Jump to content

[Επίσημο] Motorola VE66 και VE66 Luxury


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.motorola.com/Hellomoto/Master%20Lists/Product%20Manuals/Static%20Files/GR-EL/68004104012_VE66_UG_Greek.pdf

 

δες το μανιουαλ μήπως μπορεί να σε βοηθήσει σε κάτι, γιατί και εγώ το περιμένω όποτε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

 

και ένα σχετικό βιντέακι-παρουσίαση:

 

Ωραία η παρουσίαση. Το θεματάκι με το φλας στην κάμερα δεν το διευκρινίζει αν και νομίζω απ' όσο φαίνεται "πεταχτά", δεν υπάρχει επιλογή για φλας στο mode της βιντεοκάμερας. Ας απαντήσει κάποιος που το έχει παρακαλώ πολύ.. Είναι πολύ σημαντικό για μένα να ανάβει συνέχεια το φλας όταν τραβάω βίντεο..

 

Όσο για το manual... Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ αναφορά στην κάμερα! Σα να μην έχει κάμερα το τηλέφωνο.. Α ρε Motorola θα μας τρελάνεις... :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 369
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

+ τα έξοδα αποστολής (θυμόμουν το invoice, συγνώμη :X )

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λοιπόν ,δε μου έπαιζε τον ήχο από τα βίντεο γιατί είχα βάλει σιγή στα κουμπιά….

Το κινητό είναι σουπερ, θα το ψάξω και λίγο με το development που κάνουν με την java που έχει μέσα μπας και βρω ή φτιάξω τίποτα καλό για το κινητό.

Άμα μου παίζε και ιντερνέτ ράδιο ,αρχεία pls ξέρω γω(αν γνωρίζει κανείς ας πει γιατί ακούω di.fm και θα με εξυπηρετούσε πάρα πολύ) , θα ήταν το κινητό θαύμα .Δύσκολα θα πω ότι θέλω κάποιο άλλο κινητό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

λινκ με παιχνιδια:

http://www.mobileheart.com/cell-phone-games/1689-Motorola-VE66-Games.aspx

και λογισμικό

http://www.mobileheart.com/cell-phone-softwares/1689-Motorola-VE66-Software.aspx

...περιμένω το κινητό για να αρχίσω τις δοκιμές!

Link to comment
Share on other sites

Ok, η ποιότητα απλά είναι κορυφαία, ισάξια θα έλεγα με αυτή των e series της Nokia.

 

Απίστευτη καταστευή, στιβαρή και σου δίνει και ποιοτικά υλικά.

 

Η οθόνη είναι μικρή (όχι, είναι) αλλά έχει πιο ζωντανά χρώματα από το ZN5. Στα συν είναι και ότι πιο γρήγορο έχει βγάλει η Mοτο όσον αφορά τα MAGx κινητά :)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ....Χωρις να κανω κατι,παλι δεν παιζει ηχο στα youtube βιντεο.....

Δε μ'αρεσουν αυτααααααααα.........

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, την έκανα ψώνιο τώρα! Πάω να οργώσω όλους τους Κωτσόβολους της Θεσσαλονίκης για να το βρω.. :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις με 99 ευρώ στο Media Markt (απέναντι από το Carrefour, το πήρα χθες και είχε καμμιά 30αριά ακόμα), 98 ευρώ στο e-shop, 95,40 ευρώ στον Mega Κωτσόβολο στο λιμάνι.
Link to comment
Share on other sites

Ελα πάρε πάρε τσάμπα είναι κύριο... :lol: πραγματικά πιστεύω ότι αξίζει μέχρι τελευταίο σεντ τα λεφτά του!

 

Χρονιά πολλά και ευτυχισμένος ο νέος χρόνος που έρχεται. :)

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα κατι αλλα για αλλο κινητο...Στα νοκια συμβαινει αυτο με το youtube και πρεπει απο το προφιλ να ενεργοποιεισεις τα warning sounds...Στο motorola που μπορει να ειναι αυτο;....

 

Anyway καλη χρονια με υγεια + λεφτα :P

Link to comment
Share on other sites

Το βρίσκεις με 99 ευρώ στο Media Markt (απέναντι από το Carrefour, το πήρα χθες και είχε καμμιά 30αριά ακόμα), 98 ευρώ στο e-shop, 95,40 ευρώ στον Mega Κωτσόβολο στο λιμάνι.

 

Στον Mega Κωτσόβολο στο λίμανι πήγα πριν περίπου 2 ώρες και είχε μόνο το εκθεσιακό. Μου είπε το παιδί ότι "βλέπει" δυο κομμάτια στην Ευκαρπία. Τουρμπίζω το αμάξι και πάω Ευκαρπία όπου 2 κοπέλες μου λεν πως δεν υπάρχει και πως ποτέ δεν το είχαν!! :X Τους δέρνεις ή δεν τους δέρνεις; Για Media Markt δεν έχω το κουράγιο να ξαναβγάλω το αμάξι αλλά θα κάνω μια βόλτα στο κέντρο με τα πόδια και θα πάω Κωτσόβολο Τσιμισκή. Αν δεν το βρώ κι εκεί θα το παραγγείλω από e-shop αν και χλωμό το βλέπω κι εκεί γιατί από χθες βράδυ άλλαξε από "άμεσα διαθέσιμο" σε "1-2 εργάσιμες ημέρες"... :(

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το βρώ κι εκεί θα το παραγγείλω από e-shop αν και χλωμό το βλέπω κι εκεί γιατί από χθες βράδυ άλλαξε από "άμεσα διαθέσιμο" σε "1-2 εργάσιμες ημέρες"... :(

 

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10026231

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10026391

 

Έχουν και οι δύο e-shop επίσης μπορείς να κάνεις και την παραγγελία τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.electroworld.gr/site/product.jsp?catid=10026231

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10026391

 

Έχουν και οι δύο e-shop επίσης μπορείς να κάνεις και την παραγγελία τηλεφωνικά.

 

Μόλις γύρισα από κέντρο όπου ΔΕΝ υπάρχει πουθενά.. Το παράγγειλα από e-shop.gr τελικά και ο Θεός βοηθός... Στη διαθεσιμότητα φαίνεται να υπάρχει μόνο στο Γαλάτσι. :worry:

 

Και κάτι λίγο offtopic... Σήμερα έμαθα ότι η Motorola "τετέλεσθε"! Αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο στην Ελλαδα εχουν φαει ηδη τα κολυβα.

Ηδη το milestone/droid και τα cliq/dexter ειναι σημαδι της προσπαθειας ανακαμψης της εταιρειας

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, το πήρα και εγώ το κινητάκι σήμερα απο eshop και είναι κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο !!! πάρα πολύ καλή ποιοτητα κατασκευής και καλά χαρακτηριστικά σε απίστευτη τιμή! μια απορια έχω μόνο.. λειτουργικό έχει; απο οτι κατάλαβα όχι, αλλα τα widgets που τα βρίσκω και τα κατεβάζω;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, το πήρα και εγώ το κινητάκι σήμερα απο eshop και είναι κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο !!! πάρα πολύ καλή ποιοτητα κατασκευής και καλά χαρακτηριστικά σε απίστευτη τιμή! μια απορια έχω μόνο.. λειτουργικό έχει; απο οτι κατάλαβα όχι, αλλα τα widgets που τα βρίσκω και τα κατεβάζω;

 

Έχει λογισμικό linux.

Για τα widgets,μάλλον θα βρεις περισσότερες πληροφορίες εδώ

 

 

http://developer.motorola.com/search/?q=ve66

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, το πήρα και εγώ το κινητάκι σήμερα απο eshop και είναι κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο !!! πάρα πολύ καλή ποιοτητα κατασκευής και καλά χαρακτηριστικά σε απίστευτη τιμή! μια απορια έχω μόνο.. λειτουργικό έχει; απο οτι κατάλαβα όχι, αλλα τα widgets που τα βρίσκω και τα κατεβάζω;

 

To κινητό με αυτή την τιμή φαντάζομαι τώρα θα άρχισε να ξεπουλάει συνεπώς τώρα δημιουργείται μια κοινότητα χρηστών της συσκευής (μεταξύ όλων και εγώ που το περιμένω), οπότε ότι βρίσκει ο καθένας καλό είναι να το παραθέτει για να βλέπουν όλοι. Όπως καταλαβαίνεις μην περιμένεις και πολλές απαντήσεις.

 

Το κινητό έχει λειτουργικό λίνουξ και υποστηρίζει και Java

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το περιμένω! Στην "ΕΞΕΛΙΞΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑΣ" μου έβγαλε "Η Παραγγελία σας είναι έτοιμη να σταλεί στο Υποκατάστημα Θεσσαλονίκης" και επειδή έχω τεράστια εμπειρία από αγορές από το e-shop.gr, όταν γράφει έτσι έρχεται πάντα την επόμενη εργάσιμη. Οπότε από Δευτέρα θα είμαι κι εγώ περήφανος κάτοχος του!! :cool:

 

Καλή αλλαγή χρόνου να έχουμε όλοι! :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.linuxfordevices.com/c/a/News/Mot-cameraphone-runs-widgets/

έχουμε και λέμε..montavista linux και MotoMAGX . κάτι αρχίζω και πιάνω.. αλλα widgets δεν βρίσκω πουθενά.. Βασικά τώρα με τα windows mobile και τα android της motorola φαντάζομαι δεν θα έχει και τεράστια υποστήριξη.. not that it matters, το κινητάκι μετράει έτσι και αλλιώς! Κάτι που διαπίστωσα είναι οτι αν το συνδέσετε με bluetooth αναπαράγει radio και mp3 μέσω του bluetooth(κάτι που αρκετά ακριβότερα τηλέφωνα που έχω δεν το κάνουν)..Με το youtube εγώ κανένα πρόβλημα παίζει κανονικά, στο media player του κινητού και οχι στον browser

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που διαπίστωσα είναι οτι αν το συνδέσετε με bluetooth αναπαράγει radio και mp3 μέσω του bluetooth(κάτι που αρκετά ακριβότερα τηλέφωνα που έχω δεν το κάνουν)..

 

Αυτό λέγεται A2DP πρωτόκολλο και αν υπάρχει, αναγράφεται δίπλα από την ύπαρξη bluetooth στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου. Για να μπορείς να βλέπεις στα χαρακτηριστικά των τηλεφώνων ποιό το έχει και ποιό όχι από εδώ και στο εξής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια Πολλά! Καλή Χρονιά σε όλους! :)

 

Παιδιά αγόρασα κι εγώ το κινητό προχθές και δεν μπορώ να δω καθόλου videos από το youtube! Μου εμφανίζει το μήνυμα "Πρόβλημα Δικτύου" "αδύνατη η σύνδεση με τον διακομιστή" ! :(

 

Συνδέομαι με wifi και βλέπω κανονικά όλες τις σελίδες χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα!

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με αν τυχόν είχατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα και το λύσατε με κάποιο τρόπο! Έχω κάνει απίστευτο ψάξιμο στο google χωρίς να έχω βρει άκρη. Επίσης δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση firmware για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια Πολλά! Καλή Χρονιά σε όλους! :)

 

Παιδιά αγόρασα κι εγώ το κινητό προχθές και δεν μπορώ να δω καθόλου videos από το youtube! Μου εμφανίζει το μήνυμα "Πρόβλημα Δικτύου" "αδύνατη η σύνδεση με τον διακομιστή" ! :(

 

Συνδέομαι με wifi και βλέπω κανονικά όλες τις σελίδες χωρίς κανένα άλλο πρόβλημα!

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με αν τυχόν είχατε και εσείς το ίδιο πρόβλημα και το λύσατε με κάποιο τρόπο! Έχω κάνει απίστευτο ψάξιμο στο google χωρίς να έχω βρει άκρη. Επίσης δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση firmware για το κινητό.

 

 

Εντάξει παιδιά, το πρόβλημα λύθηκε με επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων! :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.... έχω πάρει το κινητό για την γυναίκα μου και έχω το εξής πρόβλημα δεν βλέπει την κάρτα μνήμης που του έβαλα (micro sd hc 8gb) μου ζητάει να κάνω διαμόρφωση κάρτας αλλά δυστυχώς δεν την διαμορφώνει. έκανα διαμόρφωση στο pc σε fat 32 αλλά και πάλι τίποτε οπότε δεκτή οποιαδήποτε λύση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...