Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν

1.Κοιτάς πόσα gb σε βολεύουν.

2.Αυτονομία για αρχή και μια φανταστική οθόνη.Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα καταλάβεις.

3.Όχι.Το safari κάνει μια χαρά την δουλειά του.

4.Τα fake θα τα καταλάβεις πάλι με την πρώτη αν έχεις μια γενική εικόνα.Και σίγουρα θα τα καταλάβεις όταν ανοίξεις το μενού.

5.Ταχύτερο(κατά πολύ) με καλύτερη κάμερα(+βίντεο) και αυτονομία.

Θα σου πρότεινα να πας σε 3gs εκτός και αν μπορείς να διαθέσεις τα παραπάνω λεφτά για το 4.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν

1.Κοιτάς πόσα gb σε βολεύουν.

2.Αυτονομία για αρχή και μια φανταστική οθόνη.Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα καταλάβεις.

3.Όχι.Το safari κάνει μια χαρά την δουλειά του.

4.Τα fake θα τα καταλάβεις πάλι με την πρώτη αν έχεις μια γενική εικόνα.Και σίγουρα θα τα καταλάβεις όταν ανοίξεις το μενού.

5.Ταχύτερο(κατά πολύ) με καλύτερη κάμερα(+βίντεο) και αυτονομία.

Θα σου πρότεινα να πας σε 3gs εκτός και αν μπορείς να διαθέσεις τα παραπάνω λεφτά για το 4.

 

 

Να'σαι καλα φιλε μου για την απαντηση σου.Κατι αλλο,γιατι μπερδευτηκα.

 

1.Υπαρχει καποια εκδοση συγκεκριμενη(ευρωπαικη η αμερικανικη)αν το παρω απο εξω χρειαζεται να προσεξω αν ειναι ευρωπαικο,αμερικανικο,ελληνικο κτλ;;ρωταω γιατι δεν ξερω αν παρω ενα οποιοδηποτε iphone 3gs θα δουλεψει Ελλαδα.

3.Τελικα δε θα εχω προβλημα με flash κτλ;;θα δουλευουν ολα κομπλε;

 

υ.γ Γενικα το 3gs δε σερνεται απο cpu η ram οπως αλλα κινητα;Επειδη θα πληρωσω καμποσα θελω να ειμαι φουλ ικανοποιημενος :rolleyes:

Το αν ειναι ξεκλειδωτο η οχι πως το καταλαβαινω;θελω ξεκλειδωτο για φουλ προσβαση.

Edited by partakias80
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις απο κάποιον απο Ελλάδα δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα.

Σε οποιαδήποτε περίπτωση καλό θα ήταν να αγόραζες ελληνική έκδοση καθώς είναι ξεκλείδωτα με την έννοια οτι βάζεις όποιο δίκτυο έχεις.

Τώρα για έξω υπάρχουν κάποια που είναι unlocked αλλά θα πρέπει να είσαι 100% σίγουρος για μια τέτοια αγορά.

3.Απλώς οι σελίδες που θα έχουν flash υλικό δεν θα το αναπαράγουν.

Αν σε ενδιαφέρει τόσο το flash κοίτα προς android μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχει βγει καποιος browser σαν application που να υποστηριζει flash;κριμα για τοσο δυνατο κινητο.

 

Σε android κατι σε κορυφη εχεις να μου προτεινεις να τσεκαρω με iphone;Βασικα με ενδιαφερουν πολυ οι λειτουργιες ιντερνετ και μινι υπολογιστη.

 

Αν και εχω φαει κολλημα με iphone ρε γ***το..

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι τουλάχιστον..

Το θέμα είναι κατά πόσο χρειάζεσαι το flash..Δεν γνωρίζω σε τι σελίδες μπαίνεις αλλα προσωπικα λίγες εώς ελάχιστες φορές το έχω χρειαστεί..

 

Για android θα κοιτούσα το desire.Βέβαια δεν ξέρω μέχρι τι λεφτά θέλεις να δώσεις ή αν θές καινούργιο ή μεταχειρισμένο..

Link to comment
Share on other sites

Aπο ο,τι ειδα, βγηκε καινουργια εκδοση του itunes. Να αναβαθμισω ή θα υπαρξει προβλημα με το jailbreak? [jb 4.0.1]
Link to comment
Share on other sites

Σε εφαρμογη που βρουμε απο ιντερνετ που δεν υπαρχει στο installous, Μπορουμε με καποιο τροπο να περασουμε το .ipa στον φακελο του Installous ωστε να την εγκαταστησουμε απο κει μεσα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σε εφαρμογη που βρουμε απο ιντερνετ που δεν υπαρχει στο installous, Μπορουμε με καποιο τροπο να περασουμε το .ipa στον φακελο του Installous ωστε να την εγκαταστησουμε απο κει μεσα?

 

Εννοείται πως μπορείς. Με SSH!

 

----------------

Now playing on iTunes: Shinedown - Better Version

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω οτι μπορει και μεσω iTunes...? :confused:

 

Ναι κ έτσι γίνεται!

 

----------------

Now playing on iTunes: Shinedown - Burning Bright

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... στο 3gs μου βλεπω στο itunes να εχω 1.3 GB "Other". ειναι λογικο? γιατι ενας φιλος εχει μοναχα 600 MB. με ιδιο OS και jailbreak etc etc.. τι συμβουλεβετε να κανω?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν θελω να μπλεκω με itunes. Αν ειναι μεσω Installous σε ποιον φακελο ακριβως βαζω μεσα τα .ipa?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

ποια η νεωτερη εκδοση jb που εχει βγει?

τωρα που ειναι πλεον legal στην αμερικη τι γινεται με το θεμα εγγυησης?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια απορία από μένα γιατι σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση στο Iphone.

Αν κατάλαβα καλά multitasking υποστηρίζει το Iphone 3gs και το Ιphone 4 σωστά?

Να πω ένα παράδειγμα.

Μακριά από το σπίτι μου χρησιμοποιώ συχνά το κινητό για τα στοιχηματα μου στη betfair.

Θέλω λοιπόν να τρέχω την ειδικη για iphone εφαρμογή της betfair και συγχρόνως το browser για να βλέπω τα live scores των αγώνων η την ειδική εφαρμογή της futbol24 για iphone.

 

Στο SE w715 που έχω τώρα (και που πρέπει να αντικαταστήσω άμεσα λόγω πτώσεων!) τις εχω κανονικά τις δύο εφαρμογές και τρέχουν συγχρόνως όντας συνδεδεμένος στο διαδίκτυο (συνηθως μεσω wi-fi). Η μια βέβαια πάντα ειναι ελαχιστοποιημένη και απλά μπορώ να εναλλάσσομαι ανάμεσα τους.

Συγχρόνως μπορώ βέβαια να απαντάω σε κλήσεις, να κάνω κλήσεις, να παίρνω και να στέλνω μηνύματα η να ακούω μουσική!!!

Γενικά οι εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο ελαχιστοποιημένες σαν τα windows.

 

Στο Iphone μπορώ να το κάνω αυτά?

 

Διευκρινίστε σας παρακαλώ αν γινεται και στο 3gs και στο 4.(το ρωτάω γιατι λογω οικονομικης στενότητας μπορει να πάω σε μεταχειρισμένο 3gs)

 

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν το 715 το αλλαζεις λογω πτωσεων τοτε μακρια απο το iphone, δεν ειναι για πτωσεις..
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν θελω να μπλεκω με itunes. Αν ειναι μεσω Installous σε ποιον φακελο ακριβως βαζω μεσα τα .ipa?

 

root/var/mobile/documents/installous/downloads

Link to comment
Share on other sites

root/var/mobile/documents/installous/downloads

Αυτο μπορω να το χρησιμοποιησω και για να κανω μπακαπ και τις εφαρμογες μου πριν τον jailbreak, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω την 4,0,1 ??

εχω την 3,0,2

σε 3gs

ευχαριστω

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω την 4,0,1 ??

εχω την 3,0,2

σε 3gs

ευχαριστω

Το έχεις κάνει jailbreak;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάνει jailbreak;

ναι!:) :)

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εμένα για όποιον γνωρίζει.

 

Θέλω να μάθω αν γνωρίζει κανείς, και φυσικά αν γίνεται, τα τραγούδια που έχω κατεβάσει μέσω iPhone και αποθηκεύονται στο ifile, αν γίνεται να τα μεταφέρω καπου μέσα στο ifile έτσι ωστε να εμφανίζονται τα τραγούδια στο εικονίδιο της μουσικής που έχει στην κεντρική οθόνη.

 

Μήπως ξέρει κανείς αν γίνεται?

έχω ψάξει αλλά δεν το έχω καταφέρει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ψαξει και εγω το καλοκαιρι αυτο που λες αλλα δεν γινεται..Τωρα δε νομιζω να εχει αλλαξει κατι..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Είχα ψάξει αρκετά, αλλά τίποτα δεν γινόταν. Δηλ αποκλειστικά iTunes.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω την 4,0,1 ??

εχω την 3,0,2

σε 3gs

ευχαριστω

 

γιατι δεν περνας στην 4.1 με την μια;

πλεον γινεται και jailbreak. :D

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...