Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς πως πρέπει να εμφανίζεται το λογότυπο της Vodafone όταν έχει σήμα 3G? Εχω το 3GS με FW 3.1 και μου βγάζει 'vf GR' δίπλα από τις γραμμές λήψης σήματος στο σπίτι όπου ξέρω από άλλο τηλέφωνο ότι έχω σήμα HSDPA (δηλ. 3G+) από την Vodafone. Είναι ενεργοποιημένο το 3G από τα Settings.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

*Ρε παιδιά έλεος δηλαδή, καμία εντελώς πληροφορία για το πότε θα φέρουν πάλι iPhone 3GS... δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα, έχω βαρβάτη επιδότηση και πούλησα το 3G μου για να πάρω το 3GS και έμεινα με το π... στο χέρι :( Εν τω μεταξύ είμαι mobileme user και έχω ξεβολευτεί εντελώς χωρίς το iPhone :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να κανω φορματ στο pc mou!με ποι τροπο θα κρατησω ολα τα δεδωμενα του itunes !?

ξερω οτι αν το ξανακατεβασω (το itunes)kai το συγχρονισω με το ιphone θα χασω ολα τα δεδομενα και απο το τηλεφωνο!

ειναι ετσι η κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Στα windows ο φάκελος του iTunes που περιέχει όλα αυτά που θες βρίσκεται στο MyMusic. Εκεί θα βρεις τον φάκελο iTunes. Τον κάνεις copy και τον πας όπου θες. Μετά το φορμάτ τον βάζεις πάλι πίσω και δεν θα 'χει χαθεί τίποτα

 

Μια σημείωση μόνο: Εάν δεν έχεις επιλέξει τα τραγούδια που βάζεις στο iTunes να μεταφέρονται αυτόματα και στην βιβλιοθήκη του iTunes στον παραπάνω φάκελο τότε πρέπει να κάνεις backup και τα τραγούδια αυτά. Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος βέβαια. Πας, File->Library->Organize Library και μετά consolidate library, το οποίο θα μεταφέρει όλα τα τραγούδια που έχεις στο Music στον φάκελο του iTunes στο MyMusic. Αυτό μόνο εάν ΔΕΝ έχεις επιλέξει αυτό που σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

Στα windows ο φάκελος του iTunes που περιέχει όλα αυτά που θες βρίσκεται στο MyMusic. Εκεί θα βρεις τον φάκελο iTunes. Τον κάνεις copy και τον πας όπου θες. Μετά το φορμάτ τον βάζεις πάλι πίσω και δεν θα 'χει χαθεί τίποτα

 

Μια σημείωση μόνο: Εάν δεν έχεις επιλέξει τα τραγούδια που βάζεις στο iTunes να μεταφέρονται αυτόματα και στην βιβλιοθήκη του iTunes στον παραπάνω φάκελο τότε πρέπει να κάνεις backup και τα τραγούδια αυτά. Υπάρχει πιο εύκολος τρόπος βέβαια. Πας, File->Library->Organize Library και μετά consolidate library, το οποίο θα μεταφέρει όλα τα τραγούδια που έχεις στο Music στον φάκελο του iTunes στο MyMusic. Αυτό μόνο εάν ΔΕΝ έχεις επιλέξει αυτό που σου είπα.

 

τα παντα θα εχω εκει?και επαφες και εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

τα παντα θα εχω εκει?και επαφες και εφαρμογες?

 

Τις εφαρμογές ναι. Τις επαφές δεν είμαι σίγουρος. Δεν νομίζω. Αλλά δεν είναι πρόβλημα οι επαφές αφού υπάρχουν στο iPhone και μπορούν να συγχρονιστούν στο Outlook αργότερα μετά το format ;)

 

Και τις εφαρμογές, βέβαια, μπορείς να τις μεταφέρεις αργότερα κάνοντας transfer purchases στο εικονίδιο του iPhone στο iTunes

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα και με αυτά που διάβασα και τον πρότερο έντιμο βίο της συσκευής μου, δεν θεωρώ ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα..

Απλά για να το δοκιμάσω θα κάνω λιγάκι υπομονή, μιας και στο δίκτυο που είμαι τώρα (αγγλικό) δεν έχω πακέτο για χρήση internet,κτλ και είμαι σε φάση φορητότητας ..

Θα πάω όμως μια βόλτα από το apple store να δοκιμάσω τα εκεί μηλαράκια (είναι σε ανοιχτό μέρος σχετικά) να δω πως συμπεριφέρονται κι αυτά..

 

οκ, guys! Άκυρο το alert και η ανησυχία .. εμένα δουλεύει κανονικά με ακρίβεια εκατοστού.. Το δοκίμασα σήμερα έξω σε ανοιχτό χώρο ... και έπιασε καμπάνα .. (ευτυχώς δλδ .. γιατί είχα χάσει το δρόμο) ... :p :p

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως πρέπει να εμφανίζεται το λογότυπο της Vodafone όταν έχει σήμα 3G? Εχω το 3GS με FW 3.1 και μου βγάζει 'vf GR' δίπλα από τις γραμμές λήψης σήματος στο σπίτι όπου ξέρω από άλλο τηλέφωνο ότι έχω σήμα HSDPA (δηλ. 3G+) από την Vodafone. Είναι ενεργοποιημένο το 3G από τα Settings.

Ευχαριστώ!

 

κανονικά δίπλα απο το VF GR πρέπει να λέει 3G,τώρα γιατί δε κλειδώνει εκεί ειναι άλλο θέμα:rolleyes:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Η Wind πουλαει ενα "Εξυπνο Τηλεφωνο", επειδη δεν μπορει να χρησιμοποιησει την ονομασια, δοκιμασε την τυχη σου...ποτε δεν ξερεις!

Εγω ειδα 16 και 32 στην Παπαναστασιου, Θεσσαλονικης

Βεβαια η τιμη ειναι κατα ενα 100ρικο πανω, για να μην το παρεις χωρις συνδεση, αλλα αν κανεις συνδεση εχεις πριμοδοτηση 220 γιουρα, οποτε τελικη τιμη αγνωστη γιατι μπερδευτηκα καπου με τον ΦΠΑ.

Τωρα αν ειναι επισημο η ανεπισημο δεν ξερω :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τις εφαρμογές ναι. Τις επαφές δεν είμαι σίγουρος. Δεν νομίζω. Αλλά δεν είναι πρόβλημα οι επαφές αφού υπάρχουν στο iPhone και μπορούν να συγχρονιστούν στο Outlook αργότερα μετά το format ;)

 

Και τις εφαρμογές, βέβαια, μπορείς να τις μεταφέρεις αργότερα κάνοντας transfer purchases στο εικονίδιο του iPhone στο iTunes

 

σε ευχαριστω φιλε...

Link to comment
Share on other sites

τελικα σε καταστηματα πλαισιο

στην θεσσαλονικη υπαρχει διαθεσιμο?

 

Δεν παίρνεις κατευθείαν ένα τηλέφωνο στο ΠΛΑΙΣΙΟ να σου πουν υπεύθυνα αντί να στηρίζεσαι στην "καλωσύνη των άλλων" (the kindness of others) ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μεταφέρω ένα πρόβλημα φίλου μου στο 3gs

Η οθόνη στην δεξιά πλευρά τις είναι πιεσμένη και το δάχτυλο γατζώνει λίγο στα πλαϊνά

Γνωρίζει κανεις αν αυτό είναι πρόβλημα κατασκευαστικό η κάτι άλλο?

Να αναφέρω ότι η οθόνη και γενικά το τηλέφωνο λειτουργούν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μεταφέρω ένα πρόβλημα φίλου μου στο 3gs

Η οθόνη στην δεξιά πλευρά τις είναι πιεσμένη και το δάχτυλο γατζώνει λίγο στα πλαϊνά

Γνωρίζει κανεις αν αυτό είναι πρόβλημα κατασκευαστικό η κάτι άλλο?

Να αναφέρω ότι η οθόνη και γενικά το τηλέφωνο λειτουργούν μια χαρά

 

και γω το ίδιο πρόβλημα έχω :( Κατασκευαστικό είναι σίγουρα ωστόσο δεν νομίζω να καλύπτεται από αντικατάσταση. Αν κάνει κίνηση ο φίλος σου και το πάει πες μου το αποτέλεσμα. Προσωπικά δεν το δοκιμάζω γιατί φοβάμαι μην μου το κάνουν χειρότερα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Το λογότυπο της vodafon εμφανίζετε vf GR αν δεν έχει πακέτο Internet απο vodafon και ενεργοποιημένο να έχεις το 3G δεν θα σου το εμφανίσει. Σήμερα το έμαθα κι εγώ.

 

κανονικά δίπλα απο το VF GR πρέπει να λέει 3G,τώρα γιατί δε κλειδώνει εκεί ειναι άλλο θέμα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

α δε το είχα υπόψιν μου,μιας και έχω data plan :)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μεταφέρω ένα πρόβλημα φίλου μου στο 3gs

Η οθόνη στην δεξιά πλευρά τις είναι πιεσμένη και το δάχτυλο γατζώνει λίγο στα πλαϊνά

Γνωρίζει κανεις αν αυτό είναι πρόβλημα κατασκευαστικό η κάτι άλλο?

Να αναφέρω ότι η οθόνη και γενικά το τηλέφωνο λειτουργούν μια χαρά

 

Εμένα το 3GS μου γενικότερα έιναι "άγριο" σε πολλά σημεία με αποτέλεσμα να γατζώνει λιγάκι το δάχτυλο.Και γύρω απ΄το home button,και στο "συρταράκι" της sim,και στον system connector στο κάτω μέρος αλλά και φυσικά στο ίδιο σημείο που αναφέρεις κι εσύ στο πάνω δεξιό μέρος της οθόνης.

Οπώτε υποθέτω ότι ο φίλος σου έχει ένα "κατα τ΄άλλα" φυσιολογικότατο iphone 3gs :).

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

και γω το ίδιο πρόβλημα έχω :( Κατασκευαστικό είναι σίγουρα ωστόσο δεν νομίζω να καλύπτεται από αντικατάσταση. Αν κάνει κίνηση ο φίλος σου και το πάει πες μου το αποτέλεσμα. Προσωπικά δεν το δοκιμάζω γιατί φοβάμαι μην μου το κάνουν χειρότερα :mad:

 

Και εμένα από αριστερά είναι ελαφρά ανασηκωμένο και δεξιά όπως τα λέτε...

Τους έκατσε λίγο στραβά, για το μάτι..:p

Δεν του δίνω καν σημασία. Διότι δεν είναι καν πρόβλημα!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Η Wind πουλαει ενα "Εξυπνο Τηλεφωνο", επειδη δεν μπορει να χρησιμοποιησει την ονομασια, δοκιμασε την τυχη σου...ποτε δεν ξερεις!

Εγω ειδα 16 και 32 στην Παπαναστασιου, Θεσσαλονικης

Βεβαια η τιμη ειναι κατα ενα 100ρικο πανω, για να μην το παρεις χωρις συνδεση, αλλα αν κανεις συνδεση εχεις πριμοδοτηση 220 γιουρα, οποτε τελικη τιμη αγνωστη γιατι μπερδευτηκα καπου με τον ΦΠΑ.

Τωρα αν ειναι επισημο η ανεπισημο δεν ξερω :confused:

 

Έχω 530 ευρώ επιδότηση (3 νούμερα εταιρικό πακέτο) στη Voda, αποκλείεται να πάρω από αλλού...

Link to comment
Share on other sites

οκ, guys! Άκυρο το alert και η ανησυχία .. εμένα δουλεύει κανονικά με ακρίβεια εκατοστού.. Το δοκίμασα σήμερα έξω σε ανοιχτό χώρο ... και έπιασε καμπάνα .. (ευτυχώς δλδ .. γιατί είχα χάσει το δρόμο) ... :p :p

 

α ωραια...

 

δηλαδη ειχε αυτο που λεμε τον κυκλο που παλλεται γυρω απο την μπλε κουκιδα...;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

α ωραια...

 

δηλαδη ειχε αυτο που λεμε τον κυκλο που παλλεται γυρω απο την μπλε κουκιδα...;

 

με βρήκε έξω που ήμουν σε ακρίβεια μέτρου.. τι να πω..; Έβγαλε αμέσως την κουκίδα, ούτε μπλε κύκλους, ούτε παλλόταν ούτε τπτ.. και το χρησιμοποίησα και καθοδόν και κουνιόταν όσο προχωρούσα κι εγώ .. μάλιστα κάποια στιγμή - καταλάθος μάλλον - πάτησα την κουκκίδα και μπήκε σε κάτι σαν 3d απεικόνιση ... δεν το'δωσα και σημασία εκείνη την ώρα.. αλήθεια, αυτό τι ήταν.. ; Πότε το κάνει;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

αν σε βρισκει εν κινησει τοτε εισαι οκ μην σε απασχολει καθολου....

 

μια χαρα εισαι....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

με βρήκε έξω που ήμουν σε ακρίβεια μέτρου.. τι να πω..; Έβγαλε αμέσως την κουκίδα, ούτε μπλε κύκλους, ούτε παλλόταν ούτε τπτ.. και το χρησιμοποίησα και καθοδόν και κουνιόταν όσο προχωρούσα κι εγώ .. μάλιστα κάποια στιγμή - καταλάθος μάλλον - πάτησα την κουκκίδα και μπήκε σε κάτι σαν 3d απεικόνιση ... δεν το'δωσα και σημασία εκείνη την ώρα.. αλήθεια, αυτό τι ήταν.. ; Πότε το κάνει;;

 

πάτησες την κουκίδα στον χάρτη ή την κουκίδα κάτω αριστερά; Αν είναι το δεύτερο τότε μπήκε σε λειτουργία η πυξίδα αλλά μάλλον αναφέρεσαι στο google street view (?)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από προχθές είμαι και εγώ κάτοχος ενός 3gs 16αρι. Η έκδοση του λειτουργικού είναι 3.1 και έχω το εξής δίλλημα. Nα κάνω jailbreak σε αυτή την έκδοση η μονη λύση είναι να περιμένω?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...