Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν λέμε άμεση αντικατάσταση εννοούμε εκείνη την στιγμή ή θα πρέπει να το στείλουν πρώτα κάπου και μετά να γίνει αντικατάσταση? Γιατί αυτό το μαγαζί δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει και έλεγχο! Είναι σίγουρο ότι είναι υποχρεωμένοι ?γιατί σήμερα μου έλεγαν ότι δεν γίνεται με τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και είναι υποχρεωμένοι να στο αντικαταστήσουν εφόσον μιλάμε για DOA και τηλέφωνο 2 ημερών. Ακόμα και αν δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο, θα πρέπει να ζητήσεις δελτίο παράδοσης με έγγραφη δέσμευσή τους πως παραδίδεται για αντικατάσταση από καινούρια συσκευή εντός επίσης αναγραφόμενου συγκεκριμένου χρόνου.

Αλλιώς όπως σου είπα, επιστροφή το τηλέφωνο με τη συσκευασία του και όλα τα παρελκόμενα και απαιτείς τα χρήματά σου πίσω στο ακέραιο κάτι που είναι νομικά κατοχυρωμένο δικαίωμά σου για κάθε αγορά οποιουδήποτε προϊόντος.

 

Και μην το πολυσκέφτεσαι. Συνάδελφός μου για το ίδιο θέμα (ελλατωματικό iPhone μιας ημέρας) επιτόπου μέσα από κατάστημα εταιρείας κινητής τηλεφωνίας πήρε μπροστά τους τηλέφωνο την αστυνομία έτοιμος να τους μυνήσει. Φυσικά μέσα σε λίγη ώρα στο Α.Τ. που τραβήχτηκαν "τα βρήκαν" και του επέστρεψαν τα χρήματα καθώς τότε δεν υπήρχε διαθέσιμο τηλέφωνο πουθενά στην Ελλάδα.

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήγα σήμερα πάλι στο κατάστημα και μου είπαν για αντικατάσταση ότι θέλουν πίσω όλο το κουτί. Η βλακεία είναι ότι εγώ δεν βρίσκω το συνδετηράκι και μου είπαν ότι χωρίς αυτό δεν γίνεται. Πρέπει να είναι όλα μέσα. Για ένα συνδετηράκι θα χάσω εγώ το κινητό μου? και δεν άκουγαν κουβέντα, δεν γίνεται αλλιώς λέει. Που θα βρώ ρε παιδιά??
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό όσο χαζό και αν ακούγεται έχουν δυστυχώς δίκιο. Πρέπει να επιστρέψεις τα πάντα όπως τα παρέλαβες. Πως το έχασες βρε antstyl το "συνδετηράκι" (φαντάζομαι εννοείς αυτό που ανοίγει το sim port); Ψάξου λιγάκι μήπως είναι μέσα στο κουτί ή μήπως σου έπεσε ανάμεσα σε τίποτα σελίδες του φυλλαδίου κλπ. Αυτοί οι απατεώνες πρόσχημα ψάχνουν για να μην σου κάνουν αντικατάσταση και πολύ φοβάμαι πως χωρίς αυτό δύσκολα θα τους καταφέρεις. Εκτός πια και αν πείσεις κάποιον φίλο σου που έχει iPhone να σου δώσει το δικό του και να του το επιστρέψεις μόλις παραλάβεις τη νέα συσκευή.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πήγα σήμερα πάλι στο κατάστημα και μου είπαν για αντικατάσταση ότι θέλουν πίσω όλο το κουτί. Η βλακεία είναι ότι εγώ δεν βρίσκω το συνδετηράκι και μου είπαν ότι χωρίς αυτό δεν γίνεται. Πρέπει να είναι όλα μέσα. Για ένα συνδετηράκι θα χάσω εγώ το κινητό μου? και δεν άκουγαν κουβέντα, δεν γίνεται αλλιώς λέει. Που θα βρώ ρε παιδιά??

 

Αν εχεις καποιο φιλο με iphone δανεισου το καρφιτσακι , δωστο και μετα που θα παρεις το δικο σου του το επιστρεφεις...Δυστυχως δεν ειμαστε κοντα να στο δανεισω...

 

Edit

 

Τωρα προσεξα οτι με προλαβε ο φιλος foxx πιο πανω....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όλοι το έχουν χάσει..

Αχ αυτές οι γυναίκες όταν συμμαζεύουν..!! Ευτυχώς βρήκα στο e-click.gr ελπίζω να το έχω σύντομα γιατί δεν ξέρω κ μέσα σε πόσες μέρες έχω δικαίωμα αντικατάστασης.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.!!

Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι. Για να πω την αλήθεια δεν περίμενα πως θα υπήρχε κάτι τέτοιο διαθέσιμο και μάλιστα στην Ελλάδα.

Άντε με το καλό και όταν έχεις νέα από την αντικατάσταση ρίξε ένα post εδώ. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτές οι γυναίκες όταν συμμαζεύουν..!!

 

Ξερω...Ξερω....Και μετα σου λενε : Εγω ????????????

 

Sorry για το διπλο ποστ αλλα κολησε ο browser.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

To καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να μην το ξαναχάσεις είναι να το περάσεις στα κλειδιά σου. Εκεί το έχω κι εγώ. :) Ούτε να στο συμμαζέψει κανείς πρόκειται και να χαθεί και τα κλειδιά σου τά έχεις μαζί σου ξέρεις (συνήθως :lol: ) που είναι.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα με το τηλέφωνο που ράγισε μόνο του. Το θεωρούν δική μου υπαιτιότητα. Μου δήλωσαν ότι το κόστος συσκευή είναι 200€. Αυτό σημαίνει ότι θα μου αλλάξουν την οθόνη και ότι άλλο έχει πάθει ή θα πάρω refubrished τηλ. από το ΓΕΡΜΑΝΟ; Μήπως ξέρει κανείς την πολιτική της Apple σε αυτό το θέμα; Δε θέλω να μου αλλάξουν μόνο μέρη του τηλεφώνου γιατί θεωρώ ότι είναι ελλατωματικό.. Τι να κάνω;

 

ΒTW στην Apple που πήρα, μου είπαν ότι αφού δεν έχουν συναντήσει παρόμοιο περιστατικό δε μπορούν να βοηθήσουν. (και καλά οτι αφού η apple δεν το έχει παραδεχθεί επίσημα.)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τίποτα με το τηλέφωνο που ράγισε μόνο του. Το θεωρούν δική μου υπαιτιότητα. Μου δήλωσαν ότι το κόστος συσκευή είναι 200€. Αυτό σημαίνει ότι θα μου αλλάξουν την οθόνη και ότι άλλο έχει πάθει ή θα πάρω refubrished τηλ. από το ΓΕΡΜΑΝΟ; Μήπως ξέρει κανείς την πολιτική της Apple σε αυτό το θέμα; Δε θέλω να μου αλλάξουν μόνο μέρη του τηλεφώνου γιατί θεωρώ ότι είναι ελλατωματικό.. Τι να κάνω;

 

ΒTW στην Apple που πήρα, μου είπαν ότι αφού δεν έχουν συναντήσει παρόμοιο περιστατικό δε μπορούν να βοηθήσουν. (και καλά οτι αφού η apple δεν το έχει παραδεχθεί επίσημα.)

 

Ολοι στην Ελλαδα οταν πληρωνεις ή οχι κανουν ολικη αντικατασταση της συσκευης.Στην Vodafone αν δεν πληρωσεις και ειναι εντος εγγυησης απλα ισχυει η αρχικη εγγυηση.Αν ομως πληρωσεις ανανεωνεται η εγγυηση για αλλο ενα χρονο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι η ερωτηση του barcode αφορουσε το χρονο για τον οποιο θα ισχυει η εγγυηση της συσκευης ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΕΙ.

Το διλημμα του, αφορα το τι θα κανει ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΤΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ η ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ χωρις να χρειαστει να επιβαρυνθει ο ιδιος οικονομικα για την ολη διαδικασια.

 

@ barcode, τις επιλογες που εχεις νομιζω πως στις εχουμε ηδη πει.

Δυστυχως επαληθευθηκα γι αυτο που σου ελεγα οτι ειναι σχεδον βεβαιο οτι θα στο βγαλουν εκτος εγγυησης στο Γερμανο, οπως σου ειχα πει ομως, το θεμα δεν ηταν ποτε το τι θα σου ελεγαν αυτοι αλλα ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΔΙΑΤΕΘΕΙΜΕΝΟΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ και ΠΟΣΟ ΘΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ !!!

 

Με το να παρεις ενα τηλεφωνο στην Apple και αφου τους περιγραψεις το περιστατικο να τους ρωτησεις "δικαιουμαι καινουργια συσκευη μετα απο αυτο που μου συνεβει ;", ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν προκειται να λυσεις το προβλημα σου ετσι απλα και γρηγορα, το ζητουμενο ειναι να τους πεισεις με επιχειρηματα οτι ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ βασει των ορων της εγγυησης να σου δωσουν αλλη συσκευη !!!

 

Τωρα με το τι εννοει το service του Γερμανου με το "200 euro για επισκευη", δηλαδη αν θα σου αλλαξουν απλα καποια εξαρτηματα η αν θα σου δωσουν αλλη συσκευη (refurbished η καινουργια), οτι και να σου πουμε εμεις, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΟ οτι ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ και στο service.

Οσο για την πολιτικη της Apple στο θεμα "επισκευη", ΕΚΕΙ κι αν δεν μπορει να ξερει ΚΑΝΕΙΣ ... !!!

 

Αρα σου ξαναναλεω οτι ουσιαστικα εξ' αρχης ειχες, και εξακολουθεις και τωρα να εχεις, δυο επιλογες

1. Αποφασιζεις να το κυνηγησεις = επενδυεις τον απαιτουμενο χρονο και "ενεργεια" και πρατεις αναλογως.

2. Αποφασιζεις πως δεν εισαι διατεθειμενος να επενδυσεις χρονο και "ενεργεια" για να το κυνηγησεις = δεχεσαι οτι σου πουνε και πληρωνεις για να στο "επισκευασουν".

 

Το τι πρεπει και μπορεις να κανεις αν αποφασισεις να το κυνηγησεις στα εχουμε ηδη πει, απλα ξαναδιαβασε ολα τα post, απο το σημειο που για πρωτη φορα ρωτησες σε αυτο το thread τι μπορεις να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

 

Με το να παρεις ενα τηλεφωνο στην Apple και αφου του περιγραψεις το περιστατικο να τους ρωτησεις "δικαιουμαι καινουργια συσκευη μετα απο αυτο που μου συνεβει ;", ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δεν επροκειτω να λυσεις το προβλημα σου ετσι απλα και γρηγορα, το ζητουμενο ειναι να τους πεισεις με επιχειρηματα οτι ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ βασει των ορων της εγγυησης να σου δωσουν αλλη συσκευη !!!

 

 

Οτι και να κανει με Apple δεν βγαζει ακρη γιατι απλα δεν εχει σχεση με την εισαγωγη του Iphone στην Ελλαδα και δεν το υποστηριζει. Μου το ειπαν κι εμενα οταν πηρα τηλ και με παρεπεμψαν και εστειλα email στην Ιρλανδια που ειναι το κεντρικο service για ολη την Ευρωπη. Φυσικα χωρις αποτελεσμα μιας και αυτοι κανοντας με μπαλακι με παρεπεμψαν στην εδω αντιπροσωπεια της Apple.

 

Το να παρει τηλ στην μαμα Apple στην Αμερικη δεν ξερω αν εχει νοημα...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανει με Apple δεν βγαζει ακρη γιατι απλα δεν εχει σχεση με την εισαγωγη του Iphone στην Ελλαδα και δεν το υποστηριζει. Μου το ειπαν κι εμενα οταν πηρα τηλ και με παρεπεμψαν και εστειλα email στην Ιρλανδια που ειναι το κεντρικο service για ολη την Ευρωπη. Φυσικα χωρις αποτελεσμα μιας και αυτοι κανοντας με μπαλακι με παρεπεμψαν στην εδω αντιπροσωπεια της Apple.

 

Το να παρει τηλ στην μαμα Apple στην Αμερικη δεν ξερω αν εχει νοημα...

 

Μα η Apple δεν έχει service για τα iPhone στην Ελλάδα :rolleyes: αλλά μόνο για Apple MacBook :cool:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μα η Apple δεν έχει service για τα iPhone στην Ελλάδα :rolleyes: αλλά μόνο για Apple MacBook :cool:

 

Ετσι ακριβως και δυστυχως !!!! Για αυτο εγραψα τα παραπανω γιατι το μελος neove_1 θεωρησε σαν λυση ο barcode να παρει τηλ και να τους πεισει οτι πρεπει να του αντικαταστησουν την συσκευη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να κανει με Apple δεν βγαζει ακρη γιατι απλα δεν εχει σχεση με την εισαγωγη του Iphone στην Ελλαδα και δεν το υποστηριζει. Μου το ειπαν κι εμενα οταν πηρα τηλ και με παρεπεμψαν και εστειλα email στην Ιρλανδια που ειναι το κεντρικο service για ολη την Ευρωπη. Φυσικα χωρις αποτελεσμα μιας και αυτοι κανοντας με μπαλακι με παρεπεμψαν στην εδω αντιπροσωπεια της Apple.

 

Το να παρει τηλ στην μαμα Apple στην Αμερικη δεν ξερω αν εχει νοημα...

Αν εξετασει καποιος λογικα το προβλημα (με βαση ολα τα κακως κειμενα στο θεμα της υποστηριξης του iPhone στην Ελλαδα, και το νομο των πιθανοτητων :p ), το πιθανοτερο ειναι οτι οδηγειται ακριβως στο ιδιο συμπερασμα που βγαζεις κι εσυ !!! Κι εγω το ιδιο συμπερασμα βγαζω !

Απο την αλλη, υπαρχουν (ηδη εχουμε κι εδω στο forum) ατομα, που εχουν βρει το δικιο τους με μια τετοια (εκ πρωτης οψης καταδικασμενη) προσπαθεια/προσεγγιση.

Αρα, οποιος θελει να ΕΞΑΝΤΛΗΣΕΙ ολα τα μεσα για να βρει το δικιο του, κατα την αποψη μου οφειλει να κανει ΚΑΙ ΑΥΤΗ την προσπαθεια.

Ποιο θα ειναι το αποτελεσμα, περισσοτερο εξαρταται απο τον τροπο και την αποτελεσματικοτητα με την οποια ο καθενας θα προσεγγισει το ολο θεμα, παρα απο την πολιτικη (η την ανυπαρξια αυτης) της Apple στο ζητημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα

 

ΕΙμαι κατοχος ενος iphone 3g εδω και περιπου 1 χρονο. Πριν απο 2-3 βδομαδες παρατηρησα οτι καποια Pixel στην οθονη ειναι καμενα. (πρωτη φορα τα εβλεπα και ειμαι πολυ ψειρας οταν το πηρα το τηλ δεν ειχε το παραμικρο).

 

Επειδη η εγγυηση μου ληγει στις 6/11/2009 δικαιουμαι αλλαγη απο την vodafone λογω των καμενων pixel? Εχετε καποιο Link περι του θεματος και κατα ποσο καλυπτετε απο την εγγυηση?

 

Επισης μπορω να απαιτησω καινουργιο κινητο ? Λογω του οτι το 16αρι που εχω 3G δεν κυκλοφορει πλεον υπαρχει πειπτωση να μου δωσουν το 3GS?

 

Ρωταω για να μην χρησιμοποιησω την επιδοτηση για να το παρω.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που ΔΕΝ εχει ληξει ακομη η εγγυηση της συσκευης σου δικαιουσε "επισκευη" (οτι μπορει με αυτο να εννοει η Apple και η Vodafone).

Επιπλεον, απο τη στιγμη που εχει, εδω και πολλους μηνες, παρελθει το χρονικο διαστημα μεσα στο οποιο δικαιουσε αντικατασταση συσκευης μεσω της διαδικασιας DOA (Dead On Arrival), ΔΕΝ δικαιουσε ανικατασταση της συσκευης σου με "καινουργια" (εννοειται πως για το 3GS δεν μιλαμε καν γιατι δεν ειχες αγορασει ποτε αυτη τη συσκευη).

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που ΔΕΝ εχει ληξει ακομη η εγγυηση της συσκευης σου δικαιουσε "επισκευη" (οτι μπορει με αυτο να εννοει η Apple και η Vodafone).

Επιπλεον, απο τη στιγμη που εχει, εδω και πολλους μηνες, παρελθει το χρονικο διαστημα μεσα στο οποιο δικαιουσε αντικατασταση συσκευης μεσω της διαδικασιας DOA (Dead On Arrival), ΔΕΝ δικαιουσε ανικατασταση της συσκευης σου με "καινουργια" (εννοειται πως για το 3GS δεν μιλαμε καν γιατι δεν ειχες αγορασει ποτε αυτη τη συσκευη).

 

Εφοσον η voda ΔΕΝ επισκευει iphones..προφανως εννοεις refurbished μοντελο? Απο οτι καταλαβαινω το 16αρι δεν κυκλοφορει πλεον (μονο το 8αρι). Σε αυτη την περιπτωση τι γινεται?

 

Η εγγυηση μετα ανανεωνεται για 1 χρονο? Γιατι αν εξαιρεσεις τα dead pixels το κινητο δουλευει αψογα. Μην μου δωσουν κανα refurbished τελιωσει η εγγυηση και τρεχω μετα για αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις, τεχνικος στο τμημα της Vodafone δεν ειμαι για να μπορω να ξερω κατα ποσο πραγματικα επισκευαζουν η οχι iPhone,

- καποιοι υπαλληλοι τους ισχυριζονται οτι τα επισκευαζουν

- καποιοι υπαλληλοι τους λενε πως οχι δεν τα επισκευαζουμε αλλα αντικαθιστουμε οσα χρειαζονται επισκευη με ειδικο stock απο refurbished συσκευες που υποτιθεται τις επισκευαζει η ιδια η Apple

- καποιοι υπαλληλοι τους παλι, λενε πως οχι δεν τα επισκευαζουμε απλα αντικαθιστουμε οσα χρειαζονται επισκευη με ειδικο stock που μας εχει προμηθευσει η ιδια η Apple και αποτελειται απο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ συσκευες χωρις ομως τα περιφερειακα τους (κουτι κτλ).

 

Η "επισημη" θεση της Vodafone (αν και επανειλημμενα τους εχω κανει αυτη την ερωτηση) δεν ξερω ποια ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι !!!

Επισημη και ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ απαντηση δεν μου εχουν δωσει ΠΟΤΕ για το τι πραγματικα κανουν οταν λενε "σας το επισκευασαμε".

 

Οσον αφορα την "εγγυηση".

Αυτο που μου εχουν πει, ειναι οτι ανανεωνεται για 1 χρονο ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΑΤΩΜΜΑΤΙΚΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ που υποτιθεται πως "επισκευαστηκε" (= αντικατασταθηκε ;; ).

Για την υπολοιπη συσκευη ισχυει η υπολοιπομενη εγγυηση της αρχικης συσκευης.

Αν ομως σαν "επισκευη" σου δωσουν αλλη συσκευη (ειτε refurbished ειτε καινουργια), τοτε η συσκευη αυτη καλυπτεται απο νεα εγγυηση.

 

Αυτα ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ, οτι μου εχουν πει σου μεταφερω ...

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις, τεχνικος στο τμημα της Vodafone δεν ειμαι για να μπορω να ξερω κατα ποσο πραγματικα επισκευαζουν η οχι iPhone,

- καποιοι υπαλληλοι τους ισχυριζονται οτι τα επισκευαζουν

- καποιοι υπαλληλοι τους λενε πως οχι δεν τα επισκευαζουμε αλλα αντικαθιστουμε οσα χρειαζονται επισκευη με ειδικο stock απο refurbished συσκευες που υποτιθεται τις επισκευαζει η ιδια η Apple

- καποιοι υπαλληλοι τους παλι, λενε πως οχι δεν τα επισκευαζουμε απλα αντικαθιστουμε οσα χρειαζονται επισκευη με ειδικο stock που μας εχει προμηθευσει η ιδια η Apple και αποτελειται απο ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ συσκευες χωρις ομως τα περιφερειακα τους (κουτι κτλ).

 

Η "επισημη" θεση της Vodafone (αν και επανειλημμενα τους εχω κανει αυτη την ερωτηση) δεν ξερω ποια ΑΚΡΙΒΩΣ ειναι !!!

Επισημη και ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ απαντηση δεν μου εχουν δωσει ΠΟΤΕ για το τι πραγματικα κανουν οταν λενε "σας το επισκευασαμε".

 

Οσον αφορα την "εγγυηση".

Αυτο που μου εχουν πει, ειναι οτι ανανεωνεται για 1 χρονο ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΑΤΩΜΜΑΤΙΚΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑ που υποτιθεται πως "επισκευαστηκε" (= αντικατασταθηκε ;; ).

Για την υπολοιπη συσκευη ισχυει η υπολοιπομενη εγγυηση της αρχικης συσκευης.

Αν ομως σαν "επισκευη" σου δωσουν αλλη συσκευη (ειτε refurbished ειτε καινουργια), τοτε η συσκευη αυτη καλυπτεται απο νεα εγγυηση.

 

Αυτα ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ, οτι μου εχουν πει σου μεταφερω ...

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες εισουν κατατοπιστικοτατος (μηπως πρεπει να πιασεις δουλεια στην vodafone? :lol:)θα περασω σημερα μια βολτα να δω τι θα μου πουν.

 

Και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον η voda ΔΕΝ επισκευει iphones..προφανως εννοεις refurbished μοντελο? Απο οτι καταλαβαινω το 16αρι δεν κυκλοφορει πλεον (μονο το 8αρι). Σε αυτη την περιπτωση τι γινεται?

 

Η εγγυηση μετα ανανεωνεται για 1 χρονο? Γιατι αν εξαιρεσεις τα dead pixels το κινητο δουλευει αψογα. Μην μου δωσουν κανα refurbished τελιωσει η εγγυηση και τρεχω μετα για αλλα.

 

Στις συσκευές αντικατάστασης σίγουρα θα έχει η Apple αποθεματικό (αλλιώς κάποια άλλη λύση / συναλλαγή θα βρουν)

 

*για την αναφορά μου είπες για 3Gs υπάρχει η εκδοχή πληρώνοντας την διαφορά από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάλυψη με την ήδη υπάρχον

 

Εγγύηση = μεγάααααλο θέμα :wacko: , δυστυχώς η εγγύηση για την Apple εξακολουθεί να "τρέχει" και δεν μηδενίζει με την παραλαβή αλλαγής / αντικατάστασης ελαττωματικής :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στις συσκευές αντικατάστασης σίγουρα θα έχει η Apple αποθεματικό (αλλιώς κάποια άλλη λύση / συναλλαγή θα βρουν)

 

*για την αναφορά μου είπες για 3Gs υπάρχει η εκδοχή πληρώνοντας την διαφορά από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάλυψη με την ήδη υπάρχον

 

Εγγύηση = μεγάααααλο θέμα :wacko: , δυστυχώς η εγγύηση για την Apple εξακολουθεί να "τρέχει" και δεν μηδενίζει με την παραλαβή αλλαγής / αντικατάστασης ελαττωματικής :confused:

 

Οι συσκευές αντικατάστασης είναι καινούργιες. Αυτό μου είπε και η Vodafone αλλά και η Apple. Δεν έρχονται refurbished συσκευές στην Ελλάδα. Επίσης, όταν η Vodafone μου παρέδωσε το νέο 3G από αντικατάσταση μου είπε ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση που τρέχει από την ημέρα που μου το παρέδωσαν. Αυτά όλα από την επίσημη Vodafone και όχι από τα franchise καταστήματά της στα οποία δεν ξέρουν τι τους γίνεται... :confused:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές αντικατάστασης είναι καινούργιες. Αυτό μου είπε και η Vodafone αλλά και η Apple. Δεν έρχονται refurbished συσκευές στην Ελλάδα. Επίσης, όταν η Vodafone μου παρέδωσε το νέο 3G από αντικατάσταση μου είπε ότι έχει 1 χρόνο εγγύηση που τρέχει από την ημέρα που μου το παρέδωσαν. Αυτά όλα από την επίσημη Vodafone και όχι από τα franchise καταστήματά της στα οποία δεν ξέρουν τι τους γίνεται... :confused:

 

Και εγώ για την επίσημη Vodafone μιλάω και για το δικό μου 3G το οποίο από το κατάστημα μου είπαν πως η εγγύηση εξακολουθεί να τρέχει όπως ήταν (χαμένοι 2 μήνες δηλαδή) και η συσκευή που είχα πάρει ήταν χύμα σε ένα σακουλάκι με νέο IMEI. Τα οποία τα ίδια για την συνέχιση της εγγύησης μου επιβεβαίωσαν τον Αύγουστο συγκεκριμένα και από το 13830 από το τμήμα παραπόνων. :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...