Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω χρησιμοποιω το SONYERICSSON MW600 και δουλευει μια χαρα.

 

το καλυτερο για μενα nokia BH-215 η ΒΗ608 αν το βρειται λογω παλαιων μοντελων .ειναι σχετικα φθηνο με vibration κλιπ με καλωδιο για να μην ειναι συνεχεια στο αυτι ,συνδεεται με 2 συσκευες,και τελος τελεια δυνατη ακουστικη,πολυ καλη αυτονομια

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο για μενα nokia BH-215 η ΒΗ608 αν το βρειται λογω παλαιων μοντελων .ειναι σχετικα φθηνο με vibration κλιπ με καλωδιο για να μην ειναι συνεχεια στο αυτι ,συνδεεται με 2 συσκευες,και τελος τελεια δυνατη ακουστικη,πολυ καλη αυτονομια

 

Θα συμφωνήσω με το φίλο για το MW600. Το δουλεύω κοντά 2 χρόνια και έχω να πω... caller ID, onboard Radio, 2 κινητά + PC, και αυτονομία τρελή. + ο φορτιστής που δίνει μαζί, είναι καλύτερος από τους περισσότερους που δίνουν μαζί με τα κινητά... αυτό βέβαια δεν σας ενδιαφέρει πολύ... απλά έτσι το λέω.

 

Δεν το πρότεινα προηγουμένως γιατί δεν ήξερα πως τα πάει με το iPhone5 και δεν ήθελα να πάρω κάποιον στο λαιμό μου... πάντως εφόσον δουλεύει καλά με το iPhone5 είναι μία πάρα πολύ καλή επιλογή.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Plantronics M100 ειδικα σχεδιασμενο για iphone που δειχνει στην οθονη του τηλεφωνου την φορτιση του bt . Απο ποιοτητα ακουστικησ δε, απαιχτο απλα τελειο
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δοκιμάσει αρκετά BT headsets μπορώ να πω με σιγουριά ότι την ποιότητα ενός Jawbone δε την πιάνει τίποτα so far.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονια και απο μένα. Κάτοχος του μαυρου 5 32gb κι εγώ απο golden i του cosmos με 5% έκπτωση λογω €πιστροφης απο eurobank. Ολα μια χαρα.

Για bt εχω το voyager pro+, το οποίο μετά απο πολύ αναζητηση θεωρώ το τοπ εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

καλα αυτα που ειπαν οι 2 φιλοι αλλα προτιμω bluetooth κλιπ με καλωδιο να μην εχω αυτο το ενοχλητικο και για μενα αντιαισθητικο πραγμα στο αυτι μου συνεχεια η να προσπαθω να το φορεσω σε μια κληση . και προτιμω με ενα ακουστικο οχι stereo ,μιλαμε για hands free μονο για κλησεις ελπιζω,καθοτι το 5αρι δεν εχει ραδιο &για μουσικη τα ιδη ακουστικα που δινει ειναι αψογα Edited by STELIOS063
Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως και δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα για τις ozaki .

 

http://store.ozakiverse.com/iphone5/116-ocoat-03-jelly.html

 

Είναι παρα πολυ λεπτή 0,3mm 3gr και μάλλον είναι η καλύτερη επιλογή μιας και θέλω

κάτι πολυ διακριτικό ....

Τι λέτε ;

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως και δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα για τις ozaki .

 

http://store.ozakiverse.com/iphone5/116-ocoat-03-jelly.html

 

Είναι παρα πολυ λεπτή 0,3mm 3gr και μάλλον είναι η καλύτερη επιλογή μιας και θέλω

κάτι πολυ διακριτικό ....

Τι λέτε ;

Είχα πάρει για το iphone 4. Είναι πάρα πολύ λεπτές, σαν τσιγαρόχαρτο, και στην ουσία είναι μόνο για εμφάνιση. Προστασία μην περιμένεις και πολλά σε περίπτωση πτώσης. Απλά να ξέρεις ότι επειδή είναι τόσο λεπτές δεν είναι για πολλά βάλε-βγάλε, γιατί ανοίγουν και ξεχειλώνουν. Την βάζεις μια φορά και την έχεις συνέχεια.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πως και δεν έχει αναφέρει κανείς τίποτα για τις ozaki .

 

http://store.ozakiverse.com/iphone5/116-ocoat-03-jelly.html

 

Είναι παρα πολυ λεπτή 0,3mm 3gr και μάλλον είναι η καλύτερη επιλογή μιας και θέλω

κάτι πολυ διακριτικό ....

Τι λέτε ;

 

H αγαπημένη μου θήκη είναι μιας και έχω δοκιμάσει αρκετές (bumper tpu, thinedge bumper, zero ultra clear, ozaki 0.5 και την γνωστή belkin). Φοβερή αίσθηση στο χέρι αλλά θες screen protector γιατί δεν προεξέχει της οθόνης. Θέλει προσεκτικό βάλε/βγάλε (από τις άκρες στο κάτω μέρος) γιατί χάνει εύκολα την φόρμα της. Υπάρχει ένας γνωστός πωλητής στο ebay που δίνει κάτι παρόμοιες στο 1 ευρώ... δεν θα τις συνιστούσα σε σχέση με τις ozaki... χάνουν την φόρμα με το παραμικρό και έχουν πλαστική αίσθηση στο χέρι σε σχέση με την μαλακή της ozaki. Επίσης η συσκευασία της Ozaki δίνει κατ΄εμέ το καλύτερο screen protector που έχω δοκιμάσει σε αίσθηση και εφαρμογή (έχω πάρει και τα 3 της SGP εκτός του Glass).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε stendor ευχαριστώ, για να πω την αλήθεια δε είμαι κ πολύ της θήκης.

Το 4ς το είχα γυμνό , κ το κρατησα σε πολύ καλή κατάσταση

με μπρος πίσω ζελατινες...

 

Μπράβο sakiss , κάπως έτσι το σκέφτομαι κ είμαι ανάμεσα στη zero 0,5 k ozaki 0,3

Τι χρωμα έχεις ; Εχω δει στο public μόνο την μωβ κ ροζ...Αλλά θα μ ενδιέφερε η transparent !

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο sakiss , κάπως έτσι το σκέφτομαι κ είμαι ανάμεσα στη zero 0,5 k ozaki 0,3

Τι χρωμα έχεις ; Εχω δει στο public μόνο την μωβ κ ροζ...Αλλά θα μ ενδιέφερε η transparent !

Δεν μου άρεσε καθόλου η Ozaki 0.5 σε Clear (ίδιο στυλ με την zero 5). Ξερή πλαστική αίσθηση, χαράσσεται με το παραμικρό και γεμίζει εύκολα δαχτυλιές. Μακάρι να έβγαινε η Ozaki 0.3 σε clear... αν και το frost effect που έχει μου αρέσει. Αισθητικά καλή περίπτωση είναι και η Switcheasy tone αν ψάχνεις κάτι με περισσότερη προστασία. Για να δούμε και την παρακάτω:

http://9to5mac.com/2013/01/08/thinshield-the-worlds-lightest-and-thinnest-iphone-5-case/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+9To5Mac-MacAllDay+%289+to+5+Mac+-+Apple+Intelligence%29

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά που ξόδεψα αρκετά σε θήκες και bumpers για το 4, το 5 το έχω χωρίς θήκη και το τοποθετώ σε μια belkin με μαλακό δέρμα. Πάντως αν ήταν να πάρω ξανά θήκη θα αγόραζα και εγώ μια από τις λεπτές ozaki :)

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου άρεσε καθόλου η Ozaki 0.5 σε Clear (ίδιο στυλ με την zero 5). Ξερή πλαστική αίσθηση, χαράσσεται με το παραμικρό και γεμίζει εύκολα δαχτυλιές. Μακάρι να έβγαινε η Ozaki 0.3 σε clear... αν και το frost effect που έχει μου αρέσει. Αισθητικά καλή περίπτωση είναι και η Switcheasy tone αν ψάχνεις κάτι με περισσότερη προστασία. Για να δούμε και την παρακάτω:

http://9to5mac.com/2013/01/08/thinshield-the-worlds-lightest-and-thinnest-iphone-5-case/?utm_source=feedburner&utm_medium=twitter&utm_campaign=Feed%3A+9To5Mac-MacAllDay+%289+to+5+Mac+-+Apple+Intelligence%29

Sakiss η καινουρια είναι πάνω κάτω ίδια απ ότι φαίνεται , we will see...

Ναι είναι ωραία αυτή η αίσθηση της ozaki κ το frost που λες και η transparent συνδυάζει το

διαφανο με το frost κ την ωραία υφή !

 

Stendor μου θύμησες εποχές 3G που είχε θέμα με την πλάτη κ είχα πάρει

Την sena ultra slim classic ! Φοβερή από τότε ! Αλλά κ αυτή όπως κ μια σιλικονενια belkin στο 3G

όπως και το bumper puro ( δε μ άρεσε καθόλου ) και το bumper της apple σε 4s χρησημοποιηθηκαν 2 μέρες

καθένα !

Αλλά πρέπει να κάνω κάτι γιατί θα καταντησω γραφικός που βάζω κάθε φορά χαρτοπετσετα από κάτω

όταν είμαι σε μαγαζιά έξω κ βάλε βγάλε κουράζει αν φοράς και τζιν...:)

Edited by andrewvoda
Link to comment
Share on other sites

Sakiss η καινουρια είναι πάνω κάτω ίδια απ ότι φαίνεται , we will see...

Ναι είναι ωραία αυτή η αίσθηση της ozaki κ το frost που λες και η transparent συνδυάζει το

διαφανο με το frost κ την ωραία υφή !

 

Stendor μου θύμησες εποχές 3G που είχε θέμα με την πλάτη κ είχα πάρει

Την sena ultra slim classic ! Φοβερή από τότε ! Αλλά κ αυτή όπως κ μια σιλικονενια belkin στο 3G

όπως και το bumper puro ( δε μ άρεσε καθόλου ) και το bumper της apple χρησημοποιηθηκαν 2 μέρες

καθένα !

Αλλά πρέπει να κάνω κάτι γιατί θα καταντησω γραφικός που βάζω κάθε φορά χαρτοπετσετα από κάτω

όταν είμαι σε μαγαζιά έξω κ βάλε βγάλε κουράζει αν φοράς και τζιν...:)

Επειδή είχε παραγίνει το κακό με τις θήκες πλάτες από την εποχή του 3G μέχρι και πριν λίγο καιρό που είχα το 4 αποφάσισα το 5 να μείνει όπως είναι και απλά να έχω αυτή την θήκη μαζί μου http://www.belkin.com/uk/null-Belkin/p/P-F8W123?q=::categoryPath:/Web/WSCAP.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχε παραγίνει το κακό με τις θήκες πλάτες από την εποχή του 3G μέχρι και πριν λίγο καιρό που είχα το 4 αποφάσισα το 5 να μείνει όπως είναι και απλά να έχω αυτή την θήκη μαζί μου http://www.belkin.com/uk/null-Belkin/p/P-F8W123?q=::categoryPath:/Web/WSCAP.

 

Καλησπέρα.

Επειδή και εγώ είμαι κατά των θηκών και θέλω να έχω το κινητό γυμνό και απλά να το έχω σε τέτοια θηκούλα όταν το μεταφέρω στην τσέπη... Μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη θήκη!

Την έχεις δει πουθενά σε Ελληνικό κατάστημα;

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή και εγώ είμαι κατά των θηκών και θέλω να έχω το κινητό γυμνό και απλά να το έχω σε τέτοια θηκούλα όταν το μεταφέρω στην τσέπη... Μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη θήκη!

Την έχεις δει πουθενά σε Ελληνικό κατάστημα;

Στο public στο Mall.
Link to comment
Share on other sites

Στο public στο Mall.

 

Φαντάζομαι θα έχει και στο Public στη Θεσσαλονίκη ε;:O

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή και εγώ είμαι κατά των θηκών και θέλω να έχω το κινητό γυμνό και απλά να το έχω σε τέτοια θηκούλα όταν το μεταφέρω στην τσέπη... Μου άρεσε πάρα πολύ η συγκεκριμένη θήκη!

Την έχεις δει πουθενά σε Ελληνικό κατάστημα;

Δεν ξέρω αν την έχει το public στην Θεσσαλονίκης αλλά λογικά θα πρέπει να την φέρνουν. Εγώ την πήρα από το iStorm στο Kολωνάκι. Για ρίξε μια ματιά στο skroutz ή μπορείς να ρωτήσεις και στο golden-i στο cosmos.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, μόλις βρω ευκαιρία θα πάω να ρίξω μια ματιά γιατί είναι και στην άλλη άκρη της πόλης σε σχέση με το που μένω εγώ

 

Ευχαριστώ πολύ!:)

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επειδή είχε παραγίνει το κακό με τις θήκες πλάτες από την εποχή του 3G μέχρι και πριν λίγο καιρό που είχα το 4 αποφάσισα το 5 να μείνει όπως είναι και απλά να έχω αυτή την θήκη μαζί μου http://www.belkin.com/uk/null-Belkin/p/P-F8W123?q=::categoryPath:/Web/WSCAP.

 

Σε μενα αποδειχθηκε πιο πρακτικη μια flip top θηκη παρα η παραπανω.

Επειδη ηταν πολυ σφιχτη καθε φορα αγωνιζομουν για να βγαλω τη συσκευη και να δω ποιος καλουσε. Μεχρι να τα κανω ολα αυτα πολλοι ειχαν κλεισει.

Κατεληξα να εχω για το χειμωνα την δερματινη flip top και το καλοκαιρι ενα σιλικονατο bumper με μια ματ προστασια οθονης για να μην εχω δακτυλιες.

Αυτα θα επιδιωξω να εχω και για το 5 αρι ......

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα αποδειχθηκε πιο πρακτικη μια flip top θηκη παρα η παραπανω.

Επειδη ηταν πολυ σφιχτη καθε φορα αγωνιζομουν για να βγαλω τη συσκευη και να δω ποιος καλουσε. Μεχρι να τα κανω ολα αυτα πολλοι ειχαν κλεισει.

Κατεληξα να εχω για το χειμωνα την δερματινη flip top και το καλοκαιρι ενα σιλικονατο bumper με μια ματ προστασια οθονης για να μην εχω δακτυλιες.

Αυτα θα επιδιωξω να εχω και για το 5 αρι ......

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ flip top θήκη οπότε αν έχεις κανένα link να μου προτείνεις πολύ ευχαρίστως. Σε αυτό που λες ότι ήταν σφιχτή όντως είναι ένα θέμα στην αρχή. Το ίδιο είχα πάθει με μια θήκη που είχα πάρει για το 4, μετά από χρήση όμως χαλάρωσε. Αυτή που έχω τώρα, την belkin, ήταν χαλαρή από την αρχή και με το λουράκι που έχει το κινητό βγαίνει αμέσως.

 

Το θέμα βέβαια είναι τι βολεύει τον κάθε χρήστη. Εγώ πάντως το λάθος που δεν θα κάνω ξανά είναι να αγοράσω ότι θήκες μου γυαλίζουν όπως έκανα με το iphone 4.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ flip top θήκη οπότε αν έχεις κανένα link να μου προτείνεις πολύ ευχαρίστως. Σε αυτό που λες ότι ήταν σφιχτή όντως είναι ένα θέμα στην αρχή. Το ίδιο είχα πάθει με μια θήκη που είχα πάρει για το 4, μετά από χρήση όμως χαλάρωσε. Αυτή που έχω τώρα, την belkin, ήταν χαλαρή από την αρχή και με το λουράκι που έχει το κινητό βγαίνει αμέσως.

 

Το θέμα βέβαια είναι τι βολεύει τον κάθε χρήστη. Εγώ πάντως το λάθος που δεν θα κάνω ξανά είναι να αγοράσω ότι θήκες μου γυαλίζουν όπως έκανα με το iphone 4.

 

http://www.ebay.com/itm/Soft-Slim-PU-Leather-Flip-Top-Pouch-Case-Cover-iphone-5-5G-5th-Black-/180989193667

 

πηρα την παραπανω........τιποτα πανακριβο οπως βλεπεις.

ααα και 2 ανταπτορακια απο 30 pin --> lightning για να μην πεταξω τα επιπλεον καλωδια του 4 που ειχα.

 

EDIT. Μην ακολουθησεις το παραπανω λινκ. Με ενημερωσαν απο το ebay οτι τους σταματησαν την πωληση (και στους ανταπτορες) και πρεπει να κινησω την διαδικασια επιστροφης χρηματων !!! 2 στα 2 ρε γμτ !!!

 

EDIT 2. Τελικα ακυρος ο συναγερμος. Αυτος με τη θηκη την στελνει σημερα (σε 2 εργασιμες ημερες) και ο αλλος με τους ανταπτορες παει 2 εβδομαδες διακοπες (μαλλον λογω κινεζικης πρωτοχρονιας) και το εκλεισε το μαγαζι. Θα ερθουν αλλα με πολυυυυυυ καθυστερηση !!!

Edited by skiace
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!!!!

Αλλάξαμε servers, αλλάξαμε design και κάναμε (μάλλον) πιο λειτουργική την όλη περιήγησή σας στον ιστοχώρο μας.

Σας περιμένουμε να μας επισκεφθείτε στην διεύθυνση http://www.tagmydevice.com

ευχαριστούμε πολύ

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος Διαγωνισμός από την TagMyDevice.

 

Μπείτε στην σελίδα μας www.tagmydevice.com , κοινοποιήστε την στο twitter πατώντας το πλήκτρο tweet και πάρτε μέρος στον διαγωνισμό μας με δώρο μία ξύλινη χειροποίητη θήκη pouch για iPhone 4/4s ή για iPhone 5.

Ο διαγωνισμός λήγει στις 28 Φεβρουαρίου και ο νικητής θα ειδοποιηθεί μέσω του twitter λογαριασμού του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...