Jump to content

Μέχρι πόσα μαθήματα έχετε φτάσει να χρωστάτε;


bill_viper
 Κοινοποίηση

Μέχρι πόσα μαθήματα έχετε φτάσει να χρωστάτε?  

296 members have voted

  1. 1. Μέχρι πόσα μαθήματα έχετε φτάσει να χρωστάτε?

    • 0-5 (καλά είναι)
      69
    • 5-10 (χμ,κάτι πάει κι έρχεται)
      44
    • 10-15 (αμάν,πότε θα τα περάσω όλα?)
      51
    • 15-20 (μήπως να τα παράταγα καλύτερα?)
      62
    • Άστα να πάνε!Αιώνιος φοιτητής!
      70


Recommended Posts

Παιδιά είχα μπεί τριτο έτος έχοντας περασει μόνο 9 μαθήματα. συνολικα εφτασα να χρωσταω 31 μαθηματα από τα 40 (40 ήταν ολα τα μαθήματα μέχρι και τρίτο έτος - 6o εξάμηνο.) Όμως με μία αντεπίθεση διαρκείας και ποσοστά: (5o εξάμηνο: 6/8), (6ο εξάμηνο: 0/0), (Σεπτέμβρης 2004: 2/3), (7ο: 6/8), (8ο: 6/8), (Σεπτέμβρης 2005: 5/8), έχω φτάσει να θέλω 12 για πτυχίο (34/46). Μακάρι σε όλους μας ( όσοι χρωστάμε ακόμη ) να πάνε όλα καλά! Κουράγιο παιδιά, το πτυχίο ειναι κοντά!!
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Απαντήσεις 256
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

15 μαθηματα και 1 διπλωματικη χρωσταω για πτυχιο..5ο ετος Μηχανικος Η/Υ Πατρα.
If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρυσι τέτοιο καιρό είχα 21 μαθήματα για την σχολή μου (4ο έτος). Αλλά τον ιούνιο που τα έδωσα πέρασα τα 18 :D Είπα θα ξενοικιάσω να φύγω και το έκανα!!!

Αυτή τη στιγμή έχω 1 μάθημα και την πτυχιακή μου!

 

Όταν λέω 21.. ξεχωριστά τα εργαστήρια από τις θεωρίες!

Link to comment
Share on other sites

15 μαθηματα και 1 διπλωματικη χρωσταω για πτυχιο..5ο ετος Μηχανικος Η/Υ Πατρα.

 

συνειδητοποίησες ότι ξέθαψες τόπικ 4 ετών..??:confused:

Link to comment
Share on other sites

χαχα, ωραιο θεμα..

 

εγω πρωτο ετος, εξεταστικη σεπτεμβριου χρωστουσα γυρω στα 9 μαθηματα..λογω μεταγραφης + τεμπελιου, απο βαθμους...μαυρα χαλια...5 και 6...

τελος 3ου ετους χρωστουσα τον ιδιο αριθμο μαθηματων(9) ..αλλα παίρνω φορα, περναω στην εξεταστικη σεπτεμβριου 3 μαθηματα, και στο 4ο ετος περναω και τα αλλα 6 και τελειωσα ακριβως στα 4 χρονια.., με ΜΟ 7.3 ( ξεκινησα με ΜΟ 1ου ετους 5.5 και 4ο ετος ειχα ΜΟ 9.2) ... ειναι να μην πεισμωσω..χαχα...

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

συνειδητοποίησες ότι ξέθαψες τόπικ 4 ετών..??:confused:

 

χαχα ναι τι ειδα, αλλα ειπα να μην το σχολιασω.Μου φανηκε ενδιαφερον, να δινουμε κουραγιο ο ενας στον άλλον..Αυριο εγω δινω το 1ο μου, κ ενα απο τα πιο δυσκολα της σχολής....ας βαλει ο θεός το χέρι του....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

τελος 1ου ετους χρωσταγα 9/10

τελος 2ου ετους χρωσταγα 18/20

 

καποια φαση τελος 5ου ετους χρωσταγα καμμια 25αρα...αχαχαχα ειμαι πολυ κακος φοιτητης!

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοπικ αυτα που ανοιγετε παιδια.:(

Προτιμω να μην κοιταω ποσα χρωσταω συνολικα γιατι απογοητευομαι, βαζω βραχυπροθεσμους στοχους(ανα εξαμηνο) και προχωρω.

Ειμαι 4ο ετος και χρωσταω πανω απο 15. :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι παρενθέσεις πάντως στην δημοσκόπηση είναι εντελώς ότι να 'ναι! Εγώ όπως έγραψα και παραπάνω πέρυσι τέτοιο καιρό χρωστούσα 21 μαθήματα ενώ τώρα έχω μόνο ένα! Αλλά δεν είμαι αιώνιος φοιτητής :p
Link to comment
Share on other sites

πλεον εχει μεινει 1!! :D:D μετα απο κατι εξεταστικες που δεν ειχα πατησει καθολου ειχα φτασει καμμια 15αρια αλλα τα μαζεψα.. Πλεον με ταλαιπωρει υτο το μαθημα 2 χρονια τωρα (στρατος included;) )
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

φιλολογια στα ιωαννινα 14 για πτυχιο ειμαι 4 ετος αλλα με βλεπω και γεναρη δεν με βλεπω καλα αλλα τι να κανουμε φταιει και το προγραμμα :)

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Τα προαιρετικά μαθήματα έχουν καταργηθεί;

Ρωτάω, γιατί στην σχολή μου για να πάρεις πτυχίο πρέπει να έχεις περάσει 7 προαιρετικά!

Ενώ από ότι μου έχουν πει στις άλλες σχολές δεν ισχύει πλέον αυτό.

Γνωρίζει κανείς;

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση;

Τον πρώτο χρόνο δούλευα (αναγκαστικά) και στη σχολή μου πέρασα όλο κι όλο 1 εργαστήριο και μια θεωρία!!!

Με 11/12 χρωστούμενα,υπάρχει κανένας κίνδυνος να χάσω χρονιά ή να διαγραφώ απ'τη σχολή;!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση;

Τον πρώτο χρόνο δούλευα (αναγκαστικά) και στη σχολή μου πέρασα όλο κι όλο 1 εργαστήριο και μια θεωρία!!!

Με 11/12 χρωστούμενα,υπάρχει κανένας κίνδυνος να χάσω χρονιά ή να διαγραφώ απ'τη σχολή;!

 

Νομιζω οτι τωρα ο μονος περιορισμος ειναι οτι μπορεις να κανεις 2ν χρονια (οπου ν τα χρονια της σχολης) και μετα σε διωχνουν αλλα μεχρι τοτε δεν νομιζω να γινεται τιποτα.

Εκτος αν εισαι σε καμια στρατιωτικη γιατι νιμιζω εκει ισχυουν αλλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

το ήθελες ή κατα λάθος???

 

 

υγ. περιμενω μια απαντηση απο σενα!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια τον Ιουνιο ειχα την χειροτερη εξεταστικη μου ever. Δεν περασα κανενα, ενω προσπαθησα 6 μαθηματα. (πολυτεχνικη σχολη με συνολο μαθηματων 68)

 

ειμαι 5ο ετος προς Α' πτυχιο και ειμαι φοβερα απογοητευμενος.τωρα αρχιζω και ξαναδιαβαζω τα ιδια πραγματα.

 

Θελω 14 μαθηματα και την διπλωματικη για πτυχιο.

 

πληρης αρνητικη διαθεση...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όταν, ήμουν φοιτητής το χιτ μου ήταν 19 διπλά (και τα εργαστήρια!!!!). Σε μία εξεταστική τα "έφαγα" ΟΛΑ. Η μάνα μου έκανε το σταυρό της, αφού μου πέταξε την ατάκα:"Βγες παιδί μου λίγο έξω να ξεσκάσεις", σε ποιον σε μένα που έμενα σπίτι μόνο με 40 πυρετό.

Μπήκα στο σπίτι τον Νοέμβριο και ξαναβγήκα Μάρτη

Πίτσες - σουβλάκια, 2 πακέτα τη μέρα και ανυπολόγιστη ποσότητα καφείνης σε υγρή και ξηρά μορφή.

 

Φίλε Thou-Bou μην μασάς, ειδικά οι σχολές των Θετικών επιστημών - Πολυτεχνικές έχουν το εξής καλό. Όλα είναι αλυσίδα:

Μην πας να δώσεις π.χ. μπετό ΙΙΙ χωρίς να έχει διαβάσει τα προηγούμενα.

Επίσης μην πας να διαβάζοντας τα ίδια και αφήνοντας τα ίδια πάλι αδιάβαστα. Για να μην περνάς το μάθημα σημαίνει ότι δεν έχει διαβάσει - κατανοήσει αυτά που πρέπει.

Πάρτα ήρεμα, χαλαρά, ένα - ένα. Δώσε σε όλα τα μαθήματα την προσοχή και τη βαρύτητα που χρειάζονται. Ξέχασε το αριθμό που χρωστάς και συγκεντρώσου σε αυτά που δίνεις και μόνο. Το να σκέφτεσαι και τα άλλα 100 - 200 που χρωστάς μόνο πρόσθετο άγχος σου φέρνει.

ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!!:superman:

 

(Σκέψου μόνο ότι για να περάσεις στη σχολή που είσαι, ξεσκίστηκες στο διάβασμα. Χαζός δεν είσαι, μέθοδο μόνο χρειάζεται και εποικοδομητικό διάβασμα)

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και το θέμα συμβαδίζει μ' αυτό που θα ρωτήσω. Γνωρίζει κανείς από την εφαρμογή του νέου νόμου για τα ΑΕΙ - ΑΤΕΙ, πόσο διαρκούν οι σπουδές γι' αυτούς που ήδη είχαν συμπληρώσει τον ελάχιστο απαιτούμενο χρόνο φοίτησης; Εγώ έχω εισαχθεί το Χειμερινό εξάμηνο του 2001 στην σχολή μου, βέβαια τελειώνω στην ερχόμενη εξεταστική και μου μένει μόνο η πρακτική που θα την κάνω μετά τον στρατό (φεύγω τον Νοέμβρη). Έχω δηλαδή 5 χρόνια από την μέρα εφαρμογής του νόμου; (Φθινόπωρο 2007 - Φθινόπωρο 2012;). Και για την ιστορία το 2006, τον Αύγουστο χρωστούσα 26 μαθήματα...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς που λες, +4 για πανεπιστήμια +5 για πολυτεχνεία από μέρα εφαρμογής του νόμου
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς που λες, +4 για πανεπιστήμια +5 για πολυτεχνεία από μέρα εφαρμογής του νόμου

 

Ακριβως ισχυει το 2v.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως έχουμε μέχρι το 2012, δηλαδή άλλα τρία χρόνια. Καλά είναι. :p Ο νόμος εφαρμόστηκε το ακαδημαϊκό έτος 2007 - 2008 έτσι δεν είναι;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Όταν, ήμουν φοιτητής το χιτ μου ήταν 19 διπλά (και τα εργαστήρια!!!!). Σε μία εξεταστική τα "έφαγα" ΟΛΑ. Η μάνα μου έκανε το σταυρό της, αφού μου πέταξε την ατάκα:"Βγες παιδί μου λίγο έξω να ξεσκάσεις", σε ποιον σε μένα που έμενα σπίτι μόνο με 40 πυρετό.

Μπήκα στο σπίτι τον Νοέμβριο και ξαναβγήκα Μάρτη

Πίτσες - σουβλάκια, 2 πακέτα τη μέρα και ανυπολόγιστη ποσότητα καφείνης σε υγρή και ξηρά μορφή.

 

Φίλε Thou-Bou μην μασάς, ειδικά οι σχολές των Θετικών επιστημών - Πολυτεχνικές έχουν το εξής καλό. Όλα είναι αλυσίδα:

Μην πας να δώσεις π.χ. μπετό ΙΙΙ χωρίς να έχει διαβάσει τα προηγούμενα.

Επίσης μην πας να διαβάζοντας τα ίδια και αφήνοντας τα ίδια πάλι αδιάβαστα. Για να μην περνάς το μάθημα σημαίνει ότι δεν έχει διαβάσει - κατανοήσει αυτά που πρέπει.

Πάρτα ήρεμα, χαλαρά, ένα - ένα. Δώσε σε όλα τα μαθήματα την προσοχή και τη βαρύτητα που χρειάζονται. Ξέχασε το αριθμό που χρωστάς και συγκεντρώσου σε αυτά που δίνεις και μόνο. Το να σκέφτεσαι και τα άλλα 100 - 200 που χρωστάς μόνο πρόσθετο άγχος σου φέρνει.

ΣΚΙΣΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ!!!!:superman:

 

(Σκέψου μόνο ότι για να περάσεις στη σχολή που είσαι, ξεσκίστηκες στο διάβασμα. Χαζός δεν είσαι, μέθοδο μόνο χρειάζεται και εποικοδομητικό διάβασμα)

 

Συμφωνώ να μην τα παρατήσει όποιος πιστεύει ότι μπορεί.

Θα σας πω την δική μου ιστορία:

Με 36 μαθήματα συνολικά παίρνω πτυχίο στη σχολή μου.Μου έχουνε μείνει 12 και τελειώνω το 5ο έτος...και πιστεύω μαζί με την τωρινή εξεταστική και του Σεπτέμβρη πως θα πάω στο 6ο έτος με 6 μαθήματα,που ισοδυναμούν με πτυχίο στο χαλαρό του χρόνου :)

Πρώτο εξάμηνο πέρασα 1 στα 4.και ξαναπέρασα μάθημα μετά από ενάμισι χρόνο!!!Βασικά δεν κατέβηκα καν σε 3 εξεταστικές(δηλαδή ένα χρόνο)και δεν έμπαινα ούτε στα μαθήματα.Παρεπιπτόντως ήταν και οι καταλήψεις επιβαρυντικές με διπλές εξεταστικές και τα συναφή αλλά και προσωπικά θέματα που με απασχολούσαν πολύ έντονα.Ήμουν στη φάση της σκέψης "Τα παρατάω και ψάχνω για κάτι άλλο ή σκέφτομαι πως έφτασα μέχρι εδώ και συνεχίζω την προσπάθεια πιο οργανωμένα;" Τελικά προφανώς την συνέχισα την προσπάθεια βήμα βήμα.Δηλαδή πρώτα άρχισα να πηγαίνω ανελλιπώς ξανά στη σχολή και να μαζεύω σημειώσεις και βιβλία έτσι ώστε να είναι επαρκή για να φτάσω στο πτυχίο.Και να μην ψάχνομαι αργότερα.Σιγά σιγά άρχισα να διαβάζω τα μαθήματα ξεκινώντας από τα βασικά και προσπαθώντας να κατανοώ τι παίζεται στο καθένα.Έτσι δεν κατέβαινα με σκονάκια και λοιπά,αλλά ούτε με την λογική ότι και να μην το περάσω δεν έγινε τίποτα.Να το περάσω αλλά να έχω καταλάβει και τι γίνεται.Οπότε άρχισα να μπαίνω ξανά στο κλίμα,να καταλαβαίνω πράγματα και με τον καιρό η αισιοδοξία επέστρεψε μέσα και από τις επιτυχίες οι οποίες ήτανε αναμενόμενες έστω κι αν χρειαζόταν αρκετές φορές να περάσω με την δεύτερη ή και τρίτη φορά μαθήματα.

Ε,τελικά φτάνοντας ως εδώ πλέον έχω τελειώσει με παρακολουθήσεις στη σχολή και είναι καθαρά θέμα διαβάσματος για να πάρω το πτυχίο και μετά να βγούμε μήπως και βρούμε και καμιά δουλειά πράγμα χλωμό :p

Κι ένα πράγμα:Ποτέ δεν κάθησα να σκεφτώ τι έτους είναι τα μαθήματα που χρωστάω,απλά έλεγα "Θέλω άλλα τόσα μέχρι το πτυχίο".Διαβάζω και περνάω.:) Δηλαδή έφτασα μέχρι περίπου να χρωστάω 20 μαθήματα από τα 36...

Edited by Soubaskiouliwths

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...