Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω περασει 2 φορες τη νεα αναβαθμιση και εξακολουθω να εχω το προβλημα με το bluetooth handsfree..Εκανα και clean install,αλλα δεν ειδα διαφορα.Οταν το τηλεφωνο σταματα να χτυπα,δηλ οταν τρωει το blackout απο το κολλημα με το bluetooth,ακουγεται ενας υπερηχος απο το ακουστικο του συνεχεια.Πηρα τηλεφωνο την αντιπροσωπεια μηπως ξερουν,αλλα μου ειπαν οτι πρωτη φορα ακουν γι αυτο το προβλημα και οτι θα το τσεκαρουν και θα με ενημερωσουν,αλλα περασαν 5 μερες και τιποτα ακομη..Το θεμα ειναι οτι το συνηθως χρησιμοποιω handsfree bluetooth και χωρις αυτο,για μενα το τηλεφωνο ειναι αχρηστο,διοτι δεν προκειται να το χρησιμοποιησω συμβατικα με 1,8 sar...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχετε κανει πολυ καλη δουλεια μου λυθηκαν πολλεσ απορροιεσ.

για αναβαθμιση να βαλω πρωτα την εκδοση .2 και μετα την .5? η κατευθειαν την .5?

ευχαριστω πολυ!

 

Κατευθείαν την 5 δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις σε στάδια. Όποια και να έχεις πριν δεν παίζει ρόλο αφού γίνεται διαμόρφωση της κάρτας και σβήνονται όλα τα δεδομένα, εκτός από επαφές και ημερολόγιο.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει 2 φορες τη νεα αναβαθμιση και εξακολουθω να εχω το προβλημα με το bluetooth handsfree..Εκανα και clean install,αλλα δεν ειδα διαφορα.Οταν το τηλεφωνο σταματα να χτυπα,δηλ οταν τρωει το blackout απο το κολλημα με το bluetooth,ακουγεται ενας υπερηχος απο το ακουστικο του συνεχεια.Πηρα τηλεφωνο την αντιπροσωπεια μηπως ξερουν,αλλα μου ειπαν οτι πρωτη φορα ακουν γι αυτο το προβλημα και οτι θα το τσεκαρουν και θα με ενημερωσουν,αλλα περασαν 5 μερες και τιποτα ακομη..Το θεμα ειναι οτι το συνηθως χρησιμοποιω handsfree bluetooth και χωρις αυτο,για μενα το τηλεφωνο ειναι αχρηστο,διοτι δεν προκειται να το χρησιμοποιησω συμβατικα με 1,8 sar...

μπορείς να το πας στο service.

 

μόνο ο εξουσιοδοτημένος τεχνικός θα δει αν όλα τα κυκλώματα της MOBO και οι επαφές είναι οκ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Κατευθείαν την 5 δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις σε στάδια. Όποια και να έχεις πριν δεν παίζει ρόλο αφού γίνεται διαμόρφωση της κάρτας και σβήνονται όλα τα δεδομένα, εκτός από επαφές και ημερολόγιο.

 

αυτο που διαβασα σε προηγουμενα μνμ για την λειτουργεια backligth θελει πρωτα την .2 και μετα την .5 η ισχυει κατευθειαν με την .5?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που διαβασα σε προηγουμενα μνμ για την λειτουργεια backligth θελει πρωτα την .2 και μετα την .5 η ισχυει κατευθειαν με την .5?

ευχαριστω πολυ.

 

Αν εννοείς για την αυτόματη αλλαγή της έντασης του φωτός κατευθείαν την 5 δεν υπάρχει πρόβλημα. Μόνο που για να λειτουργεί αυτόματα θα πρέπει να το έχεις στο μεσαίο.

 

Και για το άλλο θέμα κυνήγα τους. Όμως δε θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση στο κινητό γιατί άντε να τους το αποδείξεις μετά.;)

Πώς την έχουν δει μας περνάνε για κορόιδα? Εγώ το πήρα από το e-shop μαζί και με μία τσάντα και μου έστειλαν άλλη από αυτή που είχα παραγγείλει. Ήταν πιο καλή, αλλά τι διάολο, δεν ξέρουν να ενημερώσουν?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,σκευτομαι και εγω να παρο το Neonode μιας και η τιμη του ειναι αρκετα καλη αλλα και βλεπω απο αυτα που διαβασα εδω πως εχει καποιες καλες λειτουργειες απλα θα θελα να ρωτησο κατη ακομα και οποιος θελει ας κανει το κοπο να μ απαντησει

(1) το κινητο παιζη αρχεια avi?

(2) ειναι αληθεια οτη εχει υψηλο δεικτη sar?

(3) θα υπαρχουν αναβαθμησεις και στο μελον?

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια μερα που το εχω στα χερια μου θα σας πω και εγω της εντυπωσεις μου αλλα και μερικες αποριες που εχω

(1) καλο σε εμφανιση και πολυ ελαφρη

(2) σχετηκα ευκολο μενου το εμαθα αμεσως

(3)το ηχειο ωντος δεν ειναι και πολυ δυνατο

(4) δεν εχει μετριτη κλησεων

Μια απορια τωρα...πως μπορω να δω μια ταινια σε μoρφη avi sto κινητο?με τη τροπο μπορω να την περασω μεσα?

ευχαρηστω εκ των προτερων:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια ερωτήσει έχετε πρόβλημα με το Bloututh ?

Γιατί εμένα δεν ενεργοποιείτε με τίποτα

Δεν έχει ξανατύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο... Ίσως αν του ξαναπεράσεις την τελευταία αναβάθμιση μήπως στρώσει...

file exw ena provlhma mhpos mporeis na me vh8hseis???

Ποιό είναι το πρόβλημά σου;;

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh telika ta mhnymata exoun ftiaxtei?

mporeis na steileis me ellhnikous xarakthres kai na mhn ta stelnei 2-2 ta mhn?

 

Ναι, έφτιαξαν. Μπορείς να στείλεις ένα κανονικό μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες ακόμα και με Τ9 με 160 χαρακτήρες. Το μόνο που δεν έχει λυθεί ακόμη είναι το ότι όταν στέλνεις 2 μηνύματα δεν σου έρχεται αναφορά παράδοσης.

Link to comment
Share on other sites

sxetika me ta sms tha mou pei kaneis pws mporw na to ftiaksw?

 

Μα σου απάντησα πιο πάνω... και δεν μας λες ποιό είναι το πρόβλημά σου. Μόνο μια ερώτηση έκανες. Αν στέλνεις μηνύματα με τον παλιό τρόπο (δηλαδή γράφεις λίγους χαρακτήρες και τους κάνει πολλούς) τότε πέρασε στο κινητό σου την τελευταία αναβάθμιση 2.552.1.5 και θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά σήμερα αγόρασα το Ν2 και δυστυχώς άνοιξε 1-2 φορές και απο τότε δεν ανοίγει. Εσείς στην πρώτη φόρτιση το αφήσατε ώρες;;;;

Μήπως δεν προλαβαίνει η μπαταρία να φορτίσει και κλείνει ή μήπως είναι κάτι άλλο; HELP!!!!!!

Ακόμα όταν συνδέεται στον υπολογιστή ενω ακούγεται ο ήχος όταν συνδέεις μια usb συσκευή, ωστόσο δεν το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα αγόρασα το Ν2 και δυστυχώς άνοιξε 1-2 φορές και απο τότε δεν ανοίγει. Εσείς στην πρώτη φόρτιση το αφήσατε ώρες;;;;

Μήπως δεν προλαβαίνει η μπαταρία να φορτίσει και κλείνει ή μήπως είναι κάτι άλλο; HELP!!!!!!

Ακόμα όταν συνδέεται στον υπολογιστή ενω ακούγεται ο ήχος όταν συνδέεις μια usb συσκευή, ωστόσο δεν το εμφανίζει.

 

Κατά την πρώτη φόρτιση πρέπει να το αφήσεις τουλάχιστον 6-8 ώρες... αλλιώς μπορεί όντως να μην ανοίγει καλά...

Δεν ξέρω ποια έκδοση έχει αρχικά το κινητό σου (θα το δεις όταν ανοίγει αλλά πρέπει να βάλεις την πιο καινούρια που είναι η 2.1.552.5. Για να συνδέσεις το κινητό με το υπολογιστή αν έχεις windows XP πρέπει να κατεβάσεις ένα προγραμματάκι που κάνει συγχρονισμό του κινητού με τον υπολογιστή που λέγεται Active sync. Μπες στο google κάνε αναζήτηση και θα το βρεις δωρεάν. Αν έχεις Vista πρέπει να κατεβάσεις πάλι ένα άλλο προγραμματάκι που κάνει συγχρονισμό γιατί το κινητό σου είναι Windows mobile.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Τελικά ήθελε αρκετές ώρες για να ανοίξει κανονικά. Τώρα έχω άλλο πρόβλημα. Έχω κάνει όλα τα αλλα που μου είπες και είμαι οκ. Την εγκατάσταση του καινούργιου λογισμικού πως την κάνεις; Τι είναι το clean install;
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς πως μπορούμε να μπαίνουμε στο Μενού Υπηρεσιών SIM(sim application toolkit);
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω update και έχω πρόβλημα. Έκανα διαμόρφωση σε FAT. Όταν πάω να κάνω την εγκατάσταση μου βγάζει συνέχεια ότι δεν έχει γίνει διαμόρφωση. Έτσι δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Έχω μείνει χωρίς λειτουργικό και τώρα δεν μπορώ να το ανοίξω καν. Μπορείτε να βοηθήσετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δοκίμασα σε άλλον υπολογιστή και δεν μπορεί να κάνει το extract. Στο 99% μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει το nano.exe. Τι κάνω;;;;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει τρεις διαφορετικές κάρτες sd. Όλες βγάζουν μήνυμα ότι η κάρτα δεν είναι διαμορφωμένη στο σωστό format. Δηλαδή FAT ή FAT32. Το ίδιο μήνυμα και στους δύο υπολογιστές που έχω. Και έχω δοκιμάσει τρεις διαφορετικές version του nano.exe. Βοήθειααααααααααα
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανείς πως μπορούμε να μπαίνουμε στο Μενού Υπηρεσιών SIM(sim application toolkit);

 

Δυστυχώς αυτό είναι κάτι το οποίο απ' ότι ξέρω μέχρι στιγμής δεν μπορεί να εμφανιστεί στο συγκεκριμένο κινητό. Ρίξε μια ματιά εδώ και ίσως βρεις κάτι.

 

Προσπαθώ να κάνω update και έχω πρόβλημα. Έκανα διαμόρφωση σε FAT. Όταν πάω να κάνω την εγκατάσταση μου βγάζει συνέχεια ότι δεν έχει γίνει διαμόρφωση. Έτσι δεν μπορώ να κάνω την αναβάθμιση. Έχω μείνει χωρίς λειτουργικό και τώρα δεν μπορώ να το ανοίξω καν. Μπορείτε να βοηθήσετε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Δοκίμασα σε άλλον υπολογιστή και δεν μπορεί να κάνει το extract. Στο 99% μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να ανοίξει το nano.exe. Τι κάνω;;;;;;;;;;; Έχω δοκιμάσει τρεις διαφορετικές κάρτες sd. Όλες βγάζουν μήνυμα ότι η κάρτα δεν είναι διαμορφωμένη στο σωστό format. Δηλαδή FAT ή FAT32. Το ίδιο μήνυμα και στους δύο υπολογιστές που έχω. Και έχω δοκιμάσει τρεις διαφορετικές version του nano.exe. Βοήθειααααααααααα

 

Καταρχήν ηρέμησε γιατί το πρόβλημά σου λύνεται... Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να ακολουθήσεις σωστά και με τη σειρά μερικά βήματα.

1) Καταρχήν θα κάνεις φορμάτ στην κάρτα μνήμης μέσα απ' τα Windows σε FAT.

2) Θα κατεβάσεις στον υπολογιστή σου απ' το παρακάτω link http://rapidshare.com/files/10813347...tware.exe.html ένα προγραμματάκι της Panasonic με το οποίο θα πρέπει να κάνεις φορμάτ στην κάρτα μνήμης. Όμως προσοχή, το φορμάτ αυτό στην κάρτα μνήμης πρέπει να γίνει κατευθείαν με σύνδεση σ' ένα card reader και όχι με την σύνδεση του κινητού μέσω USB γιατί έτσι δεν θα πετύχει. http://rapidshare.com/files/10813353...anual.pdf.html Αυτές είναι οι οδηγίες του προγράμματος στα Αγγλικά (που δεν νομίζω ότι θα σου χρειαστούν και πολύ).

3) Αφού κάνεις τα φορμάτ με την παραπάνω σειρά τότε θα βάλεις στην κάρτα sd στο κινητό σου και απενεργοποιημένο θα το συνδέσεις με τον υπολογιστή σου. Αν κατέβασες την τελευταία έκδοση του λογισμικού με αριθμό 2.1.552.5 στον υπολογιστή σου τότε θα την ανοίξεις και θα επιλέξεις το Advanced και θα κάνεις clean install. Αυτό κάνει εγκατάσταση του λογισμικού στο κινητό σου με την καινούρια έκδοση διαγράφοντας όλα τα στοιχεία της κάρτας μνήμης.

Εδώ υπάρχει ένα θέμα. Μέχρι τώρα με τις παλιές εκδόσεις δεν υπήρχε η δυνατότητα clean install. Δηλαδή αφού κάναμε φορμάτ με τους 2 παραπάνω τρόπους έπρεπε να κάνουμε την εγκατάσταση του λογισμικού κανονικά όμως έπρεπε να την κάνουμε 2 φορές. Την μια για να περάσει στο κινητό το partition και την δεύτερη για να περάσει κανονικά το λογισμικό του. Επειδή κανένας μέχρι τώρα (τουλάχιστον κανένας που να το έχει αναφέρει στο θέμα αυτό) δεν έχει δοκιμάσει να κάνει clean install και να περάσει την καινούρια έκδοση τότε νομίζω πως θα είσαι ο πρώτος που θα το κάνει και θα μας πεις. Νομίζω πως αν κάνεις clean install δεν θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις δεύτερη φορά το λογισμικό. Αν παρόλα αυτά θέλεις να το δοκιμάσεις τότε κάνε clean install και δοκίμασε να ξαναπεράσεις την καινούρια έκδοση. Λογικά θα σου βγάλει μήνυμα ότι ήδη έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού και δεν θα σ' αφήσει να την ξαναεγκαταστήσεις. Αν προσπαθήσεις να κάνεις διπλή εγκατάσταση τότε ανάμεσα στην πρώτη και την δεύτερη εγκατάσταση θα πρέπει να αποσυνδέσεις και να ξανασυνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστή.

Αυτά... και ότι χρειαστείς, εδώ είμαστε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...