Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τόσο καιρό έχει βγάλει ένα firmware με προβληματικό σήμα...και δεν κάνει τίποτα γι'αυτό!

Με το "προβληματικό σήμα" τι εννοείς;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει περάσει πολύς καιρός και νέο firmware δεν βγήκε.

Επικοινώνησα και με την εξυπηρέτηση πελατών, ρωτώντας πότε θα βγει νέο λογισμικό αλλά δεν ήξεραν να μου πουν...

Λογικά πάντως, μέσα στο καλοκαίρι δεν θα πρέπει να βγει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

έχω ένα πρόβλημα με το εν λόγο κινητό, δεν μπορώ να δω βίντεο από το youtube. Οι ρυθμίσεις μου είναι κανονικές(όπως και στο k770i μου αλλά σε εκείνο έπαιζαν τα βίντεο) αλλά δεν ξέρω τι παίζει με τισ ρυθμίσεις του SIP. Ο πάροχος μου είναι vodafone και όποιος ξέρει λύση ας με πει.

 

πσ:σήμα έχω κανονικά, 3g+

 

EDIT: μήπως κάποιος που έχει αυτό το κινητό μπορεί να μου πει αν δουλεύουν τα βίντεο σε αυτόν?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
φιλε π.χ. με κοσμοτε ειχα παντα αναφορα σε ενα κινητο,αυτοματως με wind την εχασα.αυτο συμβαινει και αντιστροφως.κατι τετοιο συμβαινει και με το C510.

 

Eγω είχα cosmote, και η αναφορά λειτουργούσε κανονικά. Αλλαξα για λίγο με κάρτα vodafone, και όταν ξανάβαλα την cosmote οι αναφορές εξαφανίστηκαν!

-

Πως μπορω να κάνω επανεγκατάσταση λογισμικού?

-

Στο update service της sony ericsson μου λέει οτι δεν υπάρχει νέο λογισμικό για εγκατάσταση, τουτέστιν έχω το τελευταίο..

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε το τελευταίο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που σου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση, υπάρχει και αυτή η επιλογή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που σου λέει ότι δεν υπάρχει αναβάθμιση, υπάρχει και αυτή η επιλογή.

 

Δυστυχώς δεν έχει αυτή την επιλογή. Μόνο "εξοδος'' μου έχει σαν επιλογή.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα βγάζει δύο επιλογές: "άκυρο" και "εγκατάσταση".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ξαφνικά σήμερα το ηχείο του κινητού άρχισε να βγάζει παραμορφωμένους τους ήχους και σε χαμηλή ένταση. Μάλλον τα παιξε το μεγάφωνο. Πήγα το μεσημέρι στην Procordia στους Αμπελόκηπους αλλά μου είπαν πως δεν επισκευάζουν πλέον Sony-Ericsson. Γνωρίζει κανείς κανένα άλλο μαγαζί (εξουσιοδοτημένο αφού έχω ακόμα εγγύηση) Αθήνα κέντρο ή εκεί γύρω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βλέπω η sony ericsson άφησε το c510 στο έλεος του Θεού. Ούτε firmware Καινούριο, ούτε τίποτα! Χάλια χάλια χάλια
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω η sony ericsson άφησε το c510 στο έλεος του Θεού. Ούτε firmware Καινούριο, ούτε τίποτα! Χάλια χάλια χάλια

 

Συμφωνώ...:wacko: Δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει μεγάλη μείωση στο σήμα μετά το τελευταίο update?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείτε με το "μείωση στο σήμα";

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ...:wacko: Δεν γνωρίζουν ότι υπάρχει μεγάλη μείωση στο σήμα μετά το τελευταίο update?

Κοιμούνται! Τα λύσανε όλα τα προβλήματα σου λέει και εντάξει! Χαλάσανε το σήμα αντί να φτιάξουν τα διάφορα bugs του firmware και τόσο καιρό δεν έχουν αξιωθεί να βγάλουν τίποτα καινούριο. Εγω το παράτησα το κινητάκι πάντως! και την sony ericsson

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη συσκευή (vodafone l!ve) από τον Αύγουστο του 2009 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

στο κινητο διπλα στο σημα μ βγαζει ενα Η ξερει κανενας τι ειναι αυτο?μηπως ειναι το 3g?και αν ναι μηπως μπορω να το βγαλω?μηπως με το Η στην οθονη μειωνεται κ η αποδοση της μπαταριας?
Link to comment
Share on other sites

στο κινητο διπλα στο σημα μ βγαζει ενα Η ξερει κανενας τι ειναι αυτο?μηπως ειναι το 3g?και αν ναι μηπως μπορω να το βγαλω?μηπως με το Η στην οθονη μειωνεται κ η αποδοση της μπαταριας?

 

αυτο ακριβως ειναι..και ναι καταναλωνει πιο πολυ μπαταρια το 3g..θα πας στις ρυθμισεις δικτυου και θα βαλεις την λειτουργια της κεραιας μονο σε GSM

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοηθεια..από το απόγευμα κ ενώ φορτιζα το κινητό το είχα κλειστό προσπαθώ να το ανοίξω κ δεν λέει να ανοίξει...!!

Φωτιζετε κανονικά μου εμφανίζει το λογότυπο της ερικσον αλλά όταν ερχετε η ώρα να βάλω το πιν η οθόνη γινετε μπλε κ κολλάει εκεί...!!έβγαλα έβαλα την μπαταρία ... Κ πάλι τπτ..!!κολλάει στο ίδιο σημειο

Δεν κάνει τπτ άλλο..!!πριν το κινητο δούλευε κανονικά..

Καμία ιδέα κανείς..;; Λέτε με μια αναβάθμιση εάν κάνω θα λυθεί..;;δεν το έχω κάνει ποτέ..!!

Η για να γίνει αναβάθμιση πρέπει να είναι ανοιχτή ησυσκευη..;;;

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοηθεια..από το απόγευμα κ ενώ φορτιζα το κινητό το είχα κλειστό προσπαθώ να το ανοίξω κ δεν λέει να ανοίξει...!!

Φωτιζετε κανονικά μου εμφανίζει το λογότυπο της ερικσον αλλά όταν ερχετε η ώρα να βάλω το πιν η οθόνη γινετε μπλε κ κολλάει εκεί...!!έβγαλα έβαλα την μπαταρία ... Κ πάλι τπτ..!!κολλάει στο ίδιο σημειο

Δεν κάνει τπτ άλλο..!!πριν το κινητο δούλευε κανονικά..

Καμία ιδέα κανείς..;; Λέτε με μια αναβάθμιση εάν κάνω θα λυθεί..;;δεν το έχω κάνει ποτέ..!!

Η για να γίνει αναβάθμιση πρέπει να είναι ανοιχτή ησυσκευη..;;;

Καλημέρα, κατέβασε το πρόγραμμα της sony ericsson για το update και ακολούθησε τις οδηγίες που σου λέει. Είναι στα ελληνικά σε περίπτωση που δεν ξέρεις αγγλικά, οπότε είναι πάρα πολύ έυκολο. Η αναβάθμιση γίνεται με κλειστό το κινητό, και δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά ... Μετατην αναβαθμισηανοιξε αμέσως..!!! 1000 ευχαριστω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευη c510 κ ανα τακτα διαστήματα μου εμφανιζει το μυνημα ¨ανενεργή Sim¨....αναβαθμιση εχω κανει,η καρτα ειναι δηλωμενη,σε αλλη συσκευη δεν το κανει...ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω προβλημα με τα bluetooth.

οταν καποιος μου στελνει κατι παταω αποδοχη αλλα αμεσως γινετε ακυρωσει. καποια λυση?

 

 

τα κουμπια του σταυρού φτιαχνοντε?γιατι θελουν περισσοτερη δυναμη αποτι πριν για να πατηθουν.

 

 

edit: οταν παω να κανω ηχογραφηση παταω να γίνει ηχογραφισει μου βγαζει κανονικα τις δυο κοκκινες κασετες και τα δευτερολεπτα κατω αλλα πριν καλα καλα περασει ενα δευτερολεπτο αμεσως κλεινει η ηχογραφηση.

 

 

καποια λυση για αυτα ?

Edited by padodinamos
Link to comment
Share on other sites

αν του κανω αναβαθμιση ομως δεν θα εχω και πολυ καλο σημα.

 

οταν ειχε πρωτοβγει η τελευταια αναβαθμιση ειχα προσπαθησει αλλα μου ελεγε οτι δεν υπαρχει νεοτερη εκδοση ενω υπηρχε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...