δοκιμασα σε 3 αλλα τηλεφωνα και εστελνε (2 sony ericsson και 1 LG)!:confused:

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

οχι!πηρα στην sony ericsson και μου ειπαν οτι τον κινητο ειναι μια χαρα!θελει καποια ρυθμιση ο υπολογιστης μου ειπαν!αλλα το δοκιμασα σε 3 αλλα τηλεφωνα και εστελνε (2 sony ericsson και 1 LG)!:confused:

 

Κλεισ' το, βγαλε την μπαταρια καιξαναβάλτην και ανοιξέ το! Σε εμένα δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

ήμουν πάντα μεγάλος οποαδός της SE και θέλω να ρωτήσω άν το clear sound βελτιώνει καθόλου τον ήχο η είναι ενα διαφημιστικό trick ( δηλ μια εφαρμογή που πρακτικά δεν κάνει τίποτα)?
Link to comment
Share on other sites

ήμουν πάντα μεγάλος οποαδός της SE και θέλω να ρωτήσω άν το clear sound βελτιώνει καθόλου τον ήχο η είναι ενα διαφημιστικό trick ( δηλ μια εφαρμογή που πρακτικά δεν κάνει τίποτα)?

 

H ποιότητα βελτιώνεται, αλλά χρειάζεται έμπειρο αυτί για να το καταλαβει. Όμως το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχει μεγάλη ένταση. :cry:

Μπορώ να βρώ κάποιο πρόγραμμα GPS για το κινητό που να έχει τους χάρτες και να μην χρειάζεται να τους κατεβάσει εκείνη τη στιγμή? help

Είναι ανάγκη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο διατιθεται μονο σε Vodafone Live; Δε μπορω να το βρω σε καποιο μαγαζι σκετο;

 

Το W715 είναι παραγγελία της Vodafone ειδικά για αυτήν αλλά μπορείς να πάρεις το W705 που είναι ολόιδιο αισθητικά και με πανομοιότυπα τεχνικά χαρακτηριστικά. Στην ουσία το 715 είναι ένα 705 με λίγο διαφορετικό μενού λόγω VF Live.;)

Link to comment
Share on other sites

Το W715 είναι παραγγελία της Vodafone ειδικά για αυτήν αλλά μπορείς να πάρεις το W705 που είναι ολόιδιο αισθητικά και με πανομοιότυπα τεχνικά χαρακτηριστικά. Στην ουσία το 715 είναι ένα 705 με λίγο διαφορετικό μενού λόγω VF Live.;)

 

Και με επιπρόσθετο GPS.

 

Υ.Γ.:Στο εξωτερικό,σε συγκεκριμένες χώρες κυκλοφορεί και ως unbranded!Κυρίως στις σκανδιναβικές!

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βρώ κάποιο πρόγραμμα GPS για το κινητό που να έχει τους χάρτες και να μην χρειάζεται να τους κατεβάσει εκείνη τη στιγμή? help

Είναι ανάγκη!!!

 

Βγήκε το Sims 3 για κινητό. Είδα κάποια reviews στο internet, αλλά πουθενα να το κατεβασω. Αν μπορει καποιος ας μου στειλει το link σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το Sims 3 για κινητό. Είδα κάποια reviews στο internet, αλλά πουθενα να το κατεβασω. Αν μπορει καποιος ας μου στειλει το link σε pm.

 

αυτο που ξερω οτι εχει βγει φετος ειναι το My Sims Adventure Game!

αυτο που θελεις για java δεν το εχω :worry: ακομη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπορώ να χρησιμοποιώ το w715 σαν webcam με μικρόφωνο, ή εστω webcam μέσω usb? Βρήκα το mobiola για java κινητά, αλλά λειτουργεί μόνο με μπλέ δόντι (bluetooth)

 

Μπορώ να βρώ κάποιο πρόγραμμα GPS για το κινητό που να έχει τους χάρτες και να μην χρειάζεται να τους κατεβάσει εκείνη τη στιγμή? help

Είναι ανάγκη!!!

 

Βγήκε το Sims 3 για κινητό. Είδα κάποια reviews στο internet, αλλά πουθενα να το κατεβασω. Αν μπορει καποιος ας μου στειλει το link σε pm

 

μπορώ να βρω κάποιον λογογράφο για κινητό, δηλαδή να μιλάω εγώ και αυτό να γράφει? (Αν γινεται ελληνικά, αλλά και στα Αγγλικά δεν με χαλάει)

Link to comment
Share on other sites

οσο και να εψαξα δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο για το gps του κινητου...

ωραιο κινητο πολλες δυνατοτητες αλλα πολυ ψεμα και απατη το gps...

επιτρεπεται gps για java?? ελεος δηλαδη...

απογοητευτικο και μεγαλο φαουλ για ενα τοσο ωραιο και δυνατο κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Και με επιπρόσθετο GPS.

 

Υ.Γ.:Στο εξωτερικό,σε συγκεκριμένες χώρες κυκλοφορεί και ως unbranded!Κυρίως στις σκανδιναβικές!

 

Ουπς, το ξέχασα αυτό, thanks!:p Φαίνεται οτι οι Σκανδιναβοί δεν συμπαθούν τα branded κινητά και καλά κάνουν!:lol:

Link to comment
Share on other sites

απατη παιδια το gps.. απαραδεκτο.. ειμαι φαν της ερικσον εχω Κ800 και Κ810 που ειναι αστερια κινητα, φοβερα τηλεφωνα αλλα αυτο αποδειχτηκε μεγαλη σουπα..

το παω σημερα για αντικατασταση συσκευης με κανενα νοκια που εχει τουλαχιστον κανονικο gps και οχι πασαλλειματα.. κριμα..

Link to comment
Share on other sites

απατη παιδια το gps.. απαραδεκτο.. ειμαι φαν της ερικσον εχω Κ800 και Κ810 που ειναι αστερια κινητα, φοβερα τηλεφωνα αλλα αυτο αποδειχτηκε μεγαλη σουπα..

το παω σημερα για αντικατασταση συσκευης με κανενα νοκια που εχει τουλαχιστον κανονικο gps και οχι πασαλλειματα.. κριμα..

και πως θα κανεις αντικατασταση,εφοσον εχεις το κινητο στην κατοχη σου :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απατη παιδια το gps.. απαραδεκτο.. ειμαι φαν της ερικσον εχω Κ800 και Κ810 που ειναι αστερια κινητα, φοβερα τηλεφωνα αλλα αυτο αποδειχτηκε μεγαλη σουπα..

το παω σημερα για αντικατασταση συσκευης με κανενα νοκια που εχει τουλαχιστον κανονικο gps και οχι πασαλλειματα.. κριμα..

 

εγω που το δοκιμασα ηταν τελειο!και το google maps και το wf navigator!και γενικα το τηλεφωνο ειναι τελειο με τ κεφαλαιο!!!!!!!:lol::p

www.emmawatson.com:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...