Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που λες ισχύει για το ebuddy (lite / pro).

 

Το IM+ την τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα γιατί εδώ και κάποιο καιρό πέρασα στην πλήρη έκδοση, είχε τις ίδιες δυνατότητες μεταξύ lite και pro σε αυτό το θέμα (μέχρι 3 ημέρες), δεν ξέρω αν στο μεταξύ αυτό έχει αλλάξει αν και στην περιγραφή της εφαρμογής στο AppStore αναφέρει 72 ώρες (3 μέρες).

 

για να καταλάβω...μετα απο τις 72 ωρες για να δεχεται μηνύματα πρεπει αν το εχεις ανοιχτο...

ενω το κανονικό το κάνει παντα????

η απλά μετα τις 72 ωρες πρεπει να ξαναμπεις απλα στο προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να καταλάβω...μετα απο τις 72 ωρες για να δεχεται μηνύματα πρεπει αν το εχεις ανοιχτο...

ενω το κανονικό το κάνει παντα????

η απλά μετα τις 72 ωρες πρεπει να ξαναμπεις απλα στο προγραμμα?

 

Και στις 2 περιπτώσεις έχεις μέχρι 72 ώρες για να ξαναμπείς και να φαίνεσαι συνέχεια online (ή ότι άλλη κατάσταση έχεις δηλώσει) ενώ τα μηνύματα σε αυτό το διάστημα έρχονται μέσω push notification. Μετά τις 72 ώρες σε αποσυνδέει από το λογαριασμό και φαίνεσαι (είσαι) offline.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Και στις 2 περιπτώσεις έχεις μέχρι 72 ώρες για να ξαναμπείς και να φαίνεσαι συνέχεια online (ή ότι άλλη κατάσταση έχεις δηλώσει) ενώ τα μηνύματα σε αυτό το διάστημα έρχονται μέσω push notification. Μετά τις 72 ώρες σε αποσυνδέει από το λογαριασμό και φαίνεσαι (είσαι) offline.

 

αρα η μονη πρακτικη διαφορα ειναι οι διαφημισεις και το skype!!!

Link to comment
Share on other sites

αρα η μονη πρακτικη διαφορα ειναι οι διαφημισεις και το skype!!!

 

H Lite έκδοση δεν εχει Facebook chat πέρα από αυτά τα 2 που λες (skype και διαφημίσεις)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν και ενω εξακακολουθώ να έχω το πρόβλημα με το σήμα (στα καλά καθούμενα χάνει το σήμα και μετά από κανα λεπτό επανέρχεται μόνο του) παρατήρησα ότι από τα δύο ηχειάκια μόνο το ένα παίζει!!!!! Είναι φυσιολογικό αυτό? Μάλλον όχι έ??? Δεν γλυτώνω σερβις ε???

εχω 3gs 16gb ελληνικό με 3.1.3 πάνω και χωρίς jb όπως είναι φυσικό.-

3GS BLACK 16GB MAMA EDITION.-
Link to comment
Share on other sites

αμαν.....! ρόμπα γίναμε....! thanks

 

Πίστεψε με και ο ίδιος ο Jobs την ίδια απορία θα είχε. :lol:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, υποφερωωωωωωωωωω!!!!!!! :(

αν δεν βλεπει την σιμ καρτα το αιφον, φταιει το κιν?? :cry:

φταιει η γουιντ που ειναι δικη της η καρτα?? :X

τι να κανω ο καιμενος?!?!?!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, υποφερωωωωωωωωωω!!!!!!! :(

αν δεν βλεπει την σιμ καρτα το αιφον, φταιει το κιν?? :cry:

φταιει η γουιντ που ειναι δικη της η καρτα?? :X

τι να κανω ο καιμενος?!?!?!

 

Γιατί δεν το πας στην wind να το κοιτάξουν ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

θα το παω αυριο το πρωι, αλλα πολυ ξενερα η φασι!!!

ελεγα μπας κ ειχε τυχει κ σε κανεναν αλλο φιλο κ μου λεγε τι να κανω...

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να περάσω τον τηλ μου κατάλογο από νοκια 95 8gb σε 3gs??

 

Nokia (μέσω Nokia Communication Suite) -> Outlook -> iphone (μέσω iTunes)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, μπορω να φορτιζω στην πριζα μονο με την ''μπριζα'' του αιφον ή και με αλλους usb φορτιστες π.χ. αυτο που εχω απο HTC ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Nokia (μέσω Nokia Communication Suite) -> Outlook -> iphone (μέσω iTunes)

 

σε ευχαριστώ πολύ...:)

 

 

ξέρεις πως μπορώ να ελέγχω πότε μπαίνει στο ιντενρνετ από wifi και πότε από 3g?

πως μπορώ να βλέπω τα mb που μου απομένουν (είμαι συνδρομητής vodafone...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πήρα σήμερα το Iphone 3gs το 16αρι. Όταν πήγα να κάνω update στην νεότερη version μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία και το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση. Με το που εφμανίστηκε το μήλο βγήκε από κάτω μία μπάρα και κόλλησε. Είναι έτσι πάρα πολύ ώρα. Προσπάθησα να το κλείσω και δεν τα κατάφερα, ούτε το αναγνωρίζει το itunes. Τι μπορώ να κάνω;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Πήρα σήμερα το Iphone 3gs το 16αρι. Όταν πήγα να κάνω update στην νεότερη version μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν ολοκληρώθηκε η διαδικασία και το τηλέφωνο έκανε επανεκκίνηση. Με το που εφμανίστηκε το μήλο βγήκε από κάτω μία μπάρα και κόλλησε. Είναι έτσι πάρα πολύ ώρα. Προσπάθησα να το κλείσω και δεν τα κατάφερα, ούτε το αναγνωρίζει το itunes. Τι μπορώ να κάνω;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Οταν το συνδεεις στο pc (δοκιμασε reboot και μετα σε αλλο usb port), σου δινει την επιλογη το itunes να κανεις "restore" ??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι. Δεν το αναγνωρίζει και πάλι. Ακούο τον ήχο ότι το pc βρήκε το τηλέφωνο αλλά στο itunes δεν εμφανίζεται.

 

Έχεις κατεβάσει την τελευταία έκδοση του iTunes? 9.0.3.15 είναι η τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, έχω την τελευταία έκδοση. Τσατίστηκα πολύ ρε ****το. Στα πρώτα 20' κόλλησε... μεγάλη χαζομάρα! Ακόμα παραμένει το μήλο με την μπάρα από κάτω και δεν μπορώ να κάνω τπτ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όχι. Δεν το αναγνωρίζει και πάλι. Ακούο τον ήχο ότι το pc βρήκε το τηλέφωνο αλλά στο itunes δεν εμφανίζεται.

 

Οτι σου λεει ο Alex0077 πιο πανω, εχεις την τελευταια ?

 

Οπως και να'χει, ισως ενα καθαρισμα (uninstall itunes, reboot, install latest version) μπορει να βοηθουσε.

Κατι αντιστοιχο αντιμετωπισα κι εγω πριν 1.5 μηνα που πηρα το δικο μου, μπορουσα ομως να κανω "Restore" απο το iTunes και ολα καλα μετα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, έχω την τελευταία έκδοση. Τσατίστηκα πολύ ρε ****το. Στα πρώτα 20' κόλλησε... μεγάλη χαζομάρα! Ακόμα παραμένει το μήλο με την μπάρα από κάτω και δεν μπορώ να κάνω τπτ.

 

Δοκιμασες να κλεισεις το iPhone τελειως και μετα να το ανοιξεις ξανα ?

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις πως μπορώ να ελέγχω πότε μπαίνει στο ιντενρνετ από wifi και πότε από 3g?

Οταν εχει επανω διπλα απο το σηματακι της vodafone το 3G, τοτε εκεινη την ωρα χρησιμοποιεις το 3G. Οταν βλεπεις το αντιστοιχο του WiFi, χρησιμοποιεις το WiFi.

 

πως μπορώ να βλέπω τα mb που μου απομένουν (είμαι συνδρομητής vodafone...)

Δεν βλεπεις τα mb που απομενουν, το τηλ. δεν μπορει να το γνωριζει αυτο (τα ποσα mb δηλαδη εχεις στο προγραμμα σου)! βλεπεις ομως αυτα που εχεις καταναλωσει, οποτε αφαιρεις και εισαι ενταξει...

Settings/General/Usage/Cellular network data

 

Οι ενδειξεις εκει αφορουν μονο αυτα που κατανακλωνεις μεσω 3G/gprs

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι με το πρόβλημα που είχα αναφέρει και το απόγευμα. Έκανα επανεγκατάσταση και εγκατάσταση το Itunes, το δοκίμασα ακόμα και στο Laptop μου και τίποτα. Εκτός από το να περιμένω μέχρι να σβήσει από μπαταρία το κινητό υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω restore; Να θυμίσω ότι το Itunes δεν αναγνωρίζει το κινητό όταν το συνδέω με το pc και ενώ είναι κολλημένο στην αρχική οθόνη με το μήλο και με μία μπάρα από κάτω (είχε αποτύχει στο να κάνει update). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...