Jump to content

[Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές


proper_evolution
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;Προσπαθώ να κάνω debrand το C905 αλλά όταν κρατάω πατημένο το c δεν κάνει τπτ.Δοκίμασα να πατήσω το κεντρικό πλήκτρο ή το 1 αντί για το c αλλά τπτ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 670
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε εμένα μόνο δεν δουλευει?

μου βγάζει μήνυμα ότι τα Windows δεν μπορούν να τρέξουν το αρχείο ή τη διαδρομή ή χρειάζομαι τα απαραίτητα δικαιώματα. και το τρέχω As Administrator ... any ideas?

Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις exclude στο firewall ή/και antivirus σου.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους!

Φίλε proper_evolution πολύ καλό το tutorial για debranding. Ακολούθησα την διαδικασία που υπέδειξες αλλά την προηγούμενη ημέρα είχα κάνει Αναβάθμιση Λογισμικού μέσω του SEUS. Συνεπώς το debranding δεν μπόρεσε να γίνει γιατί στο τελευταίο βήμα μου γράφει ότι το λογισμικό είναι ενημερωμένο. Διάβασα εκεί που γράφεις να περάσω <cda-number>1208-6900</cda-number> και να ξανακάνω την διαδικασία αλλά δεν έγινε τίποτα. Πάλι μόλις έτρεξα το SEUS δεν μπόρεσε να κάνει αναβάθμιση.

 

Μήπως πρέπει να εγκαταστήσω παλιότερο firmware? Κάνω τίποτα λάθος?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Σημ: Το τηλέφωνο είναι το W902

Link to comment
Share on other sites

Είναι branded το τηλέφωνό σου; Σε ποιά εταιρία;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

βασικά ποια η διαφορά σε ένα branded κινητό? εμένα το μόνο που έχει είναι ένα επιπλέον εικονίδιο για το wind plus στο μενού και συντόμευση στο wind plus στο δεξί πλήκτρο στην οθόνη αναμονής. και όταν ανοίγω το κινητό που εμφανίζεται το σήμα της wind. παρ'όλα αυτά πέρασα κανονικά τις ρυθμίσεις για vodafone.
Μαμά έφαγα και τα 1000 λεπτά αυτό τον μήνα! Μπορώ να φάω τώρα παγωτό?:happy:
Link to comment
Share on other sites

Είναι branded το τηλέφωνό σου; Σε ποιά εταιρία;

 

Δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι branded. Το μόνο που βλέπω είναι ότι στις συντομεύσεις μου έχει το my view της Cosmote (ο παροχέας που χρησιμοποιώ είναι κανονικά η Vodafone οπότε θεωρώ ότι δεν είναι κλειδωμένο).

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το w902 και ειναι myview, κανω τη διαδικασια αλλα μου λεει πως ειναι ενημερωμενο το λογισμικο...τι κανω λαθος?

ποιο κωδικο βαζω για το w902?

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το 1201-0083 είναι για το W902, κανονικά δηλαδή...

Πες μου ποιά έκδοση λογισμικού έχεις περασμένη μέσα.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το 1201-0083 είναι για το W902, κανονικά δηλαδή...

Πες μου ποιά έκδοση λογισμικού έχεις περασμένη μέσα.

 

 

Ωχ δεν ξερω γιατι εχω περασει αυτο 1209-4776, που ειχε στη πρωτη σελιδα. Αν βαλω αυτο που λες θα λειτουργησει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλες είναι για το C905! Το γράφει κιόλας...

Ναι πέρνα το με το 1201-0083 και θα δουλέψει.

 

Εσύ santono ποιά συσκευή έχεις;

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλες είναι για το C905! Το γράφει κιόλας...

Ναι πέρνα το με το 1201-0083 και θα δουλέψει.

 

Εσύ santono ποιά συσκευή έχεις;

 

Το εκανα και τελικα ειχες δικιο, "βγηκε" το myview της cosmote, ευχαριστω πολυ....το θεμα ειναι οτι εξακολουθει τι κινητο να μην εμφανιζει τα flash lite themes!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το w902 το Σάββατο και το έκανα debrand χτες..Έφυγε το myview αλλά από τα flash themes λειτουργούν μόνο αυτά που έχει προεκατεστημενα το κινητό και όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω άλλα το μενού είναι το κλασσικο… γιατί??..και επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο(αν και δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο topic SORRY!)όταν είμαι στο walkman player και παίζει ένα τραγούδι και παταω το κουμπί από τα πλαϊνά to pause σταματάει το τραγούδι αλλά αν το ξαναπατήσω δεν ξαναπαίζει το τραγούδι και χρειάζεται να πατήσω το κεντρικό κουμπι… έτσι λειτουργεί κανονικά η έχει κάποιο πρόβλημα??Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει το w902 σας παρακαλώ!!Ευχαριστώ πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το w902 το Σάββατο και το έκανα debrand χτες..Έφυγε το myview αλλά από τα flash themes λειτουργούν μόνο αυτά που έχει προεκατεστημενα το κινητό και όταν προσπαθώ να εγκαταστήσω άλλα το μενού είναι το κλασσικο… γιατί??..και επίσης ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο(αν και δεν ξέρω αν είναι εδώ το κατάλληλο topic SORRY!)όταν είμαι στο walkman player και παίζει ένα τραγούδι και παταω το κουμπί από τα πλαϊνά to pause σταματάει το τραγούδι αλλά αν το ξαναπατήσω δεν ξαναπαίζει το τραγούδι και χρειάζεται να πατήσω το κεντρικό κουμπι… έτσι λειτουργεί κανονικά η έχει κάποιο πρόβλημα??Ας μου απαντήσει κάποιος που έχει το w902 σας παρακαλώ!!Ευχαριστώ πολύ!!

 

Ακριβως το ιδιο με εσενα εχω παθει και εγω με τα θεματα, μονο του κινητου εμφανιζει-οποιος ξερει ας μας πει- οσον αφορα τη μουσικη πατα το παρατεταμενα και θα παιξει

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!και ευχομαι να μαθουμε τι γινεται με τα θεματα!!

εν τω μεταξυ εγω το κινητο δεν το πηρα απο καταστημα cosmote και ηταν branded cosmote..αν (χτυπα ξυλο)χρειαστει καποια στιγμη service λετε να πρεπει να το ξανακανω οπως ηταν η να το παω ετσι?????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν αρκεί να περάσετε το .thm file στο κινητό.Πρέπει να περαστεί το αντίστοιχο .swf μέσω του A2uploader ή αντίστροφα.Εδώ έχει ένα πολύ καλό tutorial : http://www.trekker-reactor.isq-networks-server.com/se-stuff/flash-menu-tutorials/
Link to comment
Share on other sites

πρεπει καθε φορα που χρησιμοποιουμε το Α2uploader να κανουμε και update με το seus??ή γινεται να βαλουμε το αρχειο κατευθειαν??και ποσο επικινδυνο ειναι να χρησιμοποιουμε συχνα το A2uploader??μηπως κανει το κινητο μετα να κολλαει και δημιουργει προβληματα ή ειναι αφσφαλές??αν κανουμε αυτη τη διαδικασια που λεει το tutorial θα διαγραφουν αρχεια απο το κινητο????και που βρισκουμε το .swf η πως το δημιουργουμε??

1000 συγγνωμη που κανω πολλεσ ερωτησεις αλλα ειμαι καινουργια σε αυτα και εχω πολλεσ αποριες!!ευχαριστωωωωω!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι,δε χρειάζεται να κανεις update,απλά βάζεις το αρχείο κατευθείαν.Εμένα δε μου έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα,δεν είναι επικίνδυνο.Δε διαγράφεται κανένα αρχείο.Στο site με το tutorial μπορείς να πας στην κατηγορία flash menus και να κατεβάσεις κάποια.Απλά κάθε flash menu πρέπει να έχει και το αντίστοιχο .thm που μπαίνει στο φάκελο themes του κινητού ή θα πρέπει να το αντιστοιχίσεις εσύ σε οποιοδήποτε θέμα θέλεις.Με λίγο ψάξιμο στο google θα βρεις αρχεία που περιλαμβάνουν και το .thm και το .swf.Ελπίζω να βοήθησα! :)
Link to comment
Share on other sites

στα περισσοτερα sites δεν υπαρχει μαζι το .swf μονο το .thm...και πρεπει δλδ για καθε θεμα να μπει με το A2uploader και το .swf??δυσκολοοοο! γιατι θα πρεπει να το κανουμε εμεις αν δεν υπαρχει ε?? ουφ!!:D
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, .swf έχουν μόνο τα flash themes,όχι τα απλά!πρέπει να ψάξεις για flash themes,θα βρεις αρκετά!Δε δημιουργείς μόνη σου τα .swf!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...