Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.ebay.com/itm/OTTERBOX-IMPACT-CASE-IPHONE-4-G-4G-4S-BLACK-NEW-/130592620163?pt=PDA_Accessories&hash=item1e67ed3e83#ht_3188wt_1098 ?

 

Έχει κανείς αυτή την θηκούλα να πει μια άποψη? ( για να μπει στο καλάθι με άλλες πολλές :p)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/OTTERBOX-IMPACT-CASE-IPHONE-4-G-4G-4S-BLACK-NEW-/130592620163?pt=PDA_Accessories&hash=item1e67ed3e83#ht_3188wt_1098 ?

 

Έχει κανείς αυτή την θηκούλα να πει μια άποψη? ( για να μπει στο καλάθι με άλλες πολλές :p)

πληροφοριακά να σου πω ότι η συγκεκριμένη θήκη που παραθέτεις, δεν έρχεται Ελλάδα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Θελω να βρω μια βαση για τζαμι αυτοκινητου ωστε να μπορω να τραβαω καποια in-car πλανα με το 4S.

Μια που εχω βρει ειναι αυτη:

http://www.document.gr/store/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1396&category_id=154&option=com_virtuemart&Itemid=56

 

Γνωριζει κανεις μηπως υπαρχει καποια αλλη καλυτερη;;

Θελω να εχει καλη βεντουζα ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να ξεκολλησει κατα τη διαρκεια της δρασης... :ninja:

 

Φίλε όταν θα έχουμε δράση ανέβασε κανά βιντεο YouTube... Έτσι όπως έχει πάει η βενζίνη δεν βγάζουμε το αμάξι έξω και παίρνουμε λεωφορεία!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδια καλησπερα! Πριν λιγες μερες ξεθαψα τα ακουστικα απο το ipod touch 3g μου, στα οποια ειχε χαλασει το ενα ακουστικο! Προς μεγαλη μου εκπληξη, δουλευαν και τα 2, ωστοσο αυτο κρατησε για πολυ λιγο και επαψε ξανα να ακουγεται. Ωστοσο, μου θυμησε εναν ηχο που ειχα ξεχασει, μου ειχε λειψει αυτη η ποιοτητα πραγματικα. Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε που μπορω να τα βρω σε μια λογικη (για τα δεδομενα μου) τιμη. 35-40€ που μου ειχανε πει στα public (αν θυμαμαι καλα γιατι το ειχα ρωτησει πριν καιρο, οταν χαλασαν) δυστυχως δεν εχω να διαθεσω για ακουστικα. Γυρω στα 10-15 ευρω θα ηθελα να διαθεσω! Αλλιως, εχετε να μου προτεινετε καποια εναλλακτικη λυση? Τα ακουστηκα που δινει στα iphones μεσα ειναι τα ιδια σε ποιοτητα ηχου με αυτα του ipod touch? Γιατι φανταζομαι αφου δεν εχουν τα κουμπακια για την ενταση, λογικα θα ειναι και φθηνοτερα. Σε καποιο ιντερνετικο καταστημα ξερετε αν μπορω να βρω αυτο που ψαχνω? Οποιοσδηποτε γνωριζει κατι, καλοδεχουμενη η γνωμη του! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Ειχανε ποτέ αξιοσημείωτη ποιότητα ήχου τα ακουστικά της Apple; Τα γνήσια ακουστικά που έχω εγώ στο 4άρι μου είναι ίδια με του ipod - πλην της προσθήκης μικροφώνου. Στα 15 ευρώ, βρίσκεις στο Πλαίσιο τα in-ear ακουστικά της PURO, ειδικά σχεδιασμένα για iPhone με πολύ καλύτερη ποιότητα ήχου. Αυτά έχω εγώ και χρησιμοποιώ κυρίως.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια υποθετω πως το bluetooth headset Nokia BH-609, αυτο δηλαδη..

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006688

λειτουργει στο 4αρι ε?? ..το κουμπι ομως πανω θα λειτουργει σαν voice control?!?

 

εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο??

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

παιδια υποθετω πως το bluetooth headset Nokia BH-609, αυτο δηλαδη..

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006688

λειτουργει στο 4αρι ε?? ..το κουμπι ομως πανω θα λειτουργει σαν voice control?!?

 

εχετε να προτεινετε καποιο καλυτερο??

Καλησπέρα φίλε.

Έχω αγοράσει το Plantronics M100. Το είχα πάρει από Amazon.de

Απ'όσο γνωρίζω είναι από τις εταιρίες που ασχολούνται μόνο με ακουστικά, χρόνια τώρα.

 

  • Ποιότητα ήχου κατά την κλήση, δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν γνωρίζω τι κάνει το Nokia.

  • Μέσα στο αυτοκίνητο, και στην εθνική οδό, με παράθυρα ανοιχτά, λογικό είναι ότι πρέπει να μιλάω περισσότερο φωναχτά για να με αντιληφθεί ο άλλος. Δε μου βγαίνει και η φωνή όμως. Χωρίς υπερβολές, λίγη παραπάνω ένταση.

  • Οι φωνητικές εντολές λειτουργούν μια χαρά σε μη θορυβώδες περιβάλλον.

  • Το παραπάνω που έχει σε σχέση με το Nokia, είναι η ένδειξη μπαταρίας που είναι συμβατή μόνο με τα iPhone's.

  • Είναι αρκετά κομψό, νομίζω λίγο πιο παχύ από το Nokia, αλλά ελαφρύ όπως πρέπει.

 

Πρωσοπική εκτίμηση:

Θα έλεγα ότι ανήκει στην κατηγορία 6-7 (με άριστα το 10. Αυτό για μένα είναι 10άρι)

 

Αν θέλεις άλλες πληροφορίες, για την ακριβή λειτουργία του, πες μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.

Έχω αγοράσει το Plantronics M100. Το είχα πάρει από Amazon.de

Απ'όσο γνωρίζω είναι από τις εταιρίες που ασχολούνται μόνο με ακουστικά, χρόνια τώρα.

 

  • Ποιότητα ήχου κατά την κλήση, δεν μπορώ να σε βοηθήσω μιας και δεν γνωρίζω τι κάνει το Nokia.

  • Μέσα στο αυτοκίνητο, και στην εθνική οδό, με παράθυρα ανοιχτά, λογικό είναι ότι πρέπει να μιλάω περισσότερο φωναχτά για να με αντιληφθεί ο άλλος. Δε μου βγαίνει και η φωνή όμως. Χωρίς υπερβολές, λίγη παραπάνω ένταση.

  • Οι φωνητικές εντολές λειτουργούν μια χαρά σε μη θορυβώδες περιβάλλον.

  • Το παραπάνω που έχει σε σχέση με το Nokia, είναι η ένδειξη μπαταρίας που είναι συμβατή μόνο με τα iPhone's.

  • Είναι αρκετά κομψό, νομίζω λίγο πιο παχύ από το Nokia, αλλά ελαφρύ όπως πρέπει.

 

Πρωσοπική εκτίμηση:

Θα έλεγα ότι ανήκει στην κατηγορία 6-7 (με άριστα το 10. Αυτό για μένα είναι 10άρι)

 

Αν θέλεις άλλες πληροφορίες, για την ακριβή λειτουργία του, πες μου.

 

ωραιο το 10αρι!! αλλα λιγακι ακριβο... το Νοκια το βρισκω και με 45ε..

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το 10αρι!! αλλα λιγακι ακριβο... το Νοκια το βρισκω και με 45ε..

Τόσο το είχα πάρει και εγώ το Plantronics M100.

Δεν νομίζω να σου λείψει τίποτα και από το Nokia, πέρα από την ένδειξη της μπαταρίας στην οθόνη του κινητού.

Τώρα αν σε πετύχει εδώ μέσα κανείς άλλος που το έχει να σου πει και άλλα στοιχεία, έχει καλώς. Εγώ δεν μπορώ να σου πω περισσότερα για την σύγκριση.

Καλό βράδυ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το είχα πάρει και εγώ το Plantronics M100.

Δεν νομίζω να σου λείψει τίποτα και από το Nokia, πέρα από την ένδειξη της μπαταρίας στην οθόνη του κινητού.

Τώρα αν σε πετύχει εδώ μέσα κανείς άλλος που το έχει να σου πει και άλλα στοιχεία, έχει καλώς. Εγώ δεν μπορώ να σου πω περισσότερα για την σύγκριση.

Καλό βράδυ φίλε.

 

αχα.. σ ευχαριστω πολυ! κ αυτο που μ στειλες πολυ καλο φαινεται! θα το ψαξω και ελπιζω να παρω κ αλλες αποψεις..

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την ερωτηση για παιδια αν εχει ξαναρωτηθει.....πως λεγεται η κλασσικη θηκη με τα bumbers αλλα που και απο πισω ειναι διαφανη(οχι απλο μπαμπερ που πιανει περιμετρικα το κινητο).Ρωταω για την θηκη....Αν ξερει κανεις ας πει

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καμιά καλή πρόταση για αγορά θήκης που θα είναι ουσιαστικά πρακτική και θα προστατεύει σωστά το iPhone (4S); Βασικά κανένα Ελληνικό online κατάστημα. Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Πριν λιγες μερες ξεθαψα τα ακουστικα απο το ipod touch 3g μου, στα οποια ειχε χαλασει το ενα ακουστικο! Προς μεγαλη μου εκπληξη, δουλευαν και τα 2, ωστοσο αυτο κρατησε για πολυ λιγο και επαψε ξανα να ακουγεται. Ωστοσο, μου θυμησε εναν ηχο που ειχα ξεχασει, μου ειχε λειψει αυτη η ποιοτητα πραγματικα. Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε που μπορω να τα βρω σε μια λογικη (για τα δεδομενα μου) τιμη. 35-40€ που μου ειχανε πει στα public (αν θυμαμαι καλα γιατι το ειχα ρωτησει πριν καιρο, οταν χαλασαν) δυστυχως δεν εχω να διαθεσω για ακουστικα. Γυρω στα 10-15 ευρω θα ηθελα να διαθεσω! Αλλιως, εχετε να μου προτεινετε καποια εναλλακτικη λυση? Τα ακουστηκα που δινει στα iphones μεσα ειναι τα ιδια σε ποιοτητα ηχου με αυτα του ipod touch? Γιατι φανταζομαι αφου δεν εχουν τα κουμπακια για την ενταση, λογικα θα ειναι και φθηνοτερα. Σε καποιο ιντερνετικο καταστημα ξερετε αν μπορω να βρω αυτο που ψαχνω? Οποιοσδηποτε γνωριζει κατι, καλοδεχουμενη η γνωμη του! Ευχαριστω!

 

δες εδω http://search.eim.ebay.gr/?ev=&kw=+ipod+touch+3g+earphones&ect=&elc=-2&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7 μην ασχολεισε με public και τετοια. οι ανθρωποι ειναι σφαχτες.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψάχνω για καλό Bluetooth για 4s. Καμία πρόταση;έχω ακούσει καλά λόγια για το m1100 plantronics. Ισχύει;;;υπάρχει κάτι αντίστοιχο με καλώδιο;;; Edited by laios23

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για καλό Bluetooth για 4s. Καμία πρόταση;έχω ακούσει καλά λόγια για το m1100 plantronics. Ισχύει;;;υπάρχει κάτι αντίστοιχο με καλώδιο;;;

 

Πραγματικά αν έδινα λεφτά να πάρω καλό Bluetooth θα ήταν αυτό, δηλ. στα 50€:

http://www.designisthis.com/blog/post/akoustiko-bluetooth-bluetrek-carbon

http://online.bluetrek.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=116&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=1

Link to comment
Share on other sites

Καμιά καλή πρόταση για αγορά θήκης που θα είναι ουσιαστικά πρακτική και θα προστατεύει σωστά το iPhone (4S);

 

Θα διατυπώσω κι εγώ το ίδιο ερώτημα, εμπλουτισμένο:

-να είναι θήκη ζώνης, οριζόντια

-να χωράει το 4(S), αλλά με το bumper του.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μπορεί κάποιος να μου προτείνει καλά in ear ακουστικά?

 

Εγώ είχα πάρει τα Beats όταν τα είχε προσφορά το Amazon και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Και για τα official in-ear της Apple πάντως λένε πως είναι αρκετά καλά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα διατυπώσω κι εγώ το ίδιο ερώτημα, εμπλουτισμένο:

-να είναι θήκη ζώνης, οριζόντια

-να χωράει το 4(S), αλλά με το bumper του.

 

Τελικά βρήκα την παρακάτω:

 

http://www.pdair.com/index.php/leather-case-for-apple-iphone-4-4s-with-bumper-horizontal-pouch-type-black.html

 

Βγαίνει και σε έκδοση για "σκέτο" 4/4S, αλλά εγώ πήρα την έκδοση που είναι για όταν "φοράει" bumper. Μου ήρθε μέσα σε πολυτελές κουτί (που θυμίζει συσκευασία κοσμήματος) σε περίπου 10 ημερολογιακές μέρες, δεν έχει έξοδα αποστολής και είναι πολύ ποιοτική. Μέσα στη συσκευασία βρήκα δώρο κι ένα δερμάτινο μπρελόκ της ίδιας εταιρείας.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

θελω να κανω δωρο σε μια κοπελα αυτην την θηκη

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/productdetail.do?productguid=C2FD248AEC83464F8282EA5F6587E423E1049B36A299D8F19B8F0014C2625C7B&productarea=C2FD248AEC83464F8282EA5F6587E423&scenario=orderlist&next=tk&shop=IQ_B2C4_GR

κανει για το ipad 3?η θα υπαρχει προβλημα επειδη λεει για ipad 2??

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,όχι δεν θα έχει πρόβλημα έχω και εγώ την ίδια σε κόκκινο χρώμα .
Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει πετύχει κάποιος την Αδιάβροχη θήκη iPhone 4 της LifeProof. σε κατάστημα της Αθήνας;;;

Ή διαφορετικά αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα στο internet με αντικαταβολή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πετύχει κάποιος την Αδιάβροχη θήκη iPhone 4 της LifeProof. σε κατάστημα της Αθήνας;;;

Ή διαφορετικά αν μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόπιστο κατάστημα στο internet με αντικαταβολή...

 

Καλησπέρα, υπάρχει και αυτή αν σε ενδιαφέρει http://www.japantrendshop.com/case-marine-waterproof-smartphone-cover-p-1426.html

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει και αυτή αν σε ενδιαφέρει http://www.japantrendshop.com/case-marine-waterproof-smartphone-cover-p-1426.html

 

εγω την lifeproof την πηρα απο ebay απο αγγλικο καταστημα http://viewitem.eim.ebay.gr/LifeProof-Lets-Go-iPhone-4--4s-Water-Proof-Case-Bl/160772820775/item?transId=754191343006 82 €

....ειναι λιγο "αγγουρι" δηλαδη εχει ογκο, ενω αυτήν που παρουσιαζει ο φίλος την βλέπω αρκετά καλή.... δεν προσφέρει όμως προστασία απο πτώσεις ε?.;)

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, να κανω μια ερώτηση, ψάχνω bluetooth για το i-phone 4 και ειμαι ανάμεσα στο

Plantronics Discovery 975 Grey Bluetooth και στο Jawbone ICON Bluetooth Headset "The Catch" JBG05WP-EEU...

έχετε καμιά ιδέα για το ποιο ειναι καλύτερο??

Ευχαριστώ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...