Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να μου πεί πόσο αξιόπιστο είναι το tinydeal. Θέλω το LeTV One (X600) και το έχει 20€ φθηνότερα από τα άλλα και στο γκρι χρώμα που το θέλω. Και κάτι ακόμα..το vickmall, που όπως διαβάζω είναι από τα καλύτερα, κάνει σοβαρές εκπτώσεις για την Black Friday?
Link to comment
Share on other sites

Αυτος που εχει αναγκη να ψαρεψει πελατες κανει εκπτωσεις, αυτος που εχει επαγγελματισμο δεν κανει μεγαλες..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος που εχει αναγκη να ψαρεψει πελατες κανει εκπτωσεις, αυτος που εχει επαγγελματισμο δεν κανει μεγαλες..

Το να κάνεις εκπτώσεις δεν είναι μόνο τρόπος για να ψαρέψεις πελάτες, είναι κάποιες ειδικές ημέρες που πρέπει να κάνεις κάτι τέτοιο ως ένδειξη καλής θέλησης στους πελάτες σου.

Απλά μερικοί δεν θέλουν να έχουν μεγαλύτερο φόρτο εργασίας απο τον φόβο μη ''στήσουν'' πελάτες και τους βγει το όνομα ( βλέπε vickmall που δεν κάνει ποτέ του τίποτα ακόμα και τώρα με το black friday που κάνει όλος ο κόσμος στο εξωτερικό )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν εννοουσα οτι οι επαγγελματίες δεν πρεπει να κανουν ή αμα κανουν δεν ειναι σωστοι, απλα δεν ηθελα να επεκταθω.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα smartwatch no. 1 d3 και είμαι ανάμεσα σε gearbest και coolcool . Ξέρω για το πρώτο ότι έχει θέμα αλλά το άλλο δεν το ξέρω καθόλου. Τι γνώμη έχετε ή και κάποιο άλλο κινεζομαγαζο;

Σκέφτομαι μαζί με αυτό να έπαιρνα κάτι ψιλά πραγματάκια mikey, ακουστικά και κανένα tempered glass. Είχα και στο νου μου το everbuying αλλά διάβασα προηγμένα ποστ! Ίσως άλλη εναλλακτική geekbuying ; Γνώμες;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα smartwatch no. 1 d3 και είμαι ανάμεσα σε gearbest και coolcool . Ξέρω για το πρώτο ότι έχει θέμα αλλά το άλλο δεν το ξέρω καθόλου. Τι γνώμη έχετε ή και κάποιο άλλο κινεζομαγαζο;

Σκέφτομαι μαζί με αυτό να έπαιρνα κάτι ψιλά πραγματάκια mikey, ακουστικά και κανένα tempered glass. Είχα και στο νου μου το everbuying αλλά διάβασα προηγμένα ποστ! Ίσως άλλη εναλλακτική geekbuying ; Γνώμες;

Αν και ακριβότερο, θα πήγαινα στο banggood, αλλιώς geekbuying που δεν έχω τσεκάρει τιμές σε αυτά που θες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακριβότερο, θα πήγαινα στο banggood, αλλιώς geekbuying που δεν έχω τσεκάρει τιμές σε αυτά που θες.

To banggood δεν το έχει καθόλου και το geekbuying το έχει 36 δολάρια σε σχέση με τα 22 δολάρια που το έχουν coolcool, gearbest. Μιλάμε για το no.1 d3...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

To banggood δεν το έχει καθόλου και το geekbuying το έχει 36 δολάρια σε σχέση με τα 22 δολάρια που το έχουν coolcool, gearbest. Μιλάμε για το no.1 d3...

 

Κι αυτό τι είναι;

NO.1 D3 Smart watch

Σαφώς και πιο ακριβό απο τα 22, αλλά είναι γρήγοροι κι έχουν πολύ καλό after-sale .

Δικιά σου η επιλογή φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Απο Gearbest παρτο.Για smartwatch θεωρω τεραστια την διαφορα 22 με 36$.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα smartwatch no. 1 d3 και είμαι ανάμεσα σε gearbest και coolcool . Ξέρω για το πρώτο ότι έχει θέμα αλλά το άλλο δεν το ξέρω καθόλου. Τι γνώμη έχετε ή και κάποιο άλλο κινεζομαγαζο;

Σκέφτομαι μαζί με αυτό να έπαιρνα κάτι ψιλά πραγματάκια mikey, ακουστικά και κανένα tempered glass. Είχα και στο νου μου το everbuying αλλά διάβασα προηγμένα ποστ! Ίσως άλλη εναλλακτική geekbuying ; Γνώμες;

 

Πάντως μακρυά από το coolicool ... :p

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Κι αυτό τι είναι;

NO.1 D3 Smart watch

Σαφώς και πιο ακριβό απο τα 22, αλλά είναι γρήγοροι κι έχουν πολύ καλό after-sale .

Δικιά σου η επιλογή φυσικά.

Έβαλα στο search και δεν μου το έβγαλε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο Gearbest παρτο.Για smartwatch θεωρω τεραστια την διαφορα 22 με 36$.

Το banggood το έχει στα 29 δολάρια. Φυσικά και προτιμώ στα 22, απλά ρωτώ όσον αφορά την καθυστέρηση ή αν τυχόν έχω κανένα άλλο πρόβλημα με το μαγαζί. Εννοώντας να μην το λάβω ποτέ κλπ.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο smartwach πως τα πάει στο μέτρημα καρδιακων παλμών σε έντονη γυμναστική? Θα περνατε ένα τέτοιο η ένα xiaomi mi band 2 που είναι στην ίδια τιμή?
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο smartwach πως τα πάει στο μέτρημα καρδιακων παλμών σε έντονη γυμναστική? Θα περνατε ένα τέτοιο η ένα xiaomi mi band 2 που είναι στην ίδια τιμή?

Δεν νομίζω ότι έχουν τις ίδιες λειτουργείες ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο smartwach πως τα πάει στο μέτρημα καρδιακων παλμών σε έντονη γυμναστική? Θα περνατε ένα τέτοιο η ένα xiaomi mi band 2 που είναι στην ίδια τιμή?

Όντως δεν έχουν καμία σχέση το ένα με το άλλο. Γι αυτό και επιλέγω σε αυτά τα λεφτά κάτι που να έχει οθόνη έναντι στο mi band 2 που δονείται και ανάβει το led φωτάκι.

Όπως και να χει δεν γνωρίζω ποιο είναι καλύτερο στο καρδιακών παλμών.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν έχουν καμία σχέση παιδιά απλά ως προς τη μέτρηση καρδιακων παλμών ρωτάω πιο είναι καλύτερο. Σίγουρα θα με βόλευε το smartwach μιας και έχει παραπάνω λειτουργίες έναντι του mi band 2 απλά δεν ξέρω πως μετράει τους παλμους και πόσο αξιόπιστο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Το δίλημμα που θέτει ο φίλος king μεταξύ miband 1s και d3 για καρδιακούς παλμούς με απασχολεί και μένα. Αν το d3 είναι αξιόπιστο στις μετρήσεις του, τότε σαφώς και θα προτιμήσω d3. Έχει dedicated thread το D3 αλλά ακόμα δεν παρέλαβαν τα παιδιά εκεί.

 

Για geekbuying, δεν ξέρω αν στέλνουν γρήγορα ή αν πακετάρουν καλά κλπ ΑΛΛΑ αν χρειαστείς after sales support τότε την έβαψες! Οπότε άποψή μου να το προτιμάτε για ψιλοπράγματα, εκτός αν δεν σας ενδιαφέρει το support αν χαλάσει το κινητό/τάμπλετ σας. Από προσωπική εμπειρία/μαρτύριο αυτό που αναφέρω!

Link to comment
Share on other sites

Tώρα δηλαδή από το gearbest εάν πάρεις ένα smartwatch των 20 ευρώ, θεωρείς ότι εάν χαλάσει, αξίζει να μπεις στην διαδικασία να το γυρίσεις πίσω με δικά σου έξοδα; Και αν το φτιάξουν; Δεν ξέρω. Οπότε μου λες και να θες θα στο παίξουν κινέζοι το gearbest? Μιλάμε διαβάζω τον τελευταίο καιρό μόνο αρνητικά για το εν λόγω.

Άλλο παιδί μου είπε ότι το d3 δεν έχει και πολύ καλή ανάλυση και ότι όταν είναι σβηστή η οθόνη φαίνεται χάλια, τι να πω! Μπερδεύτηκα και θέλω να κάνω την αγορά μαζί με ψιλοπράγματα την επόμενη εβδομάδα.

Κοιτάζω επίσης και το r watch r11 που είναι καλούτσικο και όχι τεράστιο.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγο γρηγορα γιατι σημερα τελειωνουν οι προσφορες.....εχει αγορασει κανεις σας απο efox?ποσο καιρο κανει να ερθει απο κινα?με τους δασους τι γινετε γιατι κατι διαβασα απο οτι καταλαβα οτι τους πληρωνει αυτο(μαλλον λαθος ανω)????ΓΡΗΓΟΡΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν δασμοι, αν ειναι απο Γερμανία, αλλα εχει μεταφορικα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για το smartwatch που θέλω no.1 d3 εκτός από bangood και geekbuying, υπάρχει άλλο αξιόπιστο μαγαζί; (τα αποκλείω λόγω διαφοράς τιμής). Gearbest να κάνω την δοκιμή ή άλλο που να συμφέρει κινεζομάγαζο;

efox, dealsmachine,to2c τι λένε;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Για το smartwatch που θέλω no.1 d3 εκτός από bangood και geekbuying, υπάρχει άλλο αξιόπιστο μαγαζί; (τα αποκλείω λόγω διαφοράς τιμής). Gearbest να κάνω την δοκιμή ή άλλο που να συμφέρει κινεζομάγαζο;

efox, dealsmachine,to2c τι λένε;

 

Δες και τι παιζει με τα μεταφορικα, στο gearbest θα πληρωσεις και περιπου 1.7$ για tracking number. Αν απο banggood ειναι δωρεαν με tracking, τοτε μιλαμε για διαφορα τιμης 3.5$ με το κουπονι 6%, οποτε μην ψαχνεσαι και τοσο πολυ. Ειμαι της αποψης οτι για αγορές από Κίνα, ειδικά αν είναι μικρό το ποσό, δεν αξίζει να δώσεις ούτε ένα $ παραπάνω. Οπότε παρτο από gearbest να τελειώνεις. Επειδή ψωνιζω αρκετό καιρό και από τα 2, και τα 2 ειναι αξιοπιστα. Το banggood είναι πιο σοβαρό σε χρόνους αποστολής και after sales support. Τα ζυγίζεις και αποφασιζεις. Από τα αλλά μαγαζια που αναφερεις εγώ προσωπικά τα έχω ως δευτερες επιλογές οταν θέλω να ψωνισω από Κίνα εκτός και αν μιλάμε για μεγάλη διάφορα τιμής.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το banggood είναι πιο σοβαρό σε χρόνους αποστολής και after sales support. Τα ζυγίζεις και αποφασιζεις. Από τα αλλά μαγαζια που αναφερεις εγώ προσωπικά τα έχω ως δευτερες επιλογές οταν θέλω να ψωνισω από Κίνα εκτός και αν μιλάμε για μεγάλη διάφορα τιμής.

 

Τι είναι το banggood? Από 26 Οκτωβρίου περιμένω 5 παραγγελίες οπότε μόνο σοβαρό στους χρόνους αποστολής δεν το λες.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το banggood? Από 26 Οκτωβρίου περιμένω 5 παραγγελίες οπότε μόνο σοβαρό στους χρόνους αποστολής δεν το λες.

Όσον αφορά χρόνο που κάνει shipped τα αντικείμενα, επιτρέψέ μου να το θεωρώ από τα πιο γρήγορα. Τώρα αν η καθυστέρηση οφείλεται στα ταχυδρομεια ή αν το δέμα είναι χωρίς tracking number, αυτό είναι άλλη υπόθεση.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...