Jump to content

[Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές


proper_evolution
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω κάνει debranding από το Μάρτιο που αγοράστηκε η συσκευή, όλα μια χαρά μεχρι σήμερα αλλά τώρα αρνείται να ανοίξει (ενεργοποιώντας το ανάβει το μπλε φωτάκι στι πλάι και τίποτε άλλο).

Να το επαναφέρω με το A2 Uploader ή μήπως αν κάνω SEUS θα ''ξεμπλοκάρει''?

Ρωτάω μήπως υπάρχει σχετική αντίστοιχη εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 670
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε update μέσω SEUS και αν δεν φτιάξει δοκίμασε A2. Νομίζω θα φτιάξει όμως. Για ποιό μοντέλο μιλάμε;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για το C902. Ξεκινάω με SEUS και βλέπουμε...

Αν έχει ζημιά hardware μόνο, να δω αν θα το επαναφέρω ως branded για να καλυφθεί με εγγύηση...

 

--> Τελικά OK, ''ξύπνησε'' μετά από αναβάθμιση με SEUS.

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω θερμά τον φίλο proper_evolution, αφού με τις οδηγίες του ξεcosmάτιασα το c510 μου και έγινε "κανονικό".
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα W705 με my view. Πως θα μπορουσα να το γυρισω σε vodafone live;:worry:

Δεν ξέρω αν γυρνάει το W705 σε VFE Live. Υπάρχει έκδοση παρόμοια με το W705, το W715 που έχει σχεδιαστεί για τη Vodafone. Αλλά με το SEUS δεν μπορείς να flashάρεις firmware του W715 σε W705.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ποια ακριβώς εικονίδια αλλάζουν στο C510 και τι μπαίνει στη θέση τους αν κάνω debrand τη συσκευή;

Αξίζει να παιδευτώ ή είναι για να έχουμε να λέμε;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

ποια ακριβώς εικονίδια αλλάζουν στο C510 και τι μπαίνει στη θέση τους αν κάνω debrand τη συσκευή;

Αξίζει να παιδευτώ ή είναι για να έχουμε να λέμε;

 

Φεύγει το myview από το δεξί πλήκτρο επιλογής και από το μενού και αντικαθίσταται από την αναζήτηση και το play it αντίστοιχα. Επίσης φεύγουν όλα τα λογότυπα εκκίνησης και τερματισμού.

 

Ακολουθώντας τον οδηγό είναι πολύ απλή υπόθεση λίγων λεπτών και νομίζω ότι αξίζει εάν σε εκνευρίζει το νταβατζιλίκι.

Link to comment
Share on other sites

Καταπληκτικό ποστ proper_evolution!!Επιτέλους ξεφορτώθηκα το χάλια μενού της Vodafone!Thanx! :)

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

λέω να το κάνω έτσι για αλλαγή!

έχω προλάβει όμως να κάνω αναβάθμιση μέσω του SEUS. :(

Τι ακριβώς κάνω τώρα; Πολλά και αρκετές φορές λίγο μπερδεμένα τα προηγούμενα posts.

Αυτά που έχω κατεβάσει είναι:

Α2 Uploader.exe και ggsetup-2.2.0.5.exe

και ένα αρχείο rar από το 4shared, το C510_R1DA035_ADRIATIC_RED52.rar

 

μπορεί κάποιος, με C510 κατά προτίμηση, να μου κάνει copy-paste τα βήματα για την περίπτωσή μου;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

λέω να το κάνω έτσι για αλλαγή!

έχω προλάβει όμως να κάνω αναβάθμιση μέσω του SEUS.

Τι ακριβώς κάνω τώρα; Πολλά και αρκετές φορές λίγο μπερδεμένα τα προηγούμενα posts.

Αυτά που έχω κατεβάσει είναι:

Α2 Uploader.exe και ggsetup-2.2.0.5.exe

και ένα αρχείο rar από το 4shared, το C510_R1DA035_ADRIATIC_RED52.rar

 

μπορεί κάποιος, με C510 κατά προτίμηση, να μου κάνει copy-paste τα βήματα για την περίπτωσή μου;

Δοκίμασε μία με την κλασική μέθοδο του 1ου post και αν δεν γίνει τίποτα στείλε μου PM να σου βρω τα αρχεία.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο αν είσαι διατεθειμένος να χάσεις τα Ελληνικά... Διαλέγεις και παίρνεις! :)
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο αν είσαι διατεθειμένος να χάσεις τα Ελληνικά... Διαλέγεις και παίρνεις! :)

 

αμάν ρε παιδί μου μονο έτσι δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλα πες ότι το έκανα αγγλικά μετά μπορώ να το επαναφέρω αν μπορώ εξήγησε πως γίνετε αν μπορείς

:tease:
Link to comment
Share on other sites

πως να περασω το αρχειο μεσα στο κινητο το drop δεν εχω καταλαβει για να βγαλω το myvew και να περασω ξανα το λογισμικο απο την αρχη και μετα να το ξανα βαλω.
Link to comment
Share on other sites

αμάν ρε παιδί μου μονο έτσι δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλα πες ότι το έκανα αγγλικά μετά μπορώ να το επαναφέρω αν μπορώ εξήγησε πως γίνετε αν μπορείς

Βέβαια μπορείς να το επαναφέρεις...

 

Αν θέλεις να το κάνεις debrand χάνοντας τα Ελληνικά κάνε τη διαδικασία του πρώτου post βάζοντας τον κωδικό 1209-4769...

Για να το επαναφέρεις θα είναι κομμάτι πιο δύσκολο γιατί θα χρειαστείς να το flashάρεις με το A2Uploader.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πήρα ένα c510 αλλά η ηλήθια η cosmote έχει βάλει το theme και τους ήχους της παντού. Επίσης δεν θέλω το my view.

 

Δοκίμασα την με το κολπάκι για το κρυφό μενού μου βγάζει

1222-9793 R2A

ADRATIC

 

δοκίμασα και το "σπάσιμο" αλλά μετά το SEUS μου βγάζει ότι έχω την τελευταία έκδοση και δεν με αφήνει να κάνω Update, επίσης το myview υπάρχει ακόμα.(είχα κάνει πριν Update με την ελπίδα να τα ξεφορτωθώ)

 

Τι πρέπει να κάνω για να απαλλαγώ;

Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω και εγώ το post ... και ρωτάω... δεν υπάρχει κάποιο generic Europe CDA για Ericsson C510 όπου να μην customized (οπότε και να μην έχουμε στο δεξί κουμπι cosmote,wind,vodafone κτλ) αλλά να έχουμε ελληνικά στο τηλέφωνο??

 

Edit: Sorry τώρα το είδα !! :p (τυφλαμάρα)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια μπορείς να το επαναφέρεις...

 

Αν θέλεις να το κάνεις debrand χάνοντας τα Ελληνικά κάνε τη διαδικασία του πρώτου post βάζοντας τον κωδικό 1209-4769...

Για να το επαναφέρεις θα είναι κομμάτι πιο δύσκολο γιατί θα χρειαστείς να το flashάρεις με το A2Uploader.

 

και πως το flashάρεις θέλει κάποια αρχεία?

:tease:
Link to comment
Share on other sites

εγω κανω το πρωτο βήμα και μου λεει οτι εχω το νεότερο λογισμκο. ekana flashing και οταν ανοιγω το κινητό μου λεει σφάλμα. μηπως φταιει h cosmote 2in1 sim pou exo? αλλιώς τι φταιει? εχω το c510
.:Sony Ericsson C510:.:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όχι φταίει που δεν το έκανες σωστά... Ξαναπροσπάθησε ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Επαναφέρω και εγώ το post ... και ρωτάω... δεν υπάρχει κάποιο generic Europe CDA για Ericsson C510 όπου να μην customized (οπότε και να μην έχουμε στο δεξί κουμπι cosmote,wind,vodafone κτλ) αλλά να έχουμε ελληνικά στο τηλέφωνο??

 

Edit: Sorry τώρα το είδα !! :p (τυφλαμάρα)

 

Μπορείς να με βοηθήσεις με την αναβάθμιση; Έκανα ότι αναφέρουν οι οδηγίες αλλά αρνείται πεισματικά να διώξει το μενου της cosmote. Όταν πήρα το τηλ το πρώτο πράγμα που έκανα είναι να το κάνω update με τον SEUS, στο κρυφό μενου μου έβγαζε ADRIATIC και όχι κάτι σαν cosmote κτλ,επίσης στο xml αρχείο βάζω τον κωδικό 1209-4776

Link to comment
Share on other sites

Ποιά συσκευή έχεις;
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Οδηγός] Πώς να κάνετε debrand Α2 συσκευές

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...