Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το everbuying παίδες τί λέει; Είναι αξιόπιστο σε after-sales;

 

Στο after sales πολύ καλό αλλά είναι λίγο τα ζώα μου αργά οπότε αν το χρειαστείς πρέπει να οπληστεις με υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο after sales πολύ καλό αλλά είναι λίγο τα ζώα μου αργά οπότε αν το χρειαστείς πρέπει να οπληστεις με υπομονή...

 

Έκανες χρήση της εγγύησης για αντικατάσταση/επισκευή κτλ; Αν ναι σε ποιόν μήνα εγγύησης και πώς συμπεριφέρθηκαν;

 

Αν μπορείς γράψε μερικές λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες χρήση της εγγύησης για αντικατάσταση/επισκευή κτλ; Αν ναι σε ποιόν μήνα εγγύησης και πώς συμπεριφέρθηκαν;

 

Αν μπορείς γράψε μερικές λεπτομέρειες.

Εγώ στους 6 μήνες πήρα επιστροφή 25 ευρώ γιά την επισκευή εδώ ενός τάμπλετ ...:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Τι ******* στο gearbest για 12 δολάρια παραγγελία πριν 3 μήνες που δεν πήρα ποτέ ζήτησα τα χρήματα πίσω, ή να μου το στείλουν πάλι ή ακόμα και να μου τα βάλουν στο πορτοφόλι που έχουν για επόμενη αγορά, δηλαδή τους κάθε επιλογή, μου λένε ότι θέλω εγώ, τους είπα να το ξαναστειλουν, για να μου πουν στο τέλος ότι πρέπει να ρωτησουν το αφεντικό τους. Περίμενα 3 μέρες και αφού δεν, άνοιξα case στο PayPal και τότε μου απάντησαν ότι πρέπει να κλείσω το case για να κάνουν refund. Με δουλεύουν και από πάνω. Escalate σε claim από εμένα και σήμερα μου γράφουν είμαι πάνω από το PC και περιμένω να κλείσεις το claim για να μου βάλουν τα χρήματα πίσω... Ποιο πολύ τους κόστισε σε χρόνο όλη αυτή η διαδικασία παρά τα 12 δολάρια.

Πρώτη φορά που το φτάνω μέχρι εκεί στα 15 χρόνια που κάνω συναλλαγές με PayPal.

Για να δούμε τι θα γίνει.... Θα κάνει το σωστό το paypal?

 

Και ομως ολα τα κινεζικα μαγαζια αργουν στα refund γιατι εχουν πολυ ...γραφειοκρατεια.Δεν αστειευομαι καθε συναλλαγη που απαιτει επιστροφη χρηματων περναει απο τουλαχιστον 2 ατομα περα αυτου που την ενεκρινε.

Τωρα που εχεις βαλει το paypal στο παιχνιδι απλα θα περιμενεις το paypal αλλα και αυτο εχει γινει πιο αργο και απο το replay ,εχω μια επιστροφη που παραδοθηκε στο καταστημα απο τις 17/11 και ακομα δεν εχουν κανει το refund ενω τα μηνυματα που τους στελνεις τα διαβαζουνε μετα απο κανενα 10ημερο!!

Υπομονη μονο και να μην αγχωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχε τα κινητά που ψάχνω το vickmall.

 

Το igogo.es εξαφανίστηκε σήμερα απο το kimovil .

Ρώτα το Vickmall αν μπορούνε να το βρούνε για εσένα. ;)

Καμιά φορά αποφεύγει συσκευές που έχουν προβλήματα. Τί κινητό ψάχνεις;

 

Τέτοια απάτη που είναι το igogo, καλά που εξαφανίσθηκε!

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ρώτα το Vickmall αν μπορούνε να το βρούνε για εσένα. ;)

Καμιά φορά αποφεύγει συσκευές που έχουν προβλήματα. Τί κινητό ψάχνεις;

 

Τέτοια απάτη που είναι το igogo, καλά που εξαφανίσθηκε!

Έχω ρωτήσει στο vickmall αλλα δεν..

Ψάχνω elephone vowney και p8000.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο vickmall παίζει κανένα άλλο αξιόπιστο κατάστημα; Θελω ενα xiaomi Redmi note 2 prime και σκέφτομαι bangood? απο gear best μακρια?

Δύο κινητά που έχω πάρει από banggood το τελευταίο τρίμηνο,δεν είχα κανένα παράπονο

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ολα τα κινεζικα μαγαζια αργουν στα refund γιατι εχουν πολυ ...γραφειοκρατεια.Δεν αστειευομαι καθε συναλλαγη που απαιτει επιστροφη χρηματων περναει απο τουλαχιστον 2 ατομα περα αυτου που την ενεκρινε.

Τωρα που εχεις βαλει το paypal στο παιχνιδι απλα θα περιμενεις το paypal αλλα και αυτο εχει γινει πιο αργο και απο το replay ,εχω μια επιστροφη που παραδοθηκε στο καταστημα απο τις 17/11 και ακομα δεν εχουν κανει το refund ενω τα μηνυματα που τους στελνεις τα διαβαζουνε μετα απο κανενα 10ημερο!!

Υπομονη μονο και να μην αγχωνεσαι.

Δεν υπάρχει λόγος να γενικευεις.

Μου έχει τύχει να πάρω refund και μια μέρα μετά.

Ανάλογα την περίπτωση και το μαγαζί.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας

Θέλω να πάρω ένα κινητό από το banggood, έχει κανείς εμπειρία από το χρόνο αποστολής, αλλά το ποιο σημαντικό από το after-sales support, το έχει χρησιμοποίηση κανείς ?

:!:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα απο την elephone μου προτείνουν να το παρω απο aliexpress.

Είναι μαλ@κε2 να το πάρω από ali να το πληρώσω 30$ ακριβότερο για να μου κάνουν 20$ έκπτωση.

Εντωμεταξύ δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει. Οτι μαγαζί μου εχουν προτείνει εχει σαν γλώσσα τα ισπανικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας

Θέλω να πάρω ένα κινητό από το banggood, έχει κανείς εμπειρία από το χρόνο αποστολής, αλλά το ποιο σημαντικό από το after-sales support, το έχει χρησιμοποίηση κανείς ?

 

Απο το Banggood φεύγει γρήγορα, μετά καθυστερεί.

Συνεργάζονται με 2-3 ταχ. εταιρίες, αν μπορέσουν να το στείλουν σε Singapore Post θα είσαι τυχερός (15-20 μέρες).

Τρεις αγορές μου στο πανηγύρι της 11.11 έφυγαν με China Post και δεν έχω ενημέρωση εδώ και 10 μέρες τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας

Θέλω να πάρω ένα κινητό από το banggood, έχει κανείς εμπειρία από το χρόνο αποστολής, αλλά το ποιο σημαντικό από το after-sales support, το έχει χρησιμοποίηση κανείς ?

Κινητά στελνουν με NL παρ'όλο που ζητησα με SG.To 1o ήρθε σε 20 μέρες,το 2ο το περιμενω είμαι στις 22 μέρες.Aftersales σε κινητό δεν εχω χρειαστεί πάντως σε αγορά των 5,5$ με ένα video που έστειλα μου επέστρεψαν αμέσως τα χρήματα στην κάρτα.Φαίνεται αξιόπιστο κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

Κινητά στελνουν με NL παρ'όλο που ζητησα με SG.To 1o ήρθε σε 20 μέρες,το 2ο το περιμενω είμαι στις 22 μέρες.Aftersales σε κινητό δεν εχω χρειαστεί πάντως σε αγορά των 5,5$ με ένα video που έστειλα μου επέστρεψαν αμέσως τα χρήματα στην κάρτα.Φαίνεται αξιόπιστο κατάστημα

Και εγώ είχα ζητήσει να μου στείλουν το κινητό με SG Post και το έστειλαν :)

Δεν το περίμενα επειδή σε email μου είπαν οτι πρέπει να πληρώσω έξτρα (δεν χρειάστηκε).

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους... Θέλω να παραγγείλω το Leagoo Elite 1. Το είχα παραγγείλει από Gearbest αλλά το ακύρωσα και πήρα τα λεφτά πίσω επειδή αργούσαν πάρα πολύ να το στείλουν.

Το έχω βρει στο Everbuying αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο? Έχει κανείς προσωπική εμπειρία από Everbuying??? Αλλιώς από που είναι καλύτερα να το παραγγείλω? Έχω ακούσει διάφορα και δεν βγάζω άκρη. Παρακαλώ βοηθήστε με...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους... Θέλω να παραγγείλω το Leagoo Elite 1. Το είχα παραγγείλει από Gearbest αλλά το ακύρωσα και πήρα τα λεφτά πίσω επειδή αργούσαν πάρα πολύ να το στείλουν.

Το έχω βρει στο Everbuying αλλά δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο? Έχει κανείς προσωπική εμπειρία από Everbuying??? Αλλιώς από που είναι καλύτερα να το παραγγείλω? Έχω ακούσει διάφορα και δεν βγάζω άκρη. Παρακαλώ βοηθήστε με...

 

Και τα δυο καταστηματα δεν τα λες αξιοπιστα

παρε απο δω και εχεις το κεφαλι σου ησυχο

http://www.vickmall.com/leagoo-elite-1-android-5-1-mtk6753-64bit-octa-core-3gb-ram-32gb-rom-13mp-16mp-cameras-fingerprint-id-5-0-inch-corning-gorilla-glass-3-screen.html

Link to comment
Share on other sites

Ειναι out of stock στο Vickmall το συγκεκριμενο. Το εχω κι εγω στα υπ'οψην γιατι εχω δοκιμασει αρκετα Leagoo και μου εχουν φανει πολυ αξιοπιστα αλλα περιμενω να πεσει λιγο η τιμη του. To ειχε βαλει πριν λιγες μερες στα 130ευρω καποιο καταστημα, δε θυμαμαι ποιο, αλλα δεν ηταν πολυ αξιοπιστο και δεν το τολμησα.

 

Πριν παραγγειλεις απο οπουδηποτε ομως καλο θα ηταν να τους ρωτησεις πρωτα αν το εχουν σε στοκ

Link to comment
Share on other sites

Κινητά στελνουν με NL παρ'όλο που ζητησα με SG.To 1o ήρθε σε 20 μέρες,το 2ο το περιμενω είμαι στις 22 μέρες.Aftersales σε κινητό δεν εχω χρειαστεί πάντως σε αγορά των 5,5$ με ένα video που έστειλα μου επέστρεψαν αμέσως τα χρήματα στην κάρτα.Φαίνεται αξιόπιστο κατάστημα

 

2 που χω πάρει με SG τα έστειλαν, πρέπει να είναι λίγο τυχαία η επιλογή τους.

Όσο για το after-sale, απ'τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα να γρψω παραπονα και βλεπω πως αντιμετοπιζουν κι αλλοι το ιδιο θεμα.

ειναι η δευτερη αγορα απο banggood , ενω στην πρωτη εστειλαν την παραγγελια με sg post και ηρθε σε 20 μερες

την δευτερη την εστειλαν με nl post , αγορα που εγινε στις 12/11/2015 (δυστυχως με την καρτα και οχι με Paypal) και το ξεκινησε σημερα 2/12/2015 και φανταζομαι θα κανει 15 μερες να ερθει. αυτο ειναι απαραδεκτο και απο οτι ειδα δεν εχει τοπικ για το banggood ωστε να το αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει γύρω στις 10 παραγγελίες απο το Banggood το τελευταίο δίμηνο και όλες πήγαν ρολόι απο τη μεριά τους (η China Post μου χαλάει τη συνταγή :lol: ).

Απο αυτές, μόνο μία ήταν για κινητό και έφυγε σύμφωνα με την διαθεσιμότητα που έγραφε στη σελίδα του.

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δυστυχως δεν ηταν ετσι , το κινητο ενω εδειχνε διαθεσιμο 12/11 (το πηρα με κουπονι -44$) το εστειλαν μετα απο 8 μερες 20/11 και στο tracking number φανηκε στις 24/11 "The item is ready for shipment" , η οποια κατασταση αλλαξε σημερα 2015-12-02 17:02

NETHERLANDS, ITEMS IN PACKING

2015-12-02 17:02

NETHERLANDS, ARRIVAL AT AIRPORT

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει γύρω στις 10 παραγγελίες απο το Banggood το τελευταίο δίμηνο και όλες πήγαν ρολόι απο τη μεριά τους (η China Post μου χαλάει τη συνταγή :lol: ).

Απο αυτές, μόνο μία ήταν για κινητό και έφυγε σύμφωνα με την διαθεσιμότητα που έγραφε στη σελίδα του.

Απο μεσα Σεπτεβρη,8 εγώ απο Banggood,όλες με tn,και οι αποστολές ειναι 4 NL,3 CN,1 SG. Τώρα περιμένω δύο με NL,το ενα κινητό,το αλλο μπαταριες και power banks.Πάντως η CN μου χει κανει και 12 και 38 μερες. Γενικά είμαι ικανοποιημενος προς το παρόν με το καταστημα

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...