Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τι ταχυδρομείο στέλνει το Banggood ρε παιδιά; Και αυτό Singpost ή με άλλα? "Free shipping to Greece via Air Parcel Register" λέει στις αποστολές πριν την παραγγελία, ποιο ταχυδρομείο είναι δηλαδή;

 

με Laos Post στελνει τωρα Σφαιρα Ερχονται εχω παρει 3 τηλεφωνα και τα 3 με Laos Ηρθανε Εγω το Ζηταω κιολας να τα στειλει με Laos το τελαιυταιο πηρα για μια φιλη ενα Doogee Homtom HT3

13/5 Παραγγελια και Πληρωμη 25/5 το παρελαβα!!!! πολυ γρηγορο το Laos απο το Bangood απο αλλα μαγαζια δεν ξερω να πω αν στελνουν με Laos και ποσες μερες κανει απο Bangood ομως σφαιρα!!!

 

Απο Bangood Με LAOS POST Δουλευει μια Χαρα Η Αποστολη!!!! 13/5 Παραγγελια /Πληρωμη !!!!!

 

Καθ 'οδόν

Λάος(Enterprise des Poste Lao (VTE))

Ελλάδα(ELTA)

Τελευταίο γεγονός -- 2016-05-24 12:15 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

Χώρα Προορισμού - Χρόνος Cache : 2016-05-24 15:36

2016-05-24 12:15 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM ARR KENTRO DIALOGIS ATTIKIS

2016-05-24 11:40 KENTRO DIALOGIS ATTIKIS, ITEM UNLOADED

2016-05-24 09:10 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM IN CONTA K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-05-24 09:00 K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA), ITEM ARR K.D.AERODROMIOU (SISTIMENA)

2016-05-24 09:00 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-05-24 06:05 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2016-05-17 14:32 LAOS, SEND ITEM ABROAD

2016-05-17 13:26 LAOS, ARRIVAL AT AIRPORT

2016-05-17 13:20 LAOS, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Χώρα Προέλευσης - Χρόνος Cache : 2016-05-24 15:36

2016-05-17 07:34 LA, Send item abroad (Export)

2016-05-17 06:23 LA, Arrival at international place of exchange

2016-05-17 06:02 LA, Accepted from sender

 

Κατάσταση Ημερομηνία Ώρα Περιοχή

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 17-05-2016 13:20 ΛΑΟΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ 17-05-2016 13:26 ΛΑΟΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 17-05-2016 14:32 ΛΑΟΣ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-05-2016 06:05 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-05-2016 09:00 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΑΦΙΞΗ ΣΕ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 24-05-2016 09:00 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 24-05-2016 09:10 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ 24-05-2016 11:40 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 24-05-2016 12:15 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

θα ήθελα την συμβουλή σας

 

έχω παραγγείλει απο MiniDeal to Xiaomi Note στις 27/04 και το δέμα ειναι κολημένο απο 03/05

Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

απο οτι βλέπω θα έπρεπε να έιχε έρθει αλλά τίποτα... νομίζεται πώς πρέπει να το αναφέρω σε paypall?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος (γιατί παρακολουθώ το θέμα αυτό περιστασιακά μόνο, στο topic Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα), ενδέχεται να έχεις πέσει σε φουρνιά αποστολών που ερχόντουσαν με Singpost και η τύχη τους... αγνοείται από τότε που έφτασαν στην Ελλάδα.

Ρίξε μια ματιά και εκεί για γνώμες και νέα και από άλλους... παθόντες, και θα σου έλεγα να ενημερώσεις και το Minideal σχετικά.

Σε κάθε περίπτωση, πες μας πώς θα πάει τελικά το πράγμα (ελπίζω καλά!)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος (γιατί παρακολουθώ το θέμα αυτό περιστασιακά μόνο, στο topic Οδηγός αποστολής αγορών από Κίνα), ενδέχεται να έχεις πέσει σε φουρνιά αποστολών που ερχόντουσαν με Singpost και η τύχη τους... αγνοείται από τότε που έφτασαν στην Ελλάδα.

Ρίξε μια ματιά και εκεί για γνώμες και νέα και από άλλους... παθόντες, και θα σου έλεγα να ενημερώσεις και το Minideal σχετικά.

Σε κάθε περίπτωση, πες μας πώς θα πάει τελικά το πράγμα (ελπίζω καλά!)

 

Ευχαριστω φιλε μου! Φυσικα θα ενημερωσω...

Link to comment
Share on other sites

Πιστωτικές visa και master της Πειραιώς, αγορά με PayPal κανονικά όπως προ cc, από vickmall , 1949deal και πολλά μαγαζιά στο eBay.

Χωρίς PayPal , αγορές κατευθείαν με πιστωτική , από banggood, fasttech

 

Mastercard της Alpha εμενα δεν την δεχεται.. :mad:

 

offtopic: Εχετε προσεξει στην ψηφοφορια των καταστηματων που πολλοι Κινεζοι δινουν αρνητικη ψηφο στους ανταγωνιστες τους?To vickmall του εχει καταψηφησει ολους..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω,οτι γινεται, εκανα προσφατος αγορα κινητου απο Vickmall με τον παλιο τροπο προ cc,εγινε με καρτα της eurobank προπληρωμενη,βεβαια υπηρχε το 80% του ποσου μεσα στο balance και το υπολοιπο τραβηχτηκε απο την καρτα.,δεν ξερω εαν παιζει ρολο και αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και εγω,οτι γινεται, εκανα προσφατος αγορα κινητου απο Vickmall με τον παλιο τροπο προ cc,εγινε με καρτα της eurobank προπληρωμενη,βεβαια υπηρχε το 80% του ποσου μεσα στο balance και το υπολοιπο τραβηχτηκε απο την καρτα.,δεν ξερω εαν παιζει ρολο και αυτο.

 

Η προπληρωμένη μάλλον κάνει τη διαφορά, γιατί κατά την πρώτη περίοδο των Κ.Ε. δεν επιτρεπόταν και η φόρτιση των προπληρωμένων με χρήματα (δεν γνωρίζω, αλλά υποθέτω ότι αν βάλεις χρήματα εκεί, μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις ακόμη και σε Κ.Ε.)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι 9 μέρες σε pre-adviced με nl post. είναι φυσιολογικό;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην αρχή των c.c. δεν επιτρεπόταν να γίνει φόρτιση κάρτας,μετά άλλαξε αυτό, αλλά δεν μπορεις να τραβηξεις απο την κάρτα στο λογαριασμό λεφτα,που αυτο πριν γινόταν,καλά τώρα έχουμε βγει εκτός θέματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι 9 μέρες σε pre-adviced με nl post. είναι φυσιολογικό;

 

Έλεος.

Εκτός του ότι είσαι εκτός θέματος, μόλις 5 μηνύματα πιο πάνω έχει γίνει παράθεση το thread που έχει τις απαντήσεις που ψάχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Έλεος.

Εκτός του ότι είσαι εκτός θέματος, μόλις 5 μηνύματα πιο πάνω έχει γίνει παράθεση το thread που έχει τις απαντήσεις που ψάχνεις...

 

έχεις δίκιο για το λάθος θέμα - πολλά ταμπ ανοιχτά - να με συγχωρείτε.

 

έλεος για τον τόνο της απάντησης

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο για το λάθος θέμα - πολλά ταμπ ανοιχτά - να με συγχωρείτε.

 

έλεος για τον τόνο της απάντησης

 

Μια χαρά είναι ο τόνος, όταν μάλιστα η απάντηση είναι μπροστά στα μάτια σου.

Να μάθετε να χρησιμοποιείτε το search και να μην τα περιμένετε όλα στο πιάτο.

Αυτά γενικά.:)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι ο τόνος, όταν μάλιστα η απάντηση είναι μπροστά στα μάτια σου.

Να μάθετε να χρησιμοποιείτε το search και να μην τα περιμένετε όλα στο πιάτο.

Αυτά γενικά.:)

 

Καλή σου μέρα φίλε

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι για xiaomi redmi note 3 pro 3gb/32gb

καταρχην θελω να το αγορασω απο eu warehouse για να ερθει σε μερικες μερες.. οποτε αν ειναι να πληρωσω 20€ παραπανω δε με πειραζει...

εχουμε κ λεμε...

gizchina

geekbuying

 

ποιο απο τα 2 προτεινετε?

 

edit: τελικα απο geekbuying διοτι το gizchina εχει εξωφρενικα μεταφορικα για ελλαδα..!!!!!!!!

Edited by varitimos84
Link to comment
Share on other sites

Από coolicool ευρωπαϊκό κατάστημα έχετε εμπειρία; Στέλνει γρήγορα; Άλλο ευρωπαϊκό;

 

πριν δυο χρονια απο coolicool το εστειλε στ σπιτι γρηγορα κιολασ

Link to comment
Share on other sites

Από coolicool ευρωπαϊκό κατάστημα έχετε εμπειρία; Στέλνει γρήγορα; Άλλο ευρωπαϊκό;

 

ντάξει αμέσως στέλνει , 25/5 έκανα παραγγελία , 27/5 έστειλαν , απο Αγγλία ,τώρα μου δείχνει ότι έφτασε κ έφυγε χτές από Βουδαπέστη αλλά σήμερα δεν έχει ενημερωθεί το τρακ

Link to comment
Share on other sites

κανείς με πρόσφατη εμπειρία από to2c.com?

μετά την αγορά δεν έστειλαν κανένα email,δύσκολοι στην επικοινωνία και τώρα βλέπω ότι ξαφνικά δεν υπάρχει η υποσελίδα τους στο site.:(

βέβαια έχω κάνει στο παρελθόν 3-4 αγορές χωρίς κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από gearbest καμιά εμπειρία??

Να προχωρήσω σε μια αγορά που με ενδιαφέρει?

Ευχαριστώ!

 

6 παραγγελίες έχω χωρίς πρόβλημα. Απλά καλό είναι να παραγγείλεις όσα είναι άμεσα διαθέσιμα, αλλιώς θα πρέπει να έχεις γερά νεύρα, γιατί όσα δεν είναι διαθέσιμα θα τους πάρει καιρό να τα στείλουν...

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεπω οτι σας τρωει εεεεε...........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως βλεπω οτι σας τρωει εεεεε...........:lol:

 

Για πες αδερφέ...

Να σημειώσω ότι έχω εμπειρία από δύο κινεζομαγαζα (vick, minideal) αλλα τώρα θέλω να αγοράσω ένα ρολόι Garmin που αυτά δεν έχουν. Οπότε εμένα με ενδιαφέρει feedback για το συγκεκριμενο και μόνο.

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Για πες αδερφέ...

Να σημειώσω ότι έχω εμπειρία από δύο κινεζομαγαζα (vick, minideal) αλλα τώρα θέλω να αγοράσω ένα ρολόι Garmin που αυτά δεν έχουν. Οπότε εμένα με ενδιαφέρει feedback για το συγκεκριμενο και μόνο.

Φιλε μου τι να σου πω,και εγω απο το νημα του καταστηματος βγαζω και εγω συμπερασματα.

Οκ ουτε κρυο ουτε ζεστη σε καποιες μικρες αγορες που εχω κανει απο εκει,αλλα πολλα τα παραπονα απο φιλους εδω.

Εαν ειναι να παρεις κατι μικρης αξιας οκ δοκιμασε,μην λετε οτι το θαβω το καταστημα κιολας.:)

Καλα αυτο που λεει ο mitsos πιο πανω ειναι νομος,δεν το συζηταμε καν.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...