Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προφανώς αποκαταστάθηκε η... ταξη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, ειναι σε pre-order.

Υπάρχει και πιο φτηνό, στο άλλο τέρας αξιοπιστιας gearbest.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

9 παραγγελίες από Βanggood οι συσκευασίες ήταν κακές,μου χε ερθει ακόμα και βρεγμένο κουτί κινητού.Πρωτη φορά σήμερα παρέλαβα κινητό σε εξαιρετική συσκευασία http://postimg.org/image/uddxr67ah/0c118326/
Link to comment
Share on other sites

Μην μου λες τέτοια! :cry:

20-26, υποτίθεται είναι 6 μέρες στην sg post και περιμένω να μου το στείλουν οι σιγκαπουριανοί.

Πότε ζήτησες τα λεφτά σου πίσω?

Στις 57 μέρες?

Τώρα που άλλαξε το paypal και πήγε 160 μέρες, τί γίνεται?

Μπορώ να κάνω dispute πχ στις 40 ημέρες ή θα με πούνε περίμενε να φτάσεις τις 150?

 

Aρχές προηγούμενης βδομάδας τους είπα ότι αν δεν έρθει μέσα στην βδομάδα θελω τα λεφτά μου πίσω, μου είπαν οκ αν δεν το λάβεις ενημερωσέ μας. Τους ενημέρωσα και μου τα έστειλαν την επόμενη μέρα. Μέσω paypal δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτε.

Σημείωση, η επικοινωνία μας εκ μέρους μου ήταν με λίγες απλές λέξεις μεταφρασμένες από την google.

Θα σου πούν να περιμένεις τόσες μέρες όσες περιγράφεται στο προιόν, περίπου 25 εργάσιμες από την αποστολή

Edited by soleman
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Μετά από 4 αγορές από διάφορα κινεζομαγαζα,ανάμεσα σε αυτά και το #CooliCool , έχω καταλήξει και εγώ στο "Κινητό από τον Τόπο σου & ας είναι και διπύρηνο..."

 

Είναι εντελώς απατεώνες και να εύχεσαι να μην σου χαλάσει μετά τις 90 ήμερες που μπορείς να κάνεις καταγγελία στο PAYPAL,για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Προσωπικά πήρα ένα THL 2015 απο το CooliCool στις 16/04/2015, το κινητό δούλευε μια χαρά μέχρι της 25/11/2015 οπού μετά από ένα Restart άπλα δεν ξανά άνοιξε πότε.

 

Μου πήρε ένα ολόκληρο μήνα για να βγάλω άκρη μαζί τους μεσώ email με την βοήθεια του Ελληνα διαχειριστή του Facebook τους, και να τους το στείλω για service.

 

Το κινητό το παρέλαβαν στις 25/12/2015! και εδώ και ένα μήνα με δουλεύουν ότι το έχουν στείλει για επισκευή, και δεν δίνουν καμιά απάντηση για το πότε και αν θα πάρω πότε πίσω το κινητό μου, και εννοείτε πρότειναν να μου στείλουν ένα μεταχειρισμένο .

 

Οπότε ... μακριά και αγαπημένοι...

 

 

Παιδιά το coolicool είναι άψογο και έμπιστο κατάστημα εχω αγοράσει όλα τα κινητά μου και τον Φίλων μου απο εκεί περίπου 30 παραγγελίες και ήταν εντάξει σε όλα.Στην περίπτωση σου μάλλον οντος θα έκαναν κάποιο λάθος συμβαίνει και αυτο και επειδή ζήτησες επιστροφή το έκαναν άμεσα.
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Aρχές προηγούμενης βδομάδας τους είπα ότι αν δεν έρθει μέσα στην βδομάδα θελω τα λεφτά μου πίσω, μου είπαν οκ αν δεν το λάβεις ενημερωσέ μας. Τους ενημέρωσα και μου τα έστειλαν την επόμενη μέρα. Μέσω paypal δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτε.

Σημείωση, η επικοινωνία μας εκ μέρους μου ήταν με λίγες απλές λέξεις μεταφρασμένες από την google.

Θα σου πούν να περιμένεις τόσες μέρες όσες περιγράφεται στο προιόν, περίπου 25 εργάσιμες από την αποστολή

 

σε ποιο καταστημα αναφερεστε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας .Τελικά μετά από 15 μέρες ταλαιπωριών με το γκεεκ για μια αγορα ενος χ5 που την μια ηταν στο χον κονγκ και την άλλη δεν ξέρω που, μου έκαναν πλήρες refund και σήμερα το παράγγειλα από το βικ και με συμφωνία με την σέλινα να φύγει άμεσα.Μέχρι στιγμής πρώτες εντύπωσης άψογο το βικ άμεσο τσατ άπλα λίγο πιο ακριβό από το γκεεκ 3.80 ευρώ στα 58.80 απο 55 στο γκεεκ.Άλλα δεν τρέχει και τίποτα αφού τουλάχιστον μπορείς να συνεννοηθείς, μπράβο στο βικ για την μέχρι τώρα εξυπηρέτηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Μετά από 4 αγορές από διάφορα κινεζομαγαζα,ανάμεσα σε αυτά και το #CooliCool , έχω καταλήξει και εγώ στο "Κινητό από τον Τόπο σου & ας είναι και διπύρηνο..."

 

Είναι εντελώς απατεώνες και να εύχεσαι να μην σου χαλάσει μετά τις 90 ήμερες που μπορείς να κάνεις καταγγελία στο PAYPAL,για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Προσωπικά πήρα ένα THL 2015 απο το CooliCool στις 16/04/2015, το κινητό δούλευε μια χαρά μέχρι της 25/11/2015 οπού μετά από ένα Restart άπλα δεν ξανά άνοιξε πότε.

 

Μου πήρε ένα ολόκληρο μήνα για να βγάλω άκρη μαζί τους μεσώ email με την βοήθεια του Ελληνα διαχειριστή του Facebook τους, και να τους το στείλω για service.

 

Το κινητό το παρέλαβαν στις 25/12/2015! και εδώ και ένα μήνα με δουλεύουν ότι το έχουν στείλει για επισκευή, και δεν δίνουν καμιά απάντηση για το πότε και αν θα πάρω πότε πίσω το κινητό μου, και εννοείτε πρότειναν να μου στείλουν ένα μεταχειρισμένο .

 

Οπότε ... μακριά και αγαπημένοι...

και εσυ επεσες στην περιπτωση. Δεν ξερω τι λενε οι υπολοιποι, αλλα το συγκεκριμενο καταστημα δεν το λες ενταξει.

Υπαρχουν αρκετα καλα καταστηματα, που εσυ προφανως δεν ξερεις να κοιταξεις.

Και τιμιοι στις συναλλαγες, και ενταξει στις υποχρεωσεις τους.

Αν κοιταξεις καλυτερα θα βγεις κερδισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Μετά από 4 αγορές από διάφορα κινεζομαγαζα,ανάμεσα σε αυτά και το #CooliCool , έχω καταλήξει και εγώ στο "Κινητό από τον Τόπο σου & ας είναι και διπύρηνο..."

 

Είναι εντελώς απατεώνες και να εύχεσαι να μην σου χαλάσει μετά τις 90 ήμερες που μπορείς να κάνεις καταγγελία στο PAYPAL,για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

 

Προσωπικά πήρα ένα THL 2015 απο το CooliCool στις 16/04/2015, το κινητό δούλευε μια χαρά μέχρι της 25/11/2015 οπού μετά από ένα Restart άπλα δεν ξανά άνοιξε πότε.

 

Μου πήρε ένα ολόκληρο μήνα για να βγάλω άκρη μαζί τους μεσώ email με την βοήθεια του Ελληνα διαχειριστή του Facebook τους, και να τους το στείλω για service.

 

Το κινητό το παρέλαβαν στις 25/12/2015! και εδώ και ένα μήνα με δουλεύουν ότι το έχουν στείλει για επισκευή, και δεν δίνουν καμιά απάντηση για το πότε και αν θα πάρω πότε πίσω το κινητό μου, και εννοείτε πρότειναν να μου στείλουν ένα μεταχειρισμένο .

 

Οπότε ... μακριά και αγαπημένοι...

 

Ας έπαιρνες από το Vickmall... Επειδή πήρες από ένα "κακό" μαγαζί (το Coolicool είναι ό,τι να 'ναι), θα πας να δώσεις τώρα τα τριπλάσια λεφτά να ψωνίσεις επώνυμο από Ελλάδα? :blink:

 

Τεσπα, πάντως νομίζω ότι το THL 2015 ακούγεται πως έχει αρκετά θέματα...

Link to comment
Share on other sites

Aρχές προηγούμενης βδομάδας τους είπα ότι αν δεν έρθει μέσα στην βδομάδα θελω τα λεφτά μου πίσω, μου είπαν οκ αν δεν το λάβεις ενημερωσέ μας. Τους ενημέρωσα και μου τα έστειλαν την επόμενη μέρα. Μέσω paypal δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτε.

Σημείωση, η επικοινωνία μας εκ μέρους μου ήταν με λίγες απλές λέξεις μεταφρασμένες από την google.

Θα σου πούν να περιμένεις τόσες μέρες όσες περιγράφεται στο προιόν, περίπου 25 εργάσιμες από την αποστολή

Τους έστειλα χθές βράδυ email κάνοντας reply την απόδειξη αγοράς του PayPal και με κοινοποίηση στο paypal, ρωτώντας τί έγινε με τις παραγγελίες και ζητώντας τους να προσθέσουν τα tracking numbers στο PP κάνοντας update το shipping status.

Τα χαράματα μου απάντησαν αυτό που έγραψες εσύ, να περιμένω 25 μέρες από την αποστολή ξαναστέλνοντας τα 2 tracking numbers.

Το τελευταίο track numb είναι το παράδειγμα πιο πάνω, 14/1 εώς 20/1 στην Flyt και μετά "χαμένo" κάπου υποτίθεται στην SG post.

Τελικά το μεσημέρι είδα οτι "αναβαθμίστηκε" σε "The item is pre-advised".

Το άλλο track numb, από τις 10/1 μέχρι τις 18/1 στην Flyt, και τελικά κι αυτό σήμερα "αναβαθμίστηκε" σε "Despatched to overseas".

Οπότε, χθές-σήμερα ξεκίνησε η SG, βάλε 12-14 μέρες για Ελλάδα, σύνολο δηλαδή πάλι 23-27 μέρες από Banggood.

ΔΕΝ έκαναν update με τα tracking numbers στο PP και με ανησυχεί κάπως γιατί είναι κινητά.

Ενώ σε άλλες παραγγελίες για χαζομάρες των 2-7 ευρώ, ενημέρωναν και το PP με track numb!

Μου έστειλε μήνυμα και το PP με αναλυτική αναφορά στις παραγγελίες μου, συμβουλές να περιμένω ένα εύλογο χρονικό διάστημα και οδηγίες για dispute και claim μετά αν χρειαστεί. lol

Edited by LarryAn
Link to comment
Share on other sites

Εμπιστοσυνης ειναι σχετικο. Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα παρεις καινουργιο τηλεφωνο.

Μεταχειρισμενο ή ανακατασκευασμενο.

Γίνε λιγότερο απόλυτος φίλε μου και πιο συγκεκριμένος με βάση τις εμπειρίες σου.

Ολοκαίνουργιες συσκευές έχω πάρει κι εγώ κι άλλοι μην τα ξαναλέμε.

 

 

 

Όσο για το θέμα του banggood κι εμένα η παραγγελία που έκανα στις 30/12 έχει κολλήσει εδώ και 2 εβδομάδες και μου λένε να περιμένω τις 25εργάσιμες για refund μπας και ξεκολλήσει.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Γίνε λιγότερο απόλυτος φίλε μου και πιο συγκεκριμένος με βάση τις εμπειρίες σου.

Ολοκαίνουργιες συσκευές έχω πάρει κι εγώ κι άλλοι μην τα ξαναλέμε.

 

 

 

Όσο για το θέμα του banggood κι εμένα η παραγγελία που έκανα στις 30/12 έχει κολλήσει εδώ και 2 εβδομάδες και μου λένε να περιμένω τις 25εργάσιμες για refund μπας και ξεκολλήσει.

 

Οσο απολυτος μπορω, και με βαση αγορων μου στο παρελθον απο το εν λογω καταστημα. Τα τηλεφωνα μονο καινουργια δεν τα λες.

Τα ειδαμε, τα τσεκαραμε, τα ανοιξαμε... ε !! τι αλλο να κανουμε δηλαδη;

Αν εσενα σου δωσαν καινουργιο ή ετσι νομιζεις, τοτε εχει καλως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 κλικ μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τους έστειλα χθές βράδυ email κάνοντας reply την απόδειξη αγοράς του PayPal και με κοινοποίηση στο paypal, ρωτώντας τί έγινε με τις παραγγελίες και ζητώντας τους να προσθέσουν τα tracking numbers στο PP κάνοντας update το shipping status.

Τα χαράματα μου απάντησαν αυτό που έγραψες εσύ, να περιμένω 25 μέρες από την αποστολή ξαναστέλνοντας τα 2 tracking numbers.

Το τελευταίο track numb είναι το παράδειγμα πιο πάνω, 14/1 εώς 20/1 στην Flyt και μετά "χαμένo" κάπου υποτίθεται στην SG post.

Τελικά το μεσημέρι είδα οτι "αναβαθμίστηκε" σε "The item is pre-advised".

Το άλλο track numb, από τις 10/1 μέχρι τις 18/1 στην Flyt, και τελικά κι αυτό σήμερα "αναβαθμίστηκε" σε "Despatched to overseas".

Οπότε, χθές-σήμερα ξεκίνησε η SG, βάλε 12-14 μέρες για Ελλάδα, σύνολο δηλαδή πάλι 23-27 μέρες από Banggood.

ΔΕΝ έκαναν update με τα tracking numbers στο PP και με ανησυχεί κάπως γιατί είναι κινητά.

Ενώ σε άλλες παραγγελίες για χαζομάρες των 2-7 ευρώ, ενημέρωναν και το PP με track numb!

Μου έστειλε μήνυμα και το PP με αναλυτική αναφορά στις παραγγελίες μου, συμβουλές να περιμένω ένα εύλογο χρονικό διάστημα και οδηγίες για dispute και claim μετά αν χρειαστεί. lol

 

Κατι πρεπει να εγινε εκεινη την περιοδο με τα ταχυδρομεια τους. Το δικο μου καθως και καποια αλλα αγνοουνται, οχι μονο απο το bang αλλα και απο το βικ, και πιστευω και σε αλλα καταστηματα

Link to comment
Share on other sites

Οσο απολυτος μπορω, και με βαση αγορων μου στο παρελθον απο το εν λογω καταστημα. Τα τηλεφωνα μονο καινουργια δεν τα λες.

Τα ειδαμε, τα τσεκαραμε, τα ανοιξαμε... ε !! τι αλλο να κανουμε δηλαδη;

Αν εσενα σου δωσαν καινουργιο ή ετσι νομιζεις, τοτε εχει καλως.

 

Δεν αντιλέγω ότι είχες αυτές τις εμπειρίες, το ότι όμως εσύ είχες αυτές τις εμπειρίες δεν σημαίνει ότι είναι ''σίγουρο'' όπως είπες ότι δεν στέλνουν καινούργιες συσκευές.

Δεν έχω παραλάβει μία κι ούτε 2-3 αλλά 5 συσκευές, πράγμα που το κάνει δύσκολο να ''έτυχε''.

Γενικώς το να είμαστε απόλυτοι δεν βοηθάει καθόλου κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω ότι είχες αυτές τις εμπειρίες, το ότι όμως εσύ είχες αυτές τις εμπειρίες δεν σημαίνει ότι είναι ''σίγουρο'' όπως είπες ότι δεν στέλνουν καινούργιες συσκευές.

Δεν έχω παραλάβει μία κι ούτε 2-3 αλλά 5 συσκευές, πράγμα που το κάνει δύσκολο να ''έτυχε''.

Γενικώς το να είμαστε απόλυτοι δεν βοηθάει καθόλου κανέναν.

Ειχα επικοινωνια με ενα αλλο μελος για ενα Lg, το οποιο βαση της φωτογραφιες δεν ηταν καινουργιο.

Το πηρε και αυτος για καινουργιο, ενω στις φωτο δεν ηταν.

Οποτε, κατι δεν παει καλα με το καταστημα.

Στον αντιλογο να συμπληρωσω, οτι τα τηλεφωνα, δουλευουν μια χαρα ως σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τον zananiro λες λογικά, ξαναλέω, δεν αντιλέγω ότι παραλάβατε αυτά που λέτε. Αυτό δεν αναιρεί όμως και τις δικές μου συσκευές από εκεί και ακόμα μερικών από εδώ μέσα.

Άρα η λέξη ''σίγουρα'' δεν είναι σωστή, εκτός κι αν θεωρείς ότι μόνο εσύ και οι γνωστοί σου ξέρετε να ελέγξετε την κατάσταση της συσκευής και τα παιδιά στο service που πήγα εγώ το δικό μου LG δεν ξέραν τι τους γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

και εσυ επεσες στην περιπτωση. Δεν ξερω τι λενε οι υπολοιποι, αλλα το συγκεκριμενο καταστημα δεν το λες ενταξει. Υπαρχουν αρκετα καλα καταστηματα, που εσυ προφανως δεν ξερεις να κοιταξεις. Και τιμιοι στις συναλλαγες, και ενταξει στις υποχρεωσεις τους. Αν κοιταξεις καλυτερα θα βγεις κερδισμενος.

 

Εγώ μιλάω ξεκάθαρα για το ******* που λέγεται CooliCool AKA******* , και όταν ήταν να αγοράσω κοιταξα το Forum που είχαν εδώ, και τότε είχε πολύ κόσμο και ενεργό, όποτε δεν μπορούσα να ξερό οτι *******!

 

 

Ας έπαιρνες από το Vickmall... Επειδή πήρες από ένα "κακό" μαγαζί (το Coolicool είναι ό,τι να 'ναι), θα πας να δώσεις τώρα τα τριπλάσια λεφτά να ψωνίσεις επώνυμο από Ελλάδα? :blink:

Τεσπα, πάντως νομίζω ότι το THL 2015 ακούγεται πως έχει αρκετά θέματα...

 

Οτι είπα στον φίλο πιο πάνω... αν είδες είπα καλύτερα διπύρηνο και Ελλάδα πάρα flagship και Κίνα... δεν είπα να αγοράσεις κατι με 3ΠΛΑΣΙΑ ΛΕΦΤΑ!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καινουργια ειναι τα κινεζικα που στελνει και refurb αυτα που δεν ειναι κινεζικα ,αυτος ειναι ο κανονας με το FCT.

Εμένα πάντως θέλει να με ξεπετάξει με μεταχειρισμενο το Coolicool

http://s15.postimg.org/5o7wbc3t7/Capture.jpg

Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

γνώμες από κάποιον που έχει αγοράσει από geekbuying;;

 

Ειναι οκ το καταστημα,εχω 200 αγορες απο εκει περιπου.και στο afte sale που χρειαστηκα καποιες φορες βρηκα λυση,θελουν βεβαια τον χρονο τους αλλα παραπονεμενο δεν θα σε αφησουν.Βεβαια να ρωτας εαν εχουν το εκαστοτε προιον που θες για αμεση αποστολη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μία παραγγελία έκανα από geekbuying αρχές του μήνα, περάσανε 2 βδομάδες που με κοροϊδεύανε ότι θα το στείλουμε σε λίγο γιατί έχουν άλλοι σειρά, τελικά με τα πολλά μου είπανε πως η συσκευή δεν ήταν διαθέσιμη από αυτούς, επικοινωνόντας μέσω e-mail βρήκα μία καλύτερη που μου είπαν ότι την έχουν, πλήρωσα τη διαφορά και τη στείλανε(θεωρητικά). Λέω θεωρητικά, γιατί από τις 24/1 η κατάσταση που δείχνει το tracking number που μου δώσανε είναι information received. Μπορεί να είναι normal, αλλά με όσα έχω διαβάσει κρατάω λίγο μικρό καλάθι...

 

edit: Μόλις έγινε despatched to overseas. Οπότε τελικά όλα καλά.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Καινουργια ειναι τα κινεζικα που στελνει και refurb αυτα που δεν ειναι κινεζικα ,αυτος ειναι ο κανονας με το FCT.

Συμφωνώ απολύτως, έχω αγοράσει πολλά από εκεί και όλα ήταν ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΑ, άλλωστε όσα είναι ανακατασκευασμένα το γράφουν.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...