Jump to content

iPhone 3G / 3GS


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΟΤΙ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ξεκλειδωνει...

 

μπορεί να κάνω λάθος μιας και έχω ξεκλείδωτο, αλλά πόσο καιρό πήρε να ξεκλειδώσουν το 3G v2.2;; Έχω την εντύπωση οτι πήρε κάποιους μήνες... αν κάποιος θέλει να δώσει 500€ για να το κοιτάει τι να πω:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια....σκεφτομαι τωρα που θα βγει το 3gs κ 8α πεσει η τιμη στο 3g σκεφτομαι να το αγορασω....αλλα εχω καποια ερωτηματα...θα ηθελα να με βοηθησετε....

Καταρχας ειχα ακουσει οτι μεσω bluetooth δεν μπορεις να στειλεις κ να λαβεις αρχεια...ειναι αληθεια???κ αν ναι διορθωνεται????

Με το gps τι παιζει????ο καθενας μου λεει το δικο του...υπαρχει υποστηριξη στην Ελλαδα???

Απο οσο ξερω δεν τραβαει video...υπαρχει καποιο προγραμμα που το διορθωνει????

Κ με τα mms τι γινεται????δεν μπορεις να στειλεις?????

Ευχαριστω.....

 

Λοιπον ας το παρω απο την αρχη

1ον: Για να στειλεις μεσω bluetooth αρχεια υπαρχει το ibluetooth μεσα απο cydia(jailbrake)

2ον: Το gps μπορει να χρησιμοποιηθει αφοβα με το google maps(οχι turn by turn navigation) που υπαρχει προεγκατεστημενο αλλα και με τα προγραμματα gps που θα βγουν για το firmware 3.0 αλλα και με καποια προγραμματα απο cydia οπως το iDa. Και φυσικα υποστηριζουν ολα αυτα αψογα την Ελλαδα

3ον:Tωρα οσον αφορα το βιντεο υπαρχουν στο cydia(jailbreak) τα cycorder και iphone video recorder.

4ον: Tα mms θα υποστηριζονται απο την Apple και επισημα με το firmware 3.0. Aλλα υπαρχει και τωρα η λυση του SwirlyMMS το οποιο προσφερει αρκετα καλη υποστηριξη

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλά στην Αμερική το πουλάνε το κινητό ίδια τιμή με το παλίο, (έστω και με συμβόλαιο, αλλά το συμβόλαιο ειναι ιδιο) και εδώ τα βάλαν 120 Ευρώ καπέλο ?!? :X

 

Στην Γερμανία πάντως με 24μηνο συμβόλαιο με 25 Ευρώ τον μηνα το πέρνεις το 16ρι με 130 Ευρώ...

 

Με λίγα λόγια θα κοστίσει 25 Χ 24 = 600 + 130 = 730 Ευρώ (111 Ευρώ παραπάνω απότι το κινητό σκέτο απο Ιταλία και μάλλον Ελλάδα), αλλά πρώτον θα το έχεις πάρει σε 24 δόσεις των 25 Ευρώ και δεύτερον θα έχεις και παροχές συμβολαίου (εστω και τα 200 ΜΒ τον μηνα που δινουν).

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας το παρω απο την αρχη

1ον: Για να στειλεις μεσω bluetooth αρχεια υπαρχει το ibluetooth μεσα απο cydia(jailbrake)

2ον: Το gps μπορει να χρησιμοποιηθει αφοβα με το google maps(οχι turn by turn navigation) που υπαρχει προεγκατεστημενο αλλα και με τα προγραμματα gps που θα βγουν για το firmware 3.0 αλλα και με καποια προγραμματα απο cydia οπως το iDa. Και φυσικα υποστηριζουν ολα αυτα αψογα την Ελλαδα

3ον:Tωρα οσον αφορα το βιντεο υπαρχουν στο cydia(jailbreak) τα cycorder και iphone video recorder.

4ον: Tα mms θα υποστηριζονται απο την Apple και επισημα με το firmware 3.0. Aλλα υπαρχει και τωρα η λυση του SwirlyMMS το οποιο προσφερει αρκετα καλη υποστηριξη

εισαι τελικα big....ευχαριστω...

μονο που εχω μια απορια ακομα....σχετικα με το gps...θα χριεαζεται να πληρωνω ωστε να κατεωαζε δεδομενα?????... κ τι σημαινει το turn by turn?????

Link to comment
Share on other sites

Καλά στην Αμερική το πουλάνε το κινητό ίδια τιμή με το παλίο, (έστω και με συμβόλαιο, αλλά το συμβόλαιο ειναι ιδιο) και εδώ τα βάλαν 120 Ευρώ καπέλο ?!? :X

 

Στην Γερμανία πάντως με 24μηνο συμβόλαιο με 25 Ευρώ τον μηνα το πέρνεις το 16ρι με 130 Ευρώ...

 

Με λίγα λόγια θα κοστίσει 25 Χ 24 = 600 + 130 = 730 Ευρώ (111 Ευρώ παραπάνω απότι το κινητό σκέτο απο Ιταλία και μάλλον Ελλάδα), αλλά πρώτον θα το έχεις πάρει σε 24 δόσεις των 25 Ευρώ και δεύτερον θα έχεις και παροχές συμβολαίου (εστω και τα 200 ΜΒ τον μηνα που δινουν).

 

Συμφωνώ αν και πιστεύω ότι σε συνδυασμό με dataplan θα είναι και στην Ελλάδα φτηνό (σχετικά). Σκέτο θα είναι αλμυρό.

 

Αν και διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη ότι οι τιμές που ανακοινώθηκαν στην Ιταλία δεν θα είναι απαραίτητα ίδιες με τις ελληνικές. Βέβαια, αυτό φαντάζει απίθανο αφού σε μια τέτοια περίπτωση θα γεμίζαμε Ιταλούς που θα αγοράζαν κινητά από εμάς, χώρια που στο iPhone 3G είχαμε ίδιες τιμές με την Ιταλία.

 

Ας περιμένουμε μέχρι τον Ιούλιο να δούμε. Προσωπικά είχα αποφασίσει να το αγοράσω, αλλά με τέτοιες τιμές βλέπω να αναβάλλονται τα σχέδιά μου.

 

Με 720€ παίρνεις κι άλλα πράγματα..

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

iPhone 3G S review

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/06/3gs_newset_eng01.jpg

 

http://www.engadget.com/2009/06/17/iphone-3g-s-review/

 

 

Gallery: iPhone 3G S unboxing and hands-on

 

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2009/06/3gs_un_hands31.jpg

http://www.engadget.com/photos/iphone-3g-s-unboxing-and-hands-on/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ αν και πιστεύω ότι σε συνδυασμό με dataplan θα είναι και στην Ελλάδα φτηνό (σχετικά). Σκέτο θα είναι αλμυρό.

 

Αν και διατηρώ μια μικρή επιφύλαξη ότι οι τιμές που ανακοινώθηκαν στην Ιταλία δεν θα είναι απαραίτητα ίδιες με τις ελληνικές. Βέβαια, αυτό φαντάζει απίθανο αφού σε μια τέτοια περίπτωση θα γεμίζαμε Ιταλούς που θα αγοράζαν κινητά από εμάς, χώρια που στο iPhone 3G είχαμε ίδιες τιμές με την Ιταλία.

 

Ας περιμένουμε μέχρι τον Ιούλιο να δούμε. Προσωπικά είχα αποφασίσει να το αγοράσω, αλλά με τέτοιες τιμές βλέπω να αναβάλλονται τα σχέδιά μου.

 

Με 720€ παίρνεις κι άλλα πράγματα..

 

γιατι οχι το 16αρι τοτε;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

εισαι τελικα big....ευχαριστω...

μονο που εχω μια απορια ακομα....σχετικα με το gps...θα χριεαζεται να πληρωνω ωστε να κατεωαζε δεδομενα?????... κ τι σημαινει το turn by turn?????

Αν χρησιμοποιείς το google maps θα κατεβάζει εκείνη την ώρα τους χάρτες οπότε θα χρεώνεσαι.

Αν χρησιμοποιήσεις τρίτες εφαρμογές gps, όπως το ida, xgps, tomtom κατεβάζεις τους χάρτες από το pc σου, τους περνάς στο iphone και δεν χρεώνεσαι τπτ.

turn by turn = "Σε 50 μέτρα στρίψτε αριστερά στην οδό τάδε κλπ κλπ"

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη απλά δε συγκρίνεται με οτιδήποτε άλλο υπάρχει στην αγορά, ούτε σε αίσθηση, ούτε σε χρώματα ούτε σε τίποτα :p

 

Ε οχι και σε τιποτα... την αναλυση ξεχασες...!

Εμενα λιγο με χαλασε που δεν ανεβασαν την αναλυση... οχι στο θεο... απλα να βαζαν μια καινουρια οθονη βρε παιδι μου... γιατι στα 600ευρω οι αλλαγες στο hardware μου φαινονται τελικα λιγες οποτε θα επρεπε να ερθει χαμηλοτερα συμφωνα με τους νομους της αγορας των ηλεκτρονικων...

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και σε τιποτα... την αναλυση ξεχασες...!

Εμενα λιγο με χαλασε που δεν ανεβασαν την αναλυση... οχι στο θεο... απλα να βαζαν μια καινουρια οθονη βρε παιδι μου... γιατι στα 600ευρω οι αλλαγες στο hardware μου φαινονται τελικα λιγες οποτε θα επρεπε να ερθει χαμηλοτερα συμφωνα με τους νομους της αγορας των ηλεκτρονικων...

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα, μας ζητάνε δηλαδή έξτρα 50 ευρώ για τι? 1megapixel παραπάνω ή πιο γρήγορο επεξεργαστή? Έλεος παιδιά, τους αξίζει αποχή από την αγορά του νέου iPhone μέχρι να ρίξουν τις τιμές.

Από εκεί που περιμέναμε νέα χωρητικότητα στη τιμή της παλιάς, αυτοί μας ανέβασαν και την τιμή της παλιάς. Πραγματικά έλεος!

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ετοιμος να το αγορασω...αυριο κανουν εδω επισημη παρουσιαση...αλλα κατι μου λεει να μην το κανω...

 

κατι μου λεει πως ψαχνουν για κοτοπουλα...619Ε με την μια ειναι πολλα...

στο τελος μπορει να το παρω αλλα μαλλον θα αφησω να περασει καιρος μπας και πεσει η τιμη...

 

ευχομαι Ελλαδα να μην στοιχιζει τοσο...

αν στοιχιζει τοσο τοτε...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω λεω να περιμένω μεχρι να το φέρει και η κοσμοτε για να ριξει τις τιμες...
Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα, μας ζητάνε δηλαδή έξτρα 50 ευρώ για τι? 1megapixel παραπάνω ή πιο γρήγορο επεξεργαστή? Έλεος παιδιά, τους αξίζει αποχή από την αγορά του νέου iPhone μέχρι να ρίξουν τις τιμές.

Από εκεί που περιμέναμε νέα χωρητικότητα στη τιμή της παλιάς, αυτοί μας ανέβασαν και την τιμή της παλιάς. Πραγματικά έλεος!

 

Aκριβως!! Αποχη να μην το παρει κανεις να δουμε αν θα πεσουν οι τιμες η οχι!

Ειδικα για καποιον που εχει το 3G δεν αξιζει σε καμια περιπτωση ειδικα αν βαλει την νεα αναβαθμιση.

Και του χρονου τετοιον καιρο θα μας φερουν ενα καινουριο λιγο καλυτερο απο το 3GS και θα το χτυπησουν και εκεινο μια 700αρα και παει λεγοντας.....

Link to comment
Share on other sites

εγω φταιω βιαστηκα να δωσω το EDGE μου...

 

καλα να παθω...

τωρα ομως που ειμαι χωρις τι κανω;

οεο;

:p

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην σας πιανει τρελλα και αμοκ...

 

θα το παρουμε απο αμερικα μερια ή απο ευρωπη το πολυ 300 ευρουλακια...

Link to comment
Share on other sites

... και όπως έχει αποδειχθεί δεν πέφτουν...

αυτο ειναι το κακο...

 

αλλα με τους φορητους επεσαν...

 

λες..;

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Και του χρονου τετοιον καιρο θα μας φερουν ενα καινουριο λιγο καλυτερο απο το 3GS και θα το χτυπησουν και εκεινο μια 700αρα και παει λεγοντας.....

 

Του χρόνου θα είναι 800... :X:ninja:

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

παιδια μην σας πιανει τρελλα και αμοκ...

 

θα το παρουμε απο αμερικα μερια ή απο ευρωπη το πολυ 300 ευρουλακια...

Καταρχήν φίλε μου, επειδή βλέπω πως δεν λες να καταλάβεις, σου υπενθυμίζω ότι από Αμερική θα είναι κλειδωμένο (όπως και στις ευρωπαϊκές χώρες πλην Ιταλίας και Ελλάδας) και ότι στο απλό 3G το ξεκλείδωμα βγήκε 31/12/08, ενώ το 3G κυκλοφόρησε Ιούνη. Επιμένεις λοιπόν ότι θα περιμένουμε άλλους 6 μήνες (εάν υποθέσουμε ότι θα πάρει το ίδιο) για να ξεκλειδωθεί το 3G ?

Επιπλέον, ποιος σου είπε ότι στην Αμερική πωλείται σκέτη συσκευή? Ο μόνος τρόπος να το αγοράσεις χωρίς συμβόλαιο και εκεί οι τιμές είναι ανάλογες των ελληνικών. :rolleyes:

Επομένως σταμάτα να επιμένεις για Αμερική :p

:X

Link to comment
Share on other sites

ασπρο η μαυρο;;;;

 

πηγα σε ενα καταστημα και ενω περιμεναν 50 κομματια εχουν κρατησεις μονο για 20!!!!!

εννοειται εγω τελικα δεν αντεξα και κρατησα ενα 16αρι...

 

απλα να του πω αν μαυρο η απρο...

 

ειδα ενα ασπρο που ειχε εκει 3G και επαθα ψιλοσοκ γιατι ειχε μια ρωγμη στο πλαι...

το παθαινουν και τα μαυρα αυτο;

 

κριμα που αργει το jailbreak και μαλλον δεν βγει καν στο 3GS...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ασπρο η μαυρο;;;;

 

πηγα σε ενα καταστημα και ενω περιμεναν 50 κομματια εχουν κρατησεις μονο για 20!!!!!

εννοειται εγω τελικα δεν αντεξα και κρατησα ενα 16αρι...

 

απλα να του πω αν μαυρο η απρο...

 

ειδα ενα ασπρο που ειχε εκει 3G και επαθα ψιλοσοκ γιατι ειχε μια ρωγμη στο πλαι...

το παθαινουν και τα μαυρα αυτο;

 

κριμα που αργει το jailbreak και μαλλον δεν βγει καν στο 3GS...

Στη θέση σου μεγάλε θα περίμενα να ανακοινωθούν οι τιμές στην Ελλάδα και μετά να τρέξω να το πάρω. Ποτέ δεν ξέρεις ;)

(η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 3G / 3GS

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...