Jump to content

[iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

VH 410 Sony Ericsson απλα άριστο με πολυ καλη ακουστικη κ μεγάλη σε διάρκεια μπαταρία αλλα το σημαντικότερο δουλεύει άψογα με το iphone 4 (και καλή τιμή)! Εχω και το MW 600 της Sony Ericsson (λόγο ραδιοφώνου) πάρα πολυ καλό αλλά οχι για το iphone 4... αποσυνδέεται πολύ συχνά αλλά κ συνδεμένο πολλές φορές δεν λειτουργεί σωστα :cry: κρίμα γιατι εχει πολύ καλές λειτουργίες... :(
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το Iphone4 πριν μερικές ημέρες. Σήμερα πήρα ένα blouetouth heands free, (plantronics Explorer 240).

Ενεργοποίησα το blouethouth στο iphone, εντόπισε το plantronics, αλλά όσο κι αν περίμενα δεν γινόταν η σύζευξη....

Δοκίμασα με το Blacberry μου, όλα έγιναν κανονικά και άμεσα.

Έκλεισα το plantronics, έκλεισα το Blacberry, και ξαναδοκίμασα μετά πάλι με το iphone, πλέον όμως όχι μόνο σύζευξη δεν γινόταν αλλά δεν το έβλεπε καν.

Τελικά το iphone μου, δεν βλέπει μέσω blouethouth ούτε το heads free, ούτε το Blacberry, ούτε έναν εκτυπωτή blouetouth που επίσης δοκίμασα...

Υπάρχει κάτι που μπορώ να δοκιμάσω ως επιπλέον ρύθμισηκαι αγνοώ ως αρχάριος με το iphone, η να το επιστρέψω ως προβληματικό???

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί Bluetooth ακουστικών:

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις φωνητικές εντολές με οποιασδήποτε μάρκας bluetooth ακουστικού? ή πρέπει να ψάξω για κάποια εξειδικευμένα?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση περί Bluetooth ακουστικών:

Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τις φωνητικές εντολές με οποιασδήποτε μάρκας bluetooth ακουστικού? ή πρέπει να ψάξω για κάποια εξειδικευμένα?

 

Ισχύουν με όλα τα ακουστικά! Ακόμη και με αυτα πού ήταν στο κουτί (με το καλώδιο).

 

Άσχετο, δοκιμάζω I.tech και ειναι φανταστικά! Επι τέλους ακουστικό που δουλεύει...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή τυγχάνει να γνωρίζω το θέμα με την κοστολόγηση της Micro-Sim από την vodafone ισχύουν τα εξής:

 

Εάν έχεις ήδη συμβόλαιο στην Vodafone ( ή κάρτα ) τότε το κόστος αλλαγής της Sim σε Microsim είναι 18 ευρώ (διατήρηση του υπάρχοντος αριθμού ). Εάν Θέλεις να πάρεις καινούριοι αριθμό τότε όντως κοστίζει 5 ευρώ η κάρτα και 2 ο αντάπτορας. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Εχω παραγγειλει το 4αρι και το περιμενω (αγορα εκτος εταιρειας).

Αναγκαστικα ενδιαφερθηκα για το θεμα της καρτας.

Στο καταστημα της vodafone που πηγα μου ειπε 18 Ε. Θεωρησα οτι αστειευοταν και ανατρεχοντας στη σελιδα της διαβασα οτι το κοστος ειναι 5 Ε + 2Ε το ανταπτορακι.

http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories.action?faqCategoryId=827

Μετα απο επικοινωνια με το 13830 μου επιβεβαιωσε τα παραπανω.

Προσοχη γιατι οπως φαινεται ο καθενας λεει οτι θελει.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν με όλα τα ακουστικά! Ακόμη και με αυτα πού ήταν στο κουτί (με το καλώδιο).

 

Άσχετο, δοκιμάζω I.tech και ειναι φανταστικά! Επι τέλους ακουστικό που δουλεύει...

Με τα αυθεντικά με το καλώδιο ξέρω ότι γίνεται. Για τα ασύρματα BT ρωτώ.

Συνήθως όλα τα Bluetooth Headsets, έχουν το πλήκτρο λήψης/απόρριψης της κλήσης. Με αυτό το πλήκτρο γίνεται και η ενεργοποίηση των Voice Commands?

 

Δεν νομίζω να έχετε συναντήσει προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Με τα αυθεντικά με το καλώδιο ξέρω ότι γίνεται. Για τα ασύρματα BT ρωτώ.

Συνήθως όλα τα Bluetooth Headsets, έχουν το πλήκτρο λήψης/απόρριψης της κλήσης. Με αυτό το πλήκτρο γίνεται και η ενεργοποίηση των Voice Commands?

 

Δεν νομίζω να έχετε συναντήσει προβλήματα?

 

Ποτε. Μονο με τα Sony Ericsson Mw600.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ραδιοξυπνητήρι-βάση φόρτισης iPhone 4, που να αναπαράγει μουσική από το iPod ΚΑΙ από προγράμματα ραδιοφώνου από το διαδίκτυο.Δηλαδή όταν το iPhone είναι τοποθετημένο στη βάση, η μουσική του ραδιοφώνου να ακούγεται από το/α ηχείο/α του ραδιοξυπνητηριού.Έχω δει αρκετά αλλά δε διευκρίνιζαν αν αναπαράγουν μουσική εκτός του iPod.Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας, ιδίως κάποιος που έχει χρησιμοποιήσει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις να μου πεις πως με το plantronics m100 δεν θα μπορώ να ενεργοποιώ τις φωνητικές κλήσεις; Μόνο το συγκεκριμένο SE έχει αυτή τη δυνατότητα;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις να μου πεις πως με το plantronics m100 δεν θα μπορώ να ενεργοποιώ τις φωνητικές κλήσεις; Μόνο το συγκεκριμένο SE έχει αυτή τη δυνατότητα;

Μονο τα SE εχουν προβληματα.Αυτο εννοει.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να παρω ενα bluetooth. βρηκα αυτο. αξιζει? το εχει δοκιμασει κανεις?

http://viewitem.eim.ebay.gr/A68-Bluetooth-Headset-fr-Apple-iphone-4G-3G-Wireless/160610080779/item

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Για όσους ψάχνουν για δερμάτινη θήκη τύπου "pouch" για το iPhone 4, δείτε την παρακάτω από την εταιρία BeyzaCases:

 

http://www.beyzacases.com/pd-apple-iphone-4-zero-series-case.cfm

 

Την βρήκα τυχαία από banner (είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάτι από διαφήμιση σε banner) και με εντυπωσίασε το μικρό της μέγεθος και η ομορφιά της. Την παράγγειλα χτες (Τρίτη) και την παρέλαβα με TNT Express Courier σήμερα Τετάρτη (μόνο μια μέρα αναμονή). Πήρα την σκούρα καφέ (brown) και είναι πραγματικά πανέμορφη και δεν προσθέτει σχεδόν τίποτα στον όγκο του iPhone. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι λίγο σφιχτή στο βάλε-βγάλε του κινητού, αλλά πιστεύω σε μερικές μέρες θα χαλαρώσει.

 

Να τονίσω ότι δεν έχω καμία σχέση με την εταιρία αυτή, απλά μου άρεσε πολύ η θήκη της και επειδή το έψαξα πολύ για τέτοιου είδους θήκες, κατά τη γνώμη μου είναι μακράν η καλύτερη στο είδος. Υπάρχει και το κουπόνι CAD671IPHONFR07, που μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για 20% έκπτωση (το βρήκα σε ένα forum και δούλεψε κανονικά).

 

Μειονέκτημα: Παρατήρησα ότι όταν το κινητό είναι τελείως μέσα στη θήκη χαμηλώνει ελαφρά (αλλά αισθητά) η ένταση του ηχείου (ringer). Η σχεδίαση της θήκης είναι τέτοια που οι εσωτερικές ραφές του δέρματος εφάπτονται με το άνοιγμα του ηχείου, με αποτέλεσμα να το φιμώνουν λίγο... Δεν είναι μεγάλο το πρόβλημα, αλλά σίγουρα θα ήταν καλύτερα να μην συνέβαινε... :(

Edited by DrMobile
Προσθήκη κειμένου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Για όσους ψάχνουν για δερμάτινη θήκη τύπου "pouch" για το iPhone 4, δείτε την παρακάτω από την εταιρία BeyzaCases:

 

http://www.beyzacases.com/pd-apple-iphone-4-zero-series-case.cfm

 

Την βρήκα τυχαία από banner (είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάτι από διαφήμιση σε banner) και με εντυπωσίασε το μικρό της μέγεθος και η ομορφιά της. Την παράγγειλα χτες (Τρίτη) και την παρέλαβα με TNT Express Courier σήμερα Τετάρτη (μόνο μια μέρα αναμονή). Πήρα την σκούρα καφέ (brown) και είναι πραγματικά πανέμορφη και δεν προσθέτει σχεδόν τίποτα στον όγκο του iPhone. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι λίγο σφιχτή στο βάλε-βγάλε του κινητού, αλλά πιστεύω σε μερικές μέρες θα χαλαρώσει.

 

Να τονίσω ότι δεν έχω καμία σχέση με την εταιρία αυτή, απλά μου άρεσε πολύ η θήκη της και επειδή το έψαξα πολύ για τέτοιου είδους θήκες, κατά τη γνώμη μου είναι μακράν η καλύτερη στο είδος. Υπάρχει και το κουπόνι CAD671IPHONFR07, που μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για 20% έκπτωση (το βρήκα σε ένα forum και δούλεψε κανονικά).

 

Πολύ ωραία φαίνεται, αν είχε και μοντέλο με περιστρεφόμενο κλιπ ζώνης (όπως οι Vaja που όμως το μοντέλο για 4 δεν χωράει το τηλέφωνο όταν "φοράει" το bumper) θα τη δοκίμαζα σίγουρα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Για όσους ψάχνουν για δερμάτινη θήκη τύπου "pouch" για το iPhone 4, δείτε την παρακάτω από την εταιρία BeyzaCases:

 

http://www.beyzacases.com/pd-apple-iphone-4-zero-series-case.cfm

 

Την βρήκα τυχαία από banner (είναι η πρώτη φορά που αγοράζω κάτι από διαφήμιση σε banner) και με εντυπωσίασε το μικρό της μέγεθος και η ομορφιά της. Την παράγγειλα χτες (Τρίτη) και την παρέλαβα με TNT Express Courier σήμερα Τετάρτη (μόνο μια μέρα αναμονή). Πήρα την σκούρα καφέ (brown) και είναι πραγματικά πανέμορφη και δεν προσθέτει σχεδόν τίποτα στον όγκο του iPhone. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι είναι λίγο σφιχτή στο βάλε-βγάλε του κινητού, αλλά πιστεύω σε μερικές μέρες θα χαλαρώσει.

 

Να τονίσω ότι δεν έχω καμία σχέση με την εταιρία αυτή, απλά μου άρεσε πολύ η θήκη της και επειδή το έψαξα πολύ για τέτοιου είδους θήκες, κατά τη γνώμη μου είναι μακράν η καλύτερη στο είδος. Υπάρχει και το κουπόνι CAD671IPHONFR07, που μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε για 20% έκπτωση (το βρήκα σε ένα forum και δούλεψε κανονικά).

 

Στην περιγραφη της λεει οτι ξεκουμπωνει απο κατω και ετσι γινεται ευκολο το βγαλσιμο (απο πανω) της συσκευης. Συμβαινει οντως ετσι ; γιατι εσυ παραπονεισαι για σφιχτη (που ειναι και φυσιολογικο σαν καινουργια).

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία φαίνεται, αν είχε και μοντέλο με περιστρεφόμενο κλιπ ζώνης (όπως οι Vaja που όμως το μοντέλο για 4 δεν χωράει το τηλέφωνο όταν "φοράει" το bumper) θα τη δοκίμαζα σίγουρα.

Καλημέρα Κώστα, δεν κοίταξα τα άλλα μοντέλα, αυτή που πήρα είναι πολύ απλή, δεν έχει κλιπάκια και τέτοια, είναι για τσέπη και το iPhone είναι εκτεθειμένο κατά τη χρήση. Αν έχεις το bumper δεν χωράει με τίποτα. Ακόμα και τώρα είναι αρκετά σφιχτή σε σημείο που μπορεί να χάσεις και κλήση μέχρι να τη βγάλεις... Ελπίζω να χαλαρώσει με τον καιρό.

 

Στην περιγραφη της λεει οτι ξεκουμπωνει απο κατω και ετσι γινεται ευκολο το βγαλσιμο (απο πανω) της συσκευης. Συμβαινει οντως ετσι ; γιατι εσυ παραπονεισαι για σφιχτη (που ειναι και φυσιολογικο σαν καινουργια).

Όχι, δεν ξεκουμπώνει. Απλά έχει ένα άνοιγμα στο κάτω μέρος μέσα απ' το οποίο σπρώχνεις το κινητό για να βγει απ' τη θήκη. Το άνοιγμα αυτό επίσης επιτρέπει να συνδέσεις τον φορτιστή/USB όταν είναι στη θήκη. Πάντως η σχεδίαση που έχουν κάνει με τις ραφές από μέσα μειώνει κατά 10 mm το φάρδος της σε σχέση με τις συμβατικές και αγκαλιάζει τέλεια το iPhone.

 

Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες που τράβηξα από τη θήκη για να δείτε πώς φαίνεται. Όπως καταλαβαίνετε έχω κόλλημα με τις θήκες... :D

Edited by DrMobile
Ανανέωση φωτογραφιών.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία η θηκούλα αυτή και πιο βολική από τις αντίστοιχες της Sena που χρησιμοποιώ από το πρώτο iPhone (2G).

Στο επόμενο iPhone θα τις έχω υπόψιν μου :p

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πολυ καλή επιλογη, τα πήρα τον Απρίλιο. Πολυ καλός ήχος βαθυς, design και ποιότητα κατασκευής (το πλατύ καλώδιο απο ελαστικό δεν καταλαβαινει τίποτα ενω ξεμπερδευεται πολυ εύκολα - καμία σχέση με τα κλασικά λεπτά κυλινδρικα). Το controller συνεργάζεται άψογα με το iPhone ενω το μικρόφωνο "ακούει" πολυ καλα.

 

Τώρα το μαγαζί δεν το ξέρω καθόλου και με προβληματίζει ότι είναι παραλλαγή του πολυεθνικού pixmania ως προς την επωνυμία. Δεν μπορούσαν να βρουν δικο τους όνομα; Θα κοιταζα αν υπάρχει τρόπος να πας να παραλαβεις / πληρώσεις επιτόπου ή να στα στείλουν με αντικαταβολη.

 

Πάντως τα public απο τα οποία τα αγόρασα εγω, μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που τα συστησα σε ένα φίλο και τα έψαξε δεν τα έχει πια.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή επιλογη, τα πήρα τον Απρίλιο. Πολυ καλός ήχος βαθυς, design και ποιότητα κατασκευής (το πλατύ καλώδιο απο ελαστικό δεν καταλαβαινει τίποτα ενω ξεμπερδευεται πολυ εύκολα - καμία σχέση με τα κλασικά λεπτά κυλινδρικα). Το controller συνεργάζεται άψογα με το iPhone ενω το μικρόφωνο "ακούει" πολυ καλα.

 

Τώρα το μαγαζί δεν το ξέρω καθόλου και με προβληματίζει ότι είναι παραλλαγή του πολυεθνικού pixmania ως προς την επωνυμία. Δεν μπορούσαν να βρουν δικο τους όνομα; Θα κοιταζα αν υπάρχει τρόπος να πας να παραλαβεις / πληρώσεις επιτόπου ή να στα στείλουν με αντικαταβολη.

 

Πάντως τα public απο τα οποία τα αγόρασα εγω, μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που τα συστησα σε ένα φίλο και τα έψαξε δεν τα έχει πια.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

ποσο τα ειχες παρει εσυ??

γιατι νομιζω οτι τα εχει σχετικα φτηνα αυτο το σαιτ σε σχεση με αλλα...

αυτο με προβληματισε...:(

εγω μενω ηρακλειο κρητης αλλα δεν τα βρισκω σε κανενα καταστημα εδω..:O

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση!!!!!!!!!!!!!!!!!:):)

ποσο τα ειχες παρει εσυ??

γιατι νομιζω οτι τα εχει σχετικα φτηνα αυτο το σαιτ σε σχεση με αλλα...

αυτο με προβληματισε...:(

εγω μενω ηρακλειο κρητης αλλα δεν τα βρισκω σε κανενα καταστημα εδω..:O

 

Αν θυμάμαι καλα τα είχα πάρει γύρω στα 55 ευρω. Οπότε έχεις δίκιο για την τιμη, βέβαια υποτίθεται ότι τα ηλεκτρονικά μαγαζιά έχουν καλύτερα περιθώρια.

 

Πάντως αφου δεν είσαι Αθήνα, τότε αντικαταβολη είναι η μονη ασφαλής λύση (εν τη παλάμη και ούτω βοησωμεν, που λένε και τα ευάγγελια :) ), εκτός αν κάποιος άλλος συμφορουμιτης έχει καλύτερη εικόνα για το μαγαζί και τους αδικούμε.

 

UPDATE: εδω είναι ο σύνδεσμος του

κανονικού pixmania που τα έχει διαθέσιμα στα 55 ευρω.

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/09206568/art/jays/aeioooeeu-oasnao-a-jays-f.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TVRRMU96VXlNRGs7MTMxMjgyMTkzNTs

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχει αναφερθεί μονό σε κάποια posts στο thread του phone 4, η θήκη lifeproof είναι πλέον διαθέσιμη από το εν λόγο website για αγορά online. Την φοράει το κινητό μου από την περασμένη εβδομάδα κι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα!

 

ps. κάναμε μαζί και μπάνιο το Σου Κου!:lol::lol: Φωτογραφίες και βίντεο κάτω από το νερό...:)

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλα τα είχα πάρει γύρω στα 55 ευρω. Οπότε έχεις δίκιο για την τιμη, βέβαια υποτίθεται ότι τα ηλεκτρονικά μαγαζιά έχουν καλύτερα περιθώρια.

 

Πάντως αφου δεν είσαι Αθήνα, τότε αντικαταβολη είναι η μονη ασφαλής λύση (εν τη παλάμη και ούτω βοησωμεν, που λένε και τα ευάγγελια :) ), εκτός αν κάποιος άλλος συμφορουμιτης έχει καλύτερη εικόνα για το μαγαζί και τους αδικούμε.

 

UPDATE: εδω είναι ο σύνδεσμος του

κανονικού pixmania που τα έχει διαθέσιμα στα 55 ευρω.

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/09206568/art/jays/aeioooeeu-oasnao-a-jays-f.html?srcid=7255&Partenaire=skroutz&CodePromo=oui&aftrack=TVRRMU96VXlNRGs7MTMxMjgyMTkzNTs

 

θα τα φερει το multirama οποτε λεω να περιμενω!!!!!!!!;)

ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [iPhone Αξεσουάρ] Θήκες / Ακουστικά / BT / Καλώδια / Φορτιστές κτλ
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...