Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πηρα ενα τηλεφωνο και μου ζητησαν να στειλω φωτογραφιες σε εναν υπευθηνο και μετα θα με παρει αυτος στο κινητο.

 

εστειλα τις φωτο και πριν λιγο με πηρε τηλ.

 

αφου μου ζητησε συγνωμη χιλιες φορες και παραδεχτηκε πως σωστα εκανα και το ειπα ,γιατι μπορει να γινοταν χειροτερα και να ελεγε η Apple πως τα εκανα εγω, προσφερθηκε να ερθει UPS σπιτι μου να παρει το κινητο και εντος 3 εργασιμων να μου στειλουν ενα αλλο.

τον ρωτησα αν θα ειναι refurb και απαντησε οτι ακομα δεν υπαρχουν refurb οποτε θα μου σταλει ενα καινουριο αλλα εγω κραταω το κουτακι του παλιου και αλλαζω τον σειριακο αριθμο.

 

ζητησε παλι συγνωμη προσφερθηκε να μου κανει και μια εκπτωση 50% σε οτι παρω απο το App/Store ενα κουπονι μιας χρησης και σκεφτομαι να παρω το navigon.

 

την τεταρτη μαλλον θα το εχω...το αλλο θα το στειλω Δευτερα.

να ενας λογος να αγοραζεις Apple....

 

εχει απιστευτο after sales...

 

προσφέθηκε να περάσει απο το σπίτι σου στην Ιταλία η UPS ή στην ελλάδα;; Γιατί αμα είναι έτσι καλύτερα να αγοράζουμε απο Ιταλία και όταν έχει πρόβλημα να δίνουμε και 10 και 20 και 30 ευρώ στην UPS και να μας το φτιάχνουν.. εδώ δίνουμε 200 και παίρνει περισσότερο καιρό απο οτι θα πάρει στη UPS..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επαιζα λιγο με Cydia...

 

πως το φορτωνει ετσι!!!!!

 

ανοιγει τα παντα σε 4 δευτερα!

επισης ηχος ΚΑΜΠΑΝΑ και ανακαλυψα λειτουργει η φωνητικη κληση απο τα ακουστικα ενω ακους μουσικη αλλα πρεπει να το ξανακανω γιατι δεν καταλαβα πως εγινε!!!!!

 

το πρωι ημουν 100% μπαταρια

τωρα με 3 ωρες iPod/20sms/4 κλησεις/mail χειροκινητο/weather/winterboard/3 φωτογραφιες ειμαι στο 53%...

 

ωραια ειναι αν υποθεσω οτι μπαινοβγαινα σε τουνελ και εψαχνε συνεχως σημα.(να το προσθεσω αυτο)

 

επισης για την virginia με ρωτησε αν το 16αρι ειναι οκ

http://img20.imageshack.us/img20/9642/picture1maq.png

 

και εδω εχω βαλει ηδη πολλα και εχω και 2gb βιντεο που πρεπει να διαγραψω.

αρα οκ ειναι

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

το πήρες απευθείας απο το app store ή απο voda/tim;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

οριακό θα έλεγα όμως...γιατί οκ -2 GB να έχεις 3.50 ελευθερα..όλα όμως είναι σχετικά με την τιμή διάθεσης του 32GB..γιατι αν η διαφορά είναι μικρή αξίζει,αν πουν πχ 200 ευρω δε λέει

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ plk. , πότε έρχεσαι στην Ελλάδα να σε στείλω να παραλάβεις το δικό μου? Αποκλείεται να έδινα ή να δώσω στο μέλλον τόση προσοχή στη λεπτομέρεια! Αλλά γουστάρω τους τύπους που είναι τόσο σχολαστικοί!!

Μπράβο για την παρατηρητικότητά σου αλλά και την επιμονή σου με το service.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,σε πραγματικές συνθήκες,όταν το έχεις στα χέρια σου και όχι απο φωτό θα το παρατηρούσες ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποσα gb εχεις τωρα στο κινητο και σε ποσα εισαι συνηθισμενη αγαπητη!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οριακό θα έλεγα όμως...γιατί οκ -2 GB να έχεις 3.50 ελευθερα..όλα όμως είναι σχετικά με την τιμή διάθεσης του 32GB..γιατι αν η διαφορά είναι μικρή αξίζει,αν πουν πχ 200 ευρω δε λέει

Μα το θέμα δεν είναι αν είναι οριακά για τον pik. Εσύ έχεις 4.5γίγα video και 8γίγα μουσική? Εγώ για παράδειγμα όλα όσα βάζω στο iPhone μου είναι 4.5 γίγα μουσικής, 500ΜΒ φωτογραφίες, 500ΜΒ βιντεάκια και μερικά apps. Οπότε έχω μονίμως 6-7γίγα ελεύθερα. Αυτό πρέπει να δεις και για σένα.

Άσε που 3.5/14.5 είναι 25% ελεύθερη μνήμη η οποία με καμία δύναμη δεν είναι "οριακή"

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά?

 

1) προσπαθώ να εγκαταστήσω το flash player αλλα δεν γίνεται. Υπάρχει τρόπος?

2) θα ήθελα να μπω σε chat εφαρμογές (π.χ. zoo.gr, mad.gr, mirc.gr κλπ.). Έχω την εντύπωση όμως ότι απο κανένα κινητό δεν υποστηρίζονται τέτοιου είδους εφαρμογές. Σωστά?

3) έχω κι ένα nokia N96. Κατά τη γνώμη σας ποιο θα προτιμούσατε για βασικό (πρώτο) κινητό και ποιο για "βοηθητικό" (δηλ. δεύτερο)? ---------------->(κάτι σαν gallop δηλαδή).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τυχόν απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Eγω ειμαι της γνωμης οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα. Αρκει βεβαια να τα χρησιμοποιεις.

 

To ιδανικο θα ηταν 64GB, αλλα επειδη κατι τετοιο μαλλον του χρονου θα βγει λεω να βολευτω με το 32αρι. Στο 16αρι πάντως ημουν καπως στριμωγμενα.

Πάντοτε ηταν οριακα στα 200-100ΜΒ ελευθερα και εχω την εντυπωση χωρις να ειμαι σιγουρος οτι αυτη ηταν η αιτια, οτι ήταν πολυ πολυ πιο αργο σε ορισμενες λειτουργιες με τοσο λιγο ελευθερο χωρο.

 

Οπως πολυ προχειρα τα υπολογιζω τωρα το 32αρι μου θα εχει την εξης διαταξη:

 

16GB μουσικη τουλαχιστον. Θα εξαρτηθει του πως θα ρυθμιστουν οι αλλες κατηγοριες. Παντως με τα 8GB που ειχα στο 16αρι παντοτε μου ελειπαν τραγουδια. Πολλες φορες ακουγωντας καποιο τραγουδι, σου ερχεται να ακουσεις καποιο αλλο και μετα καποιο αλλο κοκ. Παντοτε κατελειγα να φτιαχνω playlist της στιγμης που ικανοποιουσαν το mood που ημουν στη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη. Σπανιως δηλαδη ακουγα ενα αλμπουμ ενος συγκεκριμενου καλλιτεχνη και μετα καποιο αλλο κοκ.

Οποτε οσο περισσοτερη ευχερεια εχει κανεις τοσο το καλυτερο.

 

3GB applications. Ισως να αυξηθει λιγο το νουμερο στο 32αρι... Παντως αυτο ηταν το μεγεθος που ειχα στο προηγουμενο.

 

4GB videos. Με καλη mp4 συμπιεση και στην native 420x380 αναλυση μπορουν να χωρεσουν αρκετα.

Παντως θα εχω και 1-2 αρχεια σε DVD αναλυση γιατι που και που συνδεω σε σπιτι φιλων το iphone στην τηλεοραση για καμμια ταινια.

 

1GB podcasts. Ειναι για μενα οπως θα επρεπε να ειναι ενα ποιοτικο ραδιοφωνο.

 

1GB μεταφορα αρχειων απο προς δουλεια,

 

400MB photos,

 

600ΜΒ comics, μεσω καταπληκτικου mycomics. Εαν ειστε fan κομικς πρεπει οπωσδηποτε να εχετε αυτην την εφαρμογη!!

 

Ως τωρα εχω φτασει τα 26GB, Σιγουρα εχω ξεχασει πραγματα που θα προσθεσω, και δεν εχω βαλει και λοιπη χρηση φωτογραφιων, βιντεο που μπορει να τραβηξει κανεις με την καμερα.

Το μονο σιγουρο παντως ειναι οτι τα 30GB μαλλον πολυ ευκολα θα τα γεμισω.

Θα ηθελα να αφησω και 1-2GB ελευθερα σε περιπτωση που οι υποψιες μου (επιβραδυνση οταν ειναι γεματο) ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

H Αpple νομίζω πρέπει να κοιτάξει το θέμα "πλαστικό" ή ακόμα καλύτερα να το αντικαταστήσει με το αλουμίνιο όπως έκανε στους φορητούς!

 

Στα λευκά Macbook εμφανίζονταν ρωγμές μετά από πολλούς μήνες ή χρόνια χρήσης οι οποίες όμως εξελίσσονταν σε σπασμένα κομμάτια και έναν φορητό που σταδιακά διαλύεται.

Οπότε όποιος βλέπει ρωγμές σε 2 εβδομάδες χρήσης να μην εφησυχάζει γιατί στα 2 χρόνια χρήσης ποιος ξέρει σε τί θα έχουν εξελιχθεί.

Link to comment
Share on other sites

1)οχι,δεν υποστηρίζεται επίσημα flash AKOMA..μόνο αν βρεις κάτι στο cydia που να μπορεί να σε βοηθήσει...

2)ενδεχομένως να τις υποστηρίζει το νοκια 5800

3)αυτό είναι ανάλογα τι χρειάζεσαι απο ένα κινητό...θες κάμερα; τι θες; προσωπικά έχω το C905,το οποίο το είχα αγοράσει για την κάμερα..αποτέλεσμα; το έδωσα στον πατέρα μου,και εγώ πάω για το νέο iphone

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αναλογα ποσα gb εχεις τωρα στο κινητο και σε ποσα εισαι συνηθισμενη αγαπητη!

 

τώρα στο κινητό έχω 8,αλλά στα 8 αυτά,δεν έχω ούτε 1 τραγούδι,βίντεο πχ,γιατί έχω το ipod..εγώ σκοπεύω να καταργήσω το ipod ;)

 

κάτι άλλο ένα iphone που ειναι στο dock όλη μέρα έχει θέμα με αποχρωματισμούς/σπασιματάκια,γρατζουνιές κλπ στο κάτω μέρος του;

παθαίνει τίποτα η μπαταρία του αν είναι συνέχεια εκεί;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

υπερβολικος και ψειρας για ενα τηλεφωνο 619Ε...; :lol:

γυρω απο τις βιδες τα ηχειακια και κατω απο το dock/connector ολα αυτα ειναι ρωγμες... :)

 

το στελνω για αλλαγη...

 

Τι στο καλό; Άλλες παρτίδες έστειλαν στην Ιταλία κι άλλες στη Γερμανία; :rolleyes:

 

Έχω το το μαύρο και η κοπέλα μου το λευκό 3GS σχεδόν 3 εβδομάδες τώρα και όλα φαίνονται μια χαρά. Και δεν έχω ακούσει για πολλές αλλαγές στη Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

τώρα στο κινητό έχω 8,αλλά στα 8 αυτά,δεν έχω ούτε 1 τραγούδι,βίντεο πχ,γιατί έχω το ipod..εγώ σκοπεύω να καταργήσω το ipod ;)

 

κάτι άλλο ένα iphone που ειναι στο dock όλη μέρα έχει θέμα με αποχρωματισμούς/σπασιματάκια,γρατζουνιές κλπ στο κάτω μέρος του;

παθαίνει τίποτα η μπαταρία του αν είναι συνέχεια εκεί;

 

Ε κοίτα όσο πιο πολύ το δουλεύεις το εργαλείο τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες για βλάβες...

Η μπαταρία θέλει στην αρχή πλήρεις φορτίσεις/αποφορτίσεις και μετά είναι ΟΚ.

 

http://i30.tinypic.com/ivx3qx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν για αγορά iphone 3G S από Γερμανία (Τ-ΜΟΒΙLE) απαιτείται συμβόλαιο στο κατάστημα ή αν είναι όπως στην Αμερική με ενεργοποίηση στο σπίτι? Ευχαριστώ!
 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν για αγορά iphone 3G S από Γερμανία (Τ-ΜΟΒΙLE) απαιτείται συμβόλαιο στο κατάστημα ή αν είναι όπως στην Αμερική με ενεργοποίηση στο σπίτι? Ευχαριστώ!

 

Ώσπου να το μάθεις θα έχει έλθει στην Ελλάδα, εκτός αν είσαι αυτή τη στιγμή στη Γερμανία οπότε είναι απλούστερο να μπεις σε ένα μαγαζί και να ρωτήσεις από τα να σου λέμε εμείς (ή να αναμεταδίδουμε αυτά που έχουμε ακούσει από άλλους).

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Ώσπου να το μάθεις θα έχει έλθει στην Ελλάδα, εκτός αν είσαι αυτή τη στιγμή στη Γερμανία οπότε είναι απλούστερο να μπεις σε ένα μαγαζί και να ρωτήσεις από τα να σου λέμε εμείς (ή να αναμεταδίδουμε αυτά που έχουμε ακούσει από άλλους).

 

Φεύγω 3 μέρες πριν έρθει στην Ελλάδα! Και προτιμώ να το πάρω 130€ αν το δίνουν χωρίς συμβόλαιο επι τόπου στην Γερμανία παρά 400-φεύγα στην Ελλάδα!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Φεύγω 3 μέρες πριν έρθει στην Ελλάδα! Και προτιμώ να το πάρω 130€ αν το δίνουν χωρίς συμβόλαιο επι τόπου στην Γερμανία παρά 400-φεύγα στην Ελλάδα!

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτές οι "αθώες" πρακτικές έχουν σταματήσει μετά το 2G (έτσι το είχα πάρει στην Αγγλία) όπου οι πάροχοι "πονηρέψανε", αλλά ας απαντήσει και κανένας ομογενής από τη Γερμανία.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,δε νομίζω οτι κάνει 130 ευρώ εκεί :s

 

ούτε και στην ελλάδα κάνει 400,εκτός κ αν εννοεί κάτι άλλο

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,δε νομίζω οτι κάνει 130 ευρώ εκεί :s

 

ούτε και στην ελλάδα κάνει 400,εκτός κ αν εννοεί κάτι άλλο

 

Τόσο κοστίζει στο πιο φτηνό πλάνο (στο ακριβότερο το δίνουν και δωρεάν αλλά με μεγάλη δέσμευση σε πάγιο: http://www.fudzilla.com/content/view/14173/70/ ). Το θέμα είναι αν θα σου επιτρέπουν να το πάρεις και να "φύγεις" όπως γινόταν παλιότερα και βέβαια αν δεν κάνω λάθος στη Γερμανία κυκλοφορεί "κλειδωμένο" με τα γνωστά παρεπόμενα.

 

Αλλά ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Mα αν πάρεις κάποιο πλάνο,ουσιαστικά δε μπορείς να το πάρεις και να "φύγεις" ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Mα αν πάρεις κάποιο πλάνο,ουσιαστικά δε μπορείς να το πάρεις και να "φύγεις" ;)

 

Τώρα πια ναι αυτό ξέρω και εγώ.

 

Παλιότερα όμως γινόταν, έτσι είχα πάρει το 2G από Apple Store στο Λονδίνο. Μπήκα, το ζήτησα, το πλήρωσα και απάντησα ναι στην ερώτηση αν ξέρω πως γίνεται η online ενεργοποίηση από το σπίτι. Μετά βέβαια έκλεισε αυτή η "τρύπα" και σου ζητούσαν πιστωτική κάρτα που να έχει εκδοθεί στην Αγγλία και δ/νση Αγγλίας ενώ πιο πρόσφατα κάνουν πια το activation στο μαγαζί.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πια ναι αυτό ξέρω και εγώ.

 

Παλιότερα όμως γινόταν, έτσι είχα πάρει το 2G από Apple Store στο Λονδίνο. Μπήκα, το ζήτησα, το πλήρωσα και απάντησα ναι στην ερώτηση αν ξέρω πως γίνεται η online ενεργοποίηση από το σπίτι. Μετά βέβαια έκλεισε αυτή η "τρύπα" και σου ζητούσαν πιστωτική κάρτα που να έχει εκδοθεί στην Αγγλία και δ/νση Αγγλίας ενώ πιο πρόσφατα κάνουν πια το activation στο μαγαζί.

 

τόσο μεγάλη διαφορά έχει στη τιμή; δεν υπάρχει δέσμευση να κάνεις σύνδεση νέα με τον πάροχο τον εκάστοτε;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

τόσο μεγάλη διαφορά έχει στη τιμή; δεν υπάρχει δέσμευση να κάνεις σύνδεση νέα με τον πάροχο τον εκάστοτε;

 

Ναι έχει διαφορά, αλλά η ιδέα είναι ακριβώς ότι δεσμεύεσαι, για αυτό το λόγο βρίσκω εξαιρετικά απίθανο να σε αφήνουν να φύγεις σαν κύριος (ή κυρία :) ) Αν είδες στο σύνδεσμο του προηγούμενου post, στο ακριβό πακέτο παίρνεις τη συσκευή δωρεάν αλλά συνολικά την πληρώνεις 2,890 ευρώ. Ας μην ξεχνάμε ότι παλιότερα τα unlock / activate ήταν πιο "κλειστά" σε ότι αφορά δημοσιότητα, ευχρηστία και διαθεσιμότητα και δεν μπορούσε να τα βρει και να τα χρησιμοποιήσει ο κάθε ένας από εμάς.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...