Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά σχετικά ποστ με απορίες για εφαρμογές από appstore κτλ στο σχετικό θέμα : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222288

 

Ευχαριστώ. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

mms έχει προσπαθήσει κανείς να στείλει από το κινητό;; Είχε κάποιο πρόβλημα; Πήγε;; Χρειάζεται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις ;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

To θαυμαστικό :!: και ειδοποίηση ότι δεν πήγε. Με ενεργοποιημένο 3G στέλνετε, ή όχι; Έχετε δοκιμάσει από τις αποθηκευμένες φωτό, ή μία που τραβάτε εκείνη τη στιγμή.. ;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα την πρωτη φορα ετσι το εβγαλε αλλα με την δευτερη εφυγε. 3G ενεργο, αποθηκευμενη φωτογραφια.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

mms έχει προσπαθήσει κανείς να στείλει από το κινητό;; Είχε κάποιο πρόβλημα; Πήγε;; Χρειάζεται κάποιες συγκεκριμένες ρυθμίσεις ;;

 

Στέλνει κανονικά! ;)

 

Χρειάζεται όμως να συμπληρώσεις κάποιες ρυθμίσεις και να κάνεις ένα restart :)

 

Cosmote

MMSC : http://195.167.65.220:8002

Proxy : 10.10.10.20:8080

APN : mms

Username: - {blank}

Password: - {blank}

 

Vodafone

MMSC : http://mms.vodafone.gr

Proxy : 213.249.019.049:5080

APN: mms.vodafone.net

Username: user

Password: pass

 

Wind

MMSC : http://192.168.200.95/servlets/mms

Proxy : 192.168.200.11:9401

APN: mnet.b-online.gr

Username: mms

Password: mms

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το iphone εδώ και 2 εβδομαδες και όλα οκ μέχρι χθες με την μπαταρία. Μου κρατούσε 2 μέρες περίπου. Χθες όμως εγκατέστησα τα mobilelog, navigon, im+lite και quickoffice και από σημερα το πρωι που το άνοιξα μου τρώει την μπαταρία σαν τρελό. Χωρις να κάνω τίποτα και όλα κλειστά και η μπαταρία έχει φτάσει 76% από 100! Τί παίζεται? Ξέρετε κάτι? Είναι κάποιο από αυτά τα προγράμματα battery drainer? Πρέπει να φτιάξω κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

...navigon, im+lite...

 

Αυτά τα 2 ίσως φταίνε... :O

 

Ίσως σου ενεργοποίησαν κάποιες ρυθμίσεις όταν τα εγκατέστησες. 'Οπως πχ. τις υπηρεσίες τοποθεσίας to 1o και το push notifications to 2o.

Δοκίμασε να τις απενεργοποιήσεις και δες αποτελέσματα :)

Link to comment
Share on other sites

Τo push notification ποιό είναι στα ελληνικά στις ρυθμίσεις?

 

ρυθμίσεις->γνωστοποιήσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει δουλέψει κανείς παράλληλα με το mobileme;

Υπάρχει η δυνατότητα ΟΤΑ συγχρονισμού, remote find και wipe

όπως διαφημίζεται στο site;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επικοινωνία σήμερα το πρωί με τηλεφωνικό κέντρο καταστημάτων cosmote (2102505777) και μου ειπαν πως ακομα δεν υπάρχει πουθενά και ούτε έχουν ιδέα για επόμενη παραλαβή! :(

Πηρα και Γερμανό στα κεντρικά, μου είπαν έχουν μείνει ελάχιστα αποθέματα και δεν έχουν ιδέα σε ποια καταστήματα, θα υπάρχει όμως ικανοποιητικό απόθεμα από αρχές Σεπτ.

Link to comment
Share on other sites

αμαν ρε παιδια αυτη η βρωμοελλαδα!μια ζωη τα ιδια με τα καινουρια κινητα!μας εχουν στην τσιτα για να τα σκασουμε μετα το 600 ευρουλακια αβιαστα!τι ξενερωμα ειναι αυτο??χρειαζονται ενα εμπαργκο,να τα βαλουν στον κ...λο τους,αλλα δυστυχως δεν υπαρχει στην ελλαδα καταναλωτικη συνειδηση.

εγω που θελω το 16αρι και βρηκα σε βοντα το 32αρι τι να κανω??ειναι 100 ευρω διαφορα που δεν τα εχω ομως...αλλη γκαντεμια!

Link to comment
Share on other sites

αμαν ρε παιδια αυτη η βρωμοελλαδα!μια ζωη τα ιδια με τα καινουρια κινητα!μας εχουν στην τσιτα για να τα σκασουμε μετα το 600 ευρουλακια αβιαστα!τι ξενερωμα ειναι αυτο??χρειαζονται ενα εμπαργκο,να τα βαλουν στον κ...λο τους,αλλα δυστυχως δεν υπαρχει στην ελλαδα καταναλωτικη συνειδηση.

εγω που θελω το 16αρι και βρηκα σε βοντα το 32αρι τι να κανω??ειναι 100 ευρω διαφορα που δεν τα εχω ομως...αλλη γκαντεμια!

 

Τι εννοείς ακριβώς;

Η καταναλωτική συνείδηση λέει όμως ότι αγοράζεις αυτό που χρειάζεσαι και όχι ότι βρεις διαθέσιμο την στιγμή που το θες και περιμένεις μήπως κάνουν καμιά προσφορά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει δουλέψει κανείς παράλληλα με το mobileme;

Υπάρχει η δυνατότητα ΟΤΑ συγχρονισμού, remote find και wipe

όπως διαφημίζεται στο site;

Ευχαριστώ

Όλα παίζουν άψογα αυτά (βέβαια δεν έχω χρησιμοποιήσει το Remote Wipe :))

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλεφωνο τη Cosmote και μου ειπαν οτι για το iPhone 3GS εχω επιδοτηση 400 Euro και επαθα πλακα με το ποσο! Μια χαρα! Μαλλον επιασαν τοπο οι λογαριασμοι μου, εκτος κι αν ισχυει γενικα αυτο το ποσο για το iPhone 3GS. Φυσικα μου ειπαν επισης, οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα και να τους ξαναπαρω τηλεφωνο τη Τεταρτη για να μαθω. Πιστευω οτι θα ειναι καλη αναβαθμιση απο το 2G που εχω τωρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα τηλεφωνο τη Cosmote και μου ειπαν οτι για το iPhone 3GS εχω επιδοτηση 400 Euro και επαθα πλακα με το ποσο! Μια χαρα! Μαλλον επιασαν τοπο οι λογαριασμοι μου, εκτος κι αν ισχυει γενικα αυτο το ποσο για το iPhone 3GS. Φυσικα μου ειπαν επισης, οτι δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα και να τους ξαναπαρω τηλεφωνο τη Τεταρτη για να μαθω. Πιστευω οτι θα ειναι καλη αναβαθμιση απο το 2G που εχω τωρα.

 

Αυτό μπορώ να στο επιβεβαιώσω και εγώ που είχα το 2G (αλλά δεν είχα δυστυχώς την επιδότησή σου :p).

Το 3GS είναι όλα όσα σου άρεσαν στο 2G αλλά πιο γρήγορα - άντε, να βάλω μέσα και την καλύτερη φωτογραφική και το video recording και editing αν και για να πω την αλήθεια τα έχω χρησιμοποιήσει ελαχιστα.

 

Προσωπικά, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το 3GS μου και νομίζω πως προοριζόταν για εμάς - χρήστες 2G - που θέλαμε ένα καινούργιο κινητό αλλά δε μπορούσαμε να φανταστούμε ποιό άλλο κινητό πέραν του iPhone θα μας κάλυπτε, μετά από τόσο καιρό που έχουμε συνηθίσει με αυτό.

 

Υπομονή! ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, στο 3G οταν σε καλουσε καποιος εμενε αναμενο μεχρι να το απαντησεις, στο 3GS σβηνει η οθονη και πρεπει να πατησεις το home να ξανα αναψει για να το απαντησεις, ειναι ετσι η υπαρχει καποια ρυθμιση ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα το 3gs μου... μαντιλακι δεν βλεπω... ειχε σε σας ?

Όχι , πλέον δε έχουν τα καινούργια ;)

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

ηρθε σημερα το 3gs μου... μαντιλακι δεν βλεπω... ειχε σε σας ?

 

Όχι, υποτίθεται ότι με τη νέα επικάλυψη της οθόνης μπορείς να το σκουπίσεις με οποιοδήποτε μαλακό ύφασμα ...

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...