Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. διαβασα πιο πανω οσον αφορα τις γνωστοποιησεις. Παω στισ ρυθμισεις να το τσεκαρω αν βρισκονται στο off σε μενα αλλα δεν τις βρισκω . Μπορει καποιος να μου πει ακριβως την διαδρομη ή αν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχουν καθολου

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. διαβασα πιο πανω οσον αφορα τις γνωστοποιησεις. Παω στισ ρυθμισεις να το τσεκαρω αν βρισκονται στο off σε μενα αλλα δεν τις βρισκω . Μπορει καποιος να μου πει ακριβως την διαδρομη ή αν υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχουν καθολου

Ευχαριστω

 

Ενεργοποιούνται την πρώτη φορά που θα εγκαταστήσεις εφαρμογή που τις υποστηρίζει (όπως π.χ. τα Instant Messenger +, Beehive, Tap Tap Revenge, κλπ).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις->γνωστοποιήσεις :)

 

Επειδη ειμαι στραβος που στο καλο στις ρυθμισεις ειναι αυτο?:)

 

ΥΓ Οκ τωρα ειδα τις απαντησεις ΟΠΟΤΕ ΑΚΥΡΗ Η ΕΡΩΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι στραβος που στο καλο στις ρυθμισεις ειναι αυτο?:)

 

4η επιλογή από επάνω, αλλά δες την προηγούμενη απάντηση ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε αυτους που εκαναν ανανεωση συμβολαιου στη vodafone σε καποιο απο τα προγραμματα iphone: ισχυει οτι εκτος της βασικης επιδοτησης που δικαιουμαστε σου δινουν και επιπλεον επιδοτηση η οποια διαφερει μαλιστα στο αν θα κανεις την ανανεωση για 12 ή 18 μηνες???Αν ναι ποσο ειναι ειναι αυτη? Αν ξερει καποιος ας μου πει για να ξερω ποσα πρεπει να δωσω επιπλεον για το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σε αυτους που εκαναν ανανεωση συμβολαιου στη vodafone σε καποιο απο τα προγραμματα iphone: ισχυει οτι εκτος της βασικης επιδοτησης που δικαιουμαστε σου δινουν και επιπλεον επιδοτηση η οποια διαφερει μαλιστα στο αν θα κανεις την ανανεωση για 12 ή 18 μηνες???Αν ναι ποσο ειναι ειναι αυτη? Αν ξερει καποιος ας μου πει για να ξερω ποσα πρεπει να δωσω επιπλεον για το κινητο!

 

Δες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-29901,5183.action για να δεις τις τιμές για 12μήνο συμβόλαιο απλά αλλάζεις την επιλογή.

 

Όσοι το πήρατε με φορητότητα από Γερμανό πόσο περιμένατε πριν πάρετε την συσκευή;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/detailsWithRates-29901,5183.action για να δεις τις τιμές για 12μήνο συμβόλαιο απλά αλλάζεις την επιλογή.

 

Όσοι το πήρατε με φορητότητα από Γερμανό πόσο περιμένατε πριν πάρετε την συσκευή;

 

Οι τιμες αυτες ισχυουν ομως για νεα συνδεση οχι για ανανεωση.Τα λεφτα της επιδοτησης αφαιρουνται απο τη τιμη σκετης συσκευης και οχι απο τη τιμη του εκαστοτε προγραμματος,ετσι δεν ειναι?Αρα για το 16 με ανανεωση του συμβολαιου και με επιδοτηση π.χ 150 euro θα το παρω 419.

Οι τιμες που γραφει διπλα απο http://www.vodafone.gr ισχυουν για αγορα απο το internet μεσω πιστωτικης??

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες αυτες ισχυουν ομως για νεα συνδεση οχι για ανανεωση.Τα λεφτα της επιδοτησης αφαιρουνται απο τη τιμη σκετης συσκευης και οχι απο τη τιμη του εκαστοτε προγραμματος,ετσι δεν ειναι?Αρα για το 16 με ανανεωση του συμβολαιου και με επιδοτηση π.χ 150 euro θα το παρω 419.

Οι τιμες που γραφει διπλα απο http://www.vodafone.gr ισχυουν για αγορα απο το internet μεσω πιστωτικης??

 

Αν θυμάμαι καλά πέρσυ τέτοια εποχή που είχε κυκλοφορήσει το 3G μερικοί είχαν πάρει από την Vodafone και την επιδότηση της ανανέωσης του λογαριασμού τους αλλά και την επιδότηση που έδινε για να πας σε κάποιο πρόγραμμα iphone. Καλύτερα να μας το επιβεβαιώσει κάποιος όμως.

 

Για αγορά από το vodafone.gr πρέπει να έχεις account αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν ξέρω πως κάνει την χρέωση.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι γινεται με την vodafon στην Θεσσαλονικη? Εχω επιδοτηση 250ευρω και θελω να παω να το παρω.Εχουν συσκευες ή τζαμπα θα παω?
Link to comment
Share on other sites

Στέλνει κανονικά! ;)

 

Χρειάζεται όμως να συμπληρώσεις κάποιες ρυθμίσεις και να κάνεις ένα restart :)

 

Cosmote

MMSC : http://195.167.65.220:8002

Proxy : 10.10.10.20:8080

APN : mms

Username: - {blank}

Password: - {blank}

 

Vodafone

MMSC : http://mms.vodafone.gr

Proxy : 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

Wind

MMSC : http://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy : 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

 

αν μου έλεγες και που πρέπει να περαστούν αυτές οι ρυθμίσεις .. θα με εξυπηρετούσες (ο πυρετός μέρες που είναι, είναι κακός σύμβουλος .. :( )

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά πέρσυ τέτοια εποχή που είχε κυκλοφορήσει το 3G μερικοί είχαν πάρει από την Vodafone και την επιδότηση της ανανέωσης του λογαριασμού τους αλλά και την επιδότηση που έδινε για να πας σε κάποιο πρόγραμμα iphone. Καλύτερα να μας το επιβεβαιώσει κάποιος όμως.

 

Για αγορά από το vodafone.gr πρέπει να έχεις account αν δεν κάνω λάθος αλλά δεν ξέρω πως κάνει την χρέωση.

 

Παντως κατι τετοιο μου ειπαν και εμενα στη vodafone εκτος και αν δε καταλαβα καλα.μπορει να εννοουσαν οτι δικαιουμαι μεγαλυτερη επιδοτηση αν ανανεωσω το συμβολαιο για 18 μηνες αντι για 12.Δε ξερω τα εχω χασει με αυτη την εταιρια!Σε αλλους δε τους το δινουν επειδη το θελουν σκετη συσκευη, σε αλλους τους το στελνουν και στο σπιτι δωρεαν επειδη εχουν μεγαλη επιδοτηση ή ειναι χρονια συνδρομητες(!) τι να πω πια...

Link to comment
Share on other sites

αν μου έλεγες και που πρέπει να περαστούν αυτές οι ρυθμίσεις .. θα με εξυπηρετούσες (ο πυρετός μέρες που είναι, είναι κακός σύμβουλος .. :( )

 

Στις Ρυθμίσεις, στις επιλογές (λογαριασμών) email-μηνυμάτων κλπ έχει μέσα και επιλογή για τα mms ;)

 

Έχει και άλλες επιλογές για τα mms αλλά εσύ θα συμπληρώσεις μόνο τα παραπάνω!

 

PS. περαστικά.... :O

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας τι γινεται με την vodafon στην Θεσσαλονικη? Εχω επιδοτηση 250ευρω και θελω να παω να το παρω.Εχουν συσκευες ή τζαμπα θα παω?

Δεν υπάρχει συσκευή ούτε για δείγμα.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σε όσους το έχουν...

 

Το πάνω δεξια κουμπάκι είναι σε όλους σας τόσο χαλαρό και πατημένο προς τα μέσα όπως και το δικό μου?? :O

 

Βρίσκω μεγάλη διαφορά από το προηγούμενο το 3G... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Όχι. όπως του 3g είναι.

 

Σε μένα το silent button είναι κάπως χαλαρό και όταν κουνάς το κινητό ακούγεται ότι παίζει, αλλά που να τρέχεις για αλλαγές τώρα...

 

Μια απορία, παίζει κανονικά τα flash videos του youtube? Γιατί κάτι είδα
, και μου έκανε εντύπωση

 

Ναι. Κλείνει ο safari και ανοίγει το youtube app. Δεν τα παίζει μέσα από τον browser.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. όπως του 3g είναι.

 

Σε μένα το silent button είναι κάπως χαλαρό και όταν κουνάς το κινητό ακούγεται ότι παίζει, αλλά που να τρέχεις για αλλαγές τώρα...

 

Αυτό σκέφτομαι... :O

 

Εδώ κάναμε αμάν κ πως να το πάρουμε!

 

Αν χαλάσει θάναι μέσα στην εγγύηση φαντάζομαι :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτομαι... :O

 

Εδώ κάναμε αμάν κ πως να το πάρουμε!

 

Αν χαλάσει θάναι μέσα στην εγγύηση φαντάζομαι :p

 

Τι λες τώρα, εγώ έζησα έτσι 12 ολόκληρους μήνες με σφιχτό το home να χρειάζεται διπλοπάτημα για να μη μπω στη διαδικασία της αλλαγής. Ως γνωστόν η εξυπηρέτηση πελατών είναι το forte μας σε αυτή τη χώρα ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω την συσκευή. Προέρχομαι παραδοσιακά από Nokia.

Ποντάρω λοιπόν στην ανεκτικότητά σας παιδιά και τολμώ να ρωτήσω τα παρακάτω:

α) Η συσκευή 3GS έρχεται ξεκλείδωτη από την Cosmote; (ρωτώ φοβούμενος τα καλά της Vodafone με άλλες συσκευές).

β) Η Cosmote σου δίνει την ευχέρεια επιλογής αριθμού από λίστα (όπως κάνει η Wind) κατά την διαδικασία της αρχικής συνδρομής;

γ) Από πλευράς ακουστικής το/τα ηχεία πως είναι;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω την συσκευή. Προέρχομαι παραδοσιακά από Nokia.

Ποντάρω λοιπόν στην ανεκτικότητά σας παιδιά και τολμώ να ρωτήσω τα παρακάτω:

α) Η συσκευή 3GS έρχεται ξεκλείδωτη από την Cosmote; (ρωτώ φοβούμενος τα καλά της Vodafone με άλλες συσκευές).

β) Η Cosmote σου δίνει την ευχέρεια επιλογής αριθμού από λίστα (όπως κάνει η Wind) κατά την διαδικασία της αρχικής συνδρομής;

γ) Από πλευράς ακουστικής το/τα ηχεία πως είναι;

 

α) Ναι στην Ελλαδα ερχονται ξεκλειδωτα τα iphone

β) Δεν γνωριζω για cosmote αλλα για vodafone σιγουρα ναι

γ) Ειναι μια χαρα για μενα. Δεν θα ηθελα κατι περισσοτερο απο το ηχειο (προσωπικη μου γνωμη παντα ε; Γιατι καποιος αλλος μπορει να πει οτι δεν εμεινε ικανοποιημενος).

Link to comment
Share on other sites

α) Ναι στην Ελλαδα ερχονται ξεκλειδωτα τα iphone

β) Δεν γνωριζω για cosmote αλλα για vodafone σιγουρα ναι

γ) Ειναι μια χαρα για μενα. Δεν θα ηθελα κατι περισσοτερο απο το ηχειο (προσωπικη μου γνωμη παντα ε; Γιατι καποιος αλλος μπορει να πει οτι δεν εμεινε ικανοποιημενος).

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Θα ήθελα κάποιον που έχει κάνει σύνδεση Cosmote να μου πεί για τις επιλογές αριθμού από λίστα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχει η δυνατοτητα επιλογης αριθμου απο λιστα. (απο ΓΕΡΜΑΝΟ που πηγα τουλαχιστον)
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...