Jump to content

Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ακριβως η ιδια (αν θυμαμαι καλα αλλαζει μονο το bug με την εξοδο απο το παιχνιδι TETRIS που ηθελε οχι αντι για ναι για να βγεις) με μειον σημαντικοτατο οτι το .exe στην εκδοση .4 δεν ετρεχε σωστα ειχε προβλημα με ελληνικο .net framework (με αποτελεσμα να μενει το κινητο χωρις λειτουργικο) και εβαζε οτι να ναι γλωσσες στο Τ9.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 398
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδία να κάνω μια ερώτηση.. Το neonode n2 διαβάζει pdf??

Ευχαριστώ..

 

Διαβάζει... με ένα προγραμματάκι που το βάζεις εσύ στο κινητό. Βέβαια ανάλογα με την οθόνη του κινητού βλέπεις και το αρχείο. Το λέω επειδή είναι αρκετά μικρή για προβολή τέτοιων αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναδώσει στο παρελθόν ή σ' αυτό το θέμα ή στο άλλο που αφορά το κινητό...

Ψάξτε το λίγο και αν δεν είναι ενεργό τότε ενημερώστε με...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει όλα τα θέματα που σχετίζονται με Neonode αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα.Έχει καταφέρει κανείς να το κάνει να δουλέψει με το wind plus κανονικά με τα δυο προγράμματα που έχει ήδη πάνω to neoexplorer και το winwap;Εγώ μόνο με το neoexplorer μπόρεσα να μπω σε μερικές σελίδες αλλά δεν κάνει και πολλά πράγματα.Στο hotmail, yahoo και άλλες σελίδες δεν μπαίνει.Με το winwap δεν με συνδέσει καθόλου.Έχει καταφέρει κανείς να το δουλέψει με το opera mini, γιατί ενώ έβαλα το ένα προγραμματάκι που είναι για java ( επειδή δεν υποστηρίζει από μόνο του αν δεν κάνω λάθος.) δεν μπορώ να την εγκαταστήσω.Τέλος γιατί κουράζω έχει κανείς βάλει το e-buddy ή κάτι αντίστοιχο με το msn.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο redneo.com και στις σελιδες των thread για το κινητο σου σε αυτο το site και θα τα βρεις ολα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ζητάς για τα μηνύματα, αλλά όταν πας να γράψεις ένα καινούργιο μήνυμα κάτω από εκεί που έχει το "κείμενο" γράφει και "αίτηση απόδεξης".

goldeneye το διάβασα το redneo.com.

 

- Αυτό που κατάφερα είναι να δουλέψω το msn μέσω του mobile.live.com, αλλά δεν είναι εύχρηστο. Το e-buddy δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω, εσύ το έχεις βάλει;

 

- Για τον πως θα δουλέψω το winwap δηλαδή το δεύτερο μπαλάκι κάτω από τον neoexplorer δεν μπόρεσα και για αυτό να βρω κάτι.

 

- Την opera mini μόλις πάω να την κάνω εγκατάσταση μου βγάζει " AMS Warning - This midlet suite did not come from a trusted location.Are you sure you that would like to instal it? Εδώ πατάω Yes .Μετά μου βγάζει ένα παράθυρο που από πάνω έχει Opera Mini- 4.1 επιλεγμένο και από κάτω τρεις επιλογές "Install" "Launch" "Manage". Μόλις πατήσω "Install" μου βγάζει άλλο μήνυμα που λέει "Enter the URL of the midlet that you would like to iinstall" και από κάτω κενο για να συμπληρώσω την URL.Εκεί δεν ξέρω τι να βάλω και αν χρειάζεται να βάλω κάτι.Αν πατήσω "Launch" από τις πιο πάνω επιλογές γράφει ότι γίνεται εγκατάσταση του opera mini αλλά σε κάποιο σημείο σταματάει και βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Can Opera Mini use airtime to send or receive via a socket connection until Opera Mini terminates 'Yes' or 'No' " πατάω Yes χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό απλός για να συνεχίσει. Συνεχίζει να φορτώνει και τελικά μπαίνει στο Opera Mini και μου γράφει αν αποδέχομαι τους όρους.Πατάω "Αποδοχή" εξαφανίζεται από την οθόνη και με πετάει πάλι στην αρχική οθόνη αν θέλω δηλαδή να κάνω "Install" "Launch" "Manage".Μετά όσες φορές και αν πατήσω "Launch" δεν κάνει τίποτε. Τι μπορεί να είναι αυτό; Μήπως δεν χρησιμοποιώ σωστή έκδοση ή δεν έχω βάλει σωστό πρόγραμμα για την java;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει ανακαλύψει κανείς αν υπάρχουν χρόνοι συνολικοί εισερχομένων-εξερχομένων κλήσεων?

 

Έχω την 552.4 έκδοση, να περάσω πρώτα την 552.2 για το κολπακι με το φωτισμό και μετά την 552.4? το έχει κάνει κάποιος?

 

Και μια απορία με το μενού. Έστω ότι κάνουμε δεξί συρσιμο- συστημα-πληροφοριες. μετα πίσω -ξαναβγαίνουμε στο συστημα- πάλι πίσω -βγαίνουμε στο background και όχι στο σύστημα, το ίδιο συμβαίνει σε όλα τα μενού. Είναι bug της συγκεκριμένης έκδοσης λογισμικού ή έτσι είναι από παλιά?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Οι χρόνοι που ζητάς δεν υπάρχουν μόνο η σύνοψη μετά την κλήση για το πόσο μίλησες.

 

Έβαλα και εγώ πρώτα την .2 και μετά την .4 αλλά δεν ασχολήθηκα για το αν γίνεται.Δεν το δοκίμασα.

 

Για το τρίτο που ζητάς δεν ξέρω αν είναι bug έτσι είναι και σε εμένα, αλλά δεν νομίζω να είναι και πολύ μεγάλο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

- Αυτό που κατάφερα είναι να δουλέψω το msn μέσω του mobile.live.com, αλλά δεν είναι εύχρηστο. Το e-buddy δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω.Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό;

 

- Για τον πως θα δουλέψω το winwap δηλαδή το δεύτερο μπαλάκι κάτω από τον neoexplorer δεν μπόρεσα και για αυτό να βρω κάτι.Λίγη βοήθεια?

 

- Την opera mini μόλις πάω να την κάνω εγκατάσταση μου βγάζει " AMS Warning - This midlet suite did not come from a trusted location.Are you sure you that would like to instal it? Εδώ πατάω Yes .Μετά μου βγάζει ένα παράθυρο που από πάνω έχει Opera Mini- 4.1 επιλεγμένο και από κάτω τρεις επιλογές "Install" "Launch" "Manage". Μόλις πατήσω "Install" μου βγάζει άλλο μήνυμα που λέει "Enter the URL of the midlet that you would like to iinstall" και από κάτω κενο για να συμπληρώσω την URL.Εκεί δεν ξέρω τι να βάλω και αν χρειάζεται να βάλω κάτι.Αν πατήσω "Launch" από τις πιο πάνω επιλογές γράφει ότι γίνεται εγκατάσταση του opera mini αλλά σε κάποιο σημείο σταματάει και βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Can Opera Mini use airtime to send or receive via a socket connection until Opera Mini terminates 'Yes' or 'No' " πατάω Yes χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό απλός για να συνεχίσει. Συνεχίζει να φορτώνει και τελικά μπαίνει στο Opera Mini και μου γράφει αν αποδέχομαι τους όρους.Πατάω "Αποδοχή" εξαφανίζεται από την οθόνη και με πετάει πάλι στην αρχική οθόνη αν θέλω δηλαδή να κάνω "Install" "Launch" "Manage".Μετά όσες φορές και αν πατήσω "Launch" δεν κάνει τίποτε. Τι μπορεί να είναι αυτό; Μήπως δεν χρησιμοποιώ σωστή έκδοση ή δεν έχω βάλει σωστό πρόγραμμα για την java;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πληροφορίες αν μπορεί να μπεί καμια διανομή Linux στο κινητό? Στο internet δεν έχω βρει κάτι!
Link to comment
Share on other sites

pedia simera tha parw to neonode n2..pws tha katalabw ti ekdosi einai ..??? kai an mporei kapoios as m pei pws kanw anabathmisi.(analutika pliz)...euxaristw polu:)

 

Για να δεις την εκδοση:

Απο την αρχικη οθονη του κινητου, το τριτο βελακι (απο τα αριστερα προς τα δεξια) το κυλας (σερνεις) προς τα επανω.

Απο τα 4 υπομενου που θα σου βγαλει διαλεγεις το "Συστημα".

Εκει, το πατας και απο τα επομενα διαλεγεις το ¨Πληροφοριες συστηματος"

Μπαινεις εκει και ειναι το πρωτο πανω πανω. "Αριθμος Build"

 

 

Για την αναβαθμιση ειναι κατι πολυ απλο.

Κατεβαζεις απο εδω http://www.neonode.com/ το τελευταιο firmware (προσφατο λογισμικο) στο υπολογιστη σου.

Συνδεεις το κινητο (αφου το απενεργοποιησεις) σου με το pc και τρεχεις το αρχειο που κατεβασες.Αυτο ηταν.

Link to comment
Share on other sites

τα .cad πως τα σβηνετε?

υπαρχει unistaller?

γιατι εαν ειναι με απλο delete, συντομα θα γονατισει το κινητακι .....

 

πως βλεπω τι win φοραει?

 

καπου ειχα δει το destinator πανω στο n2

ξερουμε κατι?

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις την εκδοση:

Απο την αρχικη οθονη του κινητου, το τριτο βελακι (απο τα αριστερα προς τα δεξια) το κυλας (σερνεις) προς τα επανω.

Απο τα 4 υπομενου που θα σου βγαλει διαλεγεις το "Συστημα".

Εκει, το πατας και απο τα επομενα διαλεγεις το ¨Πληροφοριες συστηματος"

Μπαινεις εκει και ειναι το πρωτο πανω πανω. "Αριθμος Build"

 

 

Για την αναβαθμιση ειναι κατι πολυ απλο.

Κατεβαζεις απο εδω http://www.neonode.com/ το τελευταιο firmware (προσφατο λογισμικο) στο υπολογιστη σου.

Συνδεεις το κινητο (αφου το απενεργοποιησεις) σου με το pc και τρεχεις το αρχειο που κατεβασες.Αυτο ηταν.

H .4 einai kalh ?? anamathmisi na tin kanw ???

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το που το πηρα την εκανα κατευθειαν γιατι το δικο μου ειχε μια παναρχαια μεσα.

εμενα μου φαινεται μια χαρα.

Απο αυτην που ειχε μεσα το κινητο πολυ καλυτερη δεν το συζητω.

Link to comment
Share on other sites

re pedia to katevasa sindesa to kinito apenergopoiimeno kanei extracting alla meta m bgazei ena error .. ti trexei ???

 

Εγω με το που το πηρα την εκανα κατευθειαν γιατι το δικο μου ειχε μια παναρχαια μεσα.

εμενα μου φαινεται μια χαρα.

Απο αυτην που ειχε μεσα το κινητο πολυ καλυτερη δεν το συζητω.

 

re pedia katebasa tin .4 sindesa to kinito kai epeita patisa ektelesi sto neno.exe.....ekane extracting alla meta m ebgale error....

 

m bgazei problem installer.exe:cry:

 

mipws epeidh pira simera to kinito kai exei tin .0... prepei na balw tin .1 meta tin .2 ....????? peite m euxaristw

Link to comment
Share on other sites

θελει .ΝΕΤ framework 1.0 η 2.0 να ειναι εγκατεστημενο στο συστημα σου. αν δεν παιζει η .2 και εχεις την .4 τοτε κανε clean install.

 

Θέλει αυτό που λέει παραπάνω.

Αν έχεις την καλοσύνη διάβασε και τα προηγούμενα post πρώτα.

 

Για αυτά που έχω ρωτήσει και παραθέτω και πιο κάτω έχει κάποιος απάντηση;.Τουλάχιστον αν έχει δουλέψει κάποιος το winwap με το wind Plus.

 

 

- Αυτό που κατάφερα είναι να δουλέψω το msn μέσω του mobile.live.com, αλλά δεν είναι εύχρηστο. Το e-buddy δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω, εσύ το έχεις βάλει;

 

- Για τον πως θα δουλέψω το winwap δηλαδή το δεύτερο μπαλάκι κάτω από τον neoexplorer δεν μπόρεσα και για αυτό να βρω κάτι.

 

- Την opera mini μόλις πάω να την κάνω εγκατάσταση μου βγάζει " AMS Warning - This midlet suite did not come from a trusted location.Are you sure you that would like to instal it? Εδώ πατάω Yes .Μετά μου βγάζει ένα παράθυρο που από πάνω έχει Opera Mini- 4.1 επιλεγμένο και από κάτω τρεις επιλογές "Install" "Launch" "Manage". Μόλις πατήσω "Install" μου βγάζει άλλο μήνυμα που λέει "Enter the URL of the midlet that you would like to iinstall" και από κάτω κενο για να συμπληρώσω την URL.Εκεί δεν ξέρω τι να βάλω και αν χρειάζεται να βάλω κάτι.Αν πατήσω "Launch" από τις πιο πάνω επιλογές γράφει ότι γίνεται εγκατάσταση του opera mini αλλά σε κάποιο σημείο σταματάει και βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Can Opera Mini use airtime to send or receive via a socket connection until Opera Mini terminates 'Yes' or 'No' " πατάω Yes χωρίς να ξέρω τι είναι αυτό απλός για να συνεχίσει. Συνεχίζει να φορτώνει και τελικά μπαίνει στο Opera Mini και μου γράφει αν αποδέχομαι τους όρους.Πατάω "Αποδοχή" εξαφανίζεται από την οθόνη και με πετάει πάλι στην αρχική οθόνη αν θέλω δηλαδή να κάνω "Install" "Launch" "Manage".Μετά όσες φορές και αν πατήσω "Launch" δεν κάνει τίποτε. Τι μπορεί να είναι αυτό; Μήπως δεν χρησιμοποιώ σωστή έκδοση ή δεν έχω βάλει σωστό πρόγραμμα για την java;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.ειμαι και εγω καινουργιος χρηστης του neonode και στην 4η μερα μου κολλησε. ειχα κανει την αναβαθμηση στο 4 εβαλα και ενα θεματακι και στην επαννεκινηση του θεματος μου κολλησε στο "εκτελεση της διασυνδεσης".και απο τοτε μενει εκει.

προσπαθησα να το κανω format την καρτα και να το προγραματισω απο την αρχη με το προγραμα της panasonic που αναφερατε πιο πανω αλλα μου βγαζει οτι δεν το δεχεται η καρτα αυτο το προγραμα η κατι τετοιο.

γνωριζει κανεις τι μπορει να γινετε? παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

salamandra μπορεις να βοηθεισεις στην ερωτηση του θεματος μου? μιας που εισαι μεσα?

 

Προσπάθησες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση μέσα απ' τα windows? Δηλαδή format της κάρτας μνήμης μέσα απ' τα windows ή μέσα απ' το προγραμματάκι της εγκατάστασης;

 

 

Υ.Γ. Μην ανησυχείς για τα μηνύματα... μπορεί κάποιος διαχειριστής να τα δει και να τα διαγράψει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση μέσα απ' τα windows? Δηλαδή format της κάρτας μνήμης μέσα απ' τα windows ή μέσα απ' το προγραμματάκι της εγκατάστασης;

 

 

Υ.Γ. Μην ανησυχείς για τα μηνύματα... μπορεί κάποιος διαχειριστής να τα δει και να τα διαγράψει.

 

φορματ εκανα πρωτα με panasonic αλλα δεν το δεχεται.με το format του υπολογιστη δεν γινεται τιποτα.βασικα το κανει,εξαφανιζονται τα program files μονο αλλα το λειτουργικο ειναι μεσα ακομη.οταν το ανοιγω,ανοιγει κανονικα με το .4 και κολλαει εκει που ειπα

Link to comment
Share on other sites

φορματ εκανα πρωτα με panasonic αλλα δεν το δεχεται.με το format του υπολογιστη δεν γινεται τιποτα.βασικα το κανει,εξαφανιζονται τα program files μονο αλλα το λειτουργικο ειναι μεσα ακομη.οταν το ανοιγω,ανοιγει κανονικα με το .4 και κολλαει εκει που ειπα

 

Format μέσα απ' το λογισμικό εγκατάστασης; Δηλαδή αν το συνδέσεις με τον υπολογιστή και βάλεις να τρέξει το λογισμικό της εγκατάστασης νομίζω ότι σου βγάζει μία επιλογή για εγκατάσταση του λογισμικού απ' την αρχή ή κάτι τέτοιο. Εκεί σου διαγράφει τα παλιά και σου βάζει καινούριο λογισμικό στην κάρτα. Το έκανες; Αν κάνεις φορμάτ με το πρόγραμμα της panasonic μετά πρέπει να ακολουθήσεις την διαδικασία που περιγράφεται εδώ ο χρήστης Black_Angel στο μήνυμα του στις 11 Απρ. 2008, 13:39. Κοίτα αυτή τη διαδικασία μήπως έχεις κάνει κάτι λάθος ή μήπως παρέλειψες κάποιο βήμα όπως το ότι θέλει 2 φορές εγκατάσταση του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Neonode N2: Αντιμετώπιση προβλημάτων

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...