Jump to content

Προτείνετε ένα βιβλίο


fatsoni
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καπλάνι της βιτρίνας....

 

Α,ρε φίλε τι μου θύμισες τώρα...

Το έχω διαβάσει πριν κανα 2-3 χρόνια αυτό το βιβλίο

:o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ισως σε μερικους να αρεσε αλλα εμενα....με επιασε καταθλιψη

Γραφει καπως περιεργα η ιωαννα Καρυστιάνη στο βιβλιο της ''Ο Αγιος της Μοναξιάς''

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Και ένα βιβλίο που λέγετε Τυπωθείτο είναι τέλειο αλλά δε ξέρω συγγραφέα. Πάντως είναι γραμμένο από άντρα και γυναίκα (όχι 2 σε 1) :)
Link to comment
Share on other sites

ενα καταπληκτικό βιβλίο μεγάλο μεν αλλα το ρουφάς!

 

Ούτε το όνομα μου

θέα Χάλο (δεν θυμάμαι πολύ καλά το όνομα της συγγραφέας)

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest andrea doria
Neverwhere του Neil Gaiman http://www.myphone.gr/forum/image/icons/icon12.gif Εκπληκτικό μυθιστόρημα φαντασίας, που έχει γυριστεί και σε σειρά του BBC, αλλά δυστυχώς δεν έχει προβληθεί στην Ελλάδα :worry: Επίσης άλλα δύο φανταστικά βιβλία του Gaiman, American Gods και Coraline (το τελευταίο είναι παιδικό παραμύθι, αλλά διαβάζεται ανετότατα απ' όλους :) )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πηρα δυο βιβλια του Ναγκιμπ Μαχφουζ που ειναι γνωστος στην Ελλαδα για τουσ φιλους του βιβλίου. εχετε να μου πειτε καποια καλα δικα του;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xpuser ( 8 Μάι. 2004 , 17:27)

 

Ο Νόμος του Μέρφυ!

 

 

εγώ πάντως όταν το διάβασα ήθελα ν'αυτοκτονήσω μετά :lol:

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (20 Απρ. 2004 , 11:46)

 

Για τα bell εχω κατι που δεν μου παει...κατι με χαλαει στην μη σωστη λογοτεχνικη αναφορα.Μπορει να κανω και λαθος.Λες και εχω διαβασει πολλα!

 

 

Από το σύνολο των Bell που έχουν κυκλοφορήσει ζήτημα αν δεν έχω διαβάσει 6-7.

Νομίζω πως δεν πρέπει να μιλάμε για "λογοτεχνία" με την ευρεία έννοια.

Διαβάζω Bell μόνο και μόνο για να ξεδώσω και να περάσω κάποιες ώρες ευχάριστα. Δεν έχω όρεξη ούτε να αναλύσω το τί θέλει να πει ο συγγραφέας, ούτε θέλω να προβληματιστώ για το ποιός είμαι, πού βαδίζω, τι θα γίνει ο κόσμος μας και άλλα... :)

Μπορεί να φαίνεται επιδερμική η προσέγγισή μου αλλά αν ένα βιβλίο πρόκειται να με "ρίξει", το αφήνω καλύτερα...

Δεν λέω ότι αυτό που κάνω είναι σωστό, αλλά αυτό το είδος βιβλίων μου αρέσει :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Και για τους Fan του Stephen King που εντόπισα παραπάνω (μέσα στους οποίους έχω τη χαρά να συγκαταλέγομαι), προτείνω τη σειρά "Μαύρος Πύργος" (The Dark Tower). Ήδη έχουν κυκλοφορήσει (από τις εκδόσεις Bell αλλά με σκληρό εξώφυλλο μόνο στα βιβλιοπωλεία) τα 2 πρώτα της σειράς. Μια γεύση θα έχετε πάρει από τα βιβλία του (από κοινού με τον Peter Straub ) "Το φυλαχτό" και "Το σκοτεινό σπίτι" . Επίσης αναφορά στο Μαύρο Πύργο γίνεται και στο "Καρδιές στην Ατλαντίδα"

Για να δώσω μια γεύση, τα βιβλία της σειράς αναφέρονται στην αναζήτηση του Μαύρου πύργου από τον Ρολαντ της Γαλαάδ, τον τελευταίο πιστολέρο ενός κόσμου μακριά από τον δικό μας (ή μήπως πιο κοντά απ' όσο νομίζουμε?) Στο πρώτο βιβλίο παίρνουμε μια εικόνα για το ποιός είναι ο Ρόλαντ και τη μέχρι τότε πορεία του, ενώ στο δεύτερο κάνει "στρατολόγηση" - με έναν ιδιαίτερο τρόπο - κάποιων ατόμων που θα τον διευκολύνουν.

Ο συγγραφέας στο εισαγωγικό σημείωμα δηλώνει ότι πρόκειται για μιά προσπάθεια "αναβίωσης" κατά κάποιο τρόπο της Αμερικάνικης Δύσης, από την οποία υπάρχουν σαφή στοιχεία στο βιβλίο, δοσμένα με το μοναδικό τρόπο του King. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι η αναλογία είναι παρόμοια με τα βιβλία του Tolkien , ο οποίος αναβιώνει αρκετά στοιχεία της Ευρωπαϊκής ιστορίας όπως οι Δρυίδες η το Δωδεκάθεο του Ολύμπου.

Ας μην σας κουράζω άλλο. Η συνέχεια...επί των σελίδων. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Samsung E700: SAMSUNG-SGH-E700/BSI UP.Browser/6.1.0.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Hi guys! Ego tha protinw tiseira twn biblion Harry Potter. Poloi apo esas tha poun oti einai poli megaloi gia na diavasoun auto to biblio, alla ego nomizw pws einai mia katapliktiki seira gia ollous! Kalitero apo ta 5 biblia pou exoun kikloforisei mexri twra ego theorw to 4 an kai kalo tha htan na diavastoun me th seira!

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος E_jay (20 Μάι. 2004 , 20:25)

 

Wirelessly posted (Samsung E700: SAMSUNG-SGH-E700/BSI UP.Browser/6.1.0.6 (GUI) MMP/1.0)

Hi guys! Ego tha protinw tiseira twn biblion Harry Potter. Poloi apo esas tha poun oti einai poli megaloi gia na diavasoun auto to biblio, alla ego nomizw pws einai mia katapliktiki seira gia ollous! Kalitero apo ta 5 biblia pou exoun kikloforisei mexri twra ego theorw to 4 an kai kalo tha htan na diavastoun me th seira!

Εγώ πάντως φίλε που μάλλον είμαι από τους μεγαλύτερους σε πληροφορώ ότι δε με χάλασαν καθόλου :lol: , απλά θα μου επιτρέψεις να θεωρώ καλύτερο το 3ο

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/874.gif

MyPhone Forum Moderator @ "Κινητά τηλέφωνα"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brutus (21 Μάι. 2004 , 05:17)

 

Εγώ πάντως φίλε που μάλλον είμαι από τους μεγαλύτερους σε πληροφορώ ότι δε με χάλασαν καθόλου :lol: , απλά θα μου επιτρέψεις να θεωρώ καλύτερο το 3ο

 

Εγώ τα έχω και τα 5 και με άφησαν όλα ικανοποιημένο,γενικά τέτοιου είδος βιβλία δεν είναι μόνο για παιδιά,αλλά και για μεγάλους που θυμούνται τα παιδικά τους χρόνια.

Τέτοια βιβλία μπορούν να σε ξεκουράσουν,να σε γαληνέψουν ύστερα από μια αγχωτική και απαιτητική μέρα.

 

Γενικά το διάβασμα είναι ένα πολύ ωφέλιμο και ουσιώδες χόμπυ... :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν προτείνω ένα βιβλίο.

 

Προτείνω έναν κόσμο :) Lord of the Rings, by J.R.R. Tolkien

 

Ξεκινάτε με το Hobbit, μετά διαβάζετε όλη την 3λογία 5-6 φορές και έπειτα Silmarilion (στην Αγγλική φυσικά :Ρ) και όποιος αντέξει!

 

 

Από Sci-Fi προτείνω το Do androids dream of electric sheep του Philip K. Dick και το Rama (του Arthur Clark νομίζω), επίσης κορυφαία βιβλία.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενα τελειο βιβλιο και για τους αγαπημενους του ειδους ειναι το: ''το τριτο κυμα''ν του Αλβιν Τοφλερ!!!
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sakaflias (31 Μάι. 2004 , 12:05)

 

ενα τελειο βιβλιο και για τους αγαπημενους του ειδους ειναι το: ''το τριτο κυμα''ν του Αλβιν Τοφλερ!!!

 

 

Καλό αυτό! Ποιούς εννοείς "αγαπημένους του είδους";

Anyway, σε πειράζω. :)

Μπορείς να μας πεις ποιό είναι το είδος στο οποίο αναφέρεσαι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα,κατά την ταπεινή μου γνώμη,θα ήταν καλύτερα να λέμε και 2 λόγια για το βιβλίο που προτείνουμε για να καταλαβαίνουν και οι υπόλοιποι περί τίνος πρόκειται και να κρίνουν αν τους ενδιαφέρει να το διαβάσουν ή οχι :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 1 Ιούν. 2004 , 02:10)

 

Μπορείς να μας πεις ποιό είναι το είδος στο οποίο αναφέρεσαι;

 

 

O Albin Toffler εχει γραψει το ''future shock''. ''Το τριτο κύμα'' ειναι βιβλιο για αυτους που ψαχνουν τα πραγματα και κοιταζουν οχι μονο αυτο που φαινεται.Μας δειχνει πως θα ειναι το αυριο (με στοιχεια) το οποιο εχει ηδη αρχισει.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τέλειωσα με τον Κωδικα Da Vinci και έπιασα το Ο πίνακας της Φλάνδρας το οποίο σχεδόν τελειώνω....

 

Συναρπαστικά και τα δύο και μου αρέσει ιδιαίτερα το γεγονός οτι δεν είναι μόνον μια ιστοριούλα αλλα και κάτι παραπάνω...Ισως η μαγιά για να θέλεις να διαβάζεις όλο και περισσότερο...

 

Απο το οπισθόφυλλο του Πινακα της Φλάνδρας :

 

Στα τέλη του δέκατου πέμπτου αιώνα, ένας γέρος Φλαμανδός δάσκαλος κρύβει περίτεχνα μέσα σ' έναν από τους πίνακές του, με τη μορφή μιας σκακιστικής παρτίδας, το κλειδί ενός μυστικού που θα μπορούσε να αλλάξει την ιστορία της Ευρώπης.

Πέντε αιώνες αργότερα, μια νεαρή συντηρήτρια έργων τέχνης, ένας γνωστός αντικέρ κι ένας εκκεντρικός σκακιστής ενώνουν τις δυνάμεις τους αποφασισμένοι να λύσουν αυτό το αίνιγμα. Έτσι, μπλέκονται σε μια συναρπαστική περιπέτεια, όπου όλα καθορίζονται από συνεχόμενες σκακιστικές κινήσεις, οι οποίες ανοίγουν μία μία τις πόρτες ενός μυστηρίου που δε θ' αφήσει ανεπηρέαστο κανέναν από τους πρωταγωνιστές τους.

Στον Πίνακα της Φλάνδρα ζωγραφική, μουσική, λογοτεχνία, ιστορία, λογική και μαθηματικά συνυφαίνονται σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι, το οποίο ο Αρτούρο Πέρεθ-Ρεβέρτε «διευθύνει» με διαβολική μαεστρία.

 

 

Aπο το οπισθόφυλλο του Κωδικα Da Vinci :

 

Στη διάρκεια ενός επαγγελματικού ταξιδιού του στο Παρίσι, ο καθηγητής του Χάρβαρντ Ρόμπερτ Λάνγκντον δέχεται ένα επείγον τηλεφώνημα: ο έφορος του Μουσείου του Λούβρου βρίσκεται δολοφονημένος μέσα στο μουσείο. Δίπλα στο πτώμα υπάρχει ένα μήνυμα. Όταν ο Λάνγκντον και η χαρισματική Σοφί Νεβό, κρυπτογράφος και εγγονή του δολοφονημένου εφόρου, φτάνουν στον τόπο του εγκλήματος ανακαλύπτουν μια σειρά στοιχείων που τους οδηγούν στα έργα του Λεονάρντο ντα Βίντσι. Ο καθηγητής έρχεται αντιμέτωπος με την υποψία ότι βρίσκεται μπροστά στην αποκάλυψη ενός ιστορικού μυστικού που κόβει την ανάσα - το μυστικό αυτών των λαμπρών πνευμάτων που στο πέρασμα των αιώνων έγινε ένας θανάσιμος κίνδυνος για όλη την υφήλιο. Σε μια φρενήρη καταδίωξη, ο Λάνγκντον και η Νεβό πρέπει να αντιμετωπίσουν αόρατες δυνάμεις που προλαβαίνουν κάθε τους κίνηση. Αν δεν καταφέρουν να αποκρυπτογραφήσουν το λαβυρινθώδες παζλ, το μυστικό της οργάνωσης -μια συνταρακτική παγκόσμια αλήθεια- θα χαθεί για πάντα... Στο βιβλίο Κώδικας Da Vinci ο Νταν Μπράουν συνθέτει αριστοτεχνικά ένα εκπληκτικό θρίλερ, στο οποίο το μυστήριο για την αποκάλυψη της μεγαλύτερης συνωμοσίας των τελευταίων δύο χιλιάδων χρόνων μπλέκεται συναρπαστικά με την παρουσίαση της απόκρυφης ιστορίας του δυτικού κόσμου. Ένα ανελέητο κυνηγητό, μια αναζήτηση χαμένη σε μυστικούς κώδικες που μας οδηγούν στα άδυτα μιας ιστορίας ξεχασμένης στους αιώνες. Η γραφή του Νταν Μπράουν καθηλώνει, συνδυάζοντας τη συναρπαστική πλοκή ενός θρίλερ με την τέχνη, την ιστορία και τη θρησκεία...

 

Φυσικά όλα του Paulo Coehlo εκτος ισως απο Το ημερολόγιο ενός μάγου που μάλλον με κούρασε λίγο..Το τελευταίο 11 λεπτά με έκανε πραγματικά να θέλω να τον γνωρίσω και να έχω ατελείωτες κουβέντες μαζί του...

 

Φιλικά,

*Imela*

Link to comment
Share on other sites

Να προτείνω και το Starship Troopers του Robert Heinlein το οποίο διαβάζω αυτό τον καιρό. Κορυφαίο βιβλίο (ουσιαστικά πρόκειται για τις εμπειρίες ενός στρατιώτη του μέλλοντος). Πάνω στον κόσμο που περιγράφεται στο βιβλίο βασίζεται και η ομώνυμη ταινία.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος imela ( 2 Ιούν. 2004 , 17:26)

 

 

 

Απο το οπισθόφυλλο του Πινακα της Φλάνδρας :

 

Στα τέλη του δέκατου πέμπτου αιώνα, ένας γέρος Φλαμανδός δάσκαλος κρύβει περίτεχνα μέσα σ' έναν από τους πίνακές του, με τη μορφή μιας σκακιστικής παρτίδας, το κλειδί ενός μυστικού που θα μπορούσε να αλλάξει την ιστορία της Ευρώπης.

Πέντε αιώνες αργότερα, μια νεαρή συντηρήτρια έργων τέχνης, ένας γνωστός αντικέρ κι ένας εκκεντρικός σκακιστής ενώνουν τις δυνάμεις τους αποφασισμένοι να λύσουν αυτό το αίνιγμα. Έτσι, μπλέκονται σε μια συναρπαστική περιπέτεια, όπου όλα καθορίζονται από συνεχόμενες σκακιστικές κινήσεις, οι οποίες ανοίγουν μία μία τις πόρτες ενός μυστηρίου που δε θ' αφήσει ανεπηρέαστο κανέναν από τους πρωταγωνιστές τους.

Στον Πίνακα της Φλάνδρα ζωγραφική, μουσική, λογοτεχνία, ιστορία, λογική και μαθηματικά συνυφαίνονται σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι, το οποίο ο Αρτούρο Πέρεθ-Ρεβέρτε «διευθύνει» με διαβολική μαεστρία.

 

 

 

Πολυ καλο θα ελεγα αλλα νομιζω χανει στο τελος του. Νομιζω καπως διαφορετικο θα ηταν πραγματικα πιο καλο.

\Για τον κωδικα da Vinci σε τι αναφερετα;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος imela ( 2 Ιούν. 2004 , 17:26)

 

Μόλις τέλειωσα με τον Κωδικα Da Vinci και έπιασα το Ο πίνακας της Φλάνδρας το οποίο σχεδόν τελειώνω....

 

Συναρπαστικά και τα δύο και μου αρέσει ιδιαίτερα το γεγονός οτι δεν είναι μόνον μια ιστοριούλα αλλα και κάτι παραπάνω...Ισως η μαγιά για να θέλεις να διαβάζεις όλο και περισσότερο...

 

Απο το οπισθόφυλλο του Πινακα της Φλάνδρας :

 

Στα τέλη του δέκατου πέμπτου αιώνα, ένας γέρος Φλαμανδός δάσκαλος κρύβει περίτεχνα μέσα σ' έναν από τους πίνακές του, με τη μορφή μιας σκακιστικής παρτίδας, το κλειδί ενός μυστικού που θα μπορούσε να αλλάξει την ιστορία της Ευρώπης.

Πέντε αιώνες αργότερα, μια νεαρή συντηρήτρια έργων τέχνης, ένας γνωστός αντικέρ κι ένας εκκεντρικός σκακιστής ενώνουν τις δυνάμεις τους αποφασισμένοι να λύσουν αυτό το αίνιγμα. Έτσι, μπλέκονται σε μια συναρπαστική περιπέτεια, όπου όλα καθορίζονται από συνεχόμενες σκακιστικές κινήσεις, οι οποίες ανοίγουν μία μία τις πόρτες ενός μυστηρίου που δε θ' αφήσει ανεπηρέαστο κανέναν από τους πρωταγωνιστές τους.

Στον Πίνακα της Φλάνδρα ζωγραφική, μουσική, λογοτεχνία, ιστορία, λογική και μαθηματικά συνυφαίνονται σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι, το οποίο ο Αρτούρο Πέρεθ-Ρεβέρτε «διευθύνει» με διαβολική μαεστρία.

 

 

Aπο το οπισθόφυλλο του Κωδικα Da Vinci :

 

Στη διάρκεια ενός επαγγελματικού ταξιδιού του στο Παρίσι, ο καθηγητής του Χάρβαρντ Ρόμπερτ Λάνγκντον δέχεται ένα επείγον τηλεφώνημα: ο έφορος του Μουσείου του Λούβρου βρίσκεται δολοφονημένος μέσα στο μουσείο. Δίπλα στο πτώμα υπάρχει ένα μήνυμα. Όταν ο Λάνγκντον και η χαρισματική Σοφί Νεβό, κρυπτογράφος και εγγονή του δολοφονημένου εφόρου, φτάνουν στον τόπο του εγκλήματος ανακαλύπτουν μια σειρά στοιχείων που τους οδηγούν στα έργα του Λεονάρντο ντα Βίντσι. Ο καθηγητής έρχεται αντιμέτωπος με την υποψία ότι βρίσκεται μπροστά στην αποκάλυψη ενός ιστορικού μυστικού που κόβει την ανάσα - το μυστικό αυτών των λαμπρών πνευμάτων που στο πέρασμα των αιώνων έγινε ένας θανάσιμος κίνδυνος για όλη την υφήλιο. Σε μια φρενήρη καταδίωξη, ο Λάνγκντον και η Νεβό πρέπει να αντιμετωπίσουν αόρατες δυνάμεις που προλαβαίνουν κάθε τους κίνηση. Αν δεν καταφέρουν να αποκρυπτογραφήσουν το λαβυρινθώδες παζλ, το μυστικό της οργάνωσης -μια συνταρακτική παγκόσμια αλήθεια- θα χαθεί για πάντα... Στο βιβλίο Κώδικας Da Vinci ο Νταν Μπράουν συνθέτει αριστοτεχνικά ένα εκπληκτικό θρίλερ, στο οποίο το μυστήριο για την αποκάλυψη της μεγαλύτερης συνωμοσίας των τελευταίων δύο χιλιάδων χρόνων μπλέκεται συναρπαστικά με την παρουσίαση της απόκρυφης ιστορίας του δυτικού κόσμου. Ένα ανελέητο κυνηγητό, μια αναζήτηση χαμένη σε μυστικούς κώδικες που μας οδηγούν στα άδυτα μιας ιστορίας ξεχασμένης στους αιώνες. Η γραφή του Νταν Μπράουν καθηλώνει, συνδυάζοντας τη συναρπαστική πλοκή ενός θρίλερ με την τέχνη, την ιστορία και τη θρησκεία...

 

Φυσικά όλα του Paulo Coehlo εκτος ισως απο Το ημερολόγιο ενός μάγου που μάλλον με κούρασε λίγο..Το τελευταίο 11 λεπτά με έκανε πραγματικά να θέλω να τον γνωρίσω και να έχω ατελείωτες κουβέντες μαζί του...

 

Φιλικά,

*Imela*

 

 

 

Τον κώδικα Ντα Βίντσι μόλις τον άρχισα. Το Ιλουμινάτι που προηγείται το έχεις διαβάσει;

Τον πίνακα της Φλάνδρας δεν τον αγοράζω γιατί έχω διαβάσει και το Ναυτικό Χάρτη του ίδιου και δε μου άρεσε η γραφή του (ίσως φταίει και ο μεταφραστής αλλά το θέμα είναι ότι δε μου άρεσε).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 3 Ιούν. 2004 , 12:25)

 

 

Τον πίνακα της Φλάνδρας δεν τον αγοράζω γιατί έχω διαβάσει και το Ναυτικό Χάρτη του ίδιου και δε μου άρεσε η γραφή του (ίσως φταίει και ο μεταφραστής αλλά το θέμα είναι ότι δε μου άρεσε).

 

 

Τον πίνακα της Φλάνδρας νατον διαβασεις. Καμμια σχεση με το ναυτικο χαρτη.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο φίλε επειδή έχω μια τεράστια λίστα βιβλίων που θέλω να διαβάσω και ελάχιστο χρόνο, οπότε δε μπορώ να ρισκάρω να πάρω ξανά κάτι από κάποιον που δε με ικανοποιήσε την πρώτη φορά.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 3 Ιούν. 2004 , 12:25)

 

Τον κώδικα Ντα Βίντσι μόλις τον άρχισα. Το Ιλουμινάτι που προηγείται το έχεις διαβάσει;

Τον πίνακα της Φλάνδρας δεν τον αγοράζω γιατί έχω διαβάσει και το Ναυτικό Χάρτη του ίδιου και δε μου άρεσε η γραφή του (ίσως φταίει και ο μεταφραστής αλλά το θέμα είναι ότι δε μου άρεσε).

 

 

O πινακας της Φλάνδρας είναι το πρώτο βιβλίο που δίαβασα απο αυτόν..

Η αλήθεια είναι οτι είναι λίγο κουραστική η γραφή του αλλά στο σύνολο του είναι συναρπαστικό το βιβλίο...

 

Το Iλουμινάτι όχι και δε το αγόρασα σκοπίμως λόγω εξεταστικής.... Θα είναι η πρώτη αγορά μόλις βρω χρόνο...

 

Φιλικά,

*Ιmela*

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...