Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Format μέσα απ' το λογισμικό εγκατάστασης; Δηλαδή αν το συνδέσεις με τον υπολογιστή και βάλεις να τρέξει το λογισμικό της εγκατάστασης νομίζω ότι σου βγάζει μία επιλογή για εγκατάσταση του λογισμικού απ' την αρχή ή κάτι τέτοιο. Εκεί σου διαγράφει τα παλιά και σου βάζει καινούριο λογισμικό στην κάρτα. Το έκανες; Αν κάνεις φορμάτ με το πρόγραμμα της panasonic μετά πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που περιγράφεται εδώ ο χρήστης Black_Angel στο μήνυμα του στις 11 Απρ. 2008, 13:39. Κοίτα αυτή τη διαδικασία μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος ή μήπως παρέλειψες κάποιο βήμα όπως το ότι θέλει 2 φορές εγκατάσταση του λογισμικού.

 

μολις ειδα αυτο που ελεγες.γινεται φορματ μεσα απο το προγραματακι.ωραια. εκανε φορματ μεσα απο τα win. και μια απο την συσκευη.τωρα μολις τελειωσαν ολα και εκλεισε το κινητο.το επομενο βημα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις ειδα αυτο που ελεγες.γινεται φορματ μεσα απο το προγραματακι.ωραια. εκανε φορματ μεσα απο τα win. και μια απο την συσκευη.τορα μολις τελειωσαν ολα και εκλεισε το κινητο.το επομενω βημα?

 

Το επόμενο βήμα το λέει πάλι στο μήνυμα που σου έστειλα. Χρειάζεται εγκατάσταση του λογισμικού (τελευταία έκδοση) όμως στις παλιές εκδόσεις χρειαζόταν 2 φορές. Μία για να περάσει το partition της έκδοσης με τα βασικά αρχεία και μία ακόμα για να περάσει η έκδοση κανονικά. Στην τελευταία όμως έκδοση νομίζω πως χρειάζεται μία φορά εγκατάσταση όμως απ' την επιλογή που σου είπα. Μόλις ανοίξεις δηλαδή την εφαρμογή εγκατάστασης σου λέει δημιουργία καινούριας έκδοσης σε καινούρια κάρτα μνήμης (νομίζω πως το λέει έτσι). Διάλεξε αυτή την επιλογή και αν θέλεις μετά την πρώτη εγκατάσταση αν δεν σου ανοίγει το κινητό προσπάθησε να κάνεις και δεύτερη εγκατάσταση. Αν το έχουν φτιάξει τότε δεν θα σ' αφήσει να κάνεις δεύτερη εγκατάσταση με την ίδια έκδοση. Ότι άλλο πρόβλημα έχεις ρώτα.

 

Α και μην ξεχάσω... το φορμάτ μέσα απ' το προγραμματάκι της panasonic το κάνεις μόνο μέσα από card reader! Ειδάλως δεν νομίζω πως γίνεται σωστά...

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο βήμα το λέει πάλι στο μήνυμα που σου έστειλα. Χρειάζεται εγκατάσταση του λογισμικού (τελευταία έκδοση) όμως στις παλιές εκδόσεις χρειαζόταν 2 φορές. Μία για να περάσει το partition της έκδοσης με τα βασικά αρχεία και μία ακόμα για να περάσει η έκδοση κανονικά. Στην τελευταία όμως έκδοση νομίζω πως χρειάζεται μία φορά εγκατάσταση όμως απ' την επιλογή που σου είπα. Μόλις ανοίξεις δηλαδή την εφαρμογή εγκατάστασης σου λέει δημιουργία καινούριας έκδοσης σε καινούρια κάρτα μνήμης (νομίζω πως το λέει έτσι). Διάλεξε αυτή την επιλογή και αν θέλεις μετά την πρώτη εγκατάσταση αν δεν σου ανοίγει το κινητό προσπάθησε να κάνεις και δεύτερη εγκατάσταση. Αν το έχουν φτιάξει τότε δεν θα σ' αφήσει να κάνεις δεύτερη εγκατάσταση με την ίδια έκδοση. Ότι άλλο πρόβλημα έχεις ρώτα.

 

Α και μην ξεχάσω... το φορμάτ μέσα απ' το προγραμματάκι της panasonic το κάνεις μόνο μέσα από card reader! Ειδάλως δεν νομίζω πως γίνεται σωστά...

 

 

δεν το πιστευω!! ανοιξε το κινητο μετα απο 4 μερες!! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου.οι επομενες ερωτησεις πιο μετα. κατεβασα και το update. πηγαμε στο .5 :D

και παλι σε ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

δεν το πιστευω!! ανοιξε το κινητο μετα απο 4 μερες!! σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για την βοηθεια σου.οι επομενες ερωτησεις πιο μετα. κατεβασα και το update. πηγαμε στο .5 :D

και παλι σε ευχαριστω πολυ!

 

Είμαι πολύ χαρούμενη για 'σένα. Δεν είναι κόπος για 'μένα! Όμως γι' αυτό λέω να κάνετε αναζήτηση πάντα γιατί συνήθως τα θέματα αυτά έχουν εξαντληθεί...

Δεν νομίζω ότι έχει βγει έκδοση .5! Είσαι σίγουρος γι' αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει βγει έκδοση .5! Είσαι σίγουρος γι' αυτό;

 

Λάθος δικό μου! Μόλις κατέβασα την έκδοση και συνειδητοποίησα ότι είναι καινούρια. Δεν ξέρω τις διαφορές πάντως όσοι θέλετε κατεβάστε την απ' το http://www.neonode.gr

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση 2.1.552.5!!

Δεν ξέρω ποιές είναι οι καινούριες ρυθμίσεις που έχουν διορθωθεί και δεν νομίζω ότι θα είναι πολλές αλλά κατεβάστε την αν θέλετε απ' το http://www.neonode.gr.

Αν μπείτε στο ίδιο site και στην υποστήριξη πριν πάτε να κατεβάσετε την καινούρια έκδοση σας γράφει ότι είναι η 2.1.552.4. Όμως όταν την κατεβάσετε και την ανοίξετε στο παράθυρο σας γράφει 2.1.552.5. Άρα είναι καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

Καινούρια έκδοση 2.1.552.5!!

Δεν ξέρω ποιές είναι οι καινούριες ρυθμίσεις που έχουν διορθωθεί και δεν νομίζω ότι θα είναι πολλές αλλά κατεβάστε την αν θέλετε απ' το http://www.neonode.gr.

Αν μπείτε στο ίδιο site και στην υποστήριξη πριν πάτε να κατεβάσετε την καινούρια έκδοση σας γράφει ότι είναι η 2.1.552.4. Όμως όταν την κατεβάσετε και την ανοίξετε στο παράθυρο σας γράφει 2.1.552.5. Άρα είναι καινούρια.

 

sigoura ? :p ...???:ninja:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς κανούρια? 2.1.552.4 γράφει.

 

Εννοώ καινούρια. Αν κατεβάσεις το αρχείο και το ανοίξεις στον υπολογιστή σου γράφει ότι είναι η έκδοση 2.1.552.5. Βέβαια από μια επισταμένη ματιά στο μενού του κινητού δεν εντόπισα κάτι καινούριο σε σχέση με την 2.1.552.4 όμως μπορεί να διόρθωσαν κάποια bug που μπορεί να υπήρχαν.

Το έχεις το κινητό ή ρωτάς έτσι από ενδιαφέρον;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά..Είχα γράψει και παλαιότερα κάποια στιγμή αλλά είχα καιρό να ασχοληθώ πολύ απλά γιατί το κινητό τα είχε φτύσει.Ούτε καν άνοιγε..Βαριόμουν και να το πάω στην αντιπροσωπεία (γιατί δεν εμπιστευόμουν τον Γερμανό να βάλει χέρι σε touch screen) οπότε έμεινε στο συρτάρι κανα 4μηνο..Κάποια στιγμή αποφάσισα ότι Μαρούσι δεν θα το πήγαινα ποτέ και τελικά το πήγα στο Γερμανό στη Κηφισιά.

ΑΚΟΜΑ ΒΑΡΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ....Η εξυπηρέτηση άμεση,μου είπαν αρχικά σε περίπου 15 μέρες και με παίρνουν τηλ σε 4.Μου λέει ότι έγινε γρήγορα γιατί πολύ απλά άλλαξαν όλο το μέσα!!! Πήρα άλλο ΙΜΕΙ να φανταστείτε!!!και όλα στην εγγύηση. Από τότε δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και μόνο βελτιωμένο το βλέπω..

Τα λέω όλα αυτά γιατί μπένουν κάποιοι και το βρίζουν..Εγώ το χω καταυχαριστηθεί από τότε..Σαν κινητό όντως δεν έχει κάτι παραπάνω από διάφορα άλλα,ωστόσο είναι φοβερό gadgetάκι..Έχω τρελαθεί με κάτι video clips που του βάζω,χωρίς ίχνος συμπίεσης παραπάνω από αυτή που τα κατέβασα και τα παίζει μια χαρά.Αν τα ίδια αρχεία τα στείλω σε οποιοδήποτε άλλο μοντέλο δεν παίζουν με τίποτα.Και η εικόνα μοναδική..Μιλάω για αρχεία 60ΜΒ με διαστάσεις εικόνας για την οθόνη του υπολογιστή.Ταχύτατο και γενικά είμαι ευχαριστημένος και από τη στιγμή που ξέρω ότι η εταιρεία δεν τσιγγουνεύτηκε να μου αντικαταστήσει ουσιαστικά το κινητό.

Υ.Γ. αυτό με την αύξηση του φωτισμού στον ήλιο το κάνει και μένα άρα ισχύει μάλλον..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος στ ερώτημα με το wind plus και τν δυνατότητα εγκατάστασης του opera mini 4.1...........................

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά..Είχα γράψει και παλαιότερα κάποια στιγμή αλλά είχα καιρό να ασχοληθώ πολύ απλά γιατί το κινητό τα είχε φτύσει.Ούτε καν άνοιγε..Βαριόμουν και να το πάω στην αντιπροσωπεία (γιατί δεν εμπιστευόμουν τον Γερμανό να βάλει χέρι σε touch screen) οπότε έμεινε στο συρτάρι κανα 4μηνο..Κάποια στιγμή αποφάσισα ότι Μαρούσι δεν θα το πήγαινα ποτέ και τελικά το πήγα στο Γερμανό στη Κηφισιά.

ΑΚΟΜΑ ΒΑΡΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΓΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ....Η εξυπηρέτηση άμεση,μου είπαν αρχικά σε περίπου 15 μέρες και με παίρνουν τηλ σε 4.Μου λέει ότι έγινε γρήγορα γιατί πολύ απλά άλλαξαν όλο το μέσα!!! Πήρα άλλο ΙΜΕΙ να φανταστείτε!!!και όλα στην εγγύηση. Από τότε δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα και μόνο βελτιωμένο το βλέπω..

Τα λέω όλα αυτά γιατί μπένουν κάποιοι και το βρίζουν..Εγώ το χω καταυχαριστηθεί από τότε..Σαν κινητό όντως δεν έχει κάτι παραπάνω από διάφορα άλλα,ωστόσο είναι φοβερό gadgetάκι..Έχω τρελαθεί με κάτι video clips που του βάζω,χωρίς ίχνος συμπίεσης παραπάνω από αυτή που τα κατέβασα και τα παίζει μια χαρά.Αν τα ίδια αρχεία τα στείλω σε οποιοδήποτε άλλο μοντέλο δεν παίζουν με τίποτα.Και η εικόνα μοναδική..Μιλάω για αρχεία 60ΜΒ με διαστάσεις εικόνας για την οθόνη του υπολογιστή.Ταχύτατο και γενικά είμαι ευχαριστημένος και από τη στιγμή που ξέρω ότι η εταιρεία δεν τσιγγουνεύτηκε να μου αντικαταστήσει ουσιαστικά το κινητό.

Υ.Γ. αυτό με την αύξηση του φωτισμού στον ήλιο το κάνει και μένα άρα ισχύει μάλλον..

Τα λες πολύ καλά... Κι εμένα λύθηκε (μάλλον) με την έκδοση 2.1.552.5 το πρόβλημα του φωτισμού.

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος στ ερώτημα με το wind plus και τν δυνατότητα εγκατάστασης του opera mini 4.1...........................

Λυπάμαι αλλά δεν ξέρω αλλιώς θα σου απαντούσα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ας απαντήσει κάποιος στ ερώτημα με το wind plus και τν δυνατότητα εγκατάστασης του opera mini 4.1...........................

 

Ρωτα εδω!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μη ουσιαστικές έχει? γιατί πραγματικά δεν βγήκα καμία.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι τεχνικός για να ξέρω ποιό κόλημμα του λογισμικού έλυσαν... και δεν μ' ενδιαφέρει κιόλας! Αν σε νοιάζει περισσότερο ψαξ' το.
Link to comment
Share on other sites

Χθές πήρα κ εγώ το Neonode N2 μόλις το άνοιξα είδα ότι το firmware ήταν το .0 και το αναβάθμισα στο .5 αλλά μετά την αναβάθμιση το ακουστικό δέν ακούγεται καθόλου δυνατά. Δέν μπορώ να ακούσω τίποτα παρα μόνο με το handsfree του.. υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...