Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[..] μου ειπαν το εξης κουφο. Οτι μιλησαν με την jiayu για να βγαλει μερικα κομματια για μενα και για αυτους. Ποσο ελεος !!!!

Εντάξει, χαλαρά για hall of fame κινεζο-δικαιολογιών! Άπαιχτοι! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Coolicool και e-fox αναξιοπιστοι

 

Εγω φιλε που εχω παρει κι απ τους δυο και εχουν ερθει στην ωρα τους και "πεντακαθαρα" τι θα πρεπει να πω?

Τα ακρως αντιθετα?...οτι ειναι αξιοπιστοι και ειλικρηνεις?

Η οτι απλα ημουν τυχερος?

Οχι δεν θα πω ουτε ετσι ουτε αλλιως......ΟΛΑ λοιπον ειναι απο προσωπικες εμπειριες…..

Ας κατσει λοιπον να μετρησει ο φιλος ποιος ειναι στα θετικα και ποιος στα αρνητικα και ας αποφασισει....:X:X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει απο μια αγορα σε καθε ενα απο τα efox και coolicool και ολα πηγαν καλα. Να πω μαλιστα οτι και οι δυο αγορες ηταν κινητα σε περιορισμενα κομματια λογω flash sale!
Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση με το coolicool , το κινητό δεν ήταν διαθέσιμο και όλο και το καθυστερούσαν, τους ζήτησα refund και πέρασε μια βδομάδα μέχρι να βάλουν τα λεφτά

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πέρα του vickmall που θεωρούσα αξιόπιστο, υπάρχει; Είναι τόσο μαμάκες που ενώ οι διακοπές τους λένε ότι ξεκινάνε 18 Ιανουαρίου, αυτοί δεν απαντάνε εδώ και 2 μέρες σε emails και αναγκαστικά τώρα θα πρέπει να περιμένω μέχρι Φεβρουάριο που θα θυμηθούν να ξαναδουλέψουν. Πείτε κάνα άλλο μαγαζί να δοκιμάσω γιατί δε γουστάρω να με δουλεύουν οι κινέζοι.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πέρα του vickmall που θεωρούσα αξιόπιστο, υπάρχει; Είναι τόσο μαμάκες που ενώ οι διακοπές τους λένε ότι ξεκινάνε 18 Ιανουαρίου, αυτοί δεν απαντάνε εδώ και 2 μέρες σε emails και αναγκαστικά τώρα θα πρέπει να περιμένω μέχρι Φεβρουάριο που θα θυμηθούν να ξαναδουλέψουν. Πείτε κάνα άλλο μαγαζί να δοκιμάσω γιατί δε γουστάρω να με δουλεύουν οι κινέζοι.

 

Μην εχεις την εντυπωση οτι σε αλλα δεν θα το εχεις. Με τον τροπο τους βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια εγω ηθελα να κανω σημερα μια αγορα απο εκει,εαν αρχιζουν αυτοι τα πανηγιρια μεθαυριο,ποτε θα μου το στειλουν?Υποτυθεται οτι εχουν σε στοκ.....
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο πέρα του vickmall που θεωρούσα αξιόπιστο, υπάρχει; Είναι τόσο μαμάκες που ενώ οι διακοπές τους λένε ότι ξεκινάνε 18 Ιανουαρίου, αυτοί δεν απαντάνε εδώ και 2 μέρες σε emails και αναγκαστικά τώρα θα πρέπει να περιμένω μέχρι Φεβρουάριο που θα θυμηθούν να ξαναδουλέψουν. Πείτε κάνα άλλο μαγαζί να δοκιμάσω γιατί δε γουστάρω να με δουλεύουν οι κινέζοι.

 

Μαγαζιά που ασχολούνται μόνο με κινητά: minideal, to2c

Μαγαζιά και με κινητά: geekbuying, gearbest, banggood

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια εγω ηθελα να κανω σημερα μια αγορα απο εκει,εαν αρχιζουν αυτοι τα πανηγιρια μεθαυριο,ποτε θα μου το στειλουν?Υποτυθεται οτι εχουν σε στοκ.....

Πρώτα σιγουρευεις την κατάσταση και μετά παραγγέλνεις.

Απλά πράγματα.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μα δεν είπα να μη κάνουν τις διακοπές τους, άλλωστε στο Vickmall το γράφουν στη σελίδα τους. Αλλά λένε από 18 του μηνός μέχρι 4 Φλεβάρη. Και οποιαδήποτε παραγγελία μετά τις 18 θα προχωρήσει μετά τις 4 Φλεβάρη. Αλλά αυτοι είναι χειρότεροι κι από εμάς! Δεν απάντανε από προχτές!!! Ε δηλαδή πόσο δούλεμα; Ας λέγανε ότι κλείνουν από τις 16-17... Εγώ κάλλιστα θα μπορούσα να παραγγείλω πριν κλείσουν γιατί με βάση τα λεγόμενα τους αν το έπαιρνα πριν τις 18 θα το στέλνανε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Μα δεν είπα να μη κάνουν τις διακοπές τους, άλλωστε στο Vickmall το γράφουν στη σελίδα τους. Αλλά λένε από 18 του μηνός μέχρι 4 Φλεβάρη. Και οποιαδήποτε παραγγελία μετά τις 18 θα προχωρήσει μετά τις 4 Φλεβάρη. Αλλά αυτοι είναι χειρότεροι κι από εμάς! Δεν απάντανε από προχτές!!! Ε δηλαδή πόσο δούλεμα; Ας λέγανε ότι κλείνουν από τις 16-17... Εγώ κάλλιστα θα μπορούσα να παραγγείλω πριν κλείσουν γιατί με βάση τα λεγόμενα τους αν το έπαιρνα πριν τις 18 θα το στέλνανε. :rolleyes:

Σε ποιο email τους έγραψες και δεν απαντάνε;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο email τους έγραψες και δεν απαντάνε;

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Από το ΣΚ τους είχα αφήσει μήνυμα στη σελίδα τους. Χτες αφου δεν είδα απάντηση τους έστειλα στο vivian@vickmall.com

 

Καλά τώρα αλλάξανε τη σελίδα τους και γράψανε από 17 Ιανουαρίου...! Το πρωί έγραφε άλλα. Νομίζω δε πρέπει να παραπονιόμαστε εμείς για την Ελλάδα. Οι κινέζοι δε παίζονται μιλάμε. :X

Και το to2c λέει από 18 έως 4, ενώ το minideal λέει από 16 έως 8! Ο καθένας κάνει ο,τι θέλει.

 

Edit: Εντομεταξύ το minideal δεν έχει το Xiaomi Redmi 4 Prime ή δε το βρίσκω εγώ; Περίεργο...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Από το ΣΚ τους είχα αφήσει μήνυμα στη σελίδα τους. Χτες αφου δεν είδα απάντηση τους έστειλα στο vivian@vickmall.com

 

Καλά τώρα αλλάξανε τη σελίδα τους και γράψανε από 17 Ιανουαρίου...! Το πρωί έγραφε άλλα. Νομίζω δε πρέπει να παραπονιόμαστε εμείς για την Ελλάδα. Οι κινέζοι δε παίζονται μιλάμε. :X

Και το to2c λέει από 18 έως 4, ενώ το minideal λέει από 16 έως 8! Ο καθένας κάνει ο,τι θέλει.

 

Edit: Εντομεταξύ το minideal δεν έχει το Xiaomi Redmi 4 Prime ή δε το βρίσκω εγώ; Περίεργο...

Όχι, το έχει στην αρχική σελίδα αν κατέβεις λίγο.

Πάρε λινκ: http://www.minideal.net/original-xiaomi-redmi-4-prime-mobile-phone-snapdragon-625-octa-core-cpu-5-0-1920x1080-fhd-13mp-camera-3gb-ram-32gb-rom-4100mah.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να παρω το Redmi 4 Prime Grey απο κινα ποιο κατάστημα να προτιμήσω?

 

Gearbest = 160eu(με την ασφάλεια)

ΗΚ Goldway απο ΑliExpress = 170eu.

Link to comment
Share on other sites

δες και εδω: https://eternalteam.aliexpress.com/store/103919?spm=2114.12010608.0.0.P4lBHJ καλο μαγαζι που εχουν αγορασει πολλοι Ελληνες

 

Kαλος seller φαινεται αλλα δυστυχως no shipping για Κυπρο. Να σαι καλα παντως!

Link to comment
Share on other sites

Kαλος seller φαινεται αλλα δυστυχως no shipping για Κυπρο. Να σαι καλα παντως!

 

Mπορει να το παραγγειλει καποιος γνωστος σου απο ελλαδα, και μετα να στο στειλει σε σενα.

Link to comment
Share on other sites

Καλος seller η eternal?

Παιδια αμα δεν ξερουμε μην τα πεταμε ετσι και παιρνουμε ανθρωπους στο λαιμο μας ,το συγκεκριμενο καταστημα πλεον ειναι απο τα χειροτερα που υπαρχουν εντος και εκτος αλι.Ειναι χειροτερο και απο tinydeal.

Πραγματικα η τελευταια επιλογη για αγορα κινητου.

Link to comment
Share on other sites

και ξερουμε και βλεπουμε αξιολογησεις, τωρα ολο και σε καποιον θα κατσει η "στραβη". προσωπικα για εμενα το tinydeal που λες ειναι πολυ καλο αρα "ακυρο" το σχολιο σου, φιλικα και διχως ιχνος αντιπαραθεσης
Link to comment
Share on other sites

Παντα φιλικα μιλαμε.

Εχω πανω απο 30 παραγγελιες απο την ετερναλ (παντα κινητα και ταμπλετ ,αξιας πραγματα) και η πρωτη μου παραγγελια σε αυτους ηταν τον μαρτιο του 13 οποτε εχω μια μεγαλη περιοδο για να κρινω.

Η καταρευση που υπαρχει αυτα τα χρονια ειναι απιστευτη.Στην αρχη ηταν μια χαρα καταστημα μαλιστα ειχα ψωνισει και απο το καταστημα που ειχαν ανοιξει για λιγο εκτος αλι.

Η κατασταση σημερα ειναι ως εξης.

Παραγγελιες που μετα ζητανε χρηματα ,πρωτοποριακη εγγυηση που δεν καλυπτει την οθονη ,το motherboard και το usb και fake tracking numbers συνεχεια.

Οι αξιολογησεις στο αλι δεν εχουν καμια χρηστικοτητα καθως ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ οταν εχει προηγηθει dispute ,καταλαβαινεις οτι αν εχει 10 παραγγελιες και τις 9 στειλει μπακατελες που αργοτερα θα οδηγησουν σε disputes .το καταστημα θα εχει ενα ενδοξο 100% στις αξιολογησεις.

 

 

ΥΓ χαιρομαι που βρισκω ευχαριστημενο πελατη του tinydeal ,ειστε σπανιο ειδος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum ... παιδιά το efox τι σόι κατ/μα είναι?

Πρώτη φορά το είδα ψαχνοντας ένα τηλέφωνο που με ενδιαφέρει..

Γράφει Shipping Free From EU & Duty Free που σημαίνει δωρεάν μεταφορικά τελωνείο κτλ, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum ... παιδιά το efox τι σόι κατ/μα είναι?

Πρώτη φορά το είδα ψαχνοντας ένα τηλέφωνο που με ενδιαφέρει..

Γράφει Shipping Free From EU & Duty Free που σημαίνει δωρεάν μεταφορικά τελωνείο κτλ, σωστα?

Και γιατί δεν κάνεις μια αναζήτηση με την λέξη "Efox", ώστε να σου λυθεί η απορία για το κατάστημα;

Όσο για την μετάφραση, ναι αυτό σημαίνει.

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα φίλε αλλα δεν ήταν επαρκεί αυτά που διάβασα.

Γι αυτό μετέφερα το ερώτημά μου εδώ.

 

Αν μπορεις να το αποφυγεις, καλως.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...