Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ερώτηση. Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Vodafone και ο πωλητής μου είπε ότι για να έχω internet με 3g θα πρέπει να κάνω αντίστοιχο συμβόλαιο μόνο για i-phone, αλλιώς θα συνδέομαι μόνο με wi-fi.

Γνωρίζετε αν ισχύει κάτι τέτοιο:

 

Ευχαριστώ.

 

Θα συνδέεσαι κανονικά με 3g απλά το πρόγραμμα i θα σου παρέχει "δωρεάν" κάποιο όγκο δεδομένων, αλλιώς οι χρεώσεις είναι...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ miky7 για την απάντηση.

Ψάχνοντας όμως στο site της vodafone βρήκα αυτό.

 

Σημείωση

 

<<To iPhone δεν είναι συμβατό με την υπηρεσία Vodafone live! και οι συνδρομητές δεν θα μπορούν να κατεβάσουν περιεχόμενο από το Vodafone live! ή υπηρεσίες περιεχομένου τρίτων. Συστήνεται ο έλεγχος της συμβατότητας με οποιαδήποτε υπηρεσία πριν την εγγραφή της σε αυτή. Εάν έχετε ήδη εγγραφεί σε συνδρομητικές υπηρεσίες του Vodafone live! θα πρέπει να καταργήσετε την συ- νδρομή σας, αλλιώς η ανάλογη συνδρομή θα συνεχίσει να χρεώνεται στο λογαριασμό σας, χωρίς να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο περιεχόμενο που έχετε επιλέξει. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε την Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone στο 13830 >>[/color]

p.a.l.m.o.s
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ miky7 για την απάντηση.

Ψάχνοντας όμως στο site της vodafone βρήκα αυτό.

 

Σημείωση

 

<<To iPhone δεν είναι συμβατό με την υπηρεσία Vodafone live! και οι συνδρομητές δεν θα μπορούν να κατεβάσουν περιεχόμενο από το Vodafone live! ή υπηρεσίες περιεχομένου τρίτων. Συστήνεται ο έλεγχος της συμβατότητας με οποιαδήποτε υπηρεσία πριν την εγγραφή της σε αυτή. Εάν έχετε ήδη εγγραφεί σε συνδρομητικές υπηρεσίες του Vodafone live! θα πρέπει να καταργήσετε την συ- νδρομή σας, αλλιώς η ανάλογη συνδρομή θα συνεχίσει να χρεώνεται στο λογαριασμό σας, χωρίς να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο περιεχόμενο που έχετε επιλέξει. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε την Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone στο 13830 >>[/color]

 

Μην μπερδεύεσαι το Vodafone live είναι το ελλεινό μενού που έχουν κάποια τηλέφωνα που εμπορεύεται η Vodafone και έχουν πάνω το λογότυπο Vodafone live. Η πρόσβαση σε αυτό το μενού θέλει σύνδεση μέσω 3G. Αντίστοιχα έχει και η Cosmote το δικό της όπως και η Wind.

 

Δεν έχει σχέση με την γενικότερη πρόσβαση στο ίντερνετ που θέλεις να έχει το iPhone.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ miky7 για την απάντηση.

Ψάχνοντας όμως στο site της vodafone βρήκα αυτό.

 

Σημείωση

 

<<To iPhone δεν είναι συμβατό με την υπηρεσία Vodafone live! και οι συνδρομητές δεν θα μπορούν να κατεβάσουν περιεχόμενο από το Vodafone live! ή υπηρεσίες περιεχομένου τρίτων. Συστήνεται ο έλεγχος της συμβατότητας με οποιαδήποτε υπηρεσία πριν την εγγραφή της σε αυτή. Εάν έχετε ήδη εγγραφεί σε συνδρομητικές υπηρεσίες του Vodafone live! θα πρέπει να καταργήσετε την συ- νδρομή σας, αλλιώς η ανάλογη συνδρομή θα συνεχίσει να χρεώνεται στο λογαριασμό σας, χωρίς να μπορείτε να έχετε πρόσβαση στο περιεχόμενο που έχετε επιλέξει. Για περισσότερες πληροφορίες καλέστε την Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone στο 13830 >>[/color]

 

To live δεν έχει σχέση με ελεύθερη πρόσβαση στο internet είναι άλλη υπηρεσία της vodafone (εντελώς άχρηστη κατά την άποψη μου).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

πιο άχρηστο πράγμα απο το vf live,δεν παίζει να έχει υπάρξει...

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα φορματ και μολις συνδεσα το κινητο σβηστηκαν οι εφαρμογες. Μετα μου ελεγε κατι για athorized και κατι τετοια. Το εκανα αλλα ειχαν ηδη σβηστει.

 

Τωρα μου λεει 2 Of 5 computer authorized. Τι ειναι αυτο ρε παιδια; Παλι πρεπει να τις ξανακατεβασω;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, άκουσα στο ραδιόφωνο ότι ραγίζει η οθόνη με την δόνηση του κινητού, έχουνε θέμα στην Γαλλία αληθεύει η είναι μου φα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, άκουσα στο ραδιόφωνο ότι ραγίζει η οθόνη με την δόνηση του κινητού, έχουνε θέμα στην Γαλλία αληθεύει η είναι μου φα?

 

ΤΙ ΑλΛο Θα αΚοΥσΟυμΕ?????????:wacko:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μια ερώτηση, άκουσα στο ραδιόφωνο ότι ραγίζει η οθόνη με την δόνηση του κινητού, έχουνε θέμα στην Γαλλία αληθεύει η είναι μου φα?

 

Και οχι μονο αυτο ,ραγιζουν και ολα τα τζαμια τριγυρω .

Τι αλλο θα ακουσουμε :dash:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι πηρε γνωστος μου απο vodafone με κονε οπως μου ειπε...

σκετη συσκευη δεν θα βρεις.. κανε καλο συμβολαιο και θα σου βρουν στο λεπτο συσκευη

 

Ρε γμτ εχω κανει συμβολαιο και εδω και 10 μερες περιμενω την συσκευη.. Δηλαδη ο φιλος σου πηρε συσκευη τις τελευταιες μερες που υποτιθεται δεν εχει πουθενα; Ξερεις σε πιο καταστημα συγκεκριμενα πηγε; Πες σου σε παρακαλω οτι πηγε εκει που το παραγγειλα και εγω να παω να τους κανω ρεζιλι!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή π.χ safari και με παίρνουν τηλέφωνο λέει οτι η κλήση προωθείται;Υπάρχει καμιά επιλογή όταν έχω ανοιχτή την εφαρμογή να βγαίνει απο αυτήν και να χτυπάει κανονικά;Μόνο όταν είναι στο μενου χωρις να κανω τίποτα χτυπάει.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή π.χ safari και με παίρνουν τηλέφωνο λέει οτι η κλήση προωθείται;Υπάρχει καμιά επιλογή όταν έχω ανοιχτή την εφαρμογή να βγαίνει απο αυτήν και να χτυπάει κανονικά;Μόνο όταν είναι στο μενου χωρις να κανω τίποτα χτυπάει.

 

Αυτό συμβαίνει όταν δεν είσαι σε λειτουργία 3G.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν έχω ανοιχτή μια εφαρμογή π.χ safari και με παίρνουν τηλέφωνο λέει οτι η κλήση προωθείται;Υπάρχει καμιά επιλογή όταν έχω ανοιχτή την εφαρμογή να βγαίνει απο αυτήν και να χτυπάει κανονικά;Μόνο όταν είναι στο μενου χωρις να κανω τίποτα χτυπάει.

 

Σε εμένα τουλάχιστον δεν συμβαίνει αυτό...

 

Έκανα μερικές δοκιμές μόλις διάβασα το Post, και το δοκίμασα και με διάφορες εφαρμογές και το αποτέλεσμα ήταν να χτυπάει πάντα..

Μήπως κάποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα..

Γιατί δεν έχει κάποια ρύθμιση αυτό...

 

 

EDIT:

kkalog τις δοκιμές τις έκανα με off / on το 3G και δούλευε και στις 2 περιπτώσεις.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα τουλάχιστον δεν συμβαίνει αυτό...

 

Έκανα μερικές δοκιμές μόλις διάβασα το Post, και το δοκίμασα και με διάφορες εφαρμογές και το αποτέλεσμα ήταν να χτυπάει πάντα..

Μήπως κάποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα..

Γιατί δεν έχει κάποια ρύθμιση αυτό...

 

 

EDIT:

kkalog τις δοκιμές τις έκανα με off / on το 3G και δούλευε και στις 2 περιπτώσεις.

 

Δοκίμασε να κατεβάζεις όμως και δεδομένα εκείνη την στιγμή, είναι γνωστός περιορισμός όταν πέφτουν σε 2G τα δεδομένα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Επίσης νομίζω ότι το πρόβλημα συμβαίνει στο δίκτυο της vodafone και όχι στης cosmote / wind, ίσως λόγω του τρόπου που λειτουργεί το GPRS στα δίκτυα αυτά;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάζεις όμως και δεδομένα εκείνη την στιγμή, είναι γνωστός περιορισμός όταν πέφτουν σε 2G τα δεδομένα.

 

Aυτό δεν μας το διευκρίνισε..:)

 

Θα το δοκιμάσω πάντως...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αν παρει κανενας απο βοντα Θεσσαλονικης ας ενημερωσει. 3 Βδομαδες μου λενε οτι θα φερουν και τιποτα.

αν δεν εχεις παρε δωσε με voda....βουρ σε oteshop κατα 90% θαβρεις σιγουρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι αυτό που νομίζω έχει να κάνει με το δίκτυο. Είναι ανεξάρτητο από την εταιρία. Όταν το δίκτυο είναι αδύναμο και συνδέεται με χαμηλές ταχύτητες (βλ. GPRS) δεν μπορεί να σηκώσει το βάρος της κλήσης με αποτελέσμα όταν σε καλεί κάποιος να βγαίνει ότι μιλάει.

 

Για να το πω απλά, όταν θα συνδέεται η συσκευή με GPRS ταχύτητες και κάνεις browsing τότε οι κλήσεις θα χάνονται. Όταν συνδέεται με καλύτερες ταχύτητες δεν θα έχει πρόβλημα.

 

edit.. τώρα είδα το μήνυμα του miky7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Εδώ και 2 μέρες διαβάζω αυτό το thread μιας και ενδιαφέρομαι να αποκτήσω το καινούριο iphone 3G S 16GB... έχω ενθουσιαστεί μπορώ να πω από όσα γράφεται αλλά παράλληλα έχω προβληματιστεί κιόλας... Ένας λόγος για τον οποίο προτίμησα το iphone και όχι κάποιο άλλο touch της αγοράς είναι γιατί πίστευω πως το touch του είναι πολύ καλό και ευελπιστώ να μην αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα...

 

Ωστόσο αυτό που με προβληματίζει είναι το γεγόνος ότι δεν μπορεί να γίνει αποστολή και λήψη δεδομένων μέσω bluetooth...!!

 

Κατά τα άλλα περιμένω πως και πως την επιδότηση για να το αποκτήσω!!! :D

:D
Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ εχω κανει συμβολαιο και εδω και 10 μερες περιμενω την συσκευη.. Δηλαδη ο φιλος σου πηρε συσκευη τις τελευταιες μερες που υποτιθεται δεν εχει πουθενα; Ξερεις σε πιο καταστημα συγκεκριμενα πηγε; Πες σου σε παρακαλω οτι πηγε εκει που το παραγγειλα και εγω να παω να τους κανω ρεζιλι!

 

ναι φιλε μου αυτη την βδομαδα το πηρε -δευτερα-Τριτη θα σε γελασω... το πηρε απο το καταστημα στην κορναρου

 

υπαρχει στο oteshop χερσονησου 32αρι μαυρο οποιος ενδιαφερεται

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διευκρύνησα είμαι χωρίς 3G σήμα.Μόνο με GPRS στο δίκτυο της cosmote.Δηλαδή με το 3G θα χτυπάει κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και εγώ στη "μάχη" για την απόκτηση 3GS από σήμερα...

Για να δούμε φέτος θα με πάει 2μηνάκι όπως πέρυσι με το 3G; :lol:

Πάντως γνωστός μου σε Γερμανό μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν έχουν κομμάτια και δεν ξέρουν πότε θα έχουν....

 

Here we go again... Ευχηθείτε μου καλή τύχη!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω και εγώ στη "μάχη" για την απόκτηση 3GS από σήμερα...

Για να δούμε φέτος θα με πάει 2μηνάκι όπως πέρυσι με το 3G; :lol:

Πάντως γνωστός μου σε Γερμανό μου είπε πως δεν μπορεί να κάνει τίποτα γιατί δεν έχουν κομμάτια και δεν ξέρουν πότε θα έχουν....

 

Here we go again... Ευχηθείτε μου καλή τύχη!!! :cry:

 

good luck lionheart :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...