Jump to content

Πιστοποιητικά - Διαδικασία Symbian Signed


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παρακαλω ενα πιστοποιητικο γαι ιμει 356810037367952

Καλημέρα.

Έχει αλλάξει ο τρόπος για τα πιστοποιητικά. Πλέον ο καθένας μας βγάζει μόνος του το πιστοποιητικό για το κινητό του. Διάβασε τις οδηγίες που βρίσκονται στο 2ο post του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

έχω κάνει όλη την διαδικασία μέσω opda για να λάβω τα cer και key τα οποία τα χρησιμοποιήσα για να περάσω το spb σε vivaz και όλα οκ.

Oι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1) πως μπορώ να διαπιστώσω ότι μία εφαρμογή είναι signed ή όχι ?

2) Εστω ότι είναι signed τι κάνω για να την περάσω στο κινητό? Πρεπει να έχω άλλα πιστοποιητικά ή απλά χρησιμοποιώ τα ίδια και ουσιαστικά μετανομάζω μόνο το sis αρχείο Μέσω της γνωστής διαδικασίας ?

 

Ευχαριστώ!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1. Οταν την κατεβαζεις απο την επισημη ιστιοσελιδα ειναι σχεδον παντα signed εαν δεν ειναι το γραφει μαζι με το ονομα. Γενικα οι σπασμενες εφαρμογες στο 99% των περιπτωσεων ειναι unsigned. Mην σε μπερδευει το γραφει παντα διπλα απο το ονομα..

 

2. Εαν ειναι signed την κανεις απευθειας εγκατασταση εαν ειναι unsigned πρωτα την υπογραφεις με το ποιστοποιητικο που εχεις και μετα εγκατασταση. Με το ποιστοποιητικο που κατεβασες μπορεις να υπογραψεις οσες εφαρμογες θελεις αλλα θα κανουν εγκατασταση μονο στην συγκεκριμενη συσκευη για την οποια εχει εκδοθει το πιστοποιητικο.

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

βρε μαγγες εχω την v50 στο nokia 5800....πως μπορω να κανω sign τις εφαρμογες??η μαλλον απο που προτεινετε να κανω sign??

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Aπο το opda ειναι το περισσοτερο αξιοπιστο. Υπαρχουν τα παντα στην πρωτη σελιδα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

........................

 

καλησπερα.προσπαθησα να κανω αυτους τους δυο τροπους που λες και κανενας απο τους δυο δεν λειτουργει.με τον πρωρο δε τρεχει στον υπολογιστη ε εφαρμογη και στον δευτερο μου λεει οτι εχει λειξει το πιστοποιητικο του Free Signer.

πως αλλιως μπορω να κανω sign τις εφαρμογες που θελω?εχω παρει πιστοποιητικο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.προσπαθησα να κανω αυτους τους δυο τροπους που λες και κανενας απο τους δυο δεν λειτουργει.με τον πρωτο δε τρεχει στον υπολογιστη η εφαρμογη

Eισαι σιγουρος οτι τα κανεις ολα σωστα? Ακολουθησε προσεκτικα τις οδηγιες που υπαρχουν..

στον δευτερο μου λεει οτι εχει λειξει το πιστοποιητικο του Free Signer.

πως αλλιως μπορω να κανω sign τις εφαρμογες που θελω?εχω παρει πιστοποιητικο.

 

Διαβασε εκει που λεει: Το πιστοποιητικο εχει ληξει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651198#post2651198

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου.τα καταφερα τελικα χαρη στην πολυτιμη βοηθεια σου.να σαι καλα!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν γνωρίζει πως μπορώ να ξαναβρώ τον κωδικό μου γιατί τον έχω χάσει, είχα χακάρει κανονικά το τηλέφωνο μου.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με το vivaz μου όλα πήγαν καλά με το πιστοποιητικό του opdaκαι δουλεύει τέλεια, στο satio ενός φίλου το πιστοποιητικό που μου δώσαν δεν δουλεύει σωστά.

Το ΙΜΕΙ που έδωσα είναι σωστό, το τσέκαρα και στο αρχείο cer με το devcertlist και το βρίσκει στο ΙΜΕΙ.ΤΧΤ

Τί στο καλό φταίει???

 

 

Βγάζει σφάλμα πιστοποιητικού.

Δοκίμασα πολλές διαφορετικές εφαρμογές και δεν δούλεψε καμία

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. :)

 

Έλεγξε τις παρακάτω ρυθμίσεις ίσως το πρόβλημα να ξεκινάει από εκεί..

 

Οι εφαρμογές δεν έχουν την επίσημη πιστοποίηση της Nokia (οι περισσότερες).

Σ' αυτή τη περίπτωση πηγαίνουμε στις «Ρυθμίσεις» και πατάμε Διαχείριση Εφαρμογών > Ρυθμίσεις και βάζουμε στο:

  • Εγκατάσταση λογισμικού (Όλα)
  • Έλεγχος πιστοποιητικών (Απενεργοποιημένη)

Edited by gianpithio
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

εκανα αιτηση στο opda για πιστοποιητικο αλλα οταν παταω πανω στο cer και το Key που μου εμφανιζει μου πεταει αυτο:Certificate applications as large, resulting in slow access. Give priority to paying customers is to download the certificate and other value-added services. Free users to download, please wait 3-5 business days.

 

πρεπει αναγκαστικα να περιμενω 3-5 μερες ή μπορω να το παρακαμψω?

 

ευχαριστω

καλυτερα να νιω8εις παρα να μπορεις....!(dima poWer) xD

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πάνω από 30 έωρες και το state δεν έχει γίνει normal! Είναι λογικό αυτό; Να περιμένω κι άλλο ή να ξανα κάνω την διαδικασία από την αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει πάνω από 30 έωρες και το state δεν έχει γίνει normal! Είναι λογικό αυτό; Να περιμένω κι άλλο ή να ξανα κάνω την διαδικασία από την αρχή;

 

Γράφει αυτό You have not applied or uploaded certificates. Τι σημαίνει; Έκανα κάτι λάθος; Για βοηθήστε ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. ανεβασέ μας ένα screenshot να καταλάβουμε καλύτερα..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κι απο μενα.Ακολουθω τον οδηγο του φιλου για τη δημιουργια cer και key με το opda αλλα στην εγγραφη, στο 5ο βημα που λεει "παταμε στο κουτακι μεσα και μας εμφανιζει αριστερα ενα κουτακι με μια πραξη για να γραψουμε το αποτελεσμα στο κουτακι δεξια", εμενα αυτο το κουτακι αριστερα μου το εμφανιζει κενο. Τι γινεται?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Ακολούθησα τον πρώτο οδηγό για να πάρω τα δυο αρχεία cer και key από το cer.opda.cn.Σήμερα είδα ότι η κατάστασή μου έγινε normal και πήγα να κατεβάσω τα αρχεία όμως αντί να κατέβουν μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα.

 

"Certificate applications as large, resulting in slow access. Give priority to paying customers is to download the certificate and other value-added services. Free users to download, please wait 3-5 business days. "

 

Δηλαδή θα πρέπει να περιμένω τόσες μέρες για να πάρω τα cer και key;

 

Επίσης αν γίνεται να ξαναμπεί ο οδηγός του stefanw595 που όπως λέει η διαδικασία υπογραφής είναι 3 ώρες θα βοηθούσε αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω πλεον τι γινεται με το opda μιας και ο οδηγος που ειχα φτιαξει ειναι απο το νοεμβριο που περασε αν θυμαμαι καλα και δε ξερω κατα ποσο ανταποκρινεται πλεον στα σημερινα δεδομενα...

 

3-5 μερες δεν ειναι κατι τραγικο αν ειναι μονο αυτο το προβλημα μην ειμαστε και υπερβολικοι...

αλλα αν υπαρχει πιο γρηογορος τροπος φυσικα καλο ειναι να αναφερθει για τους ενδιαφερομενους...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ρε παιδια εκανα μια αιτηση στην opda και μου εχει βγαλει (σημερα το κοιταξα) τα εξης

 

Apply/Upload(Time)

2010-09-05 20:04

(την κυριακη που εκανα το apply)

 

Expire Time

2013-09-06 09:05:47

(αυτο δεν υπηρχε την κυριακη...ληξανε χτες????)

 

και σαν State μου εχει ακομα Applying!!!!!!!!!!!!!!!!

 

να πατησω delete και να ξαναστηλω???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήν πατήσεις delete!

Expire Time

2013-09-06 09:05:47

(αυτο δεν υπηρχε την κυριακη...ληξανε χτες????)

 

Γιατί έληξαν αφού γράφει 2013? Τα κατέβασες - δοκίμασες και δεν λειτουργούν?

 

Ακόμη και να λήξουν λειτουργούν κανονικά αλλά θα πρέπει να αλλάζεις την ημερομηνία στην συσκευή σου..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήν πατήσεις delete!

 

 

Γιατί έληξαν αφού γράφει 2013? Τα κατέβασες - δοκίμασες και δεν λειτουργούν?

 

Ακόμη και να λήξουν λειτουργούν κανονικά αλλά θα πρέπει να αλλάζεις την ημερομηνία στην συσκευή σου..

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! εχεις δικιο...!!! λεει 2013 και οχι 2010...!!! δεν το χα προσεξει...!!!

ευχαριστω..απο παρατηρητικοτητα σκιζω οπως καταλαβαινεις......

 

 

δεν τα κατεβασα οχι...οπως ειπα παραπανω στο state (εχει ενα κοκκινο βελακι που διχνει προς τον ουρανο και) λεει applying... δεν μου εχει βγαλει τα αρχειακια ακομα να τα κατεβασω....ποτε θα βγουν ενας θεος ξερει

Edited by fotisg24
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ok!!! μου ηρθαν και τα key και τα cert και υπεγραψα και το προγραμματακι που ηθελα και περαστηκε και ολα καλα...!!!

δεν ηξερα αυτα τα κολπετα των symbian...ευτυχως που υπηρχε το θεμα αυτο...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...