Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικα ολα τα κινητα τα στελνουν μεσο ολλανδικου ταχυδρομιου.Λογικα δευτερα-τριτη θα σου εμφανισει αποτελεσματα στο συστημα του ΕΛΤΑ αναλογος ποσοι και αν εχουν παρει αδεια,γιατι τωρα καλοκαιρακι ειναι λιγο δυσκολα..Πιστευω μεσα στην βδομαδα θα το εχεις στα χερια σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι αλλα οταν σου ερχεται μεσο ολλανδικου ταχυδρομειου,δεν τιθεται θεμα τελωνιου, λογο ευρωπαικης ενωσης.

 

...........Ναι αλλα οταν σου ερχεται μεσο ολλανδικου ταχυδρομειου,δεν τιθεται θεμα τελωνιου, λογο ευρωπαικης ενωσης.......

 

Εντελως ακυρο αυτο φιλε μου,μην γραφουμε οτι ναναι και μπερδευουμε τον κοσμο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα το JiaYu F1 στα γνωστά μαγαζιά και έλεγξα και το CooliCool. Το έχει στα 73,99 δολάρια, ενώ η μετατροπή του σε ευρώ το δίνει στα 54,01 ευρώ, την στιγμή που το xe.com δίνει μετατροπή σε 55,094 ευρώ. Ένα ευρώ στα 55 δεν είναι πολύ, αλλά δεν είναι και τα λεπτά που περίμενα.

Συνέχισα τα βήματα της παραγγελίας ώστε να δω αν η σελίδα του PayPal θα εμφάνιζε το ποσό σε ευρώ ή δολάρια, και την εμφάνισε σε ευρώ.

Άρα έτσι γλιτώνουμε τα περίπου 3 ευρώ μετατροπής συναλλάγματος που χρεώνουν οι τράπεζες +1 της συμφέρουσας μετατροπής που κάνει το CooliCool;

 

Δυστυχώς είχα κάνει ήδη την παραγγελία σε δολάρια, οπότε δεν μπορώ να το επαληθεύσω (και μάλλον χάρισα 3 ευρώ σε τράπεζα).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

απο προσωπικη εμπειρια με το coolicool.com ειμαι απολυτα ικανοποιημενος..εχω αγορασει ηδη 2 κινητα απο εκει..το ενα μου ηρθε σε 11 μερεες και το αλλο σε 12,αψογα συσκευασμενα.Τωρα περιμενω και 3ο κινητο απο το συγκεκρινο σαιτ(THL 5000) το οποιο ειναι στον δρομο.Με τελωνειο κατα πασα πιθανοτητα δεν προκειται να εχεις κανενα προβλημα απο το συγκεκριμενο σαιτ,δλδ δεν θα πληρωσεις κατι εξτρα.

 

δλδ με λιγα λογια ειναι θεμα τυχης αν θα μου το κρατησουν στο τελωνειο η οχι..

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα το JiaYu F1 στα γνωστά μαγαζιά και έλεγξα και το CooliCool. Το έχει στα 73,99 δολάρια, ενώ η μετατροπή του σε ευρώ το δίνει στα 54,01 ευρώ, την στιγμή που το xe.com δίνει μετατροπή σε 55,094 ευρώ. Ένα ευρώ στα 55 δεν είναι πολύ, αλλά δεν είναι και τα λεπτά που περίμενα.

Συνέχισα τα βήματα της παραγγελίας ώστε να δω αν η σελίδα του PayPal θα εμφάνιζε το ποσό σε ευρώ ή δολάρια, και την εμφάνισε σε ευρώ.

Άρα έτσι γλιτώνουμε τα περίπου 3 ευρώ μετατροπής συναλλάγματος που χρεώνουν οι τράπεζες +1 της συμφέρουσας μετατροπής που κάνει το CooliCool;

 

Δυστυχώς είχα κάνει ήδη την παραγγελία σε δολάρια, οπότε δεν μπορώ να το επαληθεύσω (και μάλλον χάρισα 3 ευρώ σε τράπεζα).

 

Προφανως στην περιπτωση αυτη η το coolicool αργησε να ενημερωσει την ισοτιμια η οταν το ξανακοιταξες η ισοτιμια ειχε αλλαξει. Απλως μου φαινονται πολλα τα 3 ευρω που αναφερεις γιατι οι περισσοτερες τραπεζες χρεωνουν συνηθως 2% για τη μετατροπη.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

δλδ με λιγα λογια ειναι θεμα τυχης αν θα μου το κρατησουν στο τελωνειο η οχι..

 

Θα σου μιλησω βαση προσωπικης εμπειριας και μονο...εχω κανει κοντα στις 100 παραγγελιες,ισως και παραπανω απο αμερικη και κινα τα τελευταια 5 χρονια..μια φορα πληρωσα τελωνειο για ενα ρολοι που ειχα παρει απο αμερικη μεσο ebay.com..αν θυμαμαι καλα εκανε καπου στα 230$ το ρολοι και πληρωσα καπου στα 60 ευρω τελωνειο...απο κινα να φοβασαι για τελωνειο μονο οταν επιλεγεις express shipping..αν επελεξες το απλο shipping λιγο δυσκολο να πληρωσεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...ειμαι σχετικα νεος εδω και ψιλοχαθηκα για να πω την αληθεια.Θελω να παραγγειλω το oneplus one (64g) και θελω να μου προτεινετε ενα site και τι γνωριζουμε σχετικα με το τελωνειο.Ειχα σκοπο να το παραγγειλω απο το coolicool αλλα διαβαζω εδω μεσα και για αλλα site..ευχαριστω :)

Να προσθέσω και εγώ ότι έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος από το Coolicool. Μάλιστα στην πρώτη μου αγορά, επειδή δεν είχε πάρει σωστά την διεύθυνση από το Paypal, πήγε στην άλλη άκρη του νομού, γύρισε κίνα και μου το ξαναέστειλαν αμέσως στην σωστή διεύθυνση χωρίς καμία έξτρα χρέωση και έφταιγα και εγώ που δεν έλεγξα την διεύθυνση παραλαβής. Επίσης καλό είναι πρώτα να μιλήσεις μαζί τους, μια και πάντα δίνουν κάποιο κουπονάκι για έξτρα έκπτωση ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους !

 

έκανα μια αγορά από αυτό το κατάστημα http://www.cect-shop.com ( ένα κινητό ) άξιας 239,00€

 

η πληρωμή έγινε φυσικά μεσώ Paypal, μου απαντάνε κανονικά ότι έγινε η πληρωμή, μου στείλανε και order number και όλα καλά μέχρι στιγμής !

 

είπα και εγώ να στείλω ενα mail να δω τι γίνεται ! πότε περίπου θα γίνει η αποστολή ! άλλα τίποτα ! , δεν απαντάει κάνεις !

βρε στο Facebook βρε στο mail τους τίποτα !

 

ψάχνω από εδώ , ψάχνω από εκεί τελικά στην απόδειξη του paypal βρήκα το όνομα της εταιρίας στην οποία έγινε η μεταφορά των χρημάτων και με οδήγησε σε αυτούς..! http://www.chinavasion.com

 

έχει κάνεις καμιά εμπειρία σχετικά με αυτό το κατάστημα ??? (cect-shop) ή έχει ακούσει κάτι σχετικά ???

 

 

σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

δεν ξέρω αν το έχω βάλει στο σωστό μέρος το θέμα... αν όχι ας αλλάξει !!! :)

 

έχει κάνεις καμιά εμπειρία από αυτό το κατάστημα ??? (cect-shop.com)

 

να έχει αγοράσει κάτι.... , να έχει ακούσει κάτι !

 

πάντως έχει δυνατές τιμές !!!

 

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία όχι δεν έχω.

 

Αλλά γιατί το ψάχνεις?

 

Αν δεις μερικα απο τα θέματα, θα καταλάβεις οτι ολα τα παιδιά ψωνίζουν απο 6 - 7 site (ισως λεω και πολλά :) ) και είναι πολύ ικανοποιημενοι.

Οπότε γιατί να ρισκάρεις? ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

δεν ξέρω αν το έχω βάλει στο σωστό μέρος το θέμα... αν όχι ας αλλάξει !!! :)

έχει κάνεις καμιά εμπειρία από αυτό το κατάστημα ??? (cect-shop.com)

να έχει αγοράσει κάτι.... , να έχει ακούσει κάτι !

πάντως έχει δυνατές τιμές !!!

ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

Έχει paypal οπότε δεν διακινδυνεύεις εάν αγοράσεις. Τις "δυνατές" τιμές δεν είδα, μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα χαμηλής τιμής εν σχέσει με άλλα καταστήματα;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους !

 

έκανα μια αγορά από αυτό το κατάστημα http://www.cect-shop.com ( ένα κινητό ) άξιας 239,00€

 

η πληρωμή έγινε φυσικά μεσώ Paypal, μου απαντάνε κανονικά ότι έγινε η πληρωμή, μου στείλανε και order number και όλα καλά μέχρι στιγμής !

 

είπα και εγώ να στείλω ενα mail να δω τι γίνεται ! πότε περίπου θα γίνει η αποστολή ! άλλα τίποτα ! , δεν απαντάει κάνεις !

βρε στο Facebook βρε στο mail τους τίποτα !

 

ψάχνω από εδώ , ψάχνω από εκεί τελικά στην απόδειξη του paypal βρήκα το όνομα της εταιρίας στην οποία έγινε η μεταφορά των χρημάτων και με οδήγησε σε αυτούς..! http://www.chinavasion.com

 

έχει κάνεις καμιά εμπειρία σχετικά με αυτό το κατάστημα ??? (cect-shop) ή έχει ακούσει κάτι σχετικά ???

 

 

σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!!!

 

Κανε dispute μεσω Paypal. εγω εμπειρια απο αυτο το καταστημα δεν εχω...αλλα ειναι τελειως No name...να εμπιστευεσαι μονο minideal vickmall to2c coolicool chinavasion.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

 

δεν ξέρω αν το έχω βάλει στο σωστό μέρος το θέμα... αν όχι ας αλλάξει !!! :)

 

έχει κάνεις καμιά εμπειρία από αυτό το κατάστημα ??? (cect-shop.com)

 

να έχει αγοράσει κάτι.... , να έχει ακούσει κάτι !

 

πάντως έχει δυνατές τιμές !!!

 

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας !!!

 

μηπως μπερδευεις τα ευρω με τα $ εγω χαμηλες δεν τις λεω

Link to comment
Share on other sites

Εσεις παντα να στελνετε ενα email με τα τυπικα,δηλαδη να εχει Ελληνικα-playstore-root-χαμηλη τιμη-σαν δωρο-s.p. κτλ.

Ξερουν δεν ξερουν ας υπαρχει και γραττως......Τυπικο ειναι,ενα copy-paste θα κανετε......αλλα ας υπαρχει.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζεται αν έχουν κάποια αργίες αυτές τις μέρες στην Κίνα? έκανα την τρίτη αγορά τηλεφώνου απο chinatronic (aliexpress) και ενώ έβαλα την παραγγελία και μένει μόνο να κάνω την πληρωμή, προσπαθώ να επικοινωνήσω με τον πωλητή αλλά δεν μου απαντάει εδώ και 5 μέρες. Έχει κάνει κάποιος αγορά τις τελευταίες μέρες απο τον συγκεκριμένο πωλητή?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζεις το λινκ γιά να μην ψάχνουμε τον πωλητή .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζεται αν έχουν κάποια αργίες αυτές τις μέρες στην Κίνα? έκανα την τρίτη αγορά τηλεφώνου απο chinatronic (aliexpress) και ενώ έβαλα την παραγγελία και μένει μόνο να κάνω την πληρωμή, προσπαθώ να επικοινωνήσω με τον πωλητή αλλά δεν μου απαντάει εδώ και 5 μέρες. Έχει κάνει κάποιος αγορά τις τελευταίες μέρες απο τον συγκεκριμένο πωλητή?

Ευχαριστώ

 

Mπα.........με αλλα καταστηματα κανονικα εχω επαφη.

Ναι δωσε μας το link να δουμε τι γινεται.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Προφανως στην περιπτωση αυτη η το coolicool αργησε να ενημερωσει την ισοτιμια η οταν το ξανακοιταξες η ισοτιμια ειχε αλλαξει. Απλως μου φαινονται πολλα τα 3 ευρω που αναφερεις γιατι οι περισσοτερες τραπεζες χρεωνουν συνηθως 2% για τη μετατροπη.

Ακόμα την ίδια ισοτιμία χρησιμοποιεί. Κάθε πότε άραγε αλλάζουν τις τιμές;

 

Στην τελευταία συναλλαγή μου πάντως με κινεζοκατάστημα, η τράπεζα μετέτρεψε τα $82,82 σε €61,48 (ημ/νια καταχώρησης 26/7, ημ/νια επεξεργασίας 28/7). Μάλλον είμαι τυχερός και δεν κρατάει πολλά για τη μετατροπή. Μου τα παίρνει μετά στους τόκους... :cry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θα ηθελα να μου προτεινεται ενα καλο site για να παρω εφεδρικη μπαταρια για κινητο.προσπαθησα στο antelife αλλα δεν την στελνουν λενε και εδω και 6 μερες ουτε τα λεφτα επιστρεφουν.καθε μερα στο περιμενε με εχουν.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. θα ηθελα να μου προτεινεται ενα καλο site για να παρω εφεδρικη μπαταρια για κινητο.προσπαθησα στο antelife αλλα δεν την στελνουν λενε και εδω και 6 μερες ουτε τα λεφτα επιστρεφουν.καθε μερα στο περιμενε με εχουν.ευχαριστω

 

Και εγώ κάποια στιγμή που ήθελα μπαταρία και δεν μου έστελνε κανείς ή έφτανε μέχρι το τελωνείο τους και γύριζε πίσω, την παρήγγειλα απο aliexpress και απο αυτόν τον πωλητή http://www.aliexpress.com/store/group/Battery-Battery-Tools-Kits/921615_253817733.html

Βέβαια δεν έχουν όλοι όλες τις μπαταρίες. Πες για ποιο κινητό ψάχνεις, για να σε βοηθήσει όποιος ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάποια στιγμή που ήθελα μπαταρία και δεν μου έστελνε κανείς ή έφτανε μέχρι το τελωνείο τους και γύριζε πίσω, την παρήγγειλα απο aliexpress και απο αυτόν τον πωλητή http://www.aliexpress.com/store/group/Battery-Battery-Tools-Kits/921615_253817733.html

Βέβαια δεν έχουν όλοι όλες τις μπαταρίες. Πες για ποιο κινητό ψάχνεις, για να σε βοηθήσει όποιος ξέρει.

 

ευχαριστω για την απαντηση. για το lenovo a760.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα ένα φτηνό κινητό τι λέτε για αυτό; http://www.aliexpress.com/store/product/5-0-Inch-JIAKE-JK13-MTK6572W-dual-core-1-3GHz-Android-4-2-ROM-4GB-2/709899_1729310556.html

απο το aliexpress έχω μείνει ευχαριστημένος με αγορές μου. Θέλω μια γνώμη για αυτό το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...