Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου βγήκαν τα μάτια να το διαβάσω, είσαι Κρητικός, ε?:p

Anyway, πας στο Κ770 στις επαφές, επιλογές, προηγμένες, αποστολή όλων και είσαι οκ. Αναβάθμιση δε νομίζω να χρειάζεσαι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου βγήκαν τα μάτια να το διαβάσω, είσαι Κρητικός, ε?:p

Anyway, πας στο Κ770 στις επαφές, επιλογές, προηγμένες, αποστολή όλων και είσαι οκ. Αναβάθμιση δε νομίζω να χρειάζεσαι...

 

μα δεν ανιγει χορης την καρτα σιμ και εχω μονο μια σιμ δεν μπορω να ανειξω ταφτοχρονα και τησ 2 σισκευεσ 'η ιπαρχει τροποσ και δεν τον ε κατεω χι χι

Link to comment
Share on other sites

ε και συ Αυγουστιάτικα μην περιμένεις άμεσες απαντήσεις :) δυστυχώς δεν ξλερω εγώ να σου πω ακριβώς...

 

αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα. δεν μπορώ να κάνω ινστόλ παιχνίδια! ούτε με το pc suite, ούτε με κατευθείαν μεταφορά στη μνήμη του τηλεφώνου ή στην κάρτα μνήμης. είναι όλα σε αρχεία .jar, σε κάποια έχω και συνοδευτικά .jad, αλλά όταν τα περνάω, δεν γίνεται τίποτα. σε άλλα κινητά θυμάμαι έβλεπε την λήψη και έκανε εγκατάσταση. σε αυτό ούτε που το καταλαβαίνει, και στα παιχνίδια υνεχίζει να δείχνει τα ντέμο που έχει. ακόμη και μετά από "ενημέρωση πολυμέσων". τι πρέπει να κάνεις για να τα εγκαταστήσεις;;;

 

edit: χρησιμοποίησα τη suite του floAt και τα κατάφερα...απορώ γιατί δεν έγινε η δουλειά με το επίσημο πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

ε πανε στο περιπτερο και παρε μια...5 γιουρια κανει..

 

valouris, τα βαζεις στο φακελο αλλα και πατας απο εκει εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!!!!Αγορασα και εγω σημερα το c510 και εχω την εξεις απορια...Πανω ακριβως απο το εικονιδιο με το σημα υπαρχει ενα εικονιδιο σαν το G το αγγλικο...τι ακριβως ειναι αυτο?πως μπορω να το σβησω???Ευχαριστω

http://www.paok-hellas.gr/logo.jpg

ΟΕΟ ΟΕΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕ ΤΕΟ :shoot: :kill: :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοση ωρα το κινητο το "εκαψες"

οταν πεφτει οτιδηποτε υγρο πανω στο κινητο το πρωτο πραγμα που κανεις ειναι αφαιρεση μπαταριας.τωρα αυτο το "ζζζ" δεν ξερω τι ειναι..αλλα να ξερεις μελλοντικα ισως καει η πλακετα.

Ο καφές έπεσε στο τραπέζι καθώς όμως έπεφτε πήγε λίγο στο πάνω μέρος εκέι προς το ακουστικό αλλά εκέι δεν μπήκε τιποτα ακουγόταν μια χαρά ( στο ακουστικό είχα ρίξει και νερό αλλά μετά είχε φτιάξει ) και εγώ καθάρισα εκείνο το σημέιο αλλά δεν είχα δει ότι είχε πάει και στο ηχείο και δεν ξέρω πώς μπήκε και εκεί. όταν πήγα να ακούσω μουσική το πήρα χαμπάρι και εκείνη την ώρα εβγαλα την μπαταρια... αλλα βεβαια είχε γίνει το κακο... Τώρα αν πείτε πάλι ότι μπορει να δημιουργηθεί πρόβλημα στο μέλλον θα το πουλήσω και θα πάρω το c905 που έβαλα στο μάτι ... ( και στο κ770 που είχα, έιχε καεί η πλακέτα)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο θασο.

 

Σημερα αγορασα και εγω το C510 απο Wind. Προηγουμενο τηλεφωνο K770.

Με το που το συνδεσα στο pc suite, με ενημερωσε για αναβαθμιση λογισμικου και τωρα εχω την R1EA034.

Σε αυτην εχει εντοπισει κανεις καποιο προβλημα με το τηλεφωνο???

Στο πρωτο ανοιγμα μετα την αναβαθμιση κολλησε στην επιλογη flight mode η normal

και αναγκαστηκα να βγαλω μπαταρια...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δουλεύει;

Ίσως έφταιγε επειδή ήταν η πρώτη φορά με αυτό το λογισμικό.

 

Σωστος Ισιδωρε! (με σενα δε μιλουσαμε τις προαλλες για το LG cookie?)

 

Μερικα πραγματακια σαν πρωην κατοχος Κ770

 

Το GPRS δεν βλεπω να απενεργοποιειται, οπως στο (καθαρο απο brand) Κ770 που ειχα.

Ειναι σε ολα των των εταιριων ετσι? (Τρωει τζαμπα μπαταρια βασικα...)

\

Το οτι αλλαξαν θεση στο πληκτρο συντομευσεων και το βαλανε εκει που ηταν το πληκτρο επαναφορας με ενοχλησε λιγο.

 

Η εμφανιση μενου των πολυμεσων δε βολευει...

Μου πηρε λιγη ωρα να βρω οτι η παλια καλη διαχειρηση αρχειων υπαρχει στη θεση "organizer"...

 

Υπαρχει καπου επιλογη για το που θα αποθηκευονται εισερχομενα αντικειμενα?(εκτος της καμερας) το ψαχνω στη διαχειριση αλλα δεν...

 

Και αν μπειτε στον κοπο να απαντησετε, μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Σωστος Ισιδωρε! (με σενα δε μιλουσαμε τις προαλλες για το LG cookie?)

 

Μερικα πραγματακια σαν πρωην κατοχος Κ770

 

Το GPRS δεν βλεπω να απενεργοποιειται, οπως στο (καθαρο απο brand) Κ770 που ειχα.

Ειναι σε ολα των των εταιριων ετσι? (Τρωει τζαμπα μπαταρια βασικα...)

\

Το οτι αλλαξαν θεση στο πληκτρο συντομευσεων και το βαλανε εκει που ηταν το πληκτρο επαναφορας με ενοχλησε λιγο.

 

Η εμφανιση μενου των πολυμεσων δε βολευει...

Μου πηρε λιγη ωρα να βρω οτι η παλια καλη διαχειρηση αρχειων υπαρχει στη θεση "organizer"...

 

Υπαρχει καπου επιλογη για το που θα αποθηκευονται εισερχομενα αντικειμενα?(εκτος της καμερας) το ψαχνω στη διαχειριση αλλα δεν...

 

Και αν μπειτε στον κοπο να απαντησετε, μπαταρια ποσο κραταει με νορμαλ χρηση?

Νομίζω ναι.

Το GPRS δεν απενεργοποιήται;Σου εμφανίζει αυτή την υδρόγειο επάνω στην οθόνη;

Η Διαχείρηση Αρχείων δεν είναι παλιά.Τα Πολυμέσα είναι ένα νέο Feature της SE.

Τί εννοείς με το "Υπαρχει καπου επιλογη για το που θα αποθηκευονται εισερχομενα αντικειμενα?(εκτος της καμερας) το ψαχνω στη διαχειριση αλλα δεν...;

Από την πείρα μου στα SE πρέπει να είναι γύρω στις 6-7 μέρες.Ούτε πάνω από 9 ούτε κάτω από 5!

Link to comment
Share on other sites

Το GPRS δεν απενεργοποιήται;Σου εμφανίζει αυτή την υδρόγειο επάνω στην οθόνη;

 

Ενα σηματακι G πανω απ την μπαρα σηματος...

3G το βρηκα πως κλεινει αλλα gprs δεν...

 

Για την αποθηκευση: ακυρη ερωτηση... (μπερδευτικα με το κ#$@cookie)

 

Μια χαρα η μπαταρια, thanx 4 the answers

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Για απενεργοποίηση του GPRS δοκίμασε Μενού -> Ρυθμίσεις -> Συνδεσιμότητα -> Επικοινωνία Δεδομένων -> Προτιμώμενη υπηρεσία -> (επέλεξε αν υπάρχει το) Μόνο GSM

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως ηταν στο παλιο non branded Κ770.. εδω μαλλον λογω wind δεν... τεσπα

 

Αλλη απορια... ωρες ωρες εχω καθυστερηση στην αποκριση των μενου -σαν να παγωνει για λιγο πριν κανει οτι του λεω- το χοει κανεις αλλος αυτο?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα c510 το οποίο δουλεύει σε λειτουργεία μεταφοράς αρχείων όσο είναι κλειστό αλλά δεν ανοίγει... θέλω να πάρω τα sms aπό μέσα γιατί τα χρειάζομαι... Αν του κάνω αναβάθμιση, θα χαθούν ολα... please help mee!!! είναι ανάγκη!!!:help::help::help::help::help:
Link to comment
Share on other sites

To ξέρω... Το θέμα είναι να μην χαθούν!!! Ίσως αν αντέγραφα με κάποιον τρόπο όλη τη μνήμη του κινητού στον υπολογιστή...? Δηλ. Το λειτουργικό σύστημα του κινητου, τους ήχους... τα παντα!!! Εχει κανείς καμιά ιδέα για το πως θα γίνει αυτό? Έχω πρόγραμμα που μπορω να δω τα αρχεία (ΟΛΑ) και να τς κάνω ανασυγκρότηση... (μονο με το προγραμμα τα βλέπω!) Ακούω ιδέες πλιζ...
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα αναβάθμιση λογισμικού η R1FA035.

Δεν είδα καμιά διαφορά ακόμη. ..

 

την εβαλα και επαθα το εξης χαζο: μολις εκανα επανακτηση καταλογου απο την καρτα μνημης, σε καποιες επαφες μου εβαλε τον αριθμο τηλεφωνου απο αλλη επαφη!

Αποτελεσμα 2 επαφες να χουν το ιδιο νουμερο...

οσοι εκαναν την αναβαθμιση τσεκαρετε λιγο τον καταλογο σας...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

οι μισοι κανουν καθαρα για ψυχολογικους.εγω μια φορα εκανα..για να διορθωσω κατι..και μετα βγηκαν και αλλα update και εμεινα με την παλια εκδοση.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κατι lag κατα την πλοηγηση στα μενου... αργει να εκτελεσει οπως εχω πει... παγωνει για 1 sec και μετα ανοιγει αρχειο η μπαινει στο μενου που επελεξα...

ρωτησα αν το εχετε και αλλοι το προβλημα...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

για ψυχολογικούς λόγους κάνετε αναβάθμιση ή γιατί δεν δουλεύει κάτι;;;

 

Προσωπικά το έβαλα γιατί δεν είχα να χάσω κάτι.

 

Άλλωστε κάποιος λόγος θα υπάρχει που βγήκε τόσο σύντομα αναβάθμιση σε σχέση με τη προηγούμενη. (Έτσι θέλω να πιστεύω).

 

Το άσχημο είναι που δεν μπορεί κάποιος να ελέγξει (δεν υπάρχει κάποια ανακοίνωση) στο τι αλλάζει κάθε φορά σε κάθε αναβάθμιση, έτσι ώστε να επιλέξει εάν θέλει να μπει σε τέτοια διαδικασία.

 

την εβαλα και επαθα το εξης χαζο: μολις εκανα επανακτηση καταλογου απο την καρτα μνημης, σε καποιες επαφες μου εβαλε τον αριθμο τηλεφωνου απο αλλη επαφη!

Αποτελεσμα 2 επαφες να χουν το ιδιο νουμερο...

οσοι εκαναν την αναβαθμιση τσεκαρετε λιγο τον καταλογο σας...

 

Εγώ έκανα επανάκτηση από το αντίγραφο ασφαλείας που είχα κρατήσει στον υπολογιστή μου. Δεν υπήρξε πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...