Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις παρακολουθήσει ποτέ το δείκτη κατανάλωσης πως εκτοξεύεται όταν "γκαζώνεις" ένα αυτοκίνητο στο φανάρι και πως όταν σταματήσεις να επιταχύνεις η κατανάλωση επανέρχεται σε κανονικά επίπεδα; Αυτό αναλογικά συμβαίνει και με το τηλέφωνο όταν ξεκινάει τη λειτουργία του και στη συνέχεια επανέρχεται σε κανονική στάθμη.

 

Αλλά νομίζω ότι το εξαντλήσαμε το θέμα και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

 

Δηλαδή, αυτό το οποίο περιγράφηκε (και σε ξεχωριστό thread) ως πρόβλημα της 3.1.3, δεν είναι bug αλλά... feature;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας

μολις το πηρα και επειδη δεν γνωριζω και πολλα θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι οταν μπαινω στους χαρτες του google αυξανονται τα δεδομενα στο μετρητη μηπως χρησιμοποιει το ιντερνετ για να συνδεθει?

το κακο ειναι πως δεν εχω ιντερνετ στο iphone

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

μολις το πηρα και επειδη δεν γνωριζω και πολλα θα ηθελα να σας ρωτησω γιατι οταν μπαινω στους χαρτες του google αυξανονται τα δεδομενα στο μετρητη μηπως χρησιμοποιει το ιντερνετ για να συνδεθει?

το κακο ειναι πως δεν εχω ιντερνετ στο iphone

 

Προφανώς :shifty:

 

Προσπάθησε να το χρησιμοποιείς μόνο σε wifi, για να μην πάθεις τίποτα όταν θα δεις τον επόμενο λογαριασμό σου (αφού δεν έχεις data-plan)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχουν λυθει τα προβληματα με το Bluetooth ;;

Δηλαδή μπορει να συνδεθεί με οποιοδήποτε κινητό για ανταλλαγή αρχείων όπως επίσης αν συνδέεται με BT hands free; ( οποιασδήποτε μάρκας)

Το θεματακι με flash που αφορούσε την εμφάνιση κάποιων site στο Internet εξακολουθεί να υπαρχει η και αυτό λύθηκε;

Εχω λιγο μπερδευτεί καθως σημερα ενας πωλητής υποστήριζε πως δεν υπαρχει θεμα με bt ενω αλλοι υποστηρίζουν πως το προβλημα υπαρχει ακομα.

Τι ισχύει;;

 

Επίσης σχετικά με χαρτες για gps τι μπορω να βαλω ;

Το gps δουλευει μονο μεσω Internet στο iphone;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αυτό το οποίο περιγράφηκε (και σε ξεχωριστό thread) ως πρόβλημα της 3.1.3, δεν είναι bug αλλά... feature;

 

Φυσικά και είναι bug.. Δεν είναι δυνατόν να είναι φυσιλογικό αυτό.. Το ξέρω το κινητό και από πριν πώς έκανε... Δεν είναι φυσιολογικό να πέφτει μισή μπαταρία και να ανεβαίνει ξαφνικά απότομα μετά.. Αλλά τεσπα καλύτερα να το συζητήσουμε στo topic του.. ΤΟ πρόβλημα όπως είπα έχει αναφερθεί και από το επίσημο forum της apple.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αυτό το οποίο περιγράφηκε (και σε ξεχωριστό thread) ως πρόβλημα της 3.1.3, δεν είναι bug αλλά... feature;

 

Ειναι προβληματικη λειτουργια του μετρητη.Τετοιες διαφορες στο ασχετο δε δικαιολογουνται.

 

Παιδιά, καλησπέρα, το Σάββατο πήρα και εγώ το 16αρακι μου και είμαι κατενθουσιασμένος!! έβαλα ήδη τις πρώτες εφαρμογές, τζάμπα φυσικά, αλλά έκανα και την αναβάθμιση σε 3,1,3 όπου είδα μετά πως δεν γίνεται jb !!

 

έκανα χαζομάρα γιατι δεν μπορώ να βάλω χάρτες και πλοηγό χωρίς πληρωμή ε??

 

τωρα ειναι λιγο αργα για να σε συμβουλευσουμε.Εξερευνησε τις δυνατοτητες της συσκευης και κανε υπομονη.Αργα ή γρηγορα θα μπορεσεις να περασεις κι εσυ στην "αλλη πλευρα" ;)

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχουν λυθει τα προβληματα με το Bluetooth ;;

Δηλαδή μπορει να συνδεθεί με οποιοδήποτε κινητό για ανταλλαγή αρχείων όπως επίσης αν συνδέεται με BT hands free; ( οποιασδήποτε μάρκας)

Το θεματακι με flash που αφορούσε την εμφάνιση κάποιων site στο Internet εξακολουθεί να υπαρχει η και αυτό λύθηκε;

Εχω λιγο μπερδευτεί καθως σημερα ενας πωλητής υποστήριζε πως δεν υπαρχει θεμα με bt ενω αλλοι υποστηρίζουν πως το προβλημα υπαρχει ακομα.

Τι ισχύει;;

 

Επίσης σχετικά με χαρτες για gps τι μπορω να βαλω ;

Το gps δουλευει μονο μεσω Internet στο iphone;

 

-Με bth handsfree δεν εχει προβλημα συνδεσης... Για ανταλλαγη αρχειων μεσω bth μου φαινεται υπαρχουν καποιες εφαρμογες αλλα δεν ξερω κατα ποσο λειτουργουν... Προσωπικα, δεν το εχω ψαξει..

 

-Δεν παιζει ολοκληρωμενα τα flash (οπως τουλαχιστον τα βλεπουμε στο pc)

 

-Για προγραμμα πλοηγησης, αν του εχεις κανει Jailbreak, μπορεις να του βαλεις προγραμματα οπως το Navigon δωρεαν, το οποιο κοστιζει 70-100 ευρω αν δεν εχεις JB και θες να το αγορασεις.. Οσο για το gps ειναι αυτονομο και ισως καποιες φορες να χρησιμοποιει το δικτυο για υποβοηθηση.. Ετσι νομιζω...

 

(Παιδια, διορθωστε με αν καπου κανω λαθος... :p)

Edited by Sharp GX20 Video

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει και γω το iphone με επιδοτηση απο vodafone μονο που δεν υπαρχει διαθεσιμο.Ο πωλητης στη vodafone πηρε μπροστα μου την αποθηκη και του ειπαν οτι τελος της εβδομαδας θα ειναι και παλι διαθεσιμο.υπαρχει πιθανοτητα να μην ειναι ετσι? και να αργησει οπως το καλοκαιρι?
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις -> χρηση - δεδομενα .. βλεπουμε μονο τα δεδομενα upload/download που εχουμε κανει μονο μεσω GPRS/3g και οχι απο Wi-Fi ετσι??
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις -> χρηση - δεδομενα .. βλεπουμε μονο τα δεδομενα upload/download που εχουμε κανει μονο μεσω GPRS/3g και οχι απο Wi-Fi ετσι??

Ναι έτσι ακριβώς είναι, μετράει μόνο τα δεδομένα από GPRS/3G.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω σκέτη συσκευή iPhone; Θελω να την κάνω δώρο . Όμως όλοι ζητάνε νέα σύνδεση .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και εγω περιμενω ηδη 1 βδομαδα το 32αρι σε λευκο και μου ειπαν οτι υπαρχει ελειψη και μαλλον θα ερθει τελος της βδομαδας. Ενω το 32αρι μαυρο υπηρχε διαθεσιμο!
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω σκέτη συσκευή iPhone; Θελω να την κάνω δώρο . Όμως όλοι ζητάνε νέα σύνδεση .

 

oteshop σιγουρα δινουν σκετη εγω απο εκει την πηρα απο το online καταστημα ... σε 2 μερες την ειχα στα χερια μου...με κουριερ

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω σκέτη συσκευή iPhone; Θελω να την κάνω δώρο . Όμως όλοι ζητάνε νέα σύνδεση .

Καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ, καταστήματα Vodafone. Πωλείται και ως συσκευή μόνο. Δε σε υποχρεώνει κανείς να κάνεις συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μην μας κοροιδευουν και περιμενουμε ποιο πολυ....εσενα σου εχουν πει σιγουρα οτι θα ερθει τελος εβδομαδας αν ειναι ετσι τοτε οι απαντησεις που πηραμε και οι δυο ειναι ιδες αρα θα ερθουν στο τελος της εβδομαδας....
Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

-Με bth handsfree δεν εχει προβλημα συνδεσης... Για ανταλλαγη αρχειων μεσω bth μου φαινεται υπαρχουν καποιες εφαρμογες αλλα δεν ξερω κατα ποσο λειτουργουν... Προσωπικα, δεν το εχω ψαξει..

 

-Δεν παιζει ολοκληρωμενα τα flash (οπως τουλαχιστον τα βλεπουμε στο pc)

 

-Για προγραμμα πλοηγησης, αν του εχεις κανει Jailbreak, μπορεις να του βαλεις προγραμματα οπως το Navigon δωρεαν, το οποιο κοστιζει 70-100 ευρω αν δεν εχεις JB και θες να το αγορασεις.. Οσο για το gps ειναι αυτονομο και ισως καποιες φορες να χρησιμοποιει το δικτυο για υποβοηθηση.. Ετσι νομιζω...

 

(Παιδια, διορθωστε με αν καπου κανω λαθος... :p)

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναμένω 32άρι μαύρο από Γερμανό, ενώ 16άρι είχαν. Γνωρίζει κανείς πότε παραλαμβάνει ο Γερμανός 32άρια; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

μαυρο 32αρι εχει η vodafone :lol::lol:

τελικα ποιο χρωμα ειναι ποιο ωραιο μαυρο η ασπρο για αντρα?

Σε λιγα χρονια ο μισθος μας δεν θα φτανει ουτε για τα κινητα που αλλαζουμε καθε χρονο ...
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω μονο να μην μας κοροιδευουν και περιμενουμε ποιο πολυ....εσενα σου εχουν πει σιγουρα οτι θα ερθει τελος εβδομαδας αν ειναι ετσι τοτε οι απαντησεις που πηραμε και οι δυο ειναι ιδες αρα θα ερθουν στο τελος της εβδομαδας....

 

Μου ειπαν "λογικα" στο τελος της βδομαδας... αρα ελπιζουμε!!!

μαυρο 32αρι εχει η vodafone :lol::lol:

τελικα ποιο χρωμα ειναι ποιο ωραιο μαυρο η ασπρο για αντρα?

 

Πιστευω ασπρο!!!

Link to comment
Share on other sites

-Με bth handsfree δεν εχει προβλημα συνδεσης... Για ανταλλαγη αρχειων μεσω bth μου φαινεται υπαρχουν καποιες εφαρμογες αλλα δεν ξερω κατα ποσο λειτουργουν... Προσωπικα, δεν το εχω ψαξει..

 

-Δεν παιζει ολοκληρωμενα τα flash (οπως τουλαχιστον τα βλεπουμε στο pc)

 

-Για προγραμμα πλοηγησης, αν του εχεις κανει Jailbreak, μπορεις να του βαλεις προγραμματα οπως το Navigon δωρεαν, το οποιο κοστιζει 70-100 ευρω αν δεν εχεις JB και θες να το αγορασεις.. Οσο για το gps ειναι αυτονομο και ισως καποιες φορες να χρησιμοποιει το δικτυο για υποβοηθηση.. Ετσι νομιζω...

 

(Παιδια, διορθωστε με αν καπου κανω λαθος... :p)

 

επειδή το έχω το Navigon, μπορώ να σου πω σίγουρα κι εγγυημένα, ότι δουλεύει 100% χωρίς να χρησιμοποιεί 3g/GPRS ...

(εγώ δεν έχω κανένα πακέτο δεδομένων, και καθόλου ρυθμίσεις apn ώστε να μπορώ να μπαίνω / χρεώνομαι για πλοήγηση και πριν 1 μήνα που ήμουν Αθήνα, με το navigon "πήγα" τον ταξιτζή στον προορισμό που ήθελα! :lol::lol:)

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

σε οτι αφορα το bluetooth λειτουργει για ανταλλαγη αρχειων με την εφαρμογη ibluetooth αλλα πρεπει να εχεις κανει j/b.αυτη η εφαρμογη ειναι ΜΟΝΟ για το 3g για το 3gs θα βγει το ibluenova (η εξελιξη της εφαρμογης που προανεφερα) αλλα θα πρεπει να περιμενεις ακομα...
Link to comment
Share on other sites

επειδή το έχω το Navigon, μπορώ να σου πω σίγουρα κι εγγυημένα, ότι δουλεύει 100% χωρίς να χρησιμοποιεί 3g/GPRS ...

(εγώ δεν έχω κανένα πακέτο δεδομένων, και καθόλου ρυθμίσεις apn ώστε να μπορώ να μπαίνω / χρεώνομαι για πλοήγηση και πριν 1 μήνα που ήμουν Αθήνα, με το navigon "πήγα" τον ταξιτζή στον προορισμό που ήθελα! :lol::lol:)

 

Όντως το Navigon δεν θέλει internet.. εγω έχω Wind και μου δίνει δυνατότητα edit στο APN οπότε όταν θέλω να είμαι σίγουρος οτι δεν τραβάει απο ιντερνετ αφαιρώ το APN και το navigon συνεχίζει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ που έχω χρησιμοποιήσει το Navigon, πραγματικά τέλειο, και δεν χρειάζεται ούτε 1kb για internet , 3g ή wi-fi ή ο,τιδήποτε.. Δουλεύει 100% offline.. Δεν σε χρεώνει καθόλου.. :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε ενημερωτικό email από you.gr και διαφήμιζε iPhone 3GS. Από πότε εμπορεύετε το iPhone; Δεν το είχα πάρει είδηση νωρίτερα you.gr. Και το 32άρι είναι ετοιμοπαράδοτο.

Για όσους δεν ξέρουν η infoquest που έχει αυτό το e-shop είναι πλέον ο επίσημος αντιπρόσωπος της Apple.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ που έχω χρησιμοποιήσει το Navigon, πραγματικά τέλειο, και δεν χρειάζεται ούτε 1kb για internet , 3g ή wi-fi ή ο,τιδήποτε.. Δουλεύει 100% offline.. Δεν σε χρεώνει καθόλου.. :)

 

To αγορασες ρε τρελε..? :D

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...