Jump to content

Προτείνετε ένα βιβλίο


fatsoni
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν σου αρεσε το Ψηφιακό οχειρό που είναι το χειρότερο από τα βιβλία του Brown τότε σίγουρα θα σου αρέσει ο Αρκτικός κύκλος, που σε γενικές γραμμές είναι καλό βιβλίο.
Link to comment
Share on other sites

Αν σου αρεσε το Ψηφιακό οχειρό που είναι το χειρότερο από τα βιβλία του Brown τότε σίγουρα θα σου αρέσει ο Αρκτικός κύκλος, που σε γενικές γραμμές είναι καλό βιβλίο.

 

Όταν λες χειρότερο εννοείς δομή και συγγραφή ή πλοκή και ιστορία.Γιατί αν θέλω ποιότητα δεν θα καταφύγω σε Dan Brown.

 

Αληθεύει ότι το καινούργιο του θα είναι με τον Ρόμπερτ Λάνγκτον?

Link to comment
Share on other sites

Από πλοκή και ιστορία λέω. Πιστεύω ότι τα άλλα του βιβλία ήταν πολύ πιο ενδιαφέροντα και με πολύ καλύτερη πλοκή. Χαίρομαι που ακούω ότι θα βγάλει καινουριο βιβλίο ο Brown. Διάβασε και το Οχτώ μετά τον Αρκτικό κύκλο κινείται σε παρόμοιο χώρο.
Link to comment
Share on other sites

Από πλοκή και ιστορία λέω. Πιστεύω ότι τα άλλα του βιβλία ήταν πολύ πιο ενδιαφέροντα και με πολύ καλύτερη πλοκή. Χαίρομαι που ακούω ότι θα βγάλει καινουριο βιβλίο ο Brown. Διάβασε και το Οχτώ μετά τον Αρκτικό κύκλο κινείται σε παρόμοιο χώρο.

 

Το Οχτώ το έχω διαβάσει.ΟΚ,θα το χτυπήσω όταν ανοίξουν τα μαγαζιά.Θενξ.

Το ψηφιακό οχυρό μου άρεσε γιατί ασχολείται με την <<τεχνολογία>> :)

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα το βιβλιο Ο Ιστορικος (μετα απο ενα 6αωρο διαβασματος!) μου αρεσε παρα πολυ με δυνατη πλοκη και προσεγμενες περιγραφες τοπιων, αν το εχετε στα υπ'οψιν παιδια παρτε το μη το σκεφτεστε καθολου!

 

EDIT: Πριν απο λιγο διαβασα οτι η Sony Pictures κατέβαλε 1,5 εκατ. δολάρια για να μεταφέρει το μυθιστορημα στη μεγάλη οθόνη, ελπιζω να δουμε κατι αξιολογο οσο και το βιβλιο

Link to comment
Share on other sites

paidia exei lysei kaneis to grifo pou exei stin istoselida tou dan brown?

an nai as me voithisei kapoios......

eftasa sto stoixeio pou sou leei na pas sti selida tou robert langdon!

w**.robertlangdon.com

 

sto grifo pou parousiazei ekei den mporo na apantiso!!!

...μου άλλαξαν όλη τη μητρική του DELL δωρεάν, και μάλιστα εκτός εγγύησης! ;)

HUAWEI IDEOS X5 PRO

Link to comment
Share on other sites

Τα βιβλία του Ν. Δήμου και βιογραφίες

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα e-mail των εκδόσεων Λιβάνη υπάρχει?Βγαίνει καινούργιο βιβλίο του Dan Brown.(The solomon key).Να δω πότε θα εκδοθεί Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Μη στεναχωριεσαι, μετα την επιτυχια του Da Vinci και ολων των προηγουμενων του, θα το εκδοσουν κι αυτοι asap :D
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιούδας φιλούσε υπέροχα...

Αγάπη δεν θα πεί να κοιτάζει ο ένας τον άλλον στα μάτια...

Αλλά να κοιτάζουν και οι δύο πρός την ίδια κατεύθυνση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα e-mail των εκδόσεων Λιβάνη υπάρχει?Βγαίνει καινούργιο βιβλίο του Dan Brown.(The solomon key).Να δω πότε θα εκδοθεί Ελλάδα

 

Υπολόγισε από την ημέρα κυκλοφορίας περίπου ένα εξάμηνο more or less...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανένα e-mail των εκδόσεων Λιβάνη υπάρχει?Βγαίνει καινούργιο βιβλίο του Dan Brown.(The solomon key).Να δω πότε θα εκδοθεί Ελλάδα

 

Μη στεναχωριεσαι, μετα την επιτυχια του Da Vinci και ολων των προηγουμενων του, θα το εκδοσουν κι αυτοι asap :D

 

Πραγματι θα το εκδωσουν οσο το δυνατον πιο γρηγορα αλλα:

 

1) Σκεψου οτι θα ειναι ενα ογκωδεστατο βιβλιο (αν κρινουμε και απο τα υπολοιπα) και οτι ουτως ή αλλως η μεταφραση ενος βιβλιου παιρνει καποιο χρονο, ποσο μαλλον οταν αυτο θα περιεχει και κρυποτγραφια και θα ειναι σχεδον βεβαια ενα best seller. ;) Οπως ειπε και ο Veco, πανω κατω (εγω πιστευω λιγο λιγοτερο) ενα εξαμηνο υπολογιζε.

 

2) Το βιβλιο πιθανως θα κυκλοφορησει στα τελη του 2006, οποτε εχουμε ακομα καιρο...:cool:

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Some old guy dies so Robert Langdon teams up with a close female relative of his to find his murderer. They unravel clues to another great mystery and fight for their lives against people who want the information for themselves. The last page in the book will probably be 2 seconds before robert and the female relative have sex. Dan Browns a great writer but hes been a little predictable. Oh yeah there will be a crippled guy too.

:lol:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε και ο Veco, πανω κατω (εγω πιστευω λιγο λιγοτερο) ενα εξαμηνο υπολογιζε.

 

Η απάντηση μου ήταν αναλογιζόμενος τα βιβλία του Χάρυ Πότερ... Ιούλιος στα αγγλικά, αρχές Νοεμβρίου στα ελληνικά, ήτοι 5 μήνες... Άρα κι εγώ για λιγότερο το υπολογίζω... :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ ΒΑΤΡΑΧΟΣ ΚΑΙ ΤΟΥΜΠΑΛΙΝ-Αγγελος Ροδαφηνός

 

Καλησπέρα. Μηπως θα σας ηταν ευκολο να μου πειτε που θα το βρώ αυτό το βιβλίο. Εχουμε ψάξει σχεδόν όλα τα βιβλιοπωλεια και δε το βρίσκουμε πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μηπως θα σας ηταν ευκολο να μου πειτε που θα το βρώ αυτό το βιβλίο. Εχουμε ψάξει σχεδόν όλα τα βιβλιοπωλεια και δε το βρίσκουμε πουθενά.

Εχω τουλαχιστον 3χρονια που το εχω αγορασει απο Θεσ/νικη. Πολυ καλο πραγματι για το ειδος του. Νομιζω οτι θα το βρεις αν κανεις παραγγελεια. Αλλιως επικοινωνησε με τον συγγραφέα!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μηπως θα σας ηταν ευκολο να μου πειτε που θα το βρώ αυτό το βιβλίο. Εχουμε ψάξει σχεδόν όλα τα βιβλιοπωλεια και δε το βρίσκουμε πουθενά.

 

Here you go: Το εχει το E-shop και με εκπτωση 10% ;) :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

exei diavasei kaneis "girnwntas ton galaksia me oto-stop ;

+ Έχει σχέση στην ουσία με την ταινία ή είναι τελείως διαφορετικό;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

+ Έχει σχέση στην ουσία με την ταινία ή είναι τελείως διαφορετικό;

 

 

Σε παραπεμπω αρχικα στα τρια ακολουθα posts που περιγραφουν κατα τη γνωμη μου αρκετα σφαιρικα τη σσχεση βιβλιων- ταινιας και το αν η ταινια ειναι καλη!(λογικο βεβαια να το λεω αυτο, αφου ενα απο τα τρια ειναι δικο μου! :p )

 

1 2 3

 

Περαν αυτων, να προθεσω μια πιο γενικη κριση λεγοντας σου οτι αν καποιου του αρεσε η ταινια με μεγαλη βεβαιοτητα πιστευω οτι θα του αρεσουν και τα βιβλια. Αν παλι δεν του αρεσε η ταινια, πιθανως και παλι να του αρεσουν τα βιβλια! :D

 

Οπως φυσικα ειναι κατανοητο, το να χωρεσεις μια τριλογια (5 βιβλιων! :p :lol: ) σε 90+ λεπτα ταινιας δεν ειναι ευκολη υποθεση, ποσο μαλλον αν τα βιβλια εχουν ενα τελειως ιδιαιτερο χιουμορ...;)

 

exei diavasei kaneis "girnwntas ton galaksia me oto-stop ;

 

Ναι τα εχω διαβασει, και μαλιστα αν θελω να γελασω, πολλες φορες ανοιγω ενα σε μια τυχαια σελιδα και διαβαζω! Δεν εχουν ιδιαιτερα πρωτοτυπη ή συναρπαστικη βασικη πλοκη (αν και φυσικα υπαρχουν καποιες πολυ ευφανταστες ιδεες του Adams σε αυτα) μιας και το κυριο στοιχειο αυτων ειναι το χιουμορ. Φυσικα, καποια απο τα πεντε βιβλια ειναι πιο καλα απο τα υπολοιπα, ενω σε καποια σημεια φαινεται οτι ο συγγραφεας (οπως εχει παραδεχτει και ο ιδιος) βαζει την πλοκη μονο και μονο για να κανει καποιο αστειο (δηλαδη η πλοκη εξυπηρετει το αστειο και οχι το αναποδο) Γενικα, ομως, σιγουρα αξιζει να διαβασεις εστω και ενα, και πιστευω οτι θα το λατρεψεις! :D

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

ποσο μαλλον αν τα βιβλια εχουν ενα τελειως ιδιαιτερο χιουμορ...;)

 

Λίγο πολύ το ίδιο ισχύει για όλες τις "μεταφορές" απο βιβλίο σε ταινία.

Αδύνατο να μεταφέρεις μέσα από μια ταινία-εικόνα (κάποιου σκηνοθέτη), τις εικόνες που έχεις φτιάξει εσύ (εγώ και όλοι μας ξεχωριστά), διαβάζοντας το βιβλίο (όποιο και να είναι αυτό)...

 

Thanks, πρέπει να το διαβάσω... :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ. Το παράγγειλα απο εκεί μετά το μήνυμά σου και θα μου το φέρουν σε 3 εργάσιμες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...