Jump to content

MAD TV


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Tι γνώμη έχετε για το MAD?  

155 members have voted

  1. 1. Tι γνώμη έχετε για το MAD?

    • Εξαιρετικό κανάλι, έχει τα πάντα, το βλέπω ανελλιπώς :up:
      7
    • Πολύ καλό κανάλι, πολλές επιλογές, πολλοί καλοί παρουσιαστές :cool:
      13
    • Μια μουσική όαση στο χάος της ελληνικής τηλεόρασης :rolleyes:
      10
    • Είναι μονόδρομος για κάποια σπάνια ακούσματα, μόνη της η χρονομηχανή αξίζει! :geek:
      8
    • Το βλέπω για την ξένη μουσική και συνεντεύξεις ξένων καλλιτεχνών :music:
      8
    • Βασικά δεν υπάρχει και επιλογή, καλώς, κακώς, ουσιαστικά μόνο αυτό υπάρχει :whistle:
      29
    • Δυστυχώς το MAD πλέον προωθεί συγκεκριμένα πράγματα, και όχι ποιοτική μουσική :o
      18
    • Έχει χαλάσει πολύ από τότε που φτιάχτηκε, αλλιώς το θυμάμαι :mad:
      17
    • Πλέον περισσότερες διαφημήσεις βλέπουμε παρά μουσική, και τι μουσική, ε; :down:
      19
    • Χάλια μουσική, πουλημένοι παρουσιαστές, τετραψήφια sms παντού, δεν είναι κανάλι...είναι κατάστημα :angry:
      26


Recommended Posts

{quote}Ειναι το καναλι που παρακολουθω τις πιο πολλες ωρες...

Πιο πολυ για δυο παρουσιαστριες.. {/quote}

 

Ναι κι εγω!

το αφηνω αμα πετυχω την κοντουλα την ξανθια (δεν θυμαμαι ονομα) γιατι ειναι ευχαριστη

Και επεισης αμα πετυχω την Ευα γιατι ειναι ναζιαρα (την ακουω και στο ραδιο καμια φορα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet (29 Ιαν. 2004 , 09:52)

 

ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ 5 τελευταίες επιλογές. :rolleyes:

 

 

Όσον αφορά αυτό που ανέφερε ο Bayern. Aπαντώ:

 

Δεν κατούρησαν στο πηγάδι οι κάτοικοι. Αλλά οι καναλάρχες της Β.Ελλάδας την είχαν δει κάπως.... και αναγκαστικά το MAD διέκοψε τη συνεργασία μαζί τους.

 

Τους είχε δώσει το δικαίωμα ο Κουρής να αναμεταδίδουν το πρόγραμμα του MAD (μιας και οι συχνότητες είχαν καταληφθεί στη Θεσσαλονίκη). Και οι εν λόγω κύριοι... εκτός από το λογότυπο τους, είχαν γεμίσει την οθόνη (πάνω κάτω, δεξιά αριστερά με 090 από μέντιουμ-τηλεκαφετζούδες και υπηρεσίες γνωριμιών). :mad: Στην τελική... δεν έβλεπες MAD στην TV σου, αλλά έναν 090 τηλεφωνικό κατάλογο.

 

Οπότε για να διασφαλιστεί το προϊόν, αναγκαστικά τους απαγόρεψε την μετάδοση. Όταν καθαρίσει το τηλεοπτικό τοπίο... ίσως να ξαναεμφανιστεί στα UHF της Β.Ελλάδας.

 

Αυτά τα λίγα, για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους.

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο! :!: Εδώ στη Σαλονίκη δε πήγαινε άλλο αυτή η κατάσταση. Άσε που γενικά τα κανάλια εδώ (τα τοπικά) είναι όλα μπ**ρδελοκάναλα.

 

Πάντως με βάση το διάστημα που το παρακολουθούσα στις Σέρρες, δε μπορώ να πω ότι χάνω και κάτι..... :mad:

 

Το κανάλι προωθεί μόνο "καλλιτέχνες" που έχουν τα μέσα. Για να ακούσεις κάτι πραγματικά καλό στο μαντ πρέπει να περιμένεις πολύύύ....... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eXecrable (28 Ιαν. 2004 , 22:07)

 

.... stis serres se ena kanali alla den thymamai poio...

 

 

Στο "Δίκτυο Τηλεόραση"... @ Σέρρες.

 

Τι θα αλλάζατε εσείς στο MAD? Τι σας "χαλάει"?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SuRfer ( 4 Φεβ. 2004 , 19:43)

 

Στο "Δίκτυο Τηλεόραση"... @ Σέρρες.

 

Τι θα αλλάζατε εσείς στο MAD? Τι σας "χαλάει"?

 

 

Αχ! Το καλύτερο και πιο σοβαρό τοπικό κανάλι που χω δει ποτέ στην Ελλάδα! :cool:

 

Εκπληκτικά πλήρες πρόγραμμα και στον ελεύθερο χρόνο έβαζε το πρόγραμμα του mad

 

Αυτό που θα θελα να αλλάξει στο μαντ είναι να μειωθούν οι κάφρικες εκπομπές, όχι να μην υπάρχουν απλά να δίνεται χρόνος και σε άλλα μουσικά είδη να υπάρχει και alternative μουσική ζώνη και να μην προωθούνται με σκανδαλώδη τρόπο συγκεκριμένοι "καλλιτέχνες" που έχουν συμβόλαιο σε φιλικές δισκογραφικές εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Ναι αλλα καλό θα ήταν να έβαζαν μισα Ελληνικά και μισα Ξένα. όπως και οι εκπομπές να παίζουν και κανενα Ελληνικό, γιατι εκτος από τον Γεωργαντά ολες οι αλλες παίζουν ξενα
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αθλιο. 5 τραγουδια μεχρι να τα βαρεθεις, πολυ rap και παρουσιαστες που δεν ξερουν που παν τα 4 απο μουσικη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι το παρακολουθω συχνα, ειδικα αν ειμαι δουλεια ολη μερα mad παιζει! Παντως παλια ηταν πιο καλο, εβαζε καλυτερη μουσικη και ειχε καλυτερους παρουσιαστες!

Εχω προσεξει οτι και το MTV εχει χαλασεισε σε σχεσει με παλια μεχρι περσι που το εβλεπα πολυ συχνα το μονο που αξιζε ηταν ο Μποπ σφουγκαρακης!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι..βασικα εχω κ 2 χρονια να το παρακολουθησω επειδη ειμαι Ιταλια αλλα ενας παρουσιαστης ειναι φιλαρακι και δεν λεει να τον προδωσω:p

 

Παντως οσο το θυμαμαι ειναι μια χαρα..διοτι απο το τιποτα....:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ego pali exo gnorisei ena parousiasth tou mad kai o tupos htan poly psonara:ninja: to mono pou ekane htan na mas poulaei mourh gia autous pou exei dei...POLY MEGALO KATORTHOMA:D BRAVO:lol: kai fusika etsi mou fenontai kai oi perisoteroi ekei mesa opos eipe kai o mod pio pano telios dhthen,,,.Pantos thumamai otan eixe protobgei ,kai to deixne sthn thessaloniki ,eixan kopsei to KORUFAIO MTV pou edixne mia oraia ekpomph ta apogeumata, pou eixa porothei na th blepo me ena alo typo ton Thomas an thymaste..Pou htan paromia ekpomph me to OK h idia malon kai mh anarotieste pios antegrapse pion:lol: kai moy fanhke toso gelio pou antegrafan etsi to MTV.Ap thn allh omos htan kai auto mia prospatheia na bgaine ena kalo mousiko kanali....

alla 2 parousiastries pou ekanan prin to ok palia fusika mou thn edinan tooooooooso sta neura..

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

ego pali exo gnorisei ena parousiasth tou mad kai o tupos htan poly psonara:ninja: to mono pou ekane htan na mas poulaei mourh gia autous pou exei dei...POLY MEGALO KATORTHOMA:D BRAVO:lol: kai fusika etsi mou fenontai kai oi perisoteroi ekei mesa opos eipe kai o mod pio pano telios dhthen,,,.Pantos thumamai otan eixe protobgei ,kai to deixne sthn thessaloniki ,eixan kopsei to KORUFAIO MTV pou edixne mia oraia ekpomph ta apogeumata, pou eixa porothei na th blepo me ena alo typo ton Thomas an thymaste..Pou htan paromia ekpomph me to OK h idia malon kai mh anarotieste pios antegrapse pion:lol: kai moy fanhke toso gelio pou antegrafan etsi to MTV.Ap thn allh omos htan kai auto mia prospatheia na bgaine ena kalo mousiko kanali....

alla 2 parousiastries pou ekanan prin to ok palia fusika mou thn edinan tooooooooso sta neura..

Πω πω που τη θυμηθηκες αυτη την εκπομπη του mtv.

Πραγματι καποιοι απο τους παρουσιαστες την εχουν δει καπως αλλα οχι ολοι!Για την εκπομπη που λες για το mad τοτε λεγοταν νομιζω goodys club και τη μια παρουσιαστρια την λεγανε Αφροδιτη, εμενα παντως μου αρεσε εκεινη η εκπομπη!

Eva:ποιον παρουριαστη ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Eva:ποιον παρουριαστη ξερεις?

 

Για τν Νασο Κρανια λεω,εκανε το Ρουμ 8 αλλα τωρα εφυγε γιατι ετοιμαζει μια εκπομπη με ιντερνετ κ υπολογιστες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την εκπομπη που λες για το mad τοτε λεγοταν νομιζω goodys club και τη μια παρουσιαστρια την λεγανε Αφροδιτη, εμενα παντως μου αρεσε εκεινη η εκπομπη!

 

Πράγματι, ήταν το Goody's Club, με την Αφροδίτη Κούλη και μία άλλη κοπέλα. Η εκπομπή τους ήταν η πρώτη μου επαφή με το Mad, την έβαζε ένα κυπριακό κανάλι κάθε μέρα 2 με 4 το πρωΐ και εγώ ο βρυκόλαξ καθόμουν και την έβλεπαν.

 

Από τα σημερινά, μόνο η Εύα και η Λυδία μου αρέσουν. Συμφωνώ αναφορικά με τα τραγούδια, είναι 20 τραγούδια που επαναλαμβάνονται συνέχεια και σε βαθμό αηδίας...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από τα σημερινά, μόνο η Εύα και η Λυδία μου αρέσουν. Συμφωνώ αναφορικά με τα τραγούδια, είναι 20 τραγούδια που επαναλαμβάνονται συνέχεια και σε βαθμό αηδίας...

Καλες ειναι αυτες και τουλαχιστον η Ευα δειχνει να ξερει εστω 2 πραγματα περι μουσικης(εστω για μπιτακια). Κατι αλλα παρτσακλα τα 'χουν τζαμπα εκει; Μουσικο καναλι λεει μετα...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλες ειναι αυτες και τουλαχιστον η Ευα δειχνει να ξερει εστω 2 πραγματα περι μουσικης(εστω για μπιτακια). Κατι αλλα παρτσακλα τα 'χουν τζαμπα εκει; Μουσικο καναλι λεει μετα...:rolleyes:

 

Η Εύα μου αρέσει γιατί όντως ξέρεις 2-3 πράγματα, η Λυδία μου αρέσει γιατί είναι τρελή με την καλή έννοια. :p :)

 

Ξέχασα τον Φραγκούλη, ο άνθρωπος είναι κορυφή! :up: :p :lol:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Η Εύα μου αρέσει γιατί όντως ξέρεις 2-3 πράγματα, η Λυδία μου αρέσει γιατί είναι τρελή με την καλή έννοια. :p :)

 

Ξέχασα τον Φραγκούλη, ο άνθρωπος είναι κορυφή! :up: :p :lol:

Ο Φραγκουλης ειναι λατρεια, του χα στειλει pm και μου εχει λυσει απορια στο forum του Mad(ισως ειναι ο μονος που γραφει). Θεος.:happy:

Τη Λυδια θελει να την παντρευτει ο αδερφος μου.:p Μ'αρεσει κι εμενα, εχει φαση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Που το ξεθάψατε βρε?!

 

Τέσπα, ό,τι και αν αισθάνομαι για αυτό το κανάλι, τα σπλατεράκια ήταν μια ευχάριστη αλλαγή... :)

 

http://happytreefriends.atomfilms.com/

Link to comment
Share on other sites

Όντως που πήγαν τα Happy Tree Friends; Είχε μερικά τέλεια...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ αρκετά συχνά MAD.Προβάλλει πολλά ωραία κομμάτια και τις πιο πρόσφατες επιτυχίες.

Ωστόσο,οι τόσες πολλές διαφημίσεις γίνονται ενοχλητικές,ενώ κάποιες εκπομπές δεν έχουν λόγο ύπαρξης.

Link to comment
Share on other sites

Που το ξεθάψατε βρε?!

 

Τέσπα, ό,τι και αν αισθάνομαι για αυτό το κανάλι, τα σπλατεράκια ήταν μια ευχάριστη αλλαγή... :)

 

http://happytreefriends.atomfilms.com/

 

Όντως που πήγαν τα Happy Tree Friends; Είχε μερικά τέλεια...

 

Mazemena ola edw.

 

http://coolman3000.free.fr/blog/htf/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...