Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

έχω ένα iPhone 4s σε ios 6.1.3 και baseband 3.4.03. Μπορεί να ξεκλειδώσει? Βρήκα το official unlock με IMEI αλλα θέλουν 180$. Ρωτάω αν μπορεί να ξεκλεδωθεί με hack ( downgrade ή οτιδήποτε ).

 

Επίσης βρήκα αυτήν ξέρει κανείς αν αξίζει και αν δουλεύει?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δωρεάν sim unlock το ξεχνάς. Οι r-sim έχουν δουλέψει σε πολλές συσκευές και μπορείς να κάνεις χρήση του τηλεφώνου αλλά δεν παρέχει όλες τις δυνατότητες μιας full unlocked συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει και ξεκλειδωμα στο ebay για iphone 4 στα 2.5 ευρω, και πολλα αλλα που εχουν τιμη κατω των 10 ευρω και ολα εχουν πανω απο 99,5% Positive feedback. Ειναι αξιοπιστα?

 

ενα δειγμα.. http://www.ebay.com/itm/Permanent-Factory-Unlock-Code-for-AT-T-iPhone-2-3-3GS-4-4S-5-Fast-/221275936201?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item338512d5c9

 

http://www.ebay.com/itm/Factory-Unlock-Service-for-AT-T-USA-iPhone-3G-3GS-4-4S-5-Permanent-/281157213469?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4176469d1d

Edited by Xnoudi
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει και ξεκλειδωμα στο ebay για iphone 4 στα 2.5 ευρω, και πολλα αλλα που εχουν τιμη κατω των 10 ευρω και ολα εχουν πανω απο 99,5% Positive feedback. Ειναι αξιοπιστα?

 

ενα δειγμα.. http://www.ebay.com/itm/Permanent-Factory-Unlock-Code-for-AT-T-iPhone-2-3-3GS-4-4S-5-Fast-/221275936201?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item338512d5c9

 

http://www.ebay.com/itm/Factory-Unlock-Service-for-AT-T-USA-iPhone-3G-3GS-4-4S-5-Permanent-/281157213469?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4176469d1d

 

Ναι τα unlock απο το eBay ειναι απολύτως αξιόπιστα και εγώ έτσι ξεκλείδωσαν το iPhone 5 που έχω απο Αμερικη.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Απλα αυτο που μου ξεφυγε ειναι πως οι συγκεκριμενοι πωλητες στο ebay με της χαμηλες τιμες, ξεκλειδωνουν μονο iphone απο αμερικη(at&t). Απο σουηδια που το θελω εγω ανεβαινει στα 40 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μου δώσανε ένα iphone 3G και του έκανα επαναφορά λογισμικού μέσω itunes αλλά όταν πάω να το ανοίξω μου βγάζει μηνυμα οτι η SIM είναι κλειδωμενη και να εισάγω έγκυρη SIM χωρίς κλείδωμα με PIN για να ενεργοποιήσω το iPhone. Πατάω την επιλογή ξεκλειδωμα, βγάζει πάνω αριστερα την ένδειξη WIND αλλα μαφήνει να κάνω μόνο κλήσεις έκτακτης ανάγκης.

Και στο itunes μου βγάζει αυτό το μήνυμα: Η κάρτα SIM που έχει εισαχθεί σε αυτό το iPhone δεν φαίνεται να υποστηρίζεται.

Η κάρτα SIM που έχετε εισαγάγει αυτήν τη στιγμή σε αυτό το iPhone είναι από φορέα που δεν υποστηρίζεται στο πλαίσιο της πολιτικής ενεργοποίησης που έχει εκχωρηθεί επί του παρόντος από τον διακομιστή ενεργοποίησης. Αυτό δεν αποτελεί ζήτημα υλισμικού του iPhone. Εισαγάγετε άλλη κάρτα SIM από υποστηριζόμενο φορέα ή ζητήστε από τον φορέα σας να ξεκλειδώσει αυτό το iPhone. Επικοινωνήστε με την Apple για περισσότερες πληροφορίες.

 

Πριν την επαναφορά η συσκευή δούλευε χωρίς πρόβλημα!

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να το κανεις unlock

 

Πώς γίνεται γιατί απλά μου το δώσανε για restore και έχω τραβήξει τα πάνδυνα τόσες ώρες..Έπεσε σε bootloop και ψαχνόμουν! :lol:

 

Και πώς γίνεται να δούλευε πριν το restore? Το είχαν ξεκλειδώσει και με το restore χάθηκε;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως διαγραφω επαφες email κωδικους ιστιοσελοιδων και εφαρμογων αλλα να χωρις να χαθουν οι εφαρμογες ?

θα μπορω να τα κανω back up αν θελω να τα ξαναπερασω αργοτερα ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν sim unlock το ξεχνάς. Οι r-sim έχουν δουλέψει σε πολλές συσκευές και μπορείς να κάνεις χρήση του τηλεφώνου αλλά δεν παρέχει όλες τις δυνατότητες μιας full unlocked συσκευής.

 

Τι ενοείς δεν έχουν τις δυνατότηες μιας full unlocked συσκευής?? Υπάρχει κάτι που δέν δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, χρειάζομαι βοήθεια για μια φίλη μου....αγόρασε iphone 4 απο το εξωτερικό επειδή τωρα που θα βγει το 5σ εχει πέσει πολύ η τιμη του. Όμως της είπαν οτι στην ελλάδα δεν μπορει να το χρησιμοποιήσει γιατι ειναι κλειδωμένο. Παρόλα αυτα το αγόρασε. Τώρα που το έφερε την ελλάδα τί μπορεί να κάνει? Δεν το εχει ανοίξει καν, ούτε σιμ του έχει βάλει. Βρήκαμε κάτι στο ebay που απλά δίνεις το ΙΜΕΙ της συσκευής και σου δίνουν οδηγίες τι να κάνεις, αλλα δεν ξέρουμε καν απο ποια εταιρία ειναι κλειδωμένο. Τί πρεπει να κάνουμε? Αν μπορείτε βρείτε μου κάποιους τρόπους για να το κάνω γιατι το ανέθεσε σε εμενα. Και αν γίνεται να μην κοτίσει πάρα πολύ, γιατι σε ένα μαγαζί που ρωτήσαμε μας ειπαν οτι μας το ξεκλειδώνουν αν πηρωσουμε 80 ευρώ. Και τοσα λεφτά δεν τα δίνει! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας.

Α, και αν γινεται να μου τα λέτε οσο γίνεται πιο απλά και αναλυτικά γιατί δεν έχω και πολύ σχέδη με τα iphone!

Ευχαριστώ και πάλι!:cool:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

φίλος πήρε από ebay ένα iphone 4 και είναι κλειδωμένο στην vodafone UK. μου το έφερε και μου είπε να το ψάξω και γω το δέχτηκα αν και δεν ασχολούμαι καθόλου με ios.

υπάρχει κάποια τσάμπα λύση για sim unlock? αν όχι, μπορείτε να προτείνετε αξιόπιστα site ή ebay sellers για αυτή την δουλειά?

το itunes στο pc μου λέει ότι είναι up to date οπότε λογικά φοράει το τελευταίο ios.

το iphoneimei.info μου βγάζει τα παρακάτω αν σημαίνει κάτι

Activated: Yes

Telephone Technical Support: Expired

Repairs & Service Coverage: Expired

Contract: Expired

Country Purchased: United Kingdom

SIM Lock: Locked

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=330863696255

 

Ξεκλειδωσα σε μια μέρα ένα iPhone 5 απ αυτόν

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ.

μάλλον θα καταλήξω σε επίσημο ξεκλείδωμα για να ησυχάσει και ο κάτοχος που δεν έχει καθόλου εμπειρία μια και καλή.

η διαδικασία ξεκλειδώματος δεν είναι κάτι φοβερό ε? επειδή κάπου διάβασα ότι απαιτείται η orginal sim και εγώ δεν έχω κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για το επίσημο ξεκλείδωμα τότε με το που θα σ ενημερώσει ο πωλητής ότι έγινε, βάζεις μια ελληνική SIM στο iPhone και θα πετάξει μήνυμα ότι απαιτείται ενεργοποίηση.

Επιλέγεις να γίνει μέσω iTunes και οχι μέσω WiFi. Το iTunes θα σ ενημερώσει ότι το κινητό έχει πλέον ξεκλειδώσει

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα αγόρασα ένα 4S από το Ebay κλειδωμένο σε Sprint. Ξέρει κανείς να μου πει που μπορώ να το ξεκλειδώσω.

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ.

Την πάτησα!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να φανταστω οτι δεν εχει sim tray... και ειναι για CDMA δικτυα;

 

Αν είναι CDMA δεν πρόκειται να δουλέψει σίγουρα εδώ. Αν είναι GSM θα χρειαστεί να πληρωθεί το αντίστοιχο αντίτιμο για να ξεκλειδωθεί. Δεν υπάρχει άλλη λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι GSM. Να πληρωθεί το ποσό αλλά ποιο ποσό και που; Ξέρει κανείς κάποιον αξιόπιστο;

 

Κάνε μια αναζήτηση στο ebay και θα βρεις πολλούς που αναλαμβάνουν αυτή τη διαδικασία. Από τις αξιολογήσεις θα κρίνεις και την αξιοπιστία τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι GSM. Να πληρωθεί το ποσό αλλά ποιο ποσό και που; Ξέρει κανείς κάποιον αξιόπιστο;

Άδικος κόπος

SPRINT και VERIZON δεν ξεκλειδώνει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στην ομαδα. Ειμαι απο Κυπρο. Εχω ενα ξαδερφο στην Αμερικη και μου ειπε να φερουμε iphones απο Αμερικη που ειναι πιο φτηνα. Μου βρηκε ενα λινκ: http://www.bestbuy.com/site/apple-iphone-174-5-with-16gb-memory-no-contract-mobile-phone/8835036.p?id=1218910896857&skuId=8835036&st=8835027,%208835036&cp=1&lp=1#tab=specifications . Η ερωτηση μου ειναι οταν γραφει t-mobile prepaid ειναι κλειδωμενο ? Και αν ναι, μπορω να το ξεκλειδωσω με τους τροπους που εχετε αναφερει? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες σε εμενα συμβαινει το εξης περιεργο πηρα ενα 4ς απο αγγλια ebay ο ιδιοκτητης εγραφε ξεκλειδωτο μου ειπε κιολας οτι εβαλε και καρτες απο 3 και vodafone και εδω δοκιμαζω cosmote και wind και τπτ λεει οτι η καρτα σιμ δεν ειναι εγκυρη και οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον carrier μου για unlock. Εχει κανεις καμια ιδεα-λυση?

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες σε εμενα συμβαινει το εξης περιεργο πηρα ενα 4ς απο αγγλια ebay ο ιδιοκτητης εγραφε ξεκλειδωτο μου ειπε κιολας οτι εβαλε και καρτες απο 3 και vodafone και εδω δοκιμαζω cosmote και wind και τπτ λεει οτι η καρτα σιμ δεν ειναι εγκυρη και οτι πρεπει να επικοινωνησω με τον carrier μου για unlock. Εχει κανεις καμια ιδεα-λυση?

 

Η λύση είναι η επιστροφή

 

Θα πας στο εβαυ και θα κάνεις claim για item not as described

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...