Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπερα παιδια ειμαι νεος στην ομαδα. Ειμαι απο Κυπρο. Εχω ενα ξαδερφο στην Αμερικη και μου ειπε να φερουμε iphones απο Αμερικη που ειναι πιο φτηνα. Μου βρηκε ενα λινκ: http://www.bestbuy.com/site/apple-iphone-174-5-with-16gb-memory-no-contract-mobile-phone/8835036.p?id=1218910896857&skuId=8835036&st=8835027,%208835036&cp=1&lp=1#tab=specifications . Η ερωτηση μου ειναι οταν γραφει t-mobile prepaid ειναι κλειδωμενο ? Και αν ναι, μπορω να το ξεκλειδωσω με τους τροπους που εχετε αναφερει? Ευχαριστω

 

To No-Contract Mobile Phone που αναφέρει σημαίνει ότι μάλλον όχι αλλά αφού ο ξαδερφός σου είναι στην Αμερική δεν μπορεί να ενημερωθεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω ένα iPhone 3g και οι μπαταρίες που βρίσκω για αντικατάσταση είναι παλιάς κατασκευής με αποτέλεσμα να χαλάνε γρήγορα, η τελευταία κράτησε 5 μήνες. Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να βάλω μπαταρία από πιο νέο iPhone π.χ. 4 ή 5 αντκαθιστώντας ίσως την πλάκέτα που βρίσκεται πάνω στην μπαταρία? γιατί μου έχουν πει ότι αν βάλω π.χ. από το 3gs τότε μόλις το βγάζω από την φόρτιση θα σβήνει. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ενημερώσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα iPhone 3g και οι μπαταρίες που βρίσκω για αντικατάσταση είναι παλιάς κατασκευής με αποτέλεσμα να χαλάνε γρήγορα, η τελευταία κράτησε 5 μήνες. Μήπως ξέρει κάποιος αν μπορώ να βάλω μπαταρία από πιο νέο iPhone π.χ. 4 ή 5 αντκαθιστώντας ίσως την πλάκέτα που βρίσκεται πάνω στην μπαταρία? γιατί μου έχουν πει ότι αν βάλω π.χ. από το 3gs τότε μόλις το βγάζω από την φόρτιση θα σβήνει. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας ενημερώσει. Ευχαριστώ.

 

Η μπαταρία όπως και η συσκευή ειναι πολύ παλιάς κατασκευής γι αυτό όπως είπες.

Δεν γίνεται λογικά θα κανεις ζημιά αν προσπαθήσεις κάτι ανάλογο αλλα και απο το 3GS ειναι παλιά τα ανταλλακτικά.

Δεν μπορείς να κανεις και πολλά καλύτερα να την αλλάξεις και να παει 5-6 μήνες παρά να κανεις μια ζημιά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα τα φωτα σας εκανα μια μεγαλη χαζομαρα εχω ενα iphone 3g και μου εβγαζε εδω και παρα πολυ καιρο να κανω αναναιωση λογισμικου ios 6 μετα απο πολυ καιρο με επισε η βλακεια και το πατησα να μου την κανει αλλα αν και εδειχνε οτι την δεχεται ξαφνικα μου εκλεισε και δεν μου ανοιγη μενει δηλαδη σε κατασταση εκινησης δειχνωντασ μονο το λογοτυπο τα φωτα σας σωζεται η κασταση!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θα ηθελα τα φωτα σας εκανα μια μεγαλη χαζομαρα εχω ενα iphone 3g και μου εβγαζε εδω και παρα πολυ καιρο να κανω αναναιωση λογισμικου ios 6 μετα απο πολυ καιρο με επισε η βλακεια και το πατησα να μου την κανει αλλα αν και εδειχνε οτι την δεχεται ξαφνικα μου εκλεισε και δεν μου ανοιγη μενει δηλαδη σε κατασταση εκινησης δειχνωντασ μονο το λογοτυπο τα φωτα σας σωζεται η κασταση!!!!!!!

 

Θα το έχεις συνδεμένο στον υπολογιστή. Αν ειναι απενεργοποιημένη η συσκευή σου μόλις συνδέσεις το καλώδιο θα κρατ'ησεις πατημένο το home button μεχρι να βγαλει την οθονη μ ενα καλωδιο και το itunes. Σημαινει οτι μπηκε σε recovery mode και μπορείς να κάνεις restore από το itunes.

Αν η συσκευή σου είναι ενεργοποιημένη τότε πάτησε για 10 δεύτερα το home kai to power button μαζί μέχρι να κάνει επανεκκίνηση και μετά πάτα μόνο το home button μέχρι να βγάλει πάλι την οθόνη με το καλώδιο και το itunes

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδες αλλα επεσε στα χερια μου ενα 3g και καθοτι ασχετος με το αθλημα-εχω ενα μηνα που προσπαθω να βαλω ως ηχο κλισης τραγουδια mp3 που εχω απο i-tunes αποθηκευμενα- και δε μπορω.Μια βοηθεια ??:O
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη βρε παιδες αλλα επεσε στα χερια μου ενα 3g και καθοτι ασχετος με το αθλημα-εχω ενα μηνα που προσπαθω να βαλω ως ηχο κλισης τραγουδια mp3 που εχω απο i-tunes αποθηκευμενα- και δε μπορω.Μια βοηθεια ??:O

 

Δεν μπορείς να βάλεις ως ήχο τραγούδια mp3.. Πρέπει να είναι σε μορφή tone για να το βάλεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Η Gevey Ultra S ξεκλειδώνει και την 7.0.2 .

Μπορείτε να δείτε το σχετικό βίντεο από εδώ :

Unlock Iphone 4s Ios 7.0.2 with Gevey Ultra S and modem 5.0.00

Φιλικά

 

egsmshop

Edited by egsmshop

Unlock All Mobile Phones , Modem .

Repair Boot HTC , Samsung , LG ...

Ανάκτηση επαφών από νεκρά τηλέφωνα .

Info msn : e-gsmshop@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

σε 2 μερες θα παραλαβω με αντικαταβολη ενα iphone 4s πριν το παρω ζητησα το s/n του κινητου το εβαλα εδω http://www.s-url.ro/ και κατω κατω βλεπω το εξης: SIM lock: Locked

 

Ειναι οντως κλειδωμενο? εγω οταν θα το παραλαβω θα το ελεγξω (με την δικια μου καρτα) αλλα παιζει μετα να κλειδωθει (πχ. σε καποια αναβάθμιση ios? )

 

Σε πάροχο είναι σίγουρα κλειδωμένο. Τώρα μιας και είναι 4S λογικά δε θα είναι ξεκλείδωτο με software, είτε θα έχει κάποια SIM τύπου Gevey είτε θα πρέπει να ψαχτείς. Οπότε βρίσκεις μια σελίδα που με χρέωση 2 δολλαρίων νομίζω θα σου πει πού είναι κλειδωμένο και θα μπορέσεις να προχωρήσεις σε unlock γιατί πλέον οι περισσότεροι πάροχοι το προσφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Δεν ξέρω εάν έχω μπει στο σωστό topic αλλά μου έχουν δώσει ένα iPhone 3GS 16GB το οποίο είναι κλειδωμένο σε Αγγλικό δίκτυο. Κάνοντας κάποια πράγματα το ξεκλείδωσα (μέσω redsnow) μπήκα στο cydia εγκατέστησα το ultrasnow και δικτυώθηκα σε Ελληνικό δίκτυο. Μόλις όμως κάνω επανεκκίνηση της συσκευής εκτός απ'το ότι δεν μπορώ να δικτυωθώ, δεν μπορώ να ανοίξω και το cydia. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί δεν έχω δουλέψει πότε μέχρι τώρα iPhone και είναι η πρώτη φορά που πειραματίζομαι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

 

Δεν ξέρω εάν έχω μπει στο σωστό topic αλλά μου έχουν δώσει ένα iPhone 3GS 16GB το οποίο είναι κλειδωμένο σε Αγγλικό δίκτυο. Κάνοντας κάποια πράγματα το ξεκλείδωσα (μέσω redsnow) μπήκα στο cydia εγκατέστησα το ultrasnow και δικτυώθηκα σε Ελληνικό δίκτυο. Μόλις όμως κάνω επανεκκίνηση της συσκευής εκτός απ'το ότι δεν μπορώ να δικτυωθώ, δεν μπορώ να ανοίξω και το cydia. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί δεν έχω δουλέψει πότε μέχρι τώρα iPhone και είναι η πρώτη φορά που πειραματίζομαι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Μπορείς να μας δώσεις παραπάνω πληροφορίες?

Ποια έκδοση λειτουργικού έχει επάνω η συσκευή?

Με ποιά έκδοση του redsnow έκανες jailbreak?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλησπέρα

 

Δεν ξέρω εάν έχω μπει στο σωστό topic αλλά μου έχουν δώσει ένα iPhone 3GS 16GB το οποίο είναι κλειδωμένο σε Αγγλικό δίκτυο. Κάνοντας κάποια πράγματα το ξεκλείδωσα (μέσω redsnow) μπήκα στο cydia εγκατέστησα το ultrasnow και δικτυώθηκα σε Ελληνικό δίκτυο. Μόλις όμως κάνω επανεκκίνηση της συσκευής εκτός απ'το ότι δεν μπορώ να δικτυωθώ, δεν μπορώ να ανοίξω και το cydia. Θα ήθελα τα φώτα σας γιατί δεν έχω δουλέψει πότε μέχρι τώρα iPhone και είναι η πρώτη φορά που πειραματίζομαι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

 

Έχεις πληροφορηθεί περί tethered & untethered jailbreak;

 

http://osxdaily.com/2010/11/24/tethered-jailbreak-vs-untethered-jailbreak/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις παραπάνω πληροφορίες?

Ποια έκδοση λειτουργικού έχει επάνω η συσκευή?

Με ποιά έκδοση του redsnow έκανες jailbreak?

 

Έκδοση λειτουργικού 6.1.3

redsn0w_win_0.9.15b2

redsn0w_win_0.9.15b3

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση λειτουργικού 6.1.3

redsn0w_win_0.9.15b2

redsn0w_win_0.9.15b3

 

6.1.3 και εχεις κάνει jailbreak?

Δύσκολα από όσο γνωρίζω δεν υπάρχει untethered jailbreak.

Ίσως εχεις κάνει tethered γι αυτό εχεις τέτοια προβλήματα.

Διαβασες στο παραπάνω post τις διαφορες;

Πιστευω θα πρέπει να ψάξουμε για παλιότερα shsh για να πας σε προηγούμενες εκδόσεις να κανείς κανονικά untethered και μετά unlock και να εχεις κανονικά σήμα ελληνικό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στα χέρια μου ένα iPhone 3g είναι το πρώτο iPhone που θέλω να κάνω jb, έχει την τελευταία έκδοση που μπορεί να πάρει 4.2.1 αν δεν κάνω λάθος, που μπορώ να βρω έναν οδηγό για να κάνω jb χωρίς να χρειάζεται το power button γιατί έχει χαλάσει; Θα προτιμούσα έναν αναλυτικό γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με iPhone.

 

Ευχαριστώ.

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήρα στα χέρια μου ένα iPhone 3g είναι το πρώτο iPhone που θέλω να κάνω jb, έχει την τελευταία έκδοση που μπορεί να πάρει 4.2.1 αν δεν κάνω λάθος, που μπορώ να βρω έναν οδηγό για να κάνω jb χωρίς να χρειάζεται το power button γιατί έχει χαλάσει; Θα προτιμούσα έναν αναλυτικό γιατί δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με iPhone.

 

Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307007

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξανά λέω το power button δεν λειτουργεί!

 

Θα σε παρακαλούσα να είσαι πιο ευγενικός όπως είναι και ο athanasso77 που θέλει να σε βοηθήσει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχει βγει jailbreak για την 6.1.3;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν έχει βγει jailbreak για την 6.1.3;

 

Μέχρι και την 6.1.2 μόνο. Για τις επόμενες περιμένουμε νεότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος!!! Αλλά αφού το βάλω σε dfu μετά ακολουθώ αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=307007 ;

Και εκεί που λέει κλείνεις το iphone και λοιπά εγώ δεν κάνω τίποτα απλά το συνδέω ;

 

Το ξεκίνησα και εκεί που πάει να ολοκληρώσει την επαναφορά βγάζει μήνυμα σφάλμα 37 και πρέπει να κάνω επαναφορά για να ξανά ανοίξει το κινητό.

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθώ αυτόν τον οδηγό http://www.ijailbreak.com/how-to/enter-dfu-mode-broken-button-jailbreak-redsn0w-0-9-14b2-windows/

μετά κάνω ότι λέει εδώ http://www.ijailbreak.com/applications/how-to-jailbreak-ios-4-2-1-on-iphone-3g3gs4-and-ipod-touch-using-redsn0w-0-9-6b4/

και κολλάει η διαδικασία εκεί που λέει wait reboot και δεν κάνει reboot

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...