Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρω ό,τι δεν είμαι στο καταλληλότερο τόπικ αλλά δε βρήκα κάτι πιο σχετικό ,οπότε λέω να κάνω εδώ την ερώτηση μου ,ζητώντας προκαταβολικά συγγνώμη για το off..

Γνωρίζει κάποιος αν οι γιαπωνέζικες συσκευες λειτουργούν στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το etotalk είναι ΚΛΕΦΤΕΣ και πανάκριβοι. Δεν υπάρχει λόγος ν αγοράσεις από κει, και μην το κάνεις

Πλέον ακούγεται πως ελέγχουν και χρεώνουν όλα τα πακέτα με EMS. Το τι θα τύχει στο πακέτο σου κανείς δεν το ξέρει σίγουρα.

Δεν έχει σχέση ποιος μου στειλε το πακετάκι, απ τη στιγμή που ταχυδρομήθηκε στη china post μέχρι που φτασε στη διανομή πέρασαν μολις 6 ημέρες, και σε άλλα 8 και 9 http://i44.tinypic.com/2usu8aw.png. Άλλες περιόδους, πχ το καλοκαίρι, έκαναν και σχεδόν ένα μήνα όμως. Αν προτιμάς να πληρώσεις πολλα παραπάνω για να σου ρθει γρήγορα, κάνε το, αλλά δεν αξίζει αναλογικά με το χρόνο παράδοσης, γιατί όταν κάνουν ενα μηνα τα πακετα απο ταχυδρομειο, κανουν και σχεδόν 15 μέρες από ems

 

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου και τις απαντησεις σου γιατι αλλιως με εβλεπα χρεωμενο μεχρι το λαιμο με αυτα που θα εκανα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ό,τι δεν είμαι στο καταλληλότερο τόπικ αλλά δε βρήκα κάτι πιο σχετικό ,οπότε λέω να κάνω εδώ την ερώτηση μου ,ζητώντας προκαταβολικά συγγνώμη για το off..

Γνωρίζει κάποιος αν οι γιαπωνέζικες συσκευες λειτουργούν στην Ελλάδα?

Ποιες γιαπωνέζικες συσκευές..;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ κινητό τηλέφωνο αγορασμένο από Ιαπωνία.

Δεν σε καταλαβαίνω. Εξαρτάται ποιο κινητό. Αλλά δεν νομίζω να υπάρχει κινητό που να μην υποστηρίζει 3G στα 2100MHz (πέρα από κινητά TDCDMA)

Link to comment
Share on other sites

smartphone με 2 gb μνημη φτηνο υπαρχει?

στα 100 με 150 ευρω η καπου εκει κοντα τελος παντων εχετε κατι να προτεινετε? ευχαριστω

 

τιποτα σε αυτη την τιμη,εκτος αν ειναι μουφα 2gb

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να αγοράσω ένα κλώνο iphone για την κόρη μου!

υπάρχει περιπτωση να βρω κάτι κάτω από 100 ευρώ?

από ότι είδα στα site που θεωρείτε αξιόπιστα δεν έχουν κάτι τέτοιο ή τουλάχιστον δεν το ονομάζουν......

 

αν μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί χάθηκα!

ένα κινητό με 4 ιντσες οθόνη να μπορεί να μπαίνει στο ιντερνετ να σερφάρει να μιλάει skype να έχει ελληνικό μενού....

 

σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να αγοράσω ένα κλώνο iphone για την κόρη μου!

υπάρχει περιπτωση να βρω κάτι κάτω από 100 ευρώ?

από ότι είδα στα site που θεωρείτε αξιόπιστα δεν έχουν κάτι τέτοιο ή τουλάχιστον δεν το ονομάζουν......

 

αν μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί χάθηκα!

ένα κινητό με 4 ιντσες οθόνη να μπορεί να μπαίνει στο ιντερνετ να σερφάρει να μιλάει skype να έχει ελληνικό μενού....

 

σας ευχαριστώ πολύ!

 

http://www.geekbuying.com/category/SmartPhones-315/?c=1021&v=446&freeshipping=3 στην σελιδα αυτη Dodgedg100 και Mpai s720 τα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

με ποσα ευρω δηλαδη και ποιο κινητο εχει 2 giga ram?

αυτο το ZOPO ZP980-16GB" - 5 Inch FHD 441PPI Retina Screen εχει 250 ευρω

 

http://www.pandawill.com/mobile-phone-c1/android-os-phone-c551.html?phone_ram=238 ολα αυτα,θα βγουν κι αλλα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκέφτομαι να παραγγείλω από το fastcardtech. Έχω ακούσει ότι είναι αξιόπιστο .Δεν μ' ενδιαφέρει πόσο θα κάνει να έρθει αλλά θέλω να μου πείτε ποιος τρόπος είναι ο ασφαλέστερος για να αποφύγω τελωνείο
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκέφτομαι να παραγγείλω από το fastcardtech. Έχω ακούσει ότι είναι αξιόπιστο .Δεν μ' ενδιαφέρει πόσο θα κάνει να έρθει αλλά θέλω να μου πείτε ποιος τρόπος είναι ο ασφαλέστερος για να αποφύγω τελωνείο

 

Καταρχήν, καλώς ήλθες!

 

Εχω μια απορία: ολοι εσείς που έχετε ακούσει για αξιόπιστα site αγορών (πχ αυτό που ανέφερες), το έμαθες διαβάζοντας εδώ στο φόρουμ?

Αν ναι, δεν ετυχε λοιπόν να διαβάσεις και τους "τρόπους" που βοηθάνε στο να αποφύγεις το Τελωνείο? Μονο περι αξιοπιστίας θέματα αναφέρονται?

Αν διάβασες αλλού για την αξιοπιστία, τότε ενημερωτικά μόνο, σου λέω οτι υπάρχουν ΑΠΕΙΡΑ ποστ περι "αποφυγής Τελωνείου" (<<<χρησιμοποιησε τις λέξεις στο search έτσι ακριβώς!)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να αγοράσω ένα κλώνο iphone για την κόρη μου!

υπάρχει περιπτωση να βρω κάτι κάτω από 100 ευρώ?

από ότι είδα στα site που θεωρείτε αξιόπιστα δεν έχουν κάτι τέτοιο ή τουλάχιστον δεν το ονομάζουν......

 

αν μπορείτε να με βοηθήσετε γιατί χάθηκα!

ένα κινητό με 4 ιντσες οθόνη να μπορεί να μπαίνει στο ιντερνετ να σερφάρει να μιλάει skype να έχει ελληνικό μενού....

 

σας ευχαριστώ πολύ!

 

http://www.fastcardtech.com/Sophone-i5

http://www.fastcardtech.com/Thunderbird-i5s

 

ακομα περισσοτερα :

http://www.fastcardtech.com/search.php?encode=YTo2OntzOjg6ImNhdGVnb3J5IjtzOjE6IjAiO3M6NDoibGFuZyI7czoxOiIwIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjI6Imk1IjtzOjE6IngiO3M6MjoiMzciO3M6MToieSI7czoyOiIyMCI7czoxODoic2VhcmNoX2VuY29kZV90aW1lIjtpOjEzNzk2NzcwNTg7fQ==

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Φιλος θελει να αγορασει κινεζικο κινητο.Και σκεφτηκε αυτο απο το dealextreme.

http://dx.com/p/vsun-i5-dual-core-android-4-0-wcdma-bar-phone-w-4-5-qhd-wi-fi-gps-and-hdmi-black-233956

Θελει να εχει εξοδο hdmi.

Και το βασικο ειναι σε καλη τιμη.

Τι θα συμβουλευατε?

Σας ευχαριστω.

 

Το DealExtreme, συνήθως είναι ΟΚ

Το μοντέλο κινητού VSUN i5 όμως, ποιος να το σχολιάσει/υποστηρίξει?

(που είναι και το σοβαρότερο θέμα στα κινέζικα - πχ βγαίνουν νέες ROM?)

Δεν λες του φίλου σου, να δεί εδω μέσα ποια είναι "εμπορικά" μοντέλα, ωστε να καλυφθεί από κάτι "δοκιμασμένο"?

 

Θα μπορούσε να κάνει ερώτηση και στους "εμπόρους" (Geekbuying, To2c, funbookes) εδώ, ωστε να πάρει πρόταση για μοντέλο!

 

 

Τελικα το φιλαρακι μου το παρήγγειλε απο το Dealextreme.Το κινητο το προσεξα παρα πολυ στα χαρακτηριστικα του .και μπορω να πω οτι παρομοιο σε αυτα τα λεφτα δεν υπαρχει.Θα το δω και οταν το παραλαβει για να εχω ιδια αποψη.Το μονο που δεν εχει ειναι Ελληνικα.Αλλα αυτο δεν ειναι και τοσο τραγικο.Στο φιναλε ισως ειναι και καλο διοτι γινετε και μια σχετικη καλλιέργεια.

Κοστος μονο 75 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/category/SmartPhones-315/?c=1021&v=446&freeshipping=3 στην σελιδα αυτη Dodgedg100 και Mpai s720 τα καλυτερα

 

 

σας ευχαριστώ πολύ.....μου φαίνονται και τα δύο μια χαρά.....μπορείς να με βοηθήσεις θα παραγγείλω το πιο φτηνό, έχω μια prepaid κάρτα από eurobank να παραγγείλω από αυτό το site geekbuying?

θα πρέπει να το ζητήσω να έχει ελληνικά? και να μην έχει τις κινέζικες εφαρμογές?

κάποιοα άλλη λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξω!!!

 

 

δεν πρεπει να εχουν ελληνικά.....δεν το γράφει τουλάχιστον!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πολύ.....μου φαίνονται και τα δύο μια χαρά.....μπορείς να με βοηθήσεις θα παραγγείλω το πιο φτηνό, έχω μια prepaid κάρτα από eurobank να παραγγείλω από αυτό το site geekbuying?

θα πρέπει να το ζητήσω να έχει ελληνικά? και να μην έχει τις κινέζικες εφαρμογές?

κάποιοα άλλη λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξω!!!

 

εχει νημα εδω,μιλα μαζι του πριν παραγγειλεις να σιγουρευτεις οτι ειναι διαθεσιμο,ρωτα για την γλωσσα ,ρωτα αν μπορουν να το ρουταρουν,μετα το παραγγελνεις,πρεπει να εχεις ανοιξει λογαριασμο στο paypal πριν

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδώ είναι πολύ φθηνό λέτε να είναι απατεωνιά ή λάθος? Και λένε ότι είναι σε stock.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το www.hotmid.com ειναι αξιοπιστο?Εχει το νεο ΑΜΟΙ Α862W σε παρα πολυ καλη τιμη.Εχετε ακουσει τιποτα και για το μοντελο?
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το www.hotmid.com ειναι αξιοπιστο?Εχει το νεο ΑΜΟΙ Α862W σε παρα πολυ καλη τιμη.Εχετε ακουσει τιποτα και για το μοντελο?

 

αξθιπθστο ειναι,νομιζω χρεωνει αρκετα στα μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

αξθιπθστο ειναι,νομιζω χρεωνει αρκετα στα μεταφορικα

 

σ ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.ειχες δικιο.η φθηνοτερη επιλογη 20 $ για Hong Kong/Singapore Post!!!!!:X

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

ψωνιζω τακτικα διαφορα μικροπραματα, τελευταια πηρα και μια dvr για ενα φιλο 120ε, ειναι αρκετα καλο αλλα ακριβο, στο aliexpres ειναι 20-30ε πιο κατω τα ακριβα, στα μικροπραματα ειναι και η διαφορα μικρη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...