Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ γω στο θέμα μπαταρία δεν ξέρω αν είμαι ευχαριστημενος! Από το «Χρηση» παραθέτω τα στοιχεία μου: 4μιση ώρες χρήση (Ίντερνετ wifi/GPRS, παιχνίδια, κάμερα...αλλά κυρίως σε airplane mode) κ καμία 20αρια ώρες αναμονή κ κανά μισάωρο κλήσεις κ καμία 10αρια μηνύματα κ η μπαταρία φτάνει στο 20%! Νομίζω στρώνει σιγά σιγά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από σήμα πώς τα πάει?

 

Πετάει!!!:D

 

Ειμαι κρήτη και έχει παντού 3G και μόλις τώρα κατέβασα ένα αρχείο με 200klbs στο λάπτοπ με χρήση tethering...:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Το σήμα ΑΨΟΓΟ!Μόνο χθες στο ΝαυπλΙο δεν είχε σήμα κ μου έβγαλε ένα μήνυμα για το δίκτυο και δεν είχε ούτε παύλα σήματος.το εκλεισα το ξανά άνοιξα κ μετά όλα οκ

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Στο eshop της oteshop υπαρχει παντως σε 16ΜΒ και ηδη αγορασα, με πηραν τηλ επιβεβαιωσαν τα στοιχεια και θα μου το στειλουν πεμπτη η παρασκευη
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις οι ανθρωποι δεν παιζονται..!!!!!

ειμαι σε ενα εταιρικο προγραμμα και θελω να παω sto business i30 ή i40 και να παρω το iphone.

παιρνω στη κοσμοτε στο τμημα εταιρικων πελατων μου λενε δεν διαθετουμε τιμες.

παιρνω σε αλλο τμημα στην εξυπηρετηση πελατων και μου δινουν το τηλεφωνο απο ενα καταστημα γερμανου. παιρνω στο καταστημα μου λενε οτι πρεπει να περασω απο κει για να μαθω(το πιο κοντινο καταστημα απεχει 30 χιλιομετρα απο το χωριο μου):lol:.

δηλ μια τιμη θελω να μθω και δε μπορω να τη βρω.

Εαν μπορειτε πεστε μου για iphone 3gs 16gb sto business i30 kai i40....

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη φόρτιση που του έκανα το άφησα γύρω στις 4 ώρες και η μπαταρία δεν ανέβαινε πάνω από 97%. Σήμερα που το ξαναφόρτισα έφτασε το 100%. Συναίβει και σε άλλους;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το ενδεχόμενο το 3gs να αντιδρα καλυτερα λογο ταχυτερου επεξεργαστη αλλα και πολυ μεγαλυτερης διαθεσιμης μνημης.

Ομως τις περισσοτερες φορες, αυτο το Gps lag οφειλεται στο hardware.

 

Δεν ξερω σε τι μπορει να χρησιμευσει μια πυξιδα για βελτιωση της πλοήγισης, που λογικα δεν ειναι τιποτα αλλο απο ενα προγραμματάκι.

 

Εχω εμπειρια πλοήγισης με PDA και ΡΝΑ. Για την σωστη λειτουργια εξαρτονται απο το gps τσιπ και τον επεξεργαστη που χρησιμοποιουν. Ειδικά στο θεμα καθυστερισης σε σχεση με την πραγματική μας θέση περα απο την φυσιολογικη αποσταση που οφειλεται στο απαιτουμενο χρονο ανανεωσης δεδομενων, κυρια ευθυνη εχει το τσιπάκι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Moνο για συνδεση......

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδιά πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται...πήγε ο πατέρας μου να ρωτήσει, και του είπαν οτι δεν έχουν 3gs διαθέσιμο έχουν δύο 3g αλλά με την αναβάθμιση γίνονται ίδια και μόνο η κάμερα αλλάζει...
Proud iPhone 3gs White 16 gb owner
Link to comment
Share on other sites

Ολα διαθεσιμα τα εχει :wacko:

Τι εγινε κανανε παραλαβη η περιμεναν να ξεπουλησει η cosmote για να τα βγαλουν?:lol:

Βεβαια τα εχει μονο με συνδεση.

 

Και το mail που μου εστειλαν πριν λιγο

 

 

Ειδοποίηση για διαθεσιμότητα Συσκευής

 

Αγαπητή /έ χρήστη,

 

Η συσκευή iPhone 3GS 32GB για τη διαθεσιμότητα της οποίας ζητήσατε να ενημερωθείτε, είναι τώρα διαθέσιμη για αγορά από το http://www.vodafone.gr. Για να δείτε τις σχετικές λεπτομέρειες κάντε κλικ εδώ.

 

Με εκτίμηση,

 

Vodafone

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Mε σύνδεση μόνο αφήνουν!

Αντε ναρθει και στα μαγαζιά να δούμε τι θα κάνουμε

Αρκετά μας εχουν ταλαιπωρήσει

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια περιμενετε αξιοπιστη πλοηγηση απο το iphone??ειμαι σιγουρος οτι το 99,999% εδω μεσα εχει τουλαχιστον απο μια συσκευη πλοηγησης PNA...εγω προσωπικα εχω τρεις συσκευες...οποτε σταματηστε να παιδευεστε με τα iphone 3g, 3gs για πλοηγηση και χρησιμοποιηστε τα PNA.-:)
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδιά πραγματικά δεν ξέρουν τι τους γίνεται...πήγε ο πατέρας μου να ρωτήσει, και του είπαν οτι δεν έχουν 3gs διαθέσιμο έχουν δύο 3g αλλά με την αναβάθμιση γίνονται ίδια και μόνο η κάμερα αλλάζει...

 

ξερουν πολυ καλα τι τους γινεται. ετσι ειναι

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

ξερουν πολυ καλα τι τους γινεται. ετσι ειναι

 

Δεν είναι έτσι γιατί έχει και άλλες λειτουργίες που διαφέρουν.Όχι πολύ αλλά διαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

ξερουν πολυ καλα τι τους γινεται. ετσι ειναι

 

Καμία σχέση! Το 3GS έχει πολύ πιο ισχυρό επεξεργαστή, ειδική επικάλυψη στην οθόνη για τις δαχτυλιές, πυξίδα κλπ. κλπ.

 

Για περισσότερες διαφορές, δες εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση! Το 3GS έχει πολύ πιο ισχυρό επεξεργαστή, ειδική επικάλυψη στην οθόνη για τις δαχτυλιές, πυξίδα κλπ. κλπ.

 

Για περισσότερες διαφορές, δες εδώ!

 

 

ετσι ειναι !!! δεν εχουν καμια σχεση ..πολυ ταχυτερο

 

 

 

εφερε δλδ η vodafone ... απ οτι ειδα τα εχει ολα εκτος απο 16giga μαυρο!!! και οντως ειναι μονο για συνδεση ? εγω περιμενω το οτεshop paraskeyh-deytera πιστευω να το εχω

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη στιγμη που ειπατε οτι ειναι διαθεσιμα στο site της vodafone κοιταξα και μου εβγαζε διαθεσιμο μονο το ασπρο 16αρι. Διαφορετικα σε σας διαφορετικα σε μενα?
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως... τωρα μονο ασπρο 16 ..φυγανε σε λιγα λεπτα?!?!

 

η φερανε 1 συσκευη το καθενα ?!!!! :lol:

 

αστεια πραγματα πλεον

Link to comment
Share on other sites

ρε παλικαρια περιμενετε αξιοπιστη πλοηγηση απο το iphone??ειμαι σιγουρος οτι το 99,999% εδω μεσα εχει τουλαχιστον απο μια συσκευη πλοηγησης PNA...εγω προσωπικα εχω τρεις συσκευες...οποτε σταματηστε να παιδευεστε με τα iphone 3g, 3gs για πλοηγηση και χρησιμοποιηστε τα PNA.-:)

 

προσωπικα φιλε kospilot δεν εχω καμια συσκευη πλοηγησης και χρησιμοποιω μονο το 3GS και ειμαι κομπλε...ειδικα τωρα που του πηρα και βαση για το αμαξι και φορτιστη..

μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι ειναι εξισου καλο με ενα PNA μιας και εχω δουλεψει διαφορα σε αμαξια δουλειας. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι όλοι όσοι ασχολούνται με το gps στο iphone έχουν και pna και απλά το κάνουν για να περάσουν την ώρα τους. Υπάρχουν και πολλοί που βασίζονται στην συγκεκριμένη συσκευή και δεν είναι διατεθειμένοι να δαπανήσουν ένα επιπλέον πόσο 100-200 ευρώ για να αγοράσουν ένα PNA. Επομένως γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να σεβαστούμε την ανάγκη τους για πληροφόρηση γύρω από το συγκεκριμένο ζήτημα της απόδοσης στο iphone.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Oute egw exw pna h allh syskeyh plohghshs, giati den th xreiazomai. Xrhsimopoiw to iphone omws, mono se periptwsh anagkhs. Dld sto 1 xrono pou to exw mou xei xreiastei 3 fores olo kai olo.

An den iksera tis perioxes pou kinoumai kai xrhsimopoiousa to gps syxnotera tote tha agoraza mia syskeyh gi ayth th douleia. Den tha perimena apo to iphone.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και το 3g & το 3gs.... από πλοήγηση και τα δύο πάσχουν..... οπότε μπορώ με σιγουριά να πω ότι είναι θέμα hardware. Mε το HTC που είχα ήμουν πολύ ευχαριστημένος σε θέμα gps. Αλλά δεν με νοιάζει... I'm in love with my iphone....!

 

ΥΓ. Το πρόβλημα ίσως λυθεί με το Tom Tom, που απ'οτι κατάλαβα στην βάση του αυτοκινήτου θα έχει ενίσχυση του GPS receiver.

[sIGPIC][/sIGPIC]Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΑΣΑ.... Ο IVAN! ΕΦΥΓΕ ΣΤΙΣ 8-8-2006
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...