Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα δεν είναι αν κάνει πλοήγηση ή όχι και αν είναι απολαυστική ή όχι ;)Αυτό που συζητάμε εδώ είναι κατά πόσο αργεί να βρει δορυφόρους, πόσο πιο γρήγορο είναι το 3GS (ειδικά στα στριψίματα) και ποιο από τα δύο σε βρίσκει ακριβώς εκεί που είσαι.

 

Αυτό έγραψα κι εγώ, ότι στα δικά μου 3G και 3GS η εμπειρία ήταν ακριβώς η ίδια: το πρόγραμμα με ειδοποιεί την στιγμή ακριβώς που πρέπει να στρίψω (και ηχητικά αλλά και μέσω της οθόνης), συνέπιπτε μάλιστα η απόσταση που έδειχνε στην οθόνη από μια π.χ. έξοδο της Αττικής οδού να είναι ακριβώς η ίδια με αυτή που αναγραφόταν στην ταμπέλα του δρόμου την ώρα που πέρναγα ακριβώς από κάτω.

Για μένα τα δύο iPhone συμπεριφέρονται με ακριβώς τον ίδιο τρόπο. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο που στο 3G είχα την έκδοση 3.0.1 όπως ακριβώς και στο 3GS.

Αννη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει καποιος να μου απαντησει ποσο sar εχει το iphone 3gs???????plzzzzz γιατι δεν το βρισκω......

 

gsm 850 body = .52 ear =.63

gsm 1900 body = .26 ear =.79

umts II 1900 body =.33 ear =1.19

umts v 850 body =.67 ear =.56

wi-fi body.06 ear =.52

 

Σελίδα 6, στο τέλος:

http://manuals.info.apple.com/en_US/iPhone_3GS_Important_Product_Information_Guide.pdf

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα το wind-i 300. Θάλω να με βοηθήσετε τι ρυθμίσεις να κάνω στο iphone ωστε να μπαίνω στο internet.

 

Ευχαριστώ!

 

Λογικά με αυτές θα πρέπει να είσαι εντάξει:

 

APN: gint.b-online.gr

Username: web

Passowrd: web

MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

καποιοι ελεγαν οτι θα ξαναξεκινησει η διαθεση του iphone σημερα,ξερετε αν ισχυει?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

καποιοι ελεγαν οτι θα ξαναξεκινησει η διαθεση του iphone σημερα,ξερετε αν ισχυει?

 

Εγώ ξέρω οτι αρχίζει απο αύριο!!!!(αν και μάλλον θα εξαντληθούν γρήγορα):O

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν φήμες για νέες παραλαβές σήμερα. Ο μόνος τρόπος είναι http://www.e-germanos.gr/e-germanos/shops/showSearch.eg και τηλέφωνα...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με αυτές θα πρέπει να είσαι εντάξει:

 

APN: gint.b-online.gr

Username: web

Passowrd: web

MMS, GPRS, GPRS via proxy, 3G και Tethering - Firmware 3.x

 

Ευχαριστώ! Σε διπλανό forum μου είπαν να βάλω αυτό το ΑΡΝ αλλά για username+password να μην βάλω τίποτα.

 

Δούλεψε και με αυτό το τρόπο. Τι συμβαίνει;

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Σε διπλανό forum μου είπαν να βάλω αυτό το ΑΡΝ αλλά για username+password να μην βάλω τίποτα.

 

Δούλεψε και με αυτό το τρόπο. Τι συμβαίνει;

 

Δεν γνωρίζω καθώς όσο είχα Wind με το iPhone δεν είχα δοκιμάσει το gint γιατί αν δεν έχεις πρόγραμμα i σε ξεσκίζει... την εχω πάθει. Το πιο σημαντικό είναι να έχεις το σωστό APN μου φαίνεται για να παίξει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε μου. Σε ευχαριστώ. Αν γνωρίζει κάποιος σίγουρα πια η διαφορά να μου πει παρακαλώ.
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο δικό μου που έχω wind (δεν έχω πρόγραμμα i αλλά την υπηρεσία web n mail) σαν ρυθμίσεις έχω περάσει μόνο το APN: gint.b-online.gr

Από την στιγμή που έχουν την ίδια πύλη δεν παίζει ρόλο το username-password στην χρέωση. Σημασία έχει να συνδέεσαι στην υπηρεσία και προφανώς γίνεται και με τους 2 τρόπους.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν φήμες για νέες παραλαβές σήμερα. Ο μόνος τρόπος είναι http://www.e-germanos.gr/e-germanos/shops/showSearch.eg και τηλέφωνα...

 

Για cosmote καλέστε εδώ 2102505777!!Για vodafone δεν ξέρω!Πάντως οταν είχα πάρει τηλέφωνο την cosmote μου είπαν για 10 Σεπτεμβρίου!Πριν λίγο ξανατηλεφώνησα στην cosmote και μου είπαν μετα της 10 Σεπτεμβρίου επίσης μου είπαν να τούς ξαναπάρω απο βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα φωτα σας , γιατι θα κουφαθω εντελως...Eχω ανοιξει και κεντρικο θεμα , αλλα δεν βλεπω να κοιταζει κανεις το λινκ παντως ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=252411

Περιγραφω ολο το περιστατικο και οποιος γνωριζει ας με βοηθησει παρακαλω απαντωντας στο εν λογω θρεντ.

 

Χθες το μεσημερι εκανα sync καποια πραγματα απο το itunes.Ολα καλα βγαζω το τηλεφωνο το οποιο ειχε εκεινη τη στιγμη γυρω στα 40% μπαταρια.Το βραδυ κατα της 8 και μετα απο τηλεφωνημα που δεχθηκα , μολις εκλεισα το τηλεφωνο μου εβγαλε ειδοποιηση οτι εχει κατω απο 20% μπαταρια.Παω λοιπον να το βαλω στον τοιχο για φορτιση και ενω μου δειχνει κοκκινισμενη την μπαταρια στην κεντρικη οθονη , πανω αριστερα στο μικρο εικονιδιο της μπαταριας , αντι να βγαζει τον κεραυνο -οτι φορτιζει δηλαδη- μου βγαζει το εικονιδιο της πριζας -οτι ειναι πληρως φορτισμενο-.

 

Βγαζω το τηλεφωνο απο το καλωδιο , το ξανασυνδεω τα ιδια.Κλεινω το τηλεφωνο , ξανανοιγω τα ιδια.Δοκιμαζω αλλες πριζες τα ιδια.Κανω hard reset τα ιδια.

 

Μετα παω να δοκιμασω στο PC.Βαζω το καλωδιο , ανοιγει κανονικα το itunes και βγαζει στην μπαταρια το εικονιδιο του κεραυνου σαν να φορτιζει.Μετα απο περιπου 30 δευτερολεπτα δειχνει παλι πληρως φορτισμενο.Το βγαζω απο την πριζα μου λεει οτι η μπαταρια ειναι κατω απο το 20% και θελει φορτιση...

 

Αποφασιζω να κανω restore... δεν αλλαζει τιποτα (το κερατο μου 17 gigs ταινιων και μουσικης...)Αποφασιζω με τα πολλα να το αφησω στην πριζα του τοιχου ολο το βραδυ (απο τις 10 μεχρι τις 8 το πρωι).Το αφηνω λοιπον και το πρωι οταν σηκωνομαι τσεκαρω το τηλεφωνο (χωρις να βγαλω το καλωδιο) και μου δειχνει το κεραυνο οτι φορτιζει!Χαιρομαι εγω , λεω μαλλον ξεκολλησε.Το βγαζω και το ξαναβαζω το καλωδιο να βεβαιωθω... σκατα... μου λεει πληρως φορτισμενο και η μπαταρια μου εδειχνε οτι βρισκεται στο 75%...το βαζω στο PC , παλι κανει πως φορτιζει για λιγο , μετα τα ιδια...

 

Με εχει κουφανει πραγματικα.Δεν ξερω τι σκατα φταιει συνεχεια το ιδιο πραγμα γινεται.Αν το βαλω στην πριζα του τοιχου μου λεει οτι ειναι πληρως φορτισμενο.Αν το βαλω στο PC κανει πως φορτιζει για μισο λεπτο και μετα μου βγαζει οτι και στον τοιχο.

 

Δωστε μου τα φωτα σας γιατι θα το πεταξω απο το μπαλκονι και δεν εχει κλεισει βδομαδα...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τα φωτα σας , γιατι θα κουφαθω εντελως...Eχω ανοιξει και κεντρικο θεμα , αλλα δεν βλεπω να κοιταζει κανεις το λινκ παντως ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=252411

Περιγραφω ολο το περιστατικο και οποιος γνωριζει ας με βοηθησει παρακαλω απαντωντας στο εν λογω θρεντ.

 

Χθες το μεσημερι εκανα sync καποια πραγματα απο το itunes.Ολα καλα βγαζω το τηλεφωνο το οποιο ειχε εκεινη τη στιγμη γυρω στα 40% μπαταρια.Το βραδυ κατα της 8 και μετα απο τηλεφωνημα που δεχθηκα , μολις εκλεισα το τηλεφωνο μου εβγαλε ειδοποιηση οτι εχει κατω απο 20% μπαταρια.Παω λοιπον να το βαλω στον τοιχο για φορτιση και ενω μου δειχνει κοκκινισμενη την μπαταρια στην κεντρικη οθονη , πανω αριστερα στο μικρο εικονιδιο της μπαταριας , αντι να βγαζει τον κεραυνο -οτι φορτιζει δηλαδη- μου βγαζει το εικονιδιο της πριζας -οτι ειναι πληρως φορτισμενο-.

 

Βγαζω το τηλεφωνο απο το καλωδιο , το ξανασυνδεω τα ιδια.Κλεινω το τηλεφωνο , ξανανοιγω τα ιδια.Δοκιμαζω αλλες πριζες τα ιδια.Κανω hard reset τα ιδια.

 

Μετα παω να δοκιμασω στο PC.Βαζω το καλωδιο , ανοιγει κανονικα το itunes και βγαζει στην μπαταρια το εικονιδιο του κεραυνου σαν να φορτιζει.Μετα απο περιπου 30 δευτερολεπτα δειχνει παλι πληρως φορτισμενο.Το βγαζω απο την πριζα μου λεει οτι η μπαταρια ειναι κατω απο το 20% και θελει φορτιση...

 

Αποφασιζω να κανω restore... δεν αλλαζει τιποτα (το κερατο μου 17 gigs ταινιων και μουσικης...)Αποφασιζω με τα πολλα να το αφησω στην πριζα του τοιχου ολο το βραδυ (απο τις 10 μεχρι τις 8 το πρωι).Το αφηνω λοιπον και το πρωι οταν σηκωνομαι τσεκαρω το τηλεφωνο (χωρις να βγαλω το καλωδιο) και μου δειχνει το κεραυνο οτι φορτιζει!Χαιρομαι εγω , λεω μαλλον ξεκολλησε.Το βγαζω και το ξαναβαζω το καλωδιο να βεβαιωθω... σκατα... μου λεει πληρως φορτισμενο και η μπαταρια μου εδειχνε οτι βρισκεται στο 75%...το βαζω στο PC , παλι κανει πως φορτιζει για λιγο , μετα τα ιδια...

 

Με εχει κουφανει πραγματικα.Δεν ξερω τι σκατα φταιει συνεχεια το ιδιο πραγμα γινεται.Αν το βαλω στην πριζα του τοιχου μου λεει οτι ειναι πληρως φορτισμενο.Αν το βαλω στο PC κανει πως φορτιζει για μισο λεπτο και μετα μου βγαζει οτι και στον τοιχο.

 

Δωστε μου τα φωτα σας γιατι θα το πεταξω απο το μπαλκονι και δεν εχει κλεισει βδομαδα...[ Οταν του πατήσεις το κουμπί για να κλειδώσει η μεγάλη μπαταρία που εμφανίζεται στην οθόνη είναι γεμάτη??

Link to comment
Share on other sites

^^ oχι φιλε μου την δειχνει στο 20% περιπου κοκκινη

 

Το τηλέφωνο ομως φορτίζει απο οτι κατάλαβα ομως εχουν πρόβλημα οι μετροιτες!Οταν λες οτι το άφησες απο της 10 μέχρι της 8 εννοείς οτι το αφησες ολη νυχτα και η μπαταρια δεν εφτασε full??

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ομως φορτίζει απο οτι κατάλαβα ομως εχουν πρόβλημα οι μετροιτες!Οταν λες οτι το άφησες απο της 10 μέχρι της 8 εννοείς οτι το αφησες ολη νυχτα και η μπαταρια δεν εφτασε full??

 

Ακριβως η μπαταρια δεν εφτασε στο φουλ , αλλα ξαναλεω , οτι μου ζηταγε μπαταρια και οταν το εβαζα για φορτιση μου το εδειχνε (και ακομα και τωρα το ιδιο) φορτισμενο.Επισης τωρα βλεπω οτι μια μου λεει 80% οτι εχει μπαταρια , μια 20% και αλλαζει συνεχως μια πανω μια κατω.Και παλι αμα το βαλω για φορτσιη , τα ιδια...

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε σε λίστα αναμονής και περιμένετε 2 μήνες. Έτσι μου είπαν στην κοσμοτέ. Ή φταίει η Apple που δεν φέρνει αρκετές συσκευές ή η κοσμοτέ που και καλά δεν περίμενε τέτοια ζήτηση.

Παραλογισμός και αηδία. Θα βάλω βύσμα για να το πάρω δεν γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και το εδωσα στο καταστημα που το πηρα (γερμανος) και θα το στειλουν αυριο στο service.Να ρωτησω κατι παιδια... το service για αυτα τα τηλεφωνα ειναι αξιολογο εδω στην Ελλαδα , ή θα παρω το τηλεφωνο μου πισω και θα τρεχω καθε λιγο και λιγακι?Επισης , καποιο τηλεφωνο επικοινωνιας εχουμε να μπορεσω να μιλησω μαζι τους?Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χτες φορτισα το 3gs από το pc. Το βράδυ το εσβησα και σήμερα που το άνοιξα στην οθόνη έχει ένα περίγραμμα που δε φωτίζει σαν να μικριναν οι διαστάσεις της οθόνης έχει τύχει κ σε άλλον;υπαρχει τρόπος όπως στις οθόνες του υπολογιστών ώστε να έρθει όπως ήταν πριν?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χτες φορτισα το 3gs από το pc. Το βράδυ το εσβησα και σήμερα που το άνοιξα στην οθόνη έχει ένα περίγραμμα που δε φωτίζει σαν να μικριναν οι διαστάσεις της οθόνης έχει τύχει κ σε άλλον;υπαρχει τρόπος όπως στις οθόνες του υπολογιστών ώστε να έρθει όπως ήταν πριν?

 

Δεν μου εχει τυχει ουτε εχω ακουσει να γινεται σε αλλον!

Link to comment
Share on other sites

^^ με μια προχειρη ματια που κοιταξα στο νετ , ειναι φυσιολογικο να εχει ενα κενο, ολα τα τηλεφωνα το εχουν , το παρατηρεις μοναχα σε εντονο φως του ηλιου.

 

Δες εδω :http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=766174 και εδω

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=526942

 

Παιδια , ξερει κανεις να απαντησει στο προηγουμενο ποστ μου?Ευχαριστω! :D

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εκει που ξεκουραζομουν το μεσιμερι χτυπαει τηλ΄απο την βοντα στην αθηνα. Εκτος οτι μου χαλασαν τον υπνο ηθελαν να με ενημεροσουν οτι εχο επιδοτηση. Χαιρω πολυ κυρα μου... απο τον ιουνιο το ξερω.... της λεω οτι το ξερω και οτι εχω μπει σε λιστα για το ιφον και μου λεει " θα ρθει, θα ρθει"... Ποτε για???

Ελπιζω αυριο που ειναι πεμπτη κ φερνουν συσκευες να το εχω..ξερω με αυτο το πλευρο να κοιμαμαι αλλα ποτε δεν ξες. Χθες που πηρα τηλ μου λενε οτι ειναι θεμα ημερων..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...