Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαχα..το θέμα εινα οτι όσο και να το προσέχεις όλο και καπου θα σου πέσει..στάνταρ πράγματα..πχ ο ipod..ΜΟΝΟ ΜΙΑ φορά μου εχει πέσει κάτω,και έτυχε αυτή η μιια να ειναι οπως εβγαινα απο το αυτοκινητο,στην ασφαλτο,όπυο και βαθούλωσε στη περιοχη του φορτιστη

 

αγοραζεισ μια αξιοπρεπη θηκη και εισαι μια χαρα.....;)

Iphone 3GS 16GB black by cosmote

:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια, ποτε θα το ξαναδουμε στα ραφια των καταστηματων, ειμαι για λιγες μερες στην ελλαδα και θα ηθελα να το προλαβω πριν φυγω για εξωτερικο, υπαρχει καμια περιπτωση να το βρω στη Χαλκιδα?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

βρήκα στην κομοτηνή, με το καινούριο πρόγραμμα (-100 ευρώ) πληρώνεις μόνο 20 ευρώ κιόλας στη παραλαβή αλλά είναι 18μηνη σύνδεση και 70 ευρώ το μήνα (που είναι πολλά). Είχε το 32άρι και δεν το πήρα, θέλω 16άρι. Και στη βόντα είπαν πώς αν παραγγείλουν θα έρθει εντός 2 εβδομάδων (που πιστεύω αν το πληρώσω και παραγγείλω, μπορεί να έρθει και την επομένη επειδή η έλλειψη ήταν τον αύγουστο, τώρα τσούκου τσούκου παντού υπάρχει πια).

 

Το θέμα είναι, μπορεί να με προτείνει κανείς κάποιο πρόγραμμα? Ας πούμε θέλω να πληρώσω πάγιο 30-40 ευρώ το μήνα και όχι 70. Βόντα ή κοσμοτέ? Περιμένω τις συστάσεις σας :O

Link to comment
Share on other sites

βρήκα στην κομοτηνή, με το καινούριο πρόγραμμα (-100 ευρώ) πληρώνεις μόνο 20 ευρώ κιόλας στη παραλαβή αλλά είναι 18μηνη σύνδεση και 70 ευρώ το μήνα (που είναι πολλά). Είχε το 32άρι και δεν το πήρα, θέλω 16άρι. Και στη βόντα είπαν πώς αν παραγγείλουν θα έρθει εντός 2 εβδομάδων (που πιστεύω αν το πληρώσω και παραγγείλω, μπορεί να έρθει και την επομένη επειδή η έλλειψη ήταν τον αύγουστο, τώρα τσούκου τσούκου παντού υπάρχει πια).

 

Το θέμα είναι, μπορεί να με προτείνει κανείς κάποιο πρόγραμμα? Ας πούμε θέλω να πληρώσω πάγιο 30-40 ευρώ το μήνα και όχι 70. Βόντα ή κοσμοτέ? Περιμένω τις συστάσεις σας :O

 

Αν την ίδια ερώτηση την απευθύνεις κατευθείαν σε ένα μαγαζί της vodafone / cosmote θα πάρεις πιο γρηγόρη και πιο ουσιαστική απάντηση.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι fan του i45 ή του αντιστοιχου 200lite σε Voda :)

Για τα προγράμματα iPhone από Cosmote κοίτα εδώ και για αυτά της Vodafone εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Από Vodafone μου είπαν ότι θα ξαναέρθουν κομμάτια στην αγορά γενικότερα 9 Σεπτεμβρίου... :)

Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε :D

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν χίλια δυό προγράμματα, ο καθένας θα λανσάρει το δικό του, ήθελα μια τρίτη άποψη.

 

Και όποιον ρωτήσεις πάλι το δικό του θα "λανσάρει", που είναι λογικό γιατί για να το έχει επιλέξει ταιριάζει στις δικές του ανάγκες / προφιλ χρήσης και όχι στις δικές σου που δεν του είναι και γνωστές, αλλά τέλος πάντων ας μη φύγουμε off topic :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθα και γω στην παρέα σας αφού από σήμερα έχω στα χέρια μου ένα 32άρι άσπρο. Μερικές αρχικές ερωτήσεις. Διαβάζω ότι οι περισσότεροι εδώ δεν συμφωνείτε με τη χρήση screen protector εξαιτίας του extra layer στην οθόνη. Πόσο αξιόπιστο είναι αυτό;

 

Δεύτερον, επειδή πήρα τη συσκευή από Βέλγιο (επίσης ξεκλέιδωτο όπως Ελλάδα) θέλω να ρωτήσω το εξής πριν την ενεργοποιήσω. Θέλω να έχω αγγλικό μενού άλλά να έχω αγγλικό και ελληνικό πληκτρολόγιο. Τι επιλογές πρέπει να ενεργοποιήσω στην αρχή;

 

Άντε.. και το βράδυ θα κάνω το jailbreak επιτέλους σε δική μου συσκευή μιας και μέχρι τώρα όσα έχω κάνει ήταν σε φίλων... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς ήρθα και γω στην παρέα σας αφού από σήμερα έχω στα χέρια μου ένα 32άρι άσπρο. Μερικές αρχικές ερωτήσεις. Διαβάζω ότι οι περισσότεροι εδώ δεν συμφωνείτε με τη χρήση screen protector εξαιτίας του extra layer στην οθόνη. Πόσο αξιόπιστο είναι αυτό;

Η οθόνη εκτός του ότι είναι oleophobic και πολύ δύσκολα θα αποκτήσει δαχτυλιές (οι οποίες φεύγουν πανεύκολα) είναι και ανθεκτική όπως και τα υπόλοιπα iPhone. Η γνώμη μου είναι να μην βάλεις protector απλά μια θήκη καλή να πάρεις και είσαι οκ.

 

Δεύτερον, επειδή πήρα τη συσκευή από Βέλγιο (επίσης ξεκλέιδωτο όπως Ελλάδα) θέλω να ρωτήσω το εξής πριν την ενεργοποιήσω. Θέλω να έχω αγγλικό μενού άλλά να έχω αγγλικό και ελληνικό πληκτρολόγιο. Τι επιλογές πρέπει να ενεργοποιήσω στην αρχή;

Αρχικά η γλώσσα (λογικά) θα είναι αγγλικά. Αν πας στο settings-->general-->keyboard-->international keyboards μπορείς να βάλεις όσα πληκτρολόγια θες. Εσύ θα κάνεις on το αγγλικό και το ελληνικό. Μετά θα μπορείς να γράψεις είτε με αγγλικό είτε με ελληνικό. Η αλλαγή γίνεται με το πλήκτρο δίπλα από το 123, αυτό που δείχνει σε 2D μια υδρόγειο σφαίρα.

 

Άντε.. και το βράδυ θα κάνω το jailbreak επιτέλους σε δική μου συσκευή μιας και μέχρι τώρα όσα έχω κάνει ήταν σε φίλων...

Hehe :) Περιμένουμε τις απόψεις σου για την συσκευή φίλε μου. Είμαι σίγουρος θα ενθουσιαστείς. Αν θες οδηγό για εγκατάσταση σπασμένων εφαρμογών και θεμάτων κοίταξε στην υπογραφή μου (αν και σίγουρα θα γνωρίζεις)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

...

Αντρέα ευχαριστώ για την απάντηση. Όσο για τις απόψεις μου θα τς διατυπώσω μετά από μερικές μέρες ώστε να έχω μια σαφή άποψη. Μετά από τόσα χρόνια στα Windows Mobile είναι μεγάλη αλλαγή (προς το καλύτερο ελπίζω). Υπόσχομαι να είμαι αμείλικτος στην κριτική μου :lol:

 

Όσο για τις εφαρμογές, γνωρίζω ήδη μιας και έχω κάνει 3-4 Iphones/Ipods ήδη jailbreak. (Το πρώτο μάλιστα χάρη στη βοήθειά σου) :)

 

Για θήκη, είδα μια που έχει ποστάρει ένα μέλος κάπου στα acessories (μια που λέγεται serpent κάτι...)

 

Επίσης, ένα μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο και στον pperiklis για την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλειά που έχει κάνει με αποτέλεσμα να μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αν και εχω κοντα δυο μηνες το τηλεφωνο δεν ξερω πως να βαλω δικουσ μου ηχους κλησεις.Τι αρχεια πρεπει να ειναι?Στο itunes πως τα βρισκω?Πρεπει να εχουν συγκεκριμενη χρονικη διαρκεια?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια σελίδα το audiko.net που υπάρχουν τραγούδια υπο την μορφή ringtones που παίρνει το iphone.Ναι τα καταβάζεις στον υπολογιστή και τα συνγχρονίζεις με το itunes.Μπορείς να μετατρέψεις και ήχους μέχρι 40 δευτερόλεπτα αλλα δεν ξέρω το πρόγραμμα.Πάντως στην σελίδα αυτή υπάρχουν πολλά τραγούδια
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αν και εχω κοντα δυο μηνες το τηλεφωνο δεν ξερω πως να βαλω δικουσ μου ηχους κλησεις.Τι αρχεια πρεπει να ειναι?Στο itunes πως τα βρισκω?Πρεπει να εχουν συγκεκριμενη χρονικη διαρκεια?

 

Για δοκιμασε και αυτον τον οδηγο, δουλευει δοκιμασμενα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Νίκο καλοριζικος! Αν εννοείς την Rebel serpent έχω την απλή εγώ σε λευκή, είναι ωραία, δεν φαίνεται φτηνιαρικη, αλλά δινει ένα υψωματακι γυρω από την οθόνη και είναι «λίγο» ενοχλητικό στην πληκτρολογηση σε portrait. Φαντασου πως ήταν «παλιά» οι οθόνες των PDA :) . Πάντως σαν όγκος στο χέρι είναι μικρότερος από ότι το HD με μια χοντρή σιλικονη που του έχω.

 

Βλέπω ότι οι περισσότεροι βαρεθηκαμε την μαυρίλα του HD και πήραμε λευκά :) .

 

Και κάτι ακόμη, για να μην είμαστε offtopic, μου φαίνεται ότι η εμβέλεια του wifi του δεν είναι και η καλύτερη. Το iPod που είχα πριν είχε εφαμιλλη με το HD, ισως και καλύτερη δεν τους έκανα συγκριτικά, με το iPhone δεν βλέπω κάτι ανάλογο.

π.χ μέσα στην κουζίνα του σπιτιου μου, που δεν είχα πρόβλημα με τις προηγούμενες συσκευές, το iPhone δεν βρίσκει το router.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

..................Βλέπω ότι οι περισσότεροι βαρεθηκαμε την μαυρίλα του HD και πήραμε λευκά :).................

 

Μωρε ας ειχε διαθεσιμοτητα σε μαυρα και θα εβλεπες τι θα γινοτανε :p

Αφου ομως σχεδον μονο ασπρα κυκλοφορουσαν .....................:lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι ακόμη, για να μην είμαστε offtopic, μου φαίνεται ότι η εμβέλεια του wifi του δεν είναι και η καλύτερη. Το iPod που είχα πριν είχε εφαμιλλη με το HD, ισως και καλύτερη δεν τους έκανα συγκριτικά, με το iPhone δεν βλέπω κάτι ανάλογο.

π.χ μέσα στην κουζίνα του σπιτιου μου, που δεν είχα πρόβλημα με τις προηγούμενες συσκευές, το iPhone δεν βρίσκει το router.

 

έχεις δοκιμάσει να δεις αν έχεις καλύτερο αποτέλεσμα με κάποιο πρόγραμμα όπως πχ το wififofum?

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο μετρητής δεδομένων που έχει από μόνο του μέσα στα settings πόσο αξιόπιστος είναι; Γιατί έχω την εντύπωση ότι μετράει ότι νά ναι.. Άνοιγμα δύο ιστοσελίδες και έδειξε 2mb downloaded data. Και καμία πρόταση για κάποιον καλό μετρητή για τα data?
Link to comment
Share on other sites

έχεις δοκιμάσει να δεις αν έχεις καλύτερο αποτέλεσμα με κάποιο πρόγραμμα όπως πχ το wififofum?

 

Δεν έχω δοκιμάσει κάτι τέτοιο. Δεν με ενοχλεί απλά μου έκανε εντύπωση που hardwareικα υπάρχει διάφορα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια

αν το παρω απο vodafone θα εχει το logo της πανω στι iphone?

 

Οχι :confused:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ακομα το περιμενω εγω απο τη vodafone, το εχω παραγγειλει πανω απο μια βδομαδα. Κατ' τα αλλα θα το εφερναν απο Σεπτεμβρη!βεβαια δεν προσδιορισαν την ακριβη ημερομηνια και ανησυχω, αυτοι μπορει να εννοουσαν 30 Σεπτεμβρη! :-p

Κατι αλλο, το προβλημα με τις οθονες διορθοθηκε? γιατι ειχαν πει οτι θα αργησουν οι καινουριες παραλαβες επειδη η apple θελει να αλλαξει τις οθονες, ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ο μετρητής δεδομένων που έχει από μόνο του μέσα στα settings πόσο αξιόπιστος είναι; Γιατί έχω την εντύπωση ότι μετράει ότι νά ναι.. Άνοιγμα δύο ιστοσελίδες και έδειξε 2mb downloaded data. Και καμία πρόταση για κάποιον καλό μετρητή για τα data?

 

ΚΑΘΟΛΟΥ αξιόπιστος...εμένα μου έδειχνε οτι έχω καταναλώσει 600ΜΒ σχεδον,και η βοντα,μου ελεγε,εμεις στο συστημα μας βλεπουμε οτι σας απομένουν αλλα 1300 (δλδ εχω ξοδεψει μονο 200)

 

ρε παιδια

αν το παρω απο vodafone θα εχει το logo της πανω στι iphone?

 

Μόνο με jailbrake αυτό

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...