Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να βάλεις το Navigon με φωνητικές οδηγίες. Εκμεταλλέυεται το GPS του τηλεφώνου.

75 ευρώ στο Μαγαζάκι των Εφαρμογών αλλά τσάμπα με λίγο ψάξιμο και φυσικά jailbreak στο κινητό, όπως και περασμένη την έκδοση 3.

Θα βγει κ το TomTom, που ελπίζω να έχει κ ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ έψαξα για το 3GS,και δειχνει αυτό..πάντως,δε το είχα δει...Νομίζω όμως,οτι εφόσον υπάρχει συνεργασία με τις δύο εταιρίες δε θα το φέρει η μια και όχι η άλλη..Απλά ως γνωστόν η Cote,ειναι κάπως "αργή" σε θέματα μάρκετινγκ σε σχέση με τους "κοκκινους".. άλλωστε και στην ιταλία νομίζω το φέρνουν 2 ή 3 εταιριες (vodafone,TIM και δε ξέρω αν ειναι και άλλη)..Και εκεί νομίζω αργικά το 3G το έφερνε μόνο η vodafone

 

Στην Ιταλία το έφερναν εξ'αρχής η Vodafone και η TIM. Κατα τη γνώμη μου θα το φέρει κανονικά και η Cosmote, απλώς όπως είπες στο marketing σε ότι αφορά το iPhone κοιμούνται όρθιοι...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν βγαινει σε δυο εκδοσεις το χρωμα του μηλου και τα γραμματα?

Ειδα σε καποια site φωτο με χρυσα η ασημενια λογοτυπα.

Το ειδα σε μαυρο και σε λευκο iphone.

Παντα για το 3gs

Ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο ebay δεν εχει παραγγειλει κανενας? αν παρω απο αμερικη θα παιζει με ελληνικη sim αν ειναι ξεκλειδωτο? για παραδειγμα αυτο θα παιζει κανονικα με ελληνικη sim?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

απο ebay δεν εχει παραγγειλει κανενας? αν παρω απο αμερικη θα παιζει με ελληνικη sim αν ειναι ξεκλειδωτο? για παραδειγμα αυτο θα παιζει κανονικα με ελληνικη sim?

 

Αναφερει πουθενα unlocked? Γιατι εγω δεν ειδα τιποτα τετοιο και αν δεν γραφει ειναι ριψοκινδυνο να το παρει κανεις.

Συνηθως στο e-bay οταν πουλανε ξεκλειδωτα κινητα αναφερουν στο τιτλο UNLOCKED.

Link to comment
Share on other sites

απο ebay δεν εχει παραγγειλει κανενας? αν παρω απο αμερικη θα παιζει με ελληνικη sim αν ειναι ξεκλειδωτο? για παραδειγμα αυτο θα παιζει κανονικα με ελληνικη sim?

 

Φίλε μου εγώ δεν προτείνω καθόλου την αγορά από Αμερική για 4 λόγους:

1. Σε τέτοιες αγορές υπάρχει πάντα ο κίνδυνος του τελωνείου που μπορεί να αυξήσει πάρα πολύ την συνολική αξία.

2. Στην Αμερική δεν θα πωλείτε ξεκλείδωτο. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι για ξεκλείδωμα, στο iPhone 3G άργησε πολύ να βγει το software unlocked ενώ παίζει και η hardware λύση των turbosim κλπ που από ότι έχω διαβάσει καλό είναι να αποφεύγονται.

3. Σε κάθε νέα έκδοση του λογισμικού θα ψάχνεσαι να βγεί το unlock της νέας έκδοσης πριν κάνεις αναθάθμιση, ενώ αν κάνεις κατά λάθος θα μένεις χωρίς τηλέφωνο μέχρι να αποκαταστήσεις το πρόβλημα.

4.

Και δεν εχεις εγγυηση, που ειναι κάτι πολύ βασικό!
Σωστός!!!!

 

Προσωπικά το βρίσκω πολύ βαβούρα το όλο θέμα και δεν αξίζει την μελλοντική ταλαιπωρία από την στιγμή που σε κανά μήνα θα κυκλοφορήσει εδώ ξεκλείδωτο και θα παίζει με όλες τις sim ελληνικές και ξένες.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ δεν προτείνω καθόλου την αγορά από Αμερική για 3 λόγους:

1. Σε τέτοιες αγορές υπάρχει πάντα ο κίνδυνος του τελωνείου που μπορεί να αυξήσει πάρα πολύ την συνολική αξία.

2. Στην Αμερική δεν θα πωλείτε ξεκλείδωτο. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι για ξεκλείδωμα, στο iPhone 3G άργησε πολύ να βγει το software unlocked ενώ παίζει και η hardware λύση των turbosim κλπ που από ότι έχω διαβάσει καλό είναι να αποφεύγονται.

3. Σε κάθε νέα έκδοση του λογισμικού θα ψάχνεσαι να βγεί το unlock της νέας έκδοσης πριν κάνεις αναθάθμιση, ενώ αν κάνεις κατά λάθος θα μένεις χωρίς τηλέφωνο μέχρι να αποκαταστήσεις το πρόβλημα.

 

Προσωπικά το βρίσκω πολύ βαβούρα το όλο θέμα και δεν αξίζει την μελλοντική ταλαιπωρία από την στιγμή που σε κανά μήνα θα κυκλοφορήσει εδώ ξεκλείδωτο και θα παίζει με όλες τις sim ελληνικές και ξένες.

 

ευχαριστω για τις πληροφοριες... οποτε στην αναμονη και σε ψαξιμο για λεφτα! :cool:

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ δεν προτείνω καθόλου την αγορά από Αμερική για 3 λόγους:

1. Σε τέτοιες αγορές υπάρχει πάντα ο κίνδυνος του τελωνείου που μπορεί να αυξήσει πάρα πολύ την συνολική αξία.

2. Στην Αμερική δεν θα πωλείτε ξεκλείδωτο. Προς το παρόν δεν υπάρχει κάτι για ξεκλείδωμα, στο iPhone 3G άργησε πολύ να βγει το software unlocked ενώ παίζει και η hardware λύση των turbosim κλπ που από ότι έχω διαβάσει καλό είναι να αποφεύγονται.

3. Σε κάθε νέα έκδοση του λογισμικού θα ψάχνεσαι να βγεί το unlock της νέας έκδοσης πριν κάνεις αναθάθμιση, ενώ αν κάνεις κατά λάθος θα μένεις χωρίς τηλέφωνο μέχρι να αποκαταστήσεις το πρόβλημα.

 

Προσωπικά το βρίσκω πολύ βαβούρα το όλο θέμα και δεν αξίζει την μελλοντική ταλαιπωρία από την στιγμή που σε κανά μήνα θα κυκλοφορήσει εδώ ξεκλείδωτο και θα παίζει με όλες τις sim ελληνικές και ξένες.

 

Και δεν εχεις εγγυηση, που ειναι κάτι πολύ βασικό!

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Ναι, για την ακρίβεια, μια φίλη που ρώτησε είναι 499 :p :p
Link to comment
Share on other sites

 

πηρα δυο εγω! :p

 

με την εννοια το δικο μου το αλλαξα...

δεν δουλευε το gps....

 

τωρα εχω ενα ασπρουλι τελικα...

 

αλλα και παλι δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος...

καλο χρυσο αλλα μαλλον μπουχτισα...

 

κανενας να πουλαει ενα 2G υπαρχει..;

:p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πηρα δυο εγω! :p

 

με την εννοια το δικο μου το αλλαξα...

δεν δουλευε το gps....

 

τωρα εχω ενα ασπρουλι τελικα...

 

αλλα και παλι δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος...

καλο χρυσο αλλα μαλλον μπουχτισα...

 

κανενας να πουλαει ενα 2G υπαρχει..;

:p

 

Toso grigora ?:X

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

iPhone 3G S Benchmarks and Comparisons: Up to 4x Faster than 3G

http://www.macrumors.com/2009/06/22/iphone-3g-s-benchmarks-and-comparisons-up-to-4x-faster-than-3g/

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=orYoOBUYHco&feature=player_embedded

Kάνουν και ξεναγήσεις στους χώρους;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=orYoOBUYHco&feature=player_embedded

Kάνουν και ξεναγήσεις στους χώρους;

 

Mπορω να εχω αν απο τα καφε κιβωτια??

Ενα θελω οχι πολλα!!:shifty:

Παντως αν ημουν υπαληλος θα μπαινα σε μεγαλο πειρασμο!:O

Link to comment
Share on other sites

Toso grigora ?:X

 

2 χρονια σχεδον μαλλον κουραστηκα....

παντος αν δεν κανουν jailbreak στο 3GS.... :(

πρεπει να εχει ενα wallpaper κατι ρε αδερφε...

 

να τονισω ομως η ποιοτητα κατασκευης του αλουμινενιου ειναι απειρως καλυτερη...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

να τονισω ομως η ποιοτητα κατασκευης του αλουμινενιου ειναι απειρως καλυτερη...

 

Αν δεν κάνω λάθος όμως είχε κατηγορηθεί για το κακό σήμα, πως βλέπεις την διαφορά με το iPhone 3G S;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το internet radio οι διαφορες με εφαρμογες τυπου imeem ειναι η διαφορα στο streaming. To imeem σαν εφαρμογη μουσικης κανει stream σε μεγαλυτερο bitrate (128kbps) απ'οτι συνηθως βρισκεις τα streams του ραδιοφωνου (32kbps, 64kbps). Αυτο δε σημαινει βεβαια πως δεν υπαρχουν και ραδιοφωνικοι σταθμοι που κανουν stream σε μεγαλυτερο bandwidth (192kbps). Το συνηθεστερο παντως ειναι τα 64kbps.

 

α)Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

β)δηλ αν κατάλαβα καλά οι περισσότεροι σταθμοί που εκπέμπουν στο ιντερνετ κανουν stream σε 32/64kbps bandwidth.αυτούς τους σταθμούς τους ακούς με κανονικό πρόγραμμα ιντερνετ ραδιο π.χ pandora και αυτός ο τρόπος σου καταναλώνει το μισο σου data προγραμμα...σωστά ως εδώ?

Αν όμως ο σταθμός κάνει stream σε μεγαλύτερο (που αμφιβάλλω) bandwidth (192kbps) τότε τον ακούο χωρίς να ξοδεύω το μισο μου data plan(εξ αιτίας της υψηλής συμπίεσης) και με άλλα apps???

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος όμως είχε κατηγορηθεί για το κακό σήμα, πως βλέπεις την διαφορά με το iPhone 3G S;

 

πολυ σωστος...

το σημα ειναι πραγματικα πολυ καλο...σαφως ανωτερο και απο τα δυο προηγουμενα...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστος...

το σημα ειναι πραγματικα πολυ καλο...σαφως ανωτερο και απο τα δυο προηγουμενα...

Εσύ δεν είπες ότι δεν είχες το 3G?

Link to comment
Share on other sites

α)Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

β)δηλ αν κατάλαβα καλά οι περισσότεροι σταθμοί που εκπέμπουν στο ιντερνετ κανουν stream σε 32/64kbps bandwidth.αυτούς τους σταθμούς τους ακούς με κανονικό πρόγραμμα ιντερνετ ραδιο π.χ pandora και αυτός ο τρόπος σου καταναλώνει το μισο σου data προγραμμα...σωστά ως εδώ?

Αν όμως ο σταθμός κάνει stream σε μεγαλύτερο (που αμφιβάλλω) bandwidth (192kbps) τότε τον ακούο χωρίς να ξοδεύω το μισο μου data plan(εξ αιτίας της υψηλής συμπίεσης) και με άλλα apps???

 

Ειναι πολυ ευκολο να δεις τι data θα καταναλωνεις.

Πολυ χοντρικα ας πουμε οτι 64kbps ειναι γυρω στα 7ΚΒ το δευτερολεπτο (η τιμη αυτη δεν ειναι ακριβης αλλα αρκετα κοντα στην πραγματικοτητα.) Αυτο σημαινει οτι σε ενα λεπτο θα εχεις καταναλωσει 420KB το δευτερολεπτο. Δηλαδη σε μία ωρα 25ΜΒ.

Οποτε αν καθε μερα ακους απο μια ωρα ραδιο θα εχεις καταναλωσει σε 30 μερες 750ΜΒ. Βεβαια σκεψου οτι κατα πασα πιθανοτητα δε θα ακους καθε μερα ραδιο οποτε μην πανικοβληθεις και πας να αγορασεις το μεγαλυτερο data plan που υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...