Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζονται δύο λογαριασμοί ....
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εειδή είμαστε εκτός θέματος θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι μια παραγγελια 3 μικροπραγματων την εσπασαν σε 3 ξεχωριστες, δεν καταλαβαινω γιατι, ηταν πολυ μικρα και εκαναν ενα μηνα να ερθουν τα δύο, ενω το αλλο δεν εχει ερθει ακομα. Αλλα ενα ταμπλετ φιλου μού ηρθε κανονικα..

Αυτό το κάνουν γιατί τα στέλνουν από διαφορετικές αποθήκες.

 

Κάνουν κάτι τέτοια.

 

Παραγγελία είπαν ότι έγινε shipped 9/11 αλλά στο track γράφει τα παρακάτω

 

Departured at 2015/11/13 1:01:47 from Flytexpress Sorting Center location

Electronic data received at 2015/11/8 0:57:09, Flytexpress Sorting Center

 

1 μέρα μετά φάνηκε πληροφορία στο tracking site αφότου σου στειλαν email με το tracking. Που είναι το περίεργο? Μια χαρά μου φαίνεται εμένα.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Είδα αυτό και είπα ότι έχει μια θέση σε αυτό το νήμα. Ο άνθρωπος νόμιζε είχε χαθεί το δέμα και αυτοί δεν το είχαν δώσει καν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6421167#post6421167

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Dealsmachine?? Σε κάποια reviews ΕΔΩ, δίνουν 7,5/10 βαθμολογία... Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Dealsmachine?? Σε κάποια reviews ΕΔΩ, δίνουν 7,5/10 βαθμολογία...

Διαβασες τα σχολια τους σε οτι αφορα ταμπλετες και κινητα;

Link to comment
Share on other sites

Κλασικά οι μ(%&%(% στο everbui.. αφού τους ρώτησα αν ειναι διαθέσιμο μου απαντουν οτι θα το εχουν σε 7 με 10 μέρες γιατί βγήκε out of stock και αν θέλω να παρω άλλο η να.βαλουν χρήματα στο wallet η στο pay..

Ακόμα ρώτησα αν το κινητό ειναι καινούργιο η δεν ειναι στα πρωτα 5000 που δεν είχε notification led και απαντάνε οτι έχουν την ****** ποιότητα σε κινητά αλλα.. "can't meet demands" και πάλι να το σσκεφτώ να.διαλέξω άλλο.

Κατάλαβε κανείς τίποτα με τους €%(%&/.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Κλασικά οι μ(%&%(%_ στο everbuing αφού τους ρώτησα αν ειναι διαθέσιμο μου απαντουν οτι θα το εχουν σε 7 με 10 μέρες γιατί βγήκε out of stock και αν θέλω να παρω άλλο η να.βαλουν χρήματα στο wallet η στο pay..

Ακόμα ρώτησα αν το κινητό ειναι καινούργιο η δεν ειναι στα πρωτα 5000 που δεν είχε notification led και απαντάνε οτι έχουν την ****** ποιότητα σε κινητά αλλα.. "can't meet demands" και πάλι να το σσκεφτώ να.διαλέξω άλλο.

Κατάλαβε κανείς τίποτα με τους €%(%&/.

Με λίγα λόγια άλλαξε όσο σου απαντάνε ή πάρε refund :p

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι άχρηστοι από την elephone απάντησαν ότι αν θέλω την έκπτωση που μας είχαν τάξει ( για μια παλιότερη αγορά για το ίδιο κινητό p8000 που δεν είχε notification led )

να ψωνίσω το Vowney απο συγκεκριμένο κατάστημα το http://www.alegrecompra.com/elephone-vowney-oro-5-5-pulgadas-2k-lcd-4gb-ram-smartphone.html

Το συγκεκριμένο κατάστημα όμως εχει το κινητό 299$ ενώ αλλού έχει 280 $ η ακόμα και 252€ στο άλλο άκυρο igogo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με λίγα λόγια άλλαξε όσο σου απαντάνε ή πάρε refund :p

Η αλήθεια είναι οτι χρειαζόμουν κινητό και περίμενα να βγει το vowney .

Αλλά επειδή αργούσε είπα να πάρω το p8000 και μετά να το δώσω στην κοπέλα μου.

Εσύ πως το βλέπεις θα το στείλουν σε 10 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι χρειαζόμουν κινητό και περίμενα να βγει το vowney .

Αλλά επειδή αργούσε είπα να πάρω το p8000 και μετά να το δώσω στην κοπέλα μου.

Εσύ πως το βλέπεις θα το στείλουν σε 10 μέρες?

Σίγουρο δεν είναι τίποτα, πολλές φορές στο λένε κι αυτοί με την ελπίδα μπας και έρθει stock.

Εγώ δεν θα περίμενα τόσο πάντως, αλλά εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω αποφασίσει να πάρω κινητό από Κίνα και είμαι μεταξύ του minideal & vickmall. Κατά την γνώμη σας ποιο είναι πιο αξιόπιστο και πιο έχει ταχύτερη αποστολή ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω αποφασίσει να πάρω κινητό από Κίνα και είμαι μεταξύ του minideal & vickmall. Κατά την γνώμη σας ποιο είναι πιο αξιόπιστο και πιο έχει ταχύτερη αποστολή ;

Ευχαριστώ

 

Πας vickmall και δεν το ψαχνεις αλλο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω αποφασίσει να πάρω κινητό από Κίνα και είμαι μεταξύ του minideal & vickmall. Κατά την γνώμη σας ποιο είναι πιο αξιόπιστο και πιο έχει ταχύτερη αποστολή ;

Ευχαριστώ

vickmall δαγκωτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Έχω αποφασίσει να πάρω κινητό από Κίνα και είμαι μεταξύ του minideal & vickmall. Κατά την γνώμη σας ποιο είναι πιο αξιόπιστο και πιο έχει ταχύτερη αποστολή ;

Ευχαριστώ

Καλά και τα 2. Το vickmall πιο γρήγορο και πολύ καλή συσκευασία.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχε τα κινητά που ψάχνω το vickmall.

 

Το igogo.es εξαφανίστηκε σήμερα απο το kimovil .

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το alegrecompra.com το ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το vickmall έχει από ότι φαίνεται συνεργασία με πολύ λίγες εταιρείες και πολύ μικρή γκάμα συσκευών.

Όσο γιά το δεύτερο, εγώ πρώτη φορά το ακούω, πρόσεξε μήπως δαγκώνει ... :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Στο kimovil το βλέπω το alegrecompra.com και εκτός απο αυτό μου το πρότεινε η elephone.

Απο την άλλη ενα ακομα κινέζικο με όνομα που όπως λες φοβάμαι μήπως με δαγκώσει.

 

Περιμένω ενα email ακόμα και μάλλον θα το δοκιμάσω η θα αγοράσω από το tinydeal έτσι όπως είναι σήμερα τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Το everbuying παίδες τί λέει; Είναι αξιόπιστο σε after-sales;

 

Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα. Γιαυτό εγώ από everbuying όπως και από τα υπόλοιπα, όχι και τόσο αξιόπιστα καταστήματα, παίρνω μόνο ψιλοπράγματα όπου τα βρω πολύ φθηνότερα ώστε να μην χρειαστεί after sales support.

 

Κινητά, τάμπλετ κλπ μόνο από αξιόπιστα καταστήματα παιδιά, αν χαλάσει να έχετε κάπου να στηριχτείτε και όχι χαμένοι στην μετάφραση!

Link to comment
Share on other sites

Τι ******* στο gearbest για 12 δολάρια παραγγελία πριν 3 μήνες που δεν πήρα ποτέ ζήτησα τα χρήματα πίσω, ή να μου το στείλουν πάλι ή ακόμα και να μου τα βάλουν στο πορτοφόλι που έχουν για επόμενη αγορά, δηλαδή τους κάθε επιλογή, μου λένε ότι θέλω εγώ, τους είπα να το ξαναστειλουν, για να μου πουν στο τέλος ότι πρέπει να ρωτησουν το αφεντικό τους. Περίμενα 3 μέρες και αφού δεν, άνοιξα case στο PayPal και τότε μου απάντησαν ότι πρέπει να κλείσω το case για να κάνουν refund. Με δουλεύουν και από πάνω. Escalate σε claim από εμένα και σήμερα μου γράφουν είμαι πάνω από το PC και περιμένω να κλείσεις το claim για να μου βάλουν τα χρήματα πίσω... Ποιο πολύ τους κόστισε σε χρόνο όλη αυτή η διαδικασία παρά τα 12 δολάρια.

Πρώτη φορά που το φτάνω μέχρι εκεί στα 15 χρόνια που κάνω συναλλαγές με PayPal.

Για να δούμε τι θα γίνει.... Θα κάνει το σωστό το paypal?

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Τι ******* στο gearbest για 12 δολάρια παραγγελία πριν 3 μήνες που δεν πήρα ποτέ ζήτησα τα χρήματα πίσω, ή να μου το στείλουν πάλι ή ακόμα και να μου τα βάλουν στο πορτοφόλι που έχουν για επόμενη αγορά, δηλαδή τους κάθε επιλογή, μου λένε ότι θέλω εγώ, τους είπα να το ξαναστειλουν, για να μου πουν στο τέλος ότι πρέπει να ρωτησουν το αφεντικό τους. Περίμενα 3 μέρες και αφού δεν, άνοιξα case στο PayPal και τότε μου απάντησαν ότι πρέπει να κλείσω το case για να κάνουν refund. Με δουλεύουν και από πάνω. Escalate σε claim από εμένα και σήμερα μου γράφουν είμαι πάνω από το PC και περιμένω να κλείσεις το claim για να μου βάλουν τα χρήματα πίσω... Ποιο πολύ τους κόστισε σε χρόνο όλη αυτή η διαδικασία παρά τα 12 δολάρια.

Πρώτη φορά που το φτάνω μέχρι εκεί στα 15 χρόνια που κάνω συναλλαγές με PayPal.

Για να δούμε τι θα γίνει.... Θα κάνει το σωστό το paypal?

Mην κλεισεις το claim σε ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

Το paypal φυσικα και θα κανει το σωστο.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοια κάνουν και χάνουν πελάτες! Το κακό είναι ότι δείχνουν να μην το καταλαβαίνουν ή να μην νοιάζονται απλά!

 

Και εγώ περιμένω κάτι δέματα από αυτούς και ελπίζω να μην έχω προβλήματα γιατί πολλά διάβασα τελευταία και φοβήθηκε το μάτι μου!

 

Εννοείται δεν κλείνεις το case μέχρι να δικαιωθείς! Το paypal λογικά θα πάρει το μέρος σου από την στιγμή που δεν παρέλαβες και μάλιστα μετά από ένα 3μηνο!

Άφησε μήνυμα, αν δεν το έκανες ήδη και στο αντιπρόσωπό τους τον Sam, εδώ στο φόρουμ στο αντίστοιχο νήμα και βάλε και τα μηνύματα που ανταλλάξατε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...