Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά το "Order departed on flight from origin" σημαίνει ότι έφυγε κιόλας η απλά είναι στο αεροπλάνο; γιατί μια παραγγελία που έχω είναι από 5 Φεβρουαρίου έτσι. Μάλλον μετά τις αργίες θα την δω έτσι;
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά το "Order departed on flight from origin" σημαίνει ότι έφυγε κιόλας η απλά είναι στο αεροπλάνο; γιατί μια παραγγελία που έχω είναι από 5 Φεβρουαρίου έτσι. Μάλλον μετά τις αργίες θα την δω έτσι;

 

Σουηδικό ταχυδρομείο είναι? Σημαίνει πως θα φύγει σύντομα από Κίνα ή μπορεί να έχει ήδη φύγει και να βρίσκεται στη Σουηδία. Όταν φτάσουν στο δικό σου δέμα, θα το σκανάρουν και θα ενημερωθεί ότι βρίσκεται στο Μάλμε ή κάτι τέτοιο... Είναι λίγο αργό ταχυδρομείο, οπότε μην αγχώνεσαι... :p

Link to comment
Share on other sites

Σουηδικό πρέπει να είναι. Σε SE τελειώνει το tracking. Δεν ανησυχώ απλά να ξέρω αν θα έρθει αυτές τις μέρες η μετά τις γιορτές. Γιατί αν είναι ακόμα εκεί θα αργήσει πολύ να έρθει
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Doogee x6 pro η homtom ht7 pro? Παρόμοια τιμή στο gearbest και έχω και 25 ευρώ σε πόντους και θα με βγει 60.

 

Το homtom θα το έχουν μετα τις 24 Φεβρουαρίου λένε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!!Παίδια να ρωτήσω κάτι...σε πολλά μαγαζιά με κινέζικα κινητά (gearbest,igogo,κτλ) υπάρχει σαν τρόπος αποστολής μια επιλογή που λέει ''Αποστολή μέσω EMS''.Αυτό τί είναι,courier ή κάτι άλλο;Μέσω ''EMS'' περνάει τελωνείο ή οχι;;Σας ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

Doogee x6 pro η homtom ht7 pro? Παρόμοια τιμή στο gearbest και έχω και 25 ευρώ σε πόντους και θα με βγει 60.

 

Το homtom θα το έχουν μετα τις 24 Φεβρουαρίου λένε.

θα σε συμβούλευα καλύτερα να περιμένεις μέχρι το τέλος της κινέζικης αργίας και μετά να ξανατσεκάρεις

 

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους!!Παίδια να ρωτήσω κάτι...σε πολλά μαγαζιά με κινέζικα κινητά (gearbest,igogo,κτλ) υπάρχει σαν τρόπος αποστολής μια επιλογή που λέει ''Αποστολή μέσω EMS''.Αυτό τί είναι,courier ή κάτι άλλο;Μέσω ''EMS'' περνάει τελωνείο ή οχι;;Σας ευχαριστώ!!

νομίζω πως με ποιο γρήγορη μέθοδο αποστολής τα δέματα περνάνε τελωνείο

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

θα σε συμβούλευα καλύτερα να περιμένεις μέχρι το τέλος της κινέζικης αργίας και μετά να ξανατσεκάρεις

 

 

νομίζω πως με ποιο γρήγορη μέθοδο αποστολής τα δέματα περνάνε τελωνείο

Το παρήγγειλα το homtom ht7 pro στα 58 ευρώ πριν καμία ώρα. Δεν φαίνεται κάτι καλύτερο σε αυτό το εύρος τιμης.

Link to comment
Share on other sites

Doogee x6 pro η homtom ht7 pro? Παρόμοια τιμή στο gearbest και έχω και 25 ευρώ σε πόντους και θα με βγει 60.

 

Το homtom θα το έχουν μετα τις 24 Φεβρουαρίου λένε.

 

η homtom ειναι θυγατρικη της Doogee οποτε οποιο και να παρεις Doogee θα ειναι :)

στην ουσια το ht7 pro ειναι παραλαγη του x6 pro απο την θυγατρικη της doogee την homtom γι αυτο εχουν σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα

Link to comment
Share on other sites

η homtom ειναι θυγατρικη της Doogee οποτε οποιο και να παρεις Doogee θα ειναι :)

στην ουσια το ht7 pro ειναι παραλαγη του x6 pro απο την θυγατρικη της doogee την homtom γι αυτο εχουν σχεδον τα ιδια χαρακτηριστικα

Ναι διάβασα κάποια πράγματα και είδα ότι είναι ιδια και απλά παρήγγειλα το ομορφότερο.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα το homtom ht7 pro στα 58 ευρώ πριν καμία ώρα. Δεν φαίνεται κάτι καλύτερο σε αυτό το εύρος τιμης.

 

Δεν την πολύ ήξερα σαν εταιρία αλλά όντως 58€ είναι τσάμπα πραγματικά

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Δεν την πολύ ήξερα σαν εταιρία αλλά όντως 58€ είναι τσάμπα πραγματικά

Την homtom την έχει πάρει η doogee και αυτοί φτιάχνουν τα κινητά. Αν δεις είναι ίδιο σε χαρακτηριστικά με το doogee x6 pro αλλά αλλάζει η εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς για το http://www.pompmall.com/ αν είναι μαγαζί εμπιστοσύνης?? Θέλω να αγοράσω το Doogee F3 pro....Επίσης στέλνει κανονικά Ελλάδα χωρίς να έχουμε πρόβλημα με τελωνείο??

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ψάχνετε γενικά γνώμες για κάποιο site μπορείτε να εμπιστευθείτε το https://www.trustpilot.com/ στο οποίο γράφουν απόψεις και εμπειρίες από όλο των κόσμο.
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν ψάχνετε γενικά γνώμες για κάποιο site μπορείτε να εμπιστευθείτε το https://www.trustpilot.com/ στο οποίο γράφουν απόψεις και εμπειρίες από όλο των κόσμο.

 

Πολλές φορές σε αυτά τα sites είναι κατευθυνόμενες οι κριτικές καθώς το μαγαζί λέει στον πελάτη να τους αφήσει καλή κριτική και του δίνουν δώρο πόντους έκπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές σε αυτά τα sites είναι κατευθυνόμενες οι κριτικές καθώς το μαγαζί λέει στον πελάτη να τους αφήσει καλή κριτική και του δίνουν δώρο πόντους έκπτωσης.

 

Ομολογώ πως αυτό δεν το ήξερα. Καλά που το επισήμανες

w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!δεν ξέρω αν το θέμα αυτό τοποθετείται σωστα εδώ αλλά θέλω τα φώτα σας !!!!παρέλαβα κινητό απο mini deal την Τριτη και αμέσως διαπίστωσα πρόβλημα στην συσκευή !!!!Την ίδια μέρα έγραψα μήνυμα για να ζήτησω λύση! Καμμία απάντηση δεν έλαβα μέχρι σήμερα και σημειωτέον οτι συνήθως απαντούν άμεσα !!έστειλα επανάληψη του μηνύματος σήμερα το πρωι αλλά και παλι σιγή !!!!!!

Τι κάνω στην περιπτωση που δεν απαντήσουν ?????

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό ίσως να μη σου απαντάνε καθώς είναι αργία για αυτούς και δεν υπάρχει κάποιος να δει το μήνυμά σου. Νομίζω από Δευτέρα σιγά σιγά ανοίγουν όλοι οι κινέζοι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κανουμε αγορα απο εδω http://merimobiles.com/ ειναι αξιοπιστο?
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό ίσως να μη σου απαντάνε καθώς είναι αργία για αυτούς και δεν υπάρχει κάποιος να δει το μήνυμά σου. Νομίζω από Δευτέρα σιγά σιγά ανοίγουν όλοι οι κινέζοι.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση !!!!μονο αυτό μπορουσα να σκεφτώ αν και δεν ήξερα σίγουρα για κάποιο ειδος αργίας!!!!!ευχαριστώ κο παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κανουμε αγορα απο εδω http://merimobiles.com/ ειναι αξιοπιστο?

Μια φορά Είχε πάρει πριν 2 χρόνια και από μόνοι τους το έστειλαν με Ems. Έφαγα τελωνείο! Και φέτος πήγα να πάρω για τον αδερφό μου, και ενώ ήταν σε stock, μετά από 10 εργάσιμες σε αναμονή, μου έστειλαν ότι τελικά δεν υπάρχει και αν θέλω να πληρώσω αλλά 30ευρο για να το προμηθευτεί από άλλο κατάστημα!ζήτησα ακύρωση παραγγελίας. Κοροιδια σκέτη!

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά Είχε πάρει πριν 2 χρόνια και από μόνοι τους το έστειλαν με Ems. Έφαγα τελωνείο! Και φέτος πήγα να πάρω για τον αδερφό μου, και ενώ ήταν σε stock, μετά από 10 εργάσιμες σε αναμονή, μου έστειλαν ότι τελικά δεν υπάρχει και αν θέλω να πληρώσω αλλά 30ευρο για να το προμηθευτεί από άλλο κατάστημα!ζήτησα ακύρωση παραγγελίας. Κοροιδια σκέτη!

Καταλαβα σ ευχαριστω φιλε μου.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κανουμε αγορα απο εδω http://merimobiles.com/ ειναι αξιοπιστο?

Επίσης έχουν και ένα ιστορικό να στέλνουν ενίοτε και μεταχειρισμένα / refurbished προϊόντα (το έχω πάθει και ο ίδιος με ένα tablet, το οποίο παρέλαβα εμφανώς μεταχειρισμένο -και ανοιγμένο/επισκευασμένο, προφανώς- το οποίο είχε και πρόβλημα, οπότε μου πήρε 2 μήνες -και *άπειρα* mail- μέχρι να τους το επιστρέψω και να μου στείλουν άλλο...)

Link to comment
Share on other sites

Και τι κανω τωρα που θελω να παρω αυτο http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-letv-s1-max32gb Πειτε καμια γνωμη.
SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για ακριβό τηλέφωνο θα έλεγα ότι χρειάζεται και περισσότερη προσοχή στην επιλογή μαγαζιού.

Η εμπειρία με τα προηγούμενα LeTV (και με τα υπόλοιπα κινέζικα, άλλωστε) έχει δείξει ότι οι τιμές πέφτουν πολύ γρήγορα μετά την παρουσίαση, από τις αρκετά αλμυρές που ξεκινάνε σε κάτι πολύ πιο λογικό και προσιτό (άλλωστε ο ανταγωνισμός στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι έντονος), οπότε εγώ θα πρότεινα να περιμένεις λίγες εβδομάδες πριν κάνεις... κίνηση.

Άλλωστε, ό,τι παραγγελίες γίνουν αυτήν την περίοδο, θα παραδοθούν του... γνωστού αγίου, δεδομένης της συμφόρησης που προκαλεί αυτόν τον καιρό η αργία από την κινέζικη πρωτοχρονιά - οπότε η βιασύνη αυτήν τη στιγμή δεν οφελεί ούτε καν σε χρόνους...

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για ακριβό τηλέφωνο θα έλεγα ότι χρειάζεται και περισσότερη προσοχή στην επιλογή μαγαζιού.

Η εμπειρία με τα προηγούμενα LeTV (και με τα υπόλοιπα κινέζικα, άλλωστε) έχει δείξει ότι οι τιμές πέφτουν πολύ γρήγορα μετά την παρουσίαση, από τις αρκετά αλμυρές που ξεκινάνε σε κάτι πολύ πιο λογικό και προσιτό (άλλωστε ο ανταγωνισμός στο συγκεκριμένο κομμάτι είναι έντονος), οπότε εγώ θα πρότεινα να περιμένεις λίγες εβδομάδες πριν κάνεις... κίνηση.

Άλλωστε, ό,τι παραγγελίες γίνουν αυτήν την περίοδο, θα παραδοθούν του... γνωστού αγίου, δεδομένης της συμφόρησης που προκαλεί αυτόν τον καιρό η αργία από την κινέζικη πρωτοχρονιά - οπότε η βιασύνη αυτήν τη στιγμή δεν οφελεί ούτε καν σε χρόνους...

 

Δεν εχεις αδικο αλλα ξερεις πως ειναι οταν κατι σ αρεσει πολυ. Το ψαχνω κι απο Ευρωπη αλλα δεν το βρισκω. Θα ακολουθησω την πολυτιμη συμβουλη σου ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗ και θα με τρωει.......:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...