Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν πολυμπαινουν εδώ οι παλιοί κινεζαδες,τιναπω..

 

Το vickmall είναι τονεο φρούτο πουπαει καλά

 

Το μινιντιλ είναι χιλιοσοκιμασμενο..απλα έκανε νερα σε κάνα δυο εγγυήσεις κ πέσαν φωνές με μέλη εδώ..

 

Έχω 14 κινητά από κει..παντα αγοράζω επώνυμες μάρκες,μειζου jiatu xiaomi thl κ δε χάλασε κανένα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κακο ειναι οτι το vickmall δεν το εχει το τηλεφωνο......οποτε απο που να το παρω τελικα?

Είναι σε προπαραγγελία, δηλαδή ακόμη δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμο από τον κατασκευαστή. Γι' αυτό δεν το έχει και το VickMall.

Σου προτείνω να περιμένεις ώσπου να κυκλοφορήσει πρώτα, εκτός κι αν θέλεις να το έχεις από τους πρώτους και να μη περιμένεις ας πούμε λίγο παραπάνω να το πάρεις μαζί με όλο τον κόσμο. Άσε που δεν ξέρεις και τι κινητό είναι στην πράξη...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι το vickmall δεν το εχει το τηλεφωνο......οποτε απο που να το παρω τελικα?

 

εγω ειχα κανει μια αγορα 400 ευρω απο geek που την δευτερη μερα το μετανιωσα ,επικοινωνησα μαζι τους για ακυρωση παραγγελιας και επιστροφη χρηματων και μεσα σε 24 ωρες τα ειχα πισω ,για μενα ειναι αξιοπιστο αυτο το site , οσο αφορα το vick εκανα μια αγορα πριν δυο μηνες ενα τηλεφωνο και μου στειλαν παρτιδα οκτωβριο του 2014 , τους ειχα πει να την ελενξουν την συσκευη πριν την στειλουν ,για ελεγχο οθονης κλπ κλπ ,ποιος ξερει τι με βαλανε μεσα μετα, τεσπα ,να τα λεμε και αυτα

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την παρτιδα οκτωμβριου 2014 που λες δεν ειναι κατι κακο ή επιλήψιμο πολλες μαρκες (ειδικα οι "μεγαλοι") βγαζουν μια μεγαλη φουρνια κινητων και τις πουλανε σε βαθος μηνων π.χ. σχεδον ολα τα Lenovo A850+ ηταν παραγωγη μαρτιου-μαιου 2014 και πουλιοντουσαν μεχρι και πριν απο 1 μηνα ,τωρα τελευταια εχει βγει και παρτιδα του αυγουστου 2014.

Τι να κανει το μαγαζι?

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αγορα απο geekbuying .ενω τα χρηματα εφυγαν απο το paypal balance μου και στο status φαινεται completed ,στο site η παραγγελια φαινεται unpaid και μου βγαζει procced to pay,δηλαδη να πατησω και να πληρωσω.επικοινωνησα μαζι τους και μου λενε πως δεν εχουν λαβει χρηματα απο αυτον τον λογαριασμο.την εχει παθει ποτε κανεις?δεν ξερω αν εχω κανει σωστα αλλα ακυρωσα ηδη την παραγγελια και ανοιξα και dispute στο paypal.υπαρχει περιπτωση να "χαθουν τα χρηματα"?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την παρτιδα οκτωμβριου 2014 που λες δεν ειναι κατι κακο ή επιλήψιμο πολλες μαρκες (ειδικα οι "μεγαλοι") βγαζουν μια μεγαλη φουρνια κινητων και τις πουλανε σε βαθος μηνων π.χ. σχεδον ολα τα Lenovo A850+ ηταν παραγωγη μαρτιου-μαιου 2014 και πουλιοντουσαν μεχρι και πριν απο 1 μηνα ,τωρα τελευταια εχει βγει και παρτιδα του αυγουστου 2014.

Τι να κανει το μαγαζι?

Κακό δεν είναι ,αλλά όταν φίλος πήρε μια εβδομάδα πριν απο έμενα παρτίδα Μαΐου 2015 ε τότε ναι ,κάτι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις για το dealsmachine?? ειναι αξιοπιστο?

 

Καταστηματα "ελα παρε κοσμε" σαν και αυτο, ακουγονται ευκαιρια. Γενικος αν ειναι για κινητο εμπιστευομαι μονο vickmall, minideal και geekbyuing... Στα υπολοιπα σαν και αυτο θα κοιταξω μονο αν θελω κανενα αξεσουαρ, γκατζετακι.

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια μάλλον of topic ερώτηση γιατί δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να ρωτήσω εδώ.θελω να πάρω δύο xiaomi power bank 10400mah τα βρήκα στο gearbest 18$ από το eu warehouse.έχει κάποιος εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί στέλνει γνήσια ή δεν θα πρέπει να πλησιάσω σε μπανάνες μην ορμηξουν;αν ξέρει κάποιος άλλο αξιόπιστο μαγαζί να τα δίνει σε αυτή την τιμή ας προτείνει
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια μάλλον of topic ερώτηση γιατί δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να ρωτήσω εδώ.θελω να πάρω δύο xiaomi power bank 10400mah τα βρήκα στο gearbest 18$ από το eu warehouse.έχει κάποιος εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί στέλνει γνήσια ή δεν θα πρέπει να πλησιάσω σε μπανάνες μην ορμηξουν;αν ξέρει κάποιος άλλο αξιόπιστο μαγαζί να τα δίνει σε αυτή την τιμή ας προτείνει

Γνήσια θα είναι, αλλά έχουν θέμα με στοκ και επικοινωνία.

 

Κοίτα και σε Everbuying, Banggood.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια θα είναι, αλλά έχουν θέμα με στοκ και επικοινωνία.

 

Κοίτα και σε Everbuying, Banggood.

 

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.απο αυτά που διάβασα και εγώ το φοβάμαι αλλά το έχει στην ευρωπαϊκή αποθήκη λέει αλλά δεν στέλνει δυο τεμάχια.πρωτη φορά το βλέπω αυτό από μαγαζί. πολύ κουφό!τα μαγαζιά που προτείνεις έχουν ευρωπαϊκή αποθήκη;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.απο αυτά που διάβασα και εγώ το φοβάμαι αλλά το έχει στην ευρωπαϊκή αποθήκη λέει αλλά δεν στέλνει δυο τεμάχια.πρωτη φορά το βλέπω αυτό από μαγαζί. πολύ κουφό!τα μαγαζιά που προτείνεις έχουν ευρωπαϊκή αποθήκη;

Είτε το πάρεις από Κίνα είτε από Ευρωπαϊκή αποθήκη σχεδόν τον ίδιο χρόνο θα κάνουν αυτήν την περίοδο. Πολλοί είναι αυτοί που περίμεναν πάνω από 2'εβδομάδες από Ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

θα κάνω μια μάλλον of topic ερώτηση γιατί δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να ρωτήσω εδώ.θελω να πάρω δύο xiaomi power bank 10400mah τα βρήκα στο gearbest 18$ από το eu warehouse.έχει κάποιος εμπειρία από το συγκεκριμένο μαγαζί στέλνει γνήσια ή δεν θα πρέπει να πλησιάσω σε μπανάνες μην ορμηξουν;αν ξέρει κάποιος άλλο αξιόπιστο μαγαζί να τα δίνει σε αυτή την τιμή ας προτείνει

 

Γνήσια θα είναι, αλλά έχουν θέμα με στοκ και επικοινωνία.

 

Κοίτα και σε Everbuying, Banggood.

 

...γνήσια εκτός και αν...δεν είναι γνήσια!...έχω παραθέσει στο παρελθόν σχετική εμπειρία με πολύ κακής ποιότητας counterfeit Χiaomi power bank 10400mah που αρνήθηκαν συστηματικά να το αναγνωρίσουν. Φυσικά δικαιώθηκα από Paypal και μου επιστράφηκε το πλήρες ποσό της παραγγελίας (~75 ευρώ) αντί μόνο του power bank (~22 ευρώ). Αλλά πολύ ταλαιπωρία και συστηματική προσπάθεια εκ μέρους τους να αποφύγουν την επιστροφή χρημάτων. Επίσης είχα εμπειρία και με fake selfie stick απο αυτούς. Συνολικά 2 περιστατικά σε 3 παραγγελίες. Έκτοτε δεν ξανασχολήθηκα.

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

...γνήσια εκτός και αν...δεν είναι γνήσια!...έχω παραθέσει στο παρελθόν σχετική εμπειρία με πολύ κακής ποιότητας counterfeit Χiaomi power bank 10400mah που αρνήθηκαν συστηματικά να το αναγνωρίσουν. Φυσικά δικαιώθηκα από Paypal και μου επιστράφηκε το πλήρες ποσό της παραγγελίας (~75 ευρώ) αντί μόνο του power bank (~22 ευρώ). Αλλά πολύ ταλαιπωρία και συστηματική προσπάθεια εκ μέρους τους να αποφύγουν την επιστροφή χρημάτων. Επίσης είχα εμπειρία και με fake selfie stick απο αυτούς. Συνολικά 2 περιστατικά σε 3 παραγγελίες. Έκτοτε δεν ξανασχολήθηκα.

Λογικον να τους ριξεις μαυρο.............

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

...γνήσια εκτός και αν...δεν είναι γνήσια!...έχω παραθέσει στο παρελθόν σχετική εμπειρία με πολύ κακής ποιότητας counterfeit Χiaomi power bank 10400mah που αρνήθηκαν συστηματικά να το αναγνωρίσουν. Φυσικά δικαιώθηκα από Paypal και μου επιστράφηκε το πλήρες ποσό της παραγγελίας (~75 ευρώ) αντί μόνο του power bank (~22 ευρώ). Αλλά πολύ ταλαιπωρία και συστηματική προσπάθεια εκ μέρους τους να αποφύγουν την επιστροφή χρημάτων. Επίσης είχα εμπειρία και με fake selfie stick απο αυτούς. Συνολικά 2 περιστατικά σε 3 παραγγελίες. Έκτοτε δεν ξανασχολήθηκα.

 

οπότε μάλλον καλύτερα να μην το ψάχνω και πολύ. vickmall και δεν σκίζω το κεφάλι μου χαλάλι τα 10 ευρώ παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

οπότε μάλλον καλύτερα να μην το ψάχνω και πολύ. vickmall και δεν σκίζω το κεφάλι μου χαλάλι τα 10 ευρώ παραπάνω

 

...αναφέρθηκαν και τα everbuying, banggood...επίσης geekbuying από σύνολο 20+ Xiaomi products δεν είχα θέμα γνησιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Είτε το πάρεις από Κίνα είτε από Ευρωπαϊκή αποθήκη σχεδόν τον ίδιο χρόνο θα κάνουν αυτήν την περίοδο. Πολλοί είναι αυτοί που περίμεναν πάνω από 2'εβδομάδες από Ευρωπαϊκή αποθήκη του gearbest.

Οντως,παραγγελιες απο το EU Warehouse του

Gear κατω απο 15 μερες δεν παραλαμβανεις

οταν απο Κινα απο vickmall ερχονται σε 5-7!Μακραν το καλυτερο καταστημα.

οπότε μάλλον καλύτερα να μην το ψάχνω και πολύ. vickmall και δεν σκίζω το κεφάλι μου χαλάλι τα 10 ευρώ παραπάνω

 

19.99$ το βλεπω απο Κινα στο vickmall.Κι αν σου ζητησουν 2-3$ για tracking number,σε 10 μερες θα το χεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

...αναφέρθηκαν και τα everbuying, banggood...επίσης geekbuying από σύνολο 20+ Xiaomi products δεν είχα θέμα γνησιότητας.

 

το θέμα είναι ότι μόνο το ένα είναι για μένα το άλλο είναι για φίλο και δεν θέλω να μπλέκω με dispute σε περίπτωση μουφας anyway θα το ψάξω λίγο καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες!Έχει ψωνίσει κανείς από oppomart και να έχει γνώμη για γιατί βρήκα ένα κινητό που θέλω και το έχει πολύ κάτω από όλα τα υπόλοιπα!Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτικές αναφορές για την αξιοπιστία του minideal:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6298285#post6298285

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6298560#post6298560

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω την πατησα απο το geekbuying, ειχα την φαεινη ιδεα να παραγγειλω κινητο και να διαλεξω τροπο πληρωμης με western union, επειδη ομως εχει παψει τις τελευταιες μερες να στελνει χρηματα εξω τελικα εκανα τραπεζικη καταθεση στον λογαριαμο που εχουν στο site τους, τους εστειλα με e-mail την αποδειξη οπως ζητανε αλλα κανουν τους κινεζους, μου λενε θελουν το MTCN και ενω τους εξηγω οτι εν τελει η πληρωμη δεν εγινε με western union για να υπαρχει MTCN αυτοι εκει το χαβα τους,το συμπερασμα ειναι ποτε συναλλαγη εκτος paypal γιατι ευκαιρια ψαχνουν να σε τσιμπησουν ,περαστικα μου και ας προσεχα:angry:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι νομιζω την πατησα απο το geekbuying, ειχα την φαεινη ιδεα να παραγγειλω κινητο και να διαλεξω τροπο πληρωμης με western union, επειδη ομως εχει παψει τις τελευταιες μερες να στελνει χρηματα εξω τελικα εκανα τραπεζικη καταθεση στον λογαριαμο που εχουν στο site τους, τους εστειλα με e-mail την αποδειξη οπως ζητανε αλλα κανουν τους κινεζους, μου λενε θελουν το MTCN και ενω τους εξηγω οτι εν τελει η πληρωμη δεν εγινε με western union για να υπαρχει MTCN αυτοι εκει το χαβα τους,το συμπερασμα ειναι ποτε συναλλαγη εκτος paypal γιατι ευκαιρια ψαχνουν να σε τσιμπησουν ,περαστικα μου και ας προσεχα:angry:

Μίλα με τη τράπεζα, δειξτους τη συνομιλία σου και ζήτα ακύρωση του εμβάσματος

Link to comment
Share on other sites

Γράψε εδώ στο θέμα τους. Σίγουρα θα τους πειράξει οπότε κάτι θα πρέπει να κάνουν.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...