Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το βαλα στο metafrastiko ....

 

αλλά λυπάμαι να σας πω, ακόμη και η παραγγελία σας από την αποθήκη της ΕΕ, δεν μπορούμε να σας προσφέρουμε τιμολόγιο με αριθμό ΦΠΑ.

εμείς απλά να προσφέρουν τιμολόγιο σας η οποία από vickmall

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι κατα λέξη καταλαβαίνω την μετάφραση. Εγώ δεν κατάλαβα τι εννοεί. Ότι θα κόψει τιμολόγιο από vickmall στην Κίνα ;

Δεν κόβουν τιμολόγιο από ευρωπαική εταιρία ;

- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Δεν κόβει κανένα τιμολόγιο/απόδειξη. Απλά θα έχεις την επιβεβαίωση του μαγαζιού, τίποτα δηλαδή.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατα λέξη καταλαβαίνω την μετάφραση. Εγώ δεν κατάλαβα τι εννοεί. Ότι θα κόψει τιμολόγιο από vickmall στην Κίνα ;

Δεν κόβουν τιμολόγιο από ευρωπαική εταιρία ;

 

Oι κινεζοι κατα κορον δεν κοβουν τιμολογια, γι αυτο και το εμπορικο τους ισοζυγιο ειναι οτι να ναι..... Αν τα θελεις για εμπορευματικο σκοπο, αστο, τα κινεζομαγαζα δεν μπορουν να στο παρεχουν.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Υπέθετα πως οι ευρωπαικές αποθήκες τους είναι εταιρίες παραρτήματα στην ευρώπη, με ευρωπαικό αφμ δηλ. για να εξυπηρετούν πελάτες που θέλουν παραστατικά για τα έξοδα τους.
- Κωνσταντίνος -
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έψαξα στο site για το flosmall και δεν έχω βρει κάποια καλή ή κακή κριτική ως προς την αξιοπιστία του. Βασικά σκέφτομαι να αγοράσω από εκεί λόγω της εγγύησης που δίνει σχετικά με τους δασμούς. Έχει αγοράσει κανείς κινητό από το συγκεκριμένο κατάστημα και αν ναι, είναι αξιόπιστο;
Link to comment
Share on other sites

Υπέθετα πως οι ευρωπαικές αποθήκες τους είναι εταιρίες παραρτήματα στην ευρώπη, με ευρωπαικό αφμ δηλ. για να εξυπηρετούν πελάτες που θέλουν παραστατικά για τα έξοδα τους.

 

Όχι είναι κυριολεκτικά αποθήκες ( κι όχι καταστήματα )για να εξυπηρετήσουν πελάτες που θέλουν κινέζικο αλλά φοβούνται την αναμονή και το τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν αποθηκες μπορει να μην ειναι..Ιδιως αυτα τα μικρα μαγαζια τυπου vickmall, θεωρω πως εχουν απλα καποιον συνεργάτη που εχει καποια λιγα πραγματακια στοκ (φαινεται κιολας οτι δεν υπαρχει ποικιλία, παρα μονο 2-3 συγκεκριμένα πράγματα) στο σπιτι του για να τους εξυπηρετεί

 

Maktheo

Use your Illusions..
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν αποθηκες μπορει να μην ειναι..Ιδιως αυτα τα μικρα μαγαζια τυπου vickmall, θεωρω πως εχουν απλα καποιον συνεργάτη που εχει καποια λιγα πραγματακια στοκ (φαινεται κιολας οτι δεν υπαρχει ποικιλία, παρα μονο 2-3 συγκεκριμένα πράγματα) στο σπιτι του για να τους εξυπηρετεί

 

Maktheo

 

Το vickmall και στην Κίνα μικρομάγαζο είναι οπότε καταλαβαίνεις τι έχει εδώ. Μιλάω για τα μεγάλα κινεζομάγαζα τύπου gearbest και banggood που έχουν μεγάλη ποικοιλία και στην Κίνα και στις αποθήκες EU και US.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμουμαι..αυτο εδω eglobalcentral.eu εχει αναφερθει?

Σε καποια προιοντα εχει παρα πολυ χαμηλες τιμες..που θυμιζουν fasttech....

Edited by pre7dator
Link to comment
Share on other sites

To shop.gizchina ξέρει κανείς αν είναι αξιόπιστο μαγαζί; Βρήκα αυτό http://shop.gizchina.com/letv/letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold-761.html#/rom-32gb/color-gold 230 δολλάρια μαζί με τα μεταφορικά από Ευρωπαϊκή αποθήκη και αν είναι εμπιστοσυνης το site χαλαλι το εξτρά 20ευρω
Link to comment
Share on other sites

Φιλε συνονωματε κι εγω προς τα eu warehouse του coolicool κοιταζω να παρω ενα γιατι με τα τελωνεια εχει παραγινει το κακο χαλι......
Link to comment
Share on other sites

Στο Everbuying δεν πάνε καλά μου φαίνεται... Δε φτάνει που είναι μέτριο έως κακό σε αξιοπιστία, τον τελευταίο καιρό μου έρχονται συνέχεια Newsletters με κινητά που τα πουλάνε πολύ ακριβότερα από τον ανταγωνισμό και δίπλα μια ψεύτικη τιμή σβησμένη και καλά τρελή προσφορά! Μας κοροϊδεύουν κατάμουτρα και απροκάλυπτα... Για θύματα ψάχνουν και για να μην πέσετε κι εσείς, απλά ελέγξτε πρώτα τις τιμές από το Kimovil, για τις ίδιες συσκευές... Μέχρι και το Gearbest, που είναι η ίδια εταιρεία, τα έχει φθηνότερα...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε συνονωματε κι εγω προς τα eu warehouse του coolicool κοιταζω να παρω ενα γιατι με τα τελωνεια εχει παραγινει το κακο χαλι......

 

Για το συγκεκριμενο κινητό καλύτερη τιμή δεν έχω βρει μαζί με τα μεταφορικά. Το θέμα είναι να είναι αξιόπιστο. Λίγο που το έχω ψάξει, το site τους είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να πιστευω πως τα "ευρωπαικα" υποκαταστηματα ειναι αξιοπιστα

εναντι υμων αν ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ......

Ας γραψουν τελος παντων αυτοι που ειχαν θεμα απο ευρωπαικη αποθηκη

για εμας...

Διαβαζοντας για την eu του gearbest λενε 8στους 10 θετικες.....

Edited by johnstef
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου παραγγελία από κινεζοσαϊτ ήταν από το dx.com στην πληρωμή πάτησα European warehouse και τα πράγματα ξεκίνησαν από Κίνα και μου ήρθαν μέσω Ολλανδίας

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα δεν μπορω να το εντοπισω.

 

Στο GearBest υπαρχει διαφορα μεταξυ του Κινεζικου και του HK2 (Hong Kong) warehouse?

 

Υπαρχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες τελωνειου στο Hong Kong warehouse?

 

Γυρω στα 60 ευρω ειναι η αγορα που θελω να κανω

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Δεν ξερω αν εχει απαντηθει αλλα δεν μπορω να το εντοπισω.

 

Στο GearBest υπαρχει διαφορα μεταξυ του Κινεζικου και του HK2 (Hong Kong) warehouse?

 

Υπαρχουν μεγαλυτερες πιθανοτητες τελωνειου στο Hong Kong warehouse?

 

Γυρω στα 60 ευρω ειναι η αγορα που θελω να κανω

 

Ευχαριστω

Εχουν τις ιδιες πιθανοτητες να περασουν τελωνειο. Δηλαδη πολυ μικρες.

Link to comment
Share on other sites

To shop.gizchina ξέρει κανείς αν είναι αξιόπιστο μαγαζί; Βρήκα αυτό http://shop.gizchina.com/letv/letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold-761.html#/rom-32gb/color-gold 230 δολλάρια μαζί με τα μεταφορικά από Ευρωπαϊκή αποθήκη και αν είναι εμπιστοσυνης το site χαλαλι το εξτρά 20ευρω

 

Είναι πολύ αξιόπιστο

Link to comment
Share on other sites

Το aliexpress βλέπω δεν έχει επιλογή για paypal. Εγώ έχω visa, αλλά μήπως είναι παρακινδυνευμένο να αγοράσω από εκεί; Το κινητό που σκέφτομαι να αγοράσω btw: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-LeTV-Le-Max-2-X820-4GB-RAM-64GB-ROM-5-7inch-Android-6-0-4G/906615_32693503178.html?aff_platform=data-feeds&sk=JYJQJYByj%3A&cpt=1483036015988&af=5d4c7907-cdf4-11e6-86e4-02863d06534d&&aff_trace_key=9f907d4767224e1fbf554ea6aad8fbdf-1483036015988-06338-JYJQJYByj
Link to comment
Share on other sites

Το Gearbest έχει επιλογή *Greece Via Expedited Shipping με χρέωση 6,6 € περίπου, γνωρίζει κάποιος τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παράγγειλα 2 τηλέφωνα στις 27/12 από GeekBuying από Ευρώπαικη αποθήκη και ακόμα δεν τα στείλανε. Πόσες μέρες κάνουν να τα στείλουν; ξέρει κάποιος;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά,

Αγόρασα ένα κινητό από Banggood το οποίο στείλανε μέσω Swiss Post. Έφυγε από Κίνα στις 22/12/2016 και έκτοτε δεν υπάρχει νέα ενημέρωση στο tracking search. Αυτό μου συμβαίνει πρώτη φορά και έχω αγοράσει αρκετές φορές από Κίνα ποτέ όμως, εκτός από τώρα, μέσω Swiss Post. Έχει κάποιος από εσάς εμπειρία από Swiss Post να την αναφέρει; Μήπως συμβαίνει αυτό και στις άλλες εταιρίες λόγω εορτών;

Ευχαριστώ!!

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά.

Υπάρχει σχετικό θέμα με σχετικό οδηγό. Μπορείς να το διαβάσεις και αν έχεις κάποια απορία να απευθυνθείς εκεί.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά.

Σκέφτομαι να παραγγείλω ένα Ulefone Tiger από το Chinavasion, αλλά στην περιγραφή του προϊόντος γράφει μεταξύ άλλων:

"The Android OS version on this device cannot be upgraded or flashed and any attempts to modify the default OS will void the warranty. As a wholesaler, we provide no software support, advice, or training regarding the Android operating system and software."

Αυτό σημαίνει ότι έχουν περάσει δικιά τους ROM; Εάν ναι, γιατί; Ρωτάω γιατί δεν έχω ξανασυναντήσει σε low cost τηλέφωνο αντίστοιχες σημειώσεις για το λειτουργικό του από τα διάφορα κινέζικα καταστήματα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...