Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω εδώ και κάποια χρόνια το 3GS (δεν είναι jailbreak) και δεν μου είχε δημιουργήσει ποτέ πρόβλημα. Τις τελευταίες μέρες όμως όταν ο δείκτης της μπαταρίας φτάνει στο 30% αυτό σβήνει τελείως σαν να ήταν 0% η μπαταρία.

 

Ξέρει κάποιος τί μπορεί να φταίει;

 

η μπαταρία εχει φάει τα ψωμιά της, θα χρειαστείς καινούρια σε λίγο καιρό..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι καλύτερα να αγοράσω μια original μπαταρία ή κάποια συμβατική πιο οικονομική; Είναι εύκολο να την αλλάξω μόνος;

Xiaomi Mi9 Lite

Samsung A5 2016

Link to comment
Share on other sites

κανω downgrade με redsnow τι διαδικασια κανονικα και μολις κανω restore ipsw μου ζηταει και βαζω το λογισμικο το 5.0.1 και μετα θελει τα saved blobs αλλα δεν ξερω πως μπορω να τα βρω ....μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση καλή. Μπαταρία στο 3GS που μπορώ να βρώ και πως την αλλάζω παιδιά? Υπάρχει τρόπος ή να πάω σε κάποιο κατάστημα από τα γνωστά που πουλάνε μπαταρίες?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Παίζει" κάνα 3Gs σε άριστη κατάσταση (όχι μόνο εμφανισιακά), δίχως JB ποτέ, με (κατά προτίμηση) 5.1.1άρα έκδοση, πιθανόν (ίσως) λευκό, που θα θέλει κάποιος φίλος να μου το πωλήσει;

 

Για την σύζυγο πρόκειται, εγώ έχω 4άρι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, σου 'πε κανείς ότι το ζητάω "χάρισμα"; Δεν είπες τιμή...

Αλλά βασικά, δεν μου κάνει γιατί έχεις (ΚΑΚΩΣ!) βάλει την 6.1.3 πάνω. Μα καλά, απλή ερώτηση κάνω, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ στο 3άρι να βάζετε 6+ έκδοση;;;; ΠΩΣ θα την "σηκώσει" την έκδοση, το 3αράκι; Σαν να θέλετε να βάλετε σε ...586 PC, τα... Win7 64bit-α!

 

Όλος ο "ντουνιάς" γνωρίζει πως, στα 3αράκια και στα "απλά" (όχι "S") 4άρια, η "must" έκδοση είναι η 5.1.1 και ΔΕΝ ΦΕΥΓΕΙΣ ΠΟΤΕ από αυτήν.

Το ότι βγάζουν νέες (συνεχώς) εκδόσεις λειτουργικού, δεν σημαίνει "απαραίτητα" ότι "πρέπει" να αναβαθμίζουμε συνεχώς.

Επίσης, είναι "ηλίου φαεινότερον", ότι οι νέες εκδόσεις ΒΑΣΙΚΑ ΑΦΟΡΟΥΝ ΛΙΓΟ τα 4s και ΚΥΡΙΩΣ τα 5άρια!

Edited by simfan
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το 6 ειναι βαρυ για το 3GS αλλα το να εχεις την τελευταια εκδοση του λειτουργικου σου επιτρεπει να τρεχεις ολες τις εφαρμογες διαθεσιμες. Εστω και με μια καθυστερηση ειναι μεγα συν να μπορεις να τρεχεις τα παντα. Αλλοιως τι το θελεις το μηλοφωνο;
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα διαφωνήσω μαζί σας. To 3GS μου με ios 6.1 πάει μια χαρά. Δεν πετάει , αλλά δεν σέρνεται κιόλας.

 

Η apple δεν το υποστηρίζει έτσι τυχαία.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα διαφωνήσω μαζί σας. To 3GS μου με ios 6.1 πάει μια χαρά. Δεν πετάει , αλλά δεν σέρνεται κιόλας.

 

Η apple δεν το υποστηρίζει έτσι τυχαία.

 

Κι εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο από πάνω. Πολύ καλά πάει με την 6.1.3. Σίγουρα όχι σφαίρα όπως με τις προηγούμενες εκδόσεις αλλά πολύ πολύ καλά. Με jailbreak όμως πια δεν την πάλευα. Δεν ξέρω γιατί αλλά σερνόταν παρόλο που το έκανα set as new πριν την κάνω jb. Τώρα με το restore πετάει. Και η μπαταρία μου είναι 53% με 32 ώρες standby με κανονική χρήση και wifi μόνιμα ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ενας φιλος μου εχει το 3G, οταν παει να περασει μια εφαρμογη του λεει οτι πρεπει να κανει αναβαθμιση στο λογισμικο, ενω του κανει αναβαθμιση (απ οτι μου λεει παντα)! Φοραει την 4.2.1!

 

Τι πρεπει να κανω;

 

επίσημα, δεν μπορεί να κανει κατι καθως το 3G σταματάει στην 4.2.1 δεν δέχεται μεγαλύτερο ios

ανεπίσημα, μπορει να κάνει αυτο

http://www.whited00r.com/index

 

ειναι μια εικονική ios6 για το 3G, με προεγκατεστημενο cydia,διάφορα μαγαζάκια και τις εφαρμογές που δεν μπορούν τρέξουν επίσημα.

κοιτα το βιντεακι στη σελίδα;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εντελως ξαφνικα,προσπαθω να φορτισω το iphone και δεν ανταποκρινεται εδω και 2μερες!

βγαζει ενα εικονιδιο κοκκινο με κεραυνο και δεν προχωραει ακομα και μετα απο ωρες φορτισης :(

εχω δοκιμασει σε υπολογιστη,καθως και αλλο καλωδιο αλλα τιποτα :X

φοραει τα whitedoor 6 και δεν κατεβασα καμια εφαρμογη τον τελευταιο μηνα,ενω το χρησιμοποιουσα μονο για fb.

τι να κανω?????

Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα,προσπαθω να φορτισω το iphone και δεν ανταποκρινεται εδω και 2μερες!

βγαζει ενα εικονιδιο κοκκινο με κεραυνο και δεν προχωραει ακομα και μετα απο ωρες φορτισης :(

εχω δοκιμασει σε υπολογιστη,καθως και αλλο καλωδιο αλλα τιποτα :X

φοραει τα whitedoor 6 και δεν κατεβασα καμια εφαρμογη τον τελευταιο μηνα,ενω το χρησιμοποιουσα μονο για fb.

τι να κανω?????

 

Κάνε ένα search στο youtube νομίζω υπάρχουν κάποια βιντεάκια που μπορεί να σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

εντελως ξαφνικα,προσπαθω να φορτισω το iphone και δεν ανταποκρινεται εδω και 2μερες!

βγαζει ενα εικονιδιο κοκκινο με κεραυνο και δεν προχωραει ακομα και μετα απο ωρες φορτισης :(

εχω δοκιμασει σε υπολογιστη,καθως και αλλο καλωδιο αλλα τιποτα :X

φοραει τα whitedoor 6 και δεν κατεβασα καμια εφαρμογη τον τελευταιο μηνα,ενω το χρησιμοποιουσα μονο για fb.

τι να κανω?????

 

Εχει αναφερθεί ότι διορθώνεται με restore. Κανε ένα restore λοιπών και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μπορειτε να με βοηθησετε λιγο με καποια λινκ,γιατι μεχρι τωρα αλλοι μου τα κανανε και δεν εχω μεγαλη εμπειρια :(

Συμφωνα με καποιο λινκ δοκιμασα να ανοιγοκλεισω το mute 4φορες και μετα πατησα το home+reset button για 10δευτερα αλλα τιποτα.Αν υπαρχει καποιο βιντεακι που να μπορει να με βοηθησει παρακαλω πειτε μου.

Το restore το κανω χειροκινητα ή μεσω itunes?Πρεπει να ειναι στην πριζα το κινητο? :ninja:

Edited by gponiris
Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το στο Pc ανοιξε Itunes και πατα restore and update εφοσο ειναι ελληνικο το τηλεφωνο.

πριν το κανεις αυτο κανε και ενα Hardware reset πατωντας home+sleep button μεχρι να σβυσει το τηλεφωνο και να εμφανιστει το μηλαρακι.

Link to comment
Share on other sites

τελικα εφταιγε...ο φορτιστης!??!!( το φορτισα με ενα φορτιστη ενος φιλου και πηρε μπρος!)

πως γινεται ομως να πηρε μπαλακι και το καλωδιο μαζι,δεν μπορω να καταλαβω...

λογω whitedoor 6 λενε οτι δεν πρεπει να κανω update αν για καποιο λογο στο μελλον κανω restore,υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει προβλημα στο λειτουργικο του iphone?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω για να κάνω update σε ένα 3g και ένα 3gs

ποιες είναι οι τελευταίες έκδοσης που παίρνουν ;

θα κολλάνε ;

θα μπορώ να βάλω όλες τις εφαρμογές ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

3G: η τελευταία διαθέσιμη έκδοση είναι η 4.2.1. Εφαρμογές οι οποίες έχουν δημιουργηθεί για να εκμετάλλευονται τα APIs των τελευταίων εκδόσεων του iOS, δεν θα μπορείς να τις τρέξεις.

3GS: η τελευταία έκδοση είναι η 6.1.3 μέσω της οποίας έχεις τη δυνατότητα να εγκαταστάσεις ό,τι εφαρμογή θέλεις. Ως προς τις επιδόσεις του με εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση, θα έλεγα πως τα παει καλά για το hardware του.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω ένα 3g που του λίπη το κουμπί power & ένα 3gs που μου έσπασε η οθόνη αλλά λειτουργεί πλήρως

 

μπορώ να κάνω αλλαγή στις οθόνης είναι ίδιες ή δεν κουμπώνουν καν ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δυστυχώς δεν υπάρχει συμβατότητα λόγω διαφορετικού connector.

 

Δες εδώ τι είναι συμβατό από τη μία συσκευή στην άλλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει συμβατότητα λόγω διαφορετικού connector.

 

Δες εδώ τι είναι συμβατό από τη μία συσκευή στην άλλη.

 

ευχαριστω!

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...