Jump to content

[Επίσημο] Motorola VE66 και VE66 Luxury


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 369
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.... έχω πάρει το κινητό για την γυναίκα μου και έχω το εξής πρόβλημα δεν βλέπει την κάρτα μνήμης που του έβαλα (micro sd hc 8gb) μου ζητάει να κάνω διαμόρφωση κάρτας αλλά δυστυχώς δεν την διαμορφώνει. έκανα διαμόρφωση στο pc σε fat 32 αλλά και πάλι τίποτε οπότε δεκτή οποιαδήποτε λύση.

 

το είχε και εγώ το πρόβλημα, και απλά δεν είχα βάλει καλά την κάρτα στην υποδοχή απο πίσω, ανοιξέ το και βάλτη με πίεση για να κουμπώσει καλά

Link to comment
Share on other sites

το είχε και εγώ το πρόβλημα, και απλά δεν είχα βάλει καλά την κάρτα στην υποδοχή απο πίσω, ανοιξέ το και βάλτη με πίεση για να κουμπώσει καλά

 

δυστυχώς δεν γίνετε τίποτε το έχω κάνει πολλές φορές

Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα άλλη αντίστοιχη κάρτα που είχα σε άλλο κινητό και όλα καλά, η αναφερόμενη κάρτα δούλεψε κανονικά στο άλλο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

καμια πληροφορία για update; γιατι είναι κομματάκι αργό το μενού του(οχι πάντα, αλλα το πιάνει..) η εγκατεστημένη τωρα ειναι η r6743_g_74..... και κάτι ακόμα.. παίζει νεότερη; γιατι απο το βιβλιαράκι δεν κατάλαβα πως να κάνω update,και στο hellomoto/update δεν υπάρχει στη λίστα η συσκευή
Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα άλλη αντίστοιχη κάρτα που είχα σε άλλο κινητό και όλα καλά, η αναφερόμενη κάρτα δούλεψε κανονικά στο άλλο κινητό.

 

Είναι και οι δύο SD HC? μήπως παίζει καμιά ασυμβατότητα;

 

και στο hellomoto/update δεν υπάρχει στη λίστα η συσκευή

 

Μήπως είναι η PEARL VE66

 

για δοκίμασε εδώ<--

Link to comment
Share on other sites

Είναι και οι δύο SD HC? μήπως παίζει καμιά ασυμβατότητα;

 

 

 

Μήπως είναι η PEARL VE66

 

για δοκίμασε εδώ<--

 

Οι κάρτες είναι ολόιδιες

η συσκευή είναι η ΜΟΤΟ VE66

και όπως αναφέρω ποιο πάνω έχει λυθεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα Motorola V66 με wifi. Γίνεται να εγκατασταθεί πάνω του κάποια έκδοση του skype; Και αν ναι πώς; Κάπου είχα δει πως μπαίνει το Skype lite αλλά κοίταξα στο site του skype και στις συμβατές συσκευές απο Motorola ήταν μόνο κάποια RAZR. Μπορεί να γίνει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!!

 

Exω εντοπισει καποια προβληματα και θα ηθελα επιβεβαιωση για να δω αν ειναι ελλατωματα μονο του δικου μου (ή του firmware απο οτι ψιλιαζομαι)!

 

1ο

Η ενταση του ραδιοφωνου ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερη απο τα mp3. Πχ για να γινει αισθητο αυτο που λεω και συγκρισιμο, οταν εχουμε τα ενσυρματα ακουστικα στην ενταση 1 (ελαχιστη δλδ) το ραδιοφωνο παιζει ηδη αρκετα δυνατα! Ενω τα mp3 ισα που ακουγονται.

 

2ο

Πολλες φορες μπλοκαρει το fastscroll και δεν αντιδρα καθολου (σαν να ειναι απενεργοποιημενο). Αυτο μου το εκανε σε 2 μερες 3-4 φορες και κρατουσε καποια ωρα. Οταν εβγαλα την μπαταρια ξεκολησε την μια φορα, και με επανεκινηση την αλλη. Απο ο,τι παρατηρησα το κανει μετα απο ακροαση ραδιοφωνου (με το μεγαφωνο του τουλαχιστον). Μαλιστα ενω με το fastscroll στο ραδιο αλλαζει συχνοτητα πανω κατω, μετα αφου κολαει, δεν αλλαζει συχνοτητα και ουτε αντιδρα αν μπουμε στις επαφες κλπ το κουμπι αφης. Ετσι το πρωτοειδα! :worry:

 

3ο

Ενω το ραδιοφωνο εχει 3 μπαντες FM (FM1, FM2, FM3) στις 2 τελευταιες μπορεις να αποθηκευσεις απο 30 σταθμους ενω στην πρωτη δεν μπορεις να αποθηκευσεις ουτε εναν. (μαλιστα στο βιβλιο οδηγιων λεει το εντελως ασχετο οτι αποθηκευονται 9 σταθμοι σε καθε μπαντα!!)

 

Αυτα μεχρι στιγμης.

 

Ψαχνω να βρω και widgets αλλα τζιφος. Μια ωρα στο google και δεν βρηκα ουτε ενα extra widget για το τηλεφωνο (μονο το vuclip που ομως δεν προχωραει στην εγκατασταση λογω λεει "μη εγκυρου πιστοποιητικου"). Ειδα μονο μια εφαρμογη για να φτιαχνεις μονος σου. Εκανα μονο αναβαθμιση αυτο του καιρου που ειναι τελειο!!

Καμια βοηθεια για τα widgets;

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα rss feeds που λεει για την μοτορολα πως προσθετουμε αλλο url πχ. in.gr .Το βαζω το url του in.gr αλλα μου λεει network error or not a valid rss url .Ξερετε τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

καλουτσικο κινητό, αλλα εμενα δε με πολυβολεψε οποτε θα το πουλησω αυριο (μαζι με το bluetooth H700) σε μαγαζι μεταχειρισμενων.αν ενδιαφερεται κανενας απο Πάτρα, ας στειλει mail.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, το πρόβλημα λύθηκε με επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων! :lol:

 

μπορεις να μου πεις τον κωδικο για επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων; εχω το ιδιο προβλημα με εσενα στο youtube του εκανα και αναβαθμιση το firmware οπως λεει στη δευτερη σελιδα του νηματος αλλα εξακολουθει παλι τα ιδια..

Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα 0000 είναι ο κωδικός ασφαλείας
Link to comment
Share on other sites

πιθανότατα 0000 είναι ο κωδικός ασφαλείας

 

τον εχω δοκιμασει οπως και τους 4 ασσους, τα 5 μηδενικα, τους 5 ασσους το 1234, το 12345 αλλα τιποτα λεει συνεχως ο κωδικος δεν ειναι σωστος δοκιμαστε ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τα 5 μηδενικα ειναι αλλα δοκιμασε και τα 6.

Στο μανιουαλ θα πρεπει να λεει κατι περι εργοστασιακου κωδικου

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν εχετε 1 λεπτο να δοκιμασετε (αν δεν τα εχετε δει ηδη) τα "προβληματα" 1 και 3 τουλαχιστον που ειναι "απλα" ωστε να ξερω αν ειναι προβλημα του FW η του δικου μου κοματιου;

(Εχω το τελευταιο FW)

:O

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3033011#post3033011

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου να σε βοηθησω οσο μπορω εγω αν και δεν εχω το συγκεκριμενο κινητο αλλα ειχα απο ολα τα Μοτορολα οποτε :

 

Α)Σε πολλα κινητα ειναι διαφορετικη η ανωτατη σταθμη ηχου στο ραδιο και στο mp3.Δε ξερω γιατι συμβαινει αυτο αλλα συμβαινει.Και με τα Νοκια 6131,5130 που ακουγα μουσικη συνεβαινε αυτο και με το Μοτορολα Ζν5 και το Ε8.

Ισως μια moddαρισμενη εκδοση λογισμικου να ελυνε το προβλημα σου.

Αλλα αν δεν εχεις ασχοληθει με αντιστοιχα σπορ μπορει να σου φανει βαθια νερα και να μην ασχοληθεις.

Β)Το Ε8 ποτε δεν κολλαγε το fastscroll απλα το λογισμικο ηταν τοσο αργο που κολλαγε το συμπαν και μετα ολο το τηλεφωνο.Μια λυση και εδω ειναι το μονταρισμενο λογισμικο αλλα και απο αυτην την αποψη θα πρεπει να κανεις δοκιμες για να βρεις κατι που να σε καλυπτει.Ισως μια επανεγκατασταση του αυθεντικου λογισμικου να βοηθαγε την κατασταση.

Γ)Αυτο φαινεται οντως παραλογο αλλα δεν ειμαι κατοχος του τηλεφωνου και δε γνωριζω.Ισως να ειναι γνωστο bug ισως και τυχαιο.Κ παλι μια επανεγκατασταση του οριτζιναλ λογισμικου να βοηθαγε ή μια μονταρισμενη εκδοση του λογισμικου.

Ισως και μια ολικη διαγραφη να ξεμπλεκε το προβλημα

 

Σε καθε περιπτωση θα σου συνιστουσα να εχεις κανει ενα ολικο μπακ-απ των δεδομενων σου για να πειραματιστεις αφοβα.

Ο,τι χρειαστεις ρωτα !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τον εχω δοκιμασει οπως και τους 4 ασσους, τα 5 μηδενικα, τους 5 ασσους το 1234, το 12345 αλλα τιποτα λεει συνεχως ο κωδικος δεν ειναι σωστος δοκιμαστε ξανα.

 

στο manual δεν τον αναφερει καπου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Ο κωδικός ασφαλείας είναι 6 μηδενικά.

Εμένα μου βγάζει σφάλμα στα video του youtube.Τι πρέπει να κάνω για να μου τα παίξει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το κινητό είμαι αρκετά ικανοποιημένος σίγουρα δεν είναι κάτι το εξεζητημένο, αλλά αξίζει τα χρήματα του και με το παραπάνω. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα ιδίως όσοι θέλουν να αντικαταστήσουν κινητά παλιότερης γενιάς και δεν θέλουν να διαθέσουν πολλά χρήματα είναι ιδανική περίπτωση άπιαστη επιλογή από οικονομικής πλευράς χωρίς να μειονεκτεί σε κατασκευαστικά χαρακτηριστικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χθες το αγόρασα κι εγώ αλλά λόγω έλλειψης χρόνου, μόλις τώρα άρχισα να ασχολούμαι μαζί του. Οι πρώτες εντυπώσεις πάρα πολύ καλές (κλασσική Motorola) αλλά έχω βρει λίγα πράγματα που με ξενερώνουν αφόρητα (επίσης κλασσική Motorola)!

 

1ον κάθε φορά που προσπαθώ να δω βιντεάκια στο YouTube (με το προφιλ WiFi), μου βγάζει "Σφάλμα Δικτύου. Η σύνδεση με το διακομιστή απέτυχε. Δοκιμάστε ξανά."....

 

2ον (και κουφότερον) ΔΕΝ υπάρχει εκτροπή κλήσεων ΠΟΥΘΕΝΑ! Αν και στο manual (σελίδα 45) λέει οτι στις Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις Κλήσεων υπάρχει το menu της εκτροπής κλήσεων, σε μένα ΔΕΝ υπάρχει! Όσο κι αν θέλω να το δω, ΔΕΝ είναι εκεί... :X

 

Προς το παρόν αυτά αν και... Είμαι σίγουρος ότι θα βρω κι άλλα... Α ρε Moto, μια ζωή τέτοια μας κάνεις... :dash:

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!!

 

Exω εντοπισει καποια προβληματα και θα ηθελα επιβεβαιωση για να δω αν ειναι ελλατωματα μονο του δικου μου (ή του firmware απο οτι ψιλιαζομαι)!

 

1ο

Η ενταση του ραδιοφωνου ειναι ΠΟΛΥ μεγαλυτερη απο τα mp3. Πχ για να γινει αισθητο αυτο που λεω και συγκρισιμο, οταν εχουμε τα ενσυρματα ακουστικα στην ενταση 1 (ελαχιστη δλδ) το ραδιοφωνο παιζει ηδη αρκετα δυνατα! Ενω τα mp3 ισα που ακουγονται.

 

2ο

Πολλες φορες μπλοκαρει το fastscroll και δεν αντιδρα καθολου (σαν να ειναι απενεργοποιημενο). Αυτο μου το εκανε σε 2 μερες 3-4 φορες και κρατουσε καποια ωρα. Οταν εβγαλα την μπαταρια ξεκολησε την μια φορα, και με επανεκινηση την αλλη. Απο ο,τι παρατηρησα το κανει μετα απο ακροαση ραδιοφωνου (με το μεγαφωνο του τουλαχιστον). Μαλιστα ενω με το fastscroll στο ραδιο αλλαζει συχνοτητα πανω κατω, μετα αφου κολαει, δεν αλλαζει συχνοτητα και ουτε αντιδρα αν μπουμε στις επαφες κλπ το κουμπι αφης. Ετσι το πρωτοειδα! :worry:

 

3ο

Ενω το ραδιοφωνο εχει 3 μπαντες FM (FM1, FM2, FM3) στις 2 τελευταιες μπορεις να αποθηκευσεις απο 30 σταθμους ενω στην πρωτη δεν μπορεις να αποθηκευσεις ουτε εναν. (μαλιστα στο βιβλιο οδηγιων λεει το εντελως ασχετο οτι αποθηκευονται 9 σταθμοι σε καθε μπαντα!!)

 

Αυτα μεχρι στιγμης.

 

Ψαχνω να βρω και widgets αλλα τζιφος. Μια ωρα στο google και δεν βρηκα ουτε ενα extra widget για το τηλεφωνο (μονο το vuclip που ομως δεν προχωραει στην εγκατασταση λογω λεει "μη εγκυρου πιστοποιητικου"). Ειδα μονο μια εφαρμογη για να φτιαχνεις μονος σου. Εκανα μονο αναβαθμιση αυτο του καιρου που ειναι τελειο!!

Καμια βοηθεια για τα widgets;

 

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά και από εμένα,

 

Εδώ και μια εβδομάδα έχω αγοράσει το VE66 από το Media Markt και σε δοκιμές που έχω κάνει έχω διαπιστώσει ακριβώς τα ίδια προβλήματα.

Δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα firmware, παρτίδας κλπ αλλά πιστεύω ότι με μελλοντικό update σε firmware θα επιλυθούν.

 

Κάθε αρχή και δύσκολη...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νωρίς νωρίς διαπίστωσα κάποια προβλήματα όπως αυτά που έχουν αναφερθεί παραπάνω, το κυριότερο κατά την γνώμη μου από αυτά που έχω διαπιστώσει είναι ότι οι φωτογραφίες αποθηκεύονται με πολύ χαμηλή ανάλυση και ποιότητα, δεν ξέρω αν αλλάζει από κάπου και δεν το έχω δει, αλλά πολύ προβληματικό το συγκεκριμένο κομμάτι.

 

Πάντως όπως και να έχει δεν μετανιώνω για την αγορά του.

 

Edit: τώρα μόλις διαπίστωσα ότι αν κάνεις ζοομ αμέσως πέφτει η ανάλυση και προσαρμόζεται η ανάλυση ανάλογα με το ζούμ που κάνεις!! :p :X

Πάντως έχουν αρκετό «θόρυβο» οι φώτος του, θα δοκιμάζω και μέρα να δω τα αποτελέσματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...