Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντάλλαξα ένα android με ένα 3GS που πήρα ο Αδερφοσ μου καινούριο από στοκ media markt ..αλλά πολύ μου λαγκαρει στα γραφικά ρε παιδιά..πχ αν πάω ρυθμίσεις κ κατέβασω το μενού απότομα προς τα κάτω σκαλωνει άσχημα όπως κ σε άλλες περιπτώσεις η παιχνίδια.ειναι φυσιολογικό λόγο hardware? η να το δώ με την έγκριση που έχει; Edited by motifnick
iphone 4,iphone 3gs,Nokia Lumia 710, iPad 2,LG Optimus 2x,Motorola Atrix 4G + Lapdock,LG Optimus One p500,LG GW620,Samsung Galaxy i5500,Nokia5800xm,LG ks20,Nokia N71,Nokia 6600,Nokia 7210,BlackBerry7290..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
το καπάκι και όλα τα κουμπιά μαζί είναι ίδια ;

 

δεν βγάζω άκρη στο site :/

 

Ναι, το αναφέρει ξεκάθαρα για το ποια είναι συμβατά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν τα βλέπω ξεκάθαρα :ρ

Μαζί με τα κουμπιά εννοώ και την καλωδιοταινια κάνουν;;

Μαζί με τα ακουστικά που ειναι

 

Υπέροχα αλλαξα καπάκι όλα μια χαρά αλλά όταν πήγα να το ανοιξω τίποτα το συνδεσα στο pc άνοιξε αλλά η οθόνη μαύρη! Την εβγαλα έβαλα όταν ήταν αλλά τα ίδια :/ παει το κινητό; καμια ελπίδα;

 

Edit: Το ελυσα το ξανά βιδωσα και άνοιξε απλα τώρα δεν δουλεύει ουτε το κεντρικό κουμπί ! Τι κάνω;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω ότι έχουμε να πούμε και πολλά εμείς από εδώ μιας και θα μπορούσε να ειναι και θεμα συναρμολόγησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχουμε να πούμε και πολλά εμείς από εδώ μιας και θα μπορούσε να ειναι και θεμα συναρμολόγησης.

 

τα έχω σύνδεση και αποσύνδεση πάνω από 10 φορές

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί.

Χτες τελείωσε η μπαταρία και το έβαλα σήμερα για φόρτωμα αλλά δεν έχει καμιά ανταπόκριση ούτε με φορτιστή ούτε με πρίζα

τελικά είχε αποσυνδεθεί ο connector ή δεν είχε μπει καλά :P

 

Μάλλον δεν μπορώ αν βάλω σωστά αυτό το καλώδιο

http://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net/igi/plNIcDIcyB1jXd11.medium

γιατί δεν δουλεύει ούτε το ακουστικό :mad:

εγώ το βλέπω να μπαίνει σωστά αλλά γιατί ;

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά! Προσπαθώ να φτιάξω ένα iPhone 3GS το οποίο δεν μπορεί να βγει από recovery mode. Όσα restore και αν έκανα μετά από λίγο κλείνει και ξανα μπαίνει σε recovery. Δοκίμασα tinyumbrella, recboot, re-install firmware αλλά τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά! Προσπαθώ να φτιάξω ένα iPhone 3GS το οποίο δεν μπορεί να βγει από recovery mode. Όσα restore και αν έκανα μετά από λίγο κλείνει και ξανα μπαίνει σε recovery. Δοκίμασα tinyumbrella, recboot, re-install firmware αλλά τίποτα. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω?

 

Ευχαριστώ!

 

Χρονιά πολλά!

 

Η μπαταρια του είναι σε σχετικά καλή κατάσταση? Είχα ανάλογο πρόβλημα με ipad1 με πεθαμένη μπαταρία. Δεν μπορούσε να το κρατήσει ζωντανό στην επανεκκίνηση που χρειαζοταν και έπεφτε σε λουπα. Και ενώ φαινόταν ότι φορτίζε στην ουσία η μπαταρια ήταν νεκρή.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου! Η μπαταρια αλλαχτηκε πριν καποιες μερες..

 

Πριν την αλλάξεις είχε την ίδια συμπεριφορά? Μια στις 10 μπορεί η νέα μπαταρία να έχει πρόβλημα. Αν βλέπεις ότι σε αυτό το θέμα είναι οκ δυστυχώς δεν έχω γνώσεις για παρακάτω. Μια λεπτομέρεια. Πότε μπαίνει σε ρικαβερι? Όταν προσπαθεί για επανεκκίνηση? Αν ναι τότε επέμεινε λίγο στο θέμα μπαταρία. Για κάποια δευτερόλεπτα ακόμη και αν το έχεις συνδεμενο σε πρίζα η usb θέλουν σωστή μπαταρία. Αν την άλλαξες μόνος σου άνοιξε πάλι και τσέκαρε με ένα πολύμέτρο αν έχεις την τάση της. Αν δεν μπορείς να ελέγξεις θα πρότεινα αν μπορείς να την επιστρέψεις και να πάρεις αντικατάσταση ώστε να είσαι βέβαιος ότι δεν είναι πρόβλημα μπαταρίας.

Δυστυχώς για παραπάνω, όπως έγραψα δεν είμαι ειδικός. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στο service για αυτο το λογο και μου ειπαν μπαταρια. Την αλλαξαν αλλα παλι τα ιδια.. δεν το κανει καπου συγκεκριμενα. Αφου το κανω restore το ανοιγω το λειτουργω, το αφηνω λιγο κλειδωμενο κ κλεινει. Οταν παω να το ξανα ανοιξω με βγαζει σε recovery mode..
Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στο service για αυτο το λογο και μου ειπαν μπαταρια. Την αλλαξαν αλλα παλι τα ιδια.. δεν το κανει καπου συγκεκριμενα. Αφου το κανω restore το ανοιγω το λειτουργω, το αφηνω λιγο κλειδωμενο κ κλεινει. Οταν παω να το ξανα ανοιξω με βγαζει σε recovery mode..

 

Μιας και πλήρωσες σέρβις δεν τους το πας πίσω να τσεκάρουν ότι άλλο μπορούν να τσεκάρουν? Αυτοί δλδ σου είπαν πρόβλημα μπαταρίας σκέτο σου άλλαξαν μπαταρία και σου είπαν είναι οκ το τηλέφωνο? Πόσα χρήματα πήραν, αν επιτρέπεται? Αθάνατο ελληνικό σέρβις ρε γμτ αν είναι έτσι τα πράγματα.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι ηταν για καταγγελια. Εχε χαρη που δεν ειναι δικο μου. Μιας φιλης ειναι. Αφου το πηγε κ της αλλαξαν μπαταρια το πηρε κ εκανε παλι τα ιδια. Το ξανα παει κ της λενε συγνωμη δεν φτιαχνεται. Συνολο 60 ευρω. Κ μετα το εφερε σε εμενα μπας κ κανω τιποτα..

 

Α επισης της ειπαν οτι ειναι προβλημα στο λογισμικο. Γιατι λοιπον να μην φτιαχνεται εφοσον ειναι προβλημα στο λογισμικο; μας κοροιδευουν μου φαινεται..

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι ηταν για καταγγελια. Εχε χαρη που δεν ειναι δικο μου. Μιας φιλης ειναι. Αφου το πηγε κ της αλλαξαν μπαταρια το πηρε κ εκανε παλι τα ιδια. Το ξανα παει κ της λενε συγνωμη δεν φτιαχνεται. Συνολο 60 ευρω. Κ μετα το εφερε σε εμενα μπας κ κανω τιποτα..

 

Με 20 ευρώ λιανική της μπαταρίας της χρέωσαν 60 ευρώ σύνολο τα καλόπαιδα. Δλδ 40 ευρώ εργασία για δουλειά 10 λεπτών. Τέλος πάντων, ότι και να πω είναι ήδη γνωστά για την νοοτροπία του μέσου Έλληνα επιχειρηματία.

 

Δυστυχώς δεν έχω παραπάνω γνώσεις. Ίσως κάποιος άλλος συνφορουμιστας δώσει κάποια ιδέα. Αν της είναι απαραίτητο πολύ ας ψάξεις εσύ εδώ μέσα για κάποιο τίμιο σέρβις να της δώσει μια σωστή εικόνα της βλάβης και αν την συμφέρει να το φτιάξει. Αλλιώς ίσως κάποιο μεταχείρισμενο αφού έχει ήδη αγοράσει νέα μπαταρία και την έχει μέσα σε αυτό που έχει.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα περιμένω να δω αν βρεθεί άλλη λύση αλλιώς θα της πω να το βάλει στο ράφι ως συλλεκτικό.

Έχει ήδη δώσει 60 ευρώ, δεν νομίζω πως αξίζει να δώσεις κάτι άλλο για κινητό 4ετίας..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα

εχω το iphone 3g και για καποιο λογο,χωρις να το εχω καταλαβει μαλλον εβγαλα το λογισμικο απο οτι μου ειπαν.τι ακριβως κανω?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Θα περιμένω να δω αν βρεθεί άλλη λύση αλλιώς θα της πω να το βάλει στο ράφι ως συλλεκτικό.

Έχει ήδη δώσει 60 ευρώ, δεν νομίζω πως αξίζει να δώσεις κάτι άλλο για κινητό 4ετίας..

 

Λειτουργικά ποια έκδοση έχει περασμένη; 6.1 και μετα αν έχει τότε πρέπει να το γυρίσεις σε 5.x.x γιατι αλλιώς δεν θα έχεις τηλέφωνο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λειτουργικά ποια έκδοση έχει περασμένη; 6.1 και μετα αν έχει τότε πρέπει να το γυρίσεις σε 5.x.x γιατι αλλιώς δεν θα έχεις τηλέφωνο.

 

Ειναι θεμα λογισμικου δηλαδη; 6.1.3 ειχε..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα λογισμικου δηλαδη; 6.1.3 ειχε..

 

Το πιο πιθανόν ναι. Μου έχει τύχει και νόμιζα ότι ηταν καμένη πλακέτα.

Ασπριζε η οθόνη έκλεινε η συσκευη. Ετρωγε την μπαταρία σε 1-2 ώρες.

Αφού επιστρέψαμε το λογισμικό στην 5.χ.χ όλα δουλεύουν κανονικά. Ουτε μπαταρία ούτε στο ράφι. Σαν καινούργιο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανόν ναι. Μου έχει τύχει και νόμιζα ότι ηταν καμένη πλακέτα.

Ασπριζε η οθόνη έκλεινε η συσκευη. Ετρωγε την μπαταρία σε 1-2 ώρες.

Αφού επιστρέψαμε το λογισμικό στην 5.χ.χ όλα δουλεύουν κανονικά. Ουτε μπαταρία ούτε στο ράφι. Σαν καινούργιο.

 

Οκ θα το δοκιμάσω και αυτό και βλέπουμε! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αμα αγορασεις το iphone απο την αpple κλειδωμενο ειναι 150 $

δηλαδη μπορει να εχεις το iphone μονο με 170 $ αμα αγορασεις και τον κωδικο ξεκλειδωματος?

τοσο φθηνα? η κατι παιζει?

 

Από την Apple θα το πάρεις κλειδωμένο σε region (Europe, Middle East, America) στην κανονική τιμή που έχει εδώ ξεκλείδωτο

και δεν θα μπορείς να το ξεκλειδώσεις. Η καλύτερη πρόταση για κειδωμένο είναι να πάρεις κλειδωμένο Vodafone UK από ebay.co.uk.

 

Οι τιμές ξεκλειδώματος είναι διαφορετικές ανάλογα το δίκτυο. Πάρε εδώ μια γεύση: https://www.simunlocks.com/brands/apple

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδιά δεν μπορώ να βρω φθηνό τρόπο να ξεκλειδώσω iphone 4 στην σουηδική tele2

 

80 euro

http://viewitem.eim.ebay.se/SUPER-FAST-SIM-UNLOCK-Tele2-Sweden-iPhone-4s-4-3gs-Official-Factory-Unlocking/321060462943/item

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...